Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Бе ти се майтапкаш, ама в соцреалността, това верно си беше технологиЙ.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Изглежда свършиха Чавдарите из "лост-овете".
      Да бе , свършили те ... Знайш ли колко ДАП-ове от соцносталгия .ком още не са представени тука със снимки ?
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Що, сегашните друга технолпгия ли са?
        пп кой ги навнесе?
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          ...пп кой ги навнесе?..
          - аз .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Що, сегашните друга технолпгия ли са?
            пп кой ги навнесе?
            Машини като машини са, а си ги е купил този, комуто са нужни.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Изглежда свършиха Чавдарите из "лост-овете".
              Не бе споко, не са свършили! Имам още 1800 снимки на Чавдарите и Шкодите. Тук си пускаме кво си искаме, като ти не харесват не ги гледай.
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Машини като машини са, а си ги е купил този, комуто са нужни.
                Не-не! Внесе ги Вълка-Гайтански, #Кой и разни таквизи деятели! Друго си беше едно време, э-э-э-эххх, много ни отне демокраСтията, много...
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Чавдар на ДАП Благоевград през 70те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:42692993_538219806618164_7013484180491206656_n.jpg
Прегледи:1
Размер:93.9 КБ
ID:5801357
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                    Не бе споко, не са свършили! Имам още 1800 снимки на Чавдарите и Шкодите. Тук си пускаме кво си искаме, като ти не харесват не ги гледай.
                    Ама на теб кой ти каза (във всеки случай не съм аз), че не ми харесвало? Не, не е така, бъди сигурен - забавлявам се дори!
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                      Какво ви гонят боклуците?! Видяхме камиона и даже започна да ни присяда. Аре стига вече!
                      Ми, то повече няма...

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Сега, ама по Таатово Златно време (поклон-припад!) всинца беа толкоз богати, че нито рециклиране имаше, нито къде да продадеш нещо, намерено на боклука?
                        Не бъркай скрапа с битовите отпадъци . Във всеки квартал имаше пункт на ДСО Вторични суровини - Феникс ресурс . Рециклирането беше доведено до ниво което и сега не можем да стигнем . Стъкления амбалаж се заменяше пълно за празно в магазините и много малко неща се изхвърляха . Намаше ги планините от найлонови и пластмасови опаковки за рециклирането на които сега има цяла индустрия . В боклука винаги е имало много пари . Дълго време едно от личните МПСта на баш боклучаря на София беше най скъпото в България .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Румен-Гайтански-Вълка-300x232.jpg
Прегледи:1
Размер:16.1 КБ
ID:5801368
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Да не си мислиш, че на Гайтански "Вейрона" е от ровичкане в боклуците? От надутите плащания по концесията, правени от общината (помним кой беше кмет, нали?) с НАШИТЕ данъци е. Плащат му примерно 1000, разходите му 10.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31193799642_86dae3021c_z (Small).jpg
Прегледи:1
Размер:132.6 КБ
ID:5801372

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Хм, интересна снимка. Влекач Мадара LIAZ, 100 или 110 и нещо, ама ремаркето не знам дали е правено такова в България. В "Червена звезда" Дебелец или "Петко Кунин" Павликени /не съм сигурен в кое от двете/ правеха надстройка-бетоносмесител за Мадари 4х2, за 6х4 не знам дали са правили серийно. А такива полуремаркета бяха разпространени с влекачи Йелч и на тях си пишеше Stalova Vola. В нашия град, в СМК-то дълги години работеха две такива композиции, после новите Татри ги изместиха.

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Да, Йелчовете с бетоносмесител - полуремарке ми бяха супер интересни. Помня ги, защото пред съседния блок имаше служебна станция за зареждане с нафта - просто стърчеше колонка за зареждане и там зареждаха само строителни машини. При монтирането на тръбопроводите за парното при нас (отначало карето блокове имаше локална отоплителна централа и чак някъде 88г. ни свързаха с централното парно). Та тия Йелчове яко караха бетон там.
                                Сега след толкова години, по стечение на обстоятелствата често ходя в някогашния "Топлоремонтстрой" в Орландовци. Това е едно огромно предприятие отстрани на битака, което отдавна е разпродадено на парчета и не малка част от него буквално е разграбена за скрап. Та по мнение на стари кадри те не са имали Йелчове, явно са били на друга организация. От интересната техника там още има Татра 148, КамАЗи, няколко МАЗа, всичките кой от кой по-изоставени и срастнали със земята.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X