Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
    Лятото карах такъв десетина км градско.Приказка след 30 и кусур годиниvery_drunk:
    То аз само преди 15 години, но служех до София, та съм го карал тогава и градско и малко междуградско и горско, сняг половин метър. Никъде не спря при мен. И до сега помня как се наложи веднъж да мина през едно дръвче около 15 см дебело и високо около 5-6 метра - не се усети.
    Иначе помня, че имах проблем с чистачките, нали на въздух, и нямаха нагласяне на средна скорост, а и баш на шофьорската и изпадаше щангата под таблото.
    При един старшина блокира термостата - и нали не се гаси прегрял мотор, сигурно един час работи на над 110 градуса на празен ход, докато му носехме вода уж да го охладим с поливане върху мотора(беше зимата). Накрая нищо не стана, температурата не мръдна почти, и все пак го угасихме. Извадиха термостата, сипахме му вода(След това заменихме с антифриз) и така си остана докато се уволних пролетта. Освен, че загряваше по-бавно(добре, че щората пред радиатора), нищо не му беше станало, работеше като часовник, но докарваше разход над 110 на сто.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
      Некъде из Тайгата,може би.Аз нямам спомени да съм карал Урал трайно на 5 та
      Тоя от снимката и по ГПС го имаме на 110 нагоре по Витиня . Двигателя е малко пипнат на бавните ТИР 45 тона го вади като изгнил зъб Главите са резнати ; жабата е разделена ; два карбуратора и два изпарителя няма въобще бензинова горивна система . Работна бутилка газ 200 литра и резервна 100 . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20111124_111125 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:126.7 КБ
ID:5802203
      Последно редактирано от sek.1; 11-11-18, 08:32.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Сега следва да се обади Гагича или някой друг спец като него и да ви отвори очите,че тая техника не става за нищо и не може да се работи с нея

        От моя страна разкрайте ги тея спортни филтри,че бавно но сигурно морят мотора,просто не са удачни за запрашени места.Ако работи само зимата не е драма,но ако се кара по изсъхнал черен път и се вдига прахоляк двигателя засмуква готова шлайф паста

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Малко стари мотори на военна служба
          https://www.lifehack.bg/self-improve...i-motocikleti/

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
            Сега следва да се обади Гагича или някой друг спец като него и да ви отвори очите,че тая техника не става за нищо и не може да се работи с нея

            От моя страна разкрайте ги тея спортни филтри,че бавно но сигурно морят мотора,просто не са удачни за запрашени места.Ако работи само зимата не е драма,но ако се кара по изсъхнал черен път и се вдига прахоляк двигателя засмуква готова шлайф паста
            С Гагич работата е ясна само че тука опираме аз на хОя ли да си вярвам или на него Не че и лятото не се кара но основно работи зимата дежурен влекач на Витиня . С тези филтри си е едни 10 години и двигателя не е мръднал . Като се скапе един готов отремонтиран за един ден го пускаме в коша и пълна газ Ако офмедията ги вълнува може да направят едно филмче магистрала през ада като падне първия сняг
            Последно редактирано от sek.1; 11-11-18, 17:58.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
              От моя страна разкрайте ги тея спортни филтри,че бавно но сигурно морят мотора,просто не са удачни за запрашени места.Ако работи само зимата не е драма,но ако се кара по изсъхнал черен път и се вдига прахоляк двигателя засмуква готова шлайф паста
              Точно за запрашени места се използват,като предварително се напръскват със нещо подобно на двутактово масло(но не е ,пробвал съм).Набират до 5-8мм пепел без да пуснат във колектора,следва пране сушене и ново напръскване.Ако са качествени китайци,държът до 8-10 пранета и започват да се разпадат(протрива се тъканта).Със такива съм на дрегела от аватара и съм доволен.Те го спрея,има и масло което се нанася със бояджийски пистолет.

              Това е за визулизация на обстановката:
              Последно редактирано от petroffbg; 11-11-18, 19:16.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Аз съм с такъв на компресора,същия като принцип на работа,но е в метален корпус.Пера го с обезмаслител за спирачки или с бензин,но на филтъра изрично пише да не се смазва.По леките коли,които са "тунинговани" с такъв филтър от пазара винаги има един тънък слой фин прахоляк по въздуховодите,подобен на това което се събира по тръбите на прахосмукачка.Иначе истинските K&N си идват с два спрея един омаслител и един за изпиране,но от тях не съм слагал и не мога да споделя впечатления.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Напръскай го с манол и ще видиш резултата,не са К Н,но вършат същата работа.Пере се във кофа,накисваш поливаш със веро(примерно) и със мека четка за дрехи внимателно търкаш.Потапяш неколкократно в кофата и със четката на чешмата продължаваш.Ако се наложи повтаряш процедурата със верото,докато излезе бяла пяна,изплакваш,сушиш и пръскаш със масло.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Имам един малък компресор с филтър от явичка,на него ще пробвам със спортен филтър за скутер и масло,но не се съмнявам в резултата.Предполагам че в горе долу чисто помещения този филтър ще е вечен.Не знаех че омаслителя може да се ползва на обикновените спортни филтри.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      ЗиЛ 131 на служба в Пожарната и днес.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:44112024_10216074602595284_5480670056889188352_n.jpg
Прегледи:1
Размер:70.9 КБ
ID:5802311
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                        ЗиЛ 131 на служба в Пожарната и днес.[ATTACH=CONFIG]974286[/ATTACH]
                        Къде е колегата petkov_bb сега , да си види АРС-а .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Хей , това е пожарната в Благоевград . И ЗИЛа верно още е на служба.
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Няма съвременна алтернатива при гасене на пожари на трудно достъпни места . То има ама струват едни пари .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              При нас накупиха такива за замяна на зиловете,не изглеждат никак зле,но до сега не съм ги виждал в гората.Единия зил стои в резерв,двата майгеруса и едно по-малко ивеко са на работа.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140610-UOHUIIBKGLG-1402398148.JPG
Прегледи:1
Размер:342.0 КБ
ID:5802334

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                                Хей , това е пожарната в Благоевград . И ЗИЛа верно още е на служба.
                                19 септември 2010 г , звъня на 160...има горски пожар в землището на село Бистрица ...и дойде този ЗИЛ.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02302.JPG
Прегледи:1
Размер:269.5 КБ
ID:5802336
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X