Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    То за някога не е било толкова странно, и на ботевградската Сетра е същата схемата, та май и на някои Икаруси.
    Иначе и на ЗиЛ са били обърнати четвърта и пета, когато още пета е била повишаваща(не помня баш, май около 0,80 предавателно число). Това още от ЗиС 150, та до ЗиЛ 157.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:post-30620-0-10694700-1470427750.jpg
Прегледи:1
Размер:84.3 КБ
ID:5802071
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Очевидно така е било по лесно на някой дизайнер ергономист.

      Както им отне едно 50 години на руснаците да направят раздатката с един лост
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        На ЗИС 150 и 151 Зил пак е шантаво- 1, 5, 3 назад от дясно на ляво, 2, 4 з напред. Това да им беше
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          При тая техника се потегля на 2-ра. Първа е само за голям наклон и пълен товар. И затова втора е на удобно място, а първа е завряна някъде си.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
            При тая техника се потегля на 2-ра. Първа е само за голям наклон и пълен товар. И затова втора е на удобно място, а първа е завряна някъде си.
            Само че ние говорим за 4 и 5
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Този Урал има няма 10 години е дежурен влекач на Витиня зимата . Без него десетина сантиметра сняг затварят прохода . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20111124_111513.jpg
Прегледи:1
Размер:148.6 КБ
ID:5802083
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                В казармата имахме Урал цистерна.
                В парка мястото му беше през две машини от моя ЗиЛ 131.
                Така и не се качих в него нито веднъж...
                Сега ме е яд, ама...
                Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                0887/осемпет 66 4осем

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Очевидно така е било по лесно на някой дизайнер ергономист.

                  Както им отне едно 50 години на руснаците да направят раздатката с един лост
                  Ти пък - от руснак дизайнер...
                  че и ергономист.

                  Краз, примерно, е ярък пример на дизайнерската школа от ония времена.

                  Макар, че при любимата ни марка, Гетрага също е с особена подредба, ама чак пък толкоз, не е.

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Кучешкия крак е ясно защо е така.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
                      При тая техника се потегля на 2-ра. Първа е само за голям наклон и пълен товар. И затова втора е на удобно място, а първа е завряна някъде си.
                      Да така е (за потеглянето). Първа и задна са една срещу друга, за да се "клати". Въпросът е за четвърта и пета.
                      Последно редактирано от davc; 08-11-18, 20:31. Причина: ми не втора, а задна
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        .... Въпросът е за четвърта и пета.
                        Я да се отброЙм тия де сме карали Урал на 4та еле на 5 та

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                          Я да се отброЙм тия де сме карали Урал на 4та еле на 5 та
                          Що бе, на тоя двигател много лесно му свършват оборотите. Не че съм минал милиони, ма си се кара и на четвърта и на пета тривиално.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Що бе, на тоя двигател много лесно му свършват оборотите. Не че съм минал милиони, ма си се кара и на четвърта и на пета тривиално.
                            Некъде из Тайгата,може би.Аз нямам спомени да съм карал Урал трайно на 5 та

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                              Я да се отброЙм тия де сме карали Урал на 4та еле на 5 та
                              Вярно е, с фургона и трета му е много по баири. Даже и на втора не тръгва съвсем лесно и навсякъде. Но съм го карал и на пета, доста дълга е, за проба вдигнах около 110км/ч по неговия скоростомер. Вярно, с лек наклон на спускане.
                              Чувал съм, че с камазовия мотор е много по-добре, но с бензиновия, определено си му липсва сила.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                Вярно е, с фургона и трета му е много по баири. Даже и на втора не тръгва съвсем лесно и навсякъде. Но съм го карал и на пета, доста дълга е, за проба вдигнах около 110км/ч по неговия скоростомер. Вярно, с лек наклон на спускане.
                                Чувал съм, че с камазовия мотор е много по-добре, но с бензиновия, определено си му липсва сила.
                                Лятото карах такъв десетина км градско.Приказка след 30 и кусур годиниvery_drunk:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 1 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X