Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
    Заслужено го споменаваме Липгарт! Виждаме го отляво с лопатата на снимката... Не е като сега!
    И как е сега?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      И как е сега?
      ..... Сега енджинерите наблюдават *работния процес* със ръце в джобовете....
      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
        ...Захаров /или Сахаров...
        Сахаров си е - имена не се превеждат.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Еми пак не ме цитираш коректно
          Даже не съм си и помислял да го превеждам, знам правилата.
          Автор е Захаров /или Сахаров, довечера ще погледна, че съм забравил/ - това означава, че съм забравил как е точното име от подписа върху илюстрациите, а не какъв е евентуално превода на името.
          Признавам си, че поне от три години не ми е оставало време да си разгледам колекцията, но сега ще го направя задължително.
          Благодаря, до след два часа.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Поздрав на милите товарищи в памет на генерал Коробов:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:46510321_2202424146490484_948141320814198784_n.jpg
Прегледи:1
Размер:83.5 КБ
ID:5803675Натиснете снимката за да я уголемите

Име:46523667_2202424173157148_7418400966875021312_n.jpg
Прегледи:1
Размер:69.5 КБ
ID:5803676


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:46513963_2202424233157142_3517420121972801536_n.jpg
Прегледи:1
Размер:94.7 КБ
ID:5803677
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              На колегата Gagic, едно голямо:
              Спасое болшибо! С дружескиЙ поздрав, товаришЧ!

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              И как е сега?
              Как?!? С лопата?!? НИКОГАЖ!!!
              Последно редактирано от centurio; 22-11-18, 16:46.

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                ..... Сега енджинерите наблюдават *работния процес* със ръце в джобовете....
                На компютъра . За това после незнаят защо аджеба в реалността машините имат съвсем друго поведение .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  На компютъра . За това после незнаят защо аджеба в реалността машините имат съвсем друго поведение .
                  Те сегашните автомобили ВЕРНО имат съвсем друго поведение. И слава Богу!
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Извинявам се че се забавих с повече от час и ви накарах да чакате.
                    След 79-та година подписът на илюстрациите на последна страница на списание "За рулем" е Захаров, точка накрая. Две бързи снимки от 84-та, експериментални автомобили ЗИС-112 и ГАЗ-62

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181122_200259[1].jpg
Прегледи:1
Размер:310.8 КБ
ID:5803679



                    Тази вечер обаче забелязах нещо много любопитно, за първи път. Последният брой, който намерих е 8-9 от 1990 г. Подписът на илюстрациите вече е Валеев, като на картинката с ФИАТ-чето даже е АВалеев, пак с точка накрая. Дали това е вятърът на промяната или изгревът на ментетата, не мога да знам.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181122_200230[1].jpg
Прегледи:1
Размер:376.1 КБ
ID:5803680

                    Има също и тъмни сенки под колите, които при Захаров се появяват през 88-ма. Може и по-рано да е било, но аз съм бил в казармата тогава и не можах да намеря книжки от тия години.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Ужас, снимката на ГАЗ-ката... Слагам малко по-малко лоша, някой модератор ако може да пипне. Благодаря.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181122_200308[1].jpg
Прегледи:1
Размер:366.5 КБ
ID:5803684

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Много реалистични илюстрации... Бяха обект на благородна завист и модел за подражание от любител художник, като мен ония години. Заедно с картинките от дъвки ''Bi-bib'', разбира се...
                        https://www.drive2.ru/b/1578486/

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Еее, браво бе човек, откъде я намери тази статия!? Всичките илюстрации ги имам, начело с АМО 1ый...
                          Дебнех през прозореца пощаджийката - в 14 часа слиза от градския автобус на спирката пред нас, обикаля два блока и като наближи нашия вход, аз слизам да си взема списанието, щото може да ме изпревари някой. Почвам да разглеждам и чета и някъде към средата на книжката търпението ми се е изчерпало и обръщам да видя отзад какви са колите... Моделиста и Техника-молодежи и тях съм ги получавал по една-две години, но "За рулем" е друга класа.
                          Все пак, рисунката с Молотовката-самосвал може и да е от задната страница, от годините преди 78. Някой ако има точно инфо, да казва. Аз нямам достатъчно време да търся в библиотеките, за съжаление.

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            И-й, пък ''Техника-молодежи'', каква мания беше! Нямаше интернет тогава... Ето, на този сайт са всичките броеве на ''За рулем'' онлайн, за последните 90 години. Цялото течение от 1928-ма, до сега:
                            https://www.zr.ru/archive/zr
                            Струва ми се обаче, че илюстрацията на ''ГАЗ''-ката е от заводския каталог на модела.
                            Последно редактирано от centurio; 23-11-18, 11:51.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Да, илюстрацията е точ в точ със снимката която е под нея - разположение на джанти, сенки и т.н.

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Като стана въпрос малко по-напред за подема на самосвалите и се сетих, че съм чел някъде една подробна статия за онез години, но не я намирам в момента... Преди войната са разчитали основно на силите на гравитацията и на ръчния труд. В началото на 60-те самосвалите все още не са им достигали /особено далеч на Изток / и по разни автобази и АР заводи е било масова практика да тунинговат бордови Молотовки и ЗиСове за странично саморазтоварване. Балон отдолу от стари гуми и газовете от ауспуха да го надуват

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X