Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

    "Най-големия противник на добрия план, е мечтата за перфектния план" - Клаузевиц

    "Лучшее - враг хорошего." - руска поговорка

    Та перфектен сервиз няма. Скъпите стоки и качествените стоки се продават на различни места.

    Коментар


    • До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

      Очевидно ще трябва да отложим за малко макрорамката и да посъветваме Кънчо да се съсредоточи, върху пазарния сегмент, където е възможно да се вклини .

      И така
      1.Тунинги: - Тунинги под 1000 лева за труд, дали да получават отговор - Върви на МАЙ......стор ?

      Майстора каза:

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Да ама нямам шеф. А това е ВАЖНО. И не се съобразявам с никой. Знам че богат няма да стана. Ама пък бачкам когато искам.
      Таргата да не се обиди сега. Всички занем, че което е направено от него е перфектно и здраво, по здраво от оригинала. Само, че той поразително точно изрази гледната точка на всички съществуващи добри майстори в България. Те си имат определен ремонтен контингент и правят джиповете на тези хора добре. Там Кънчо не може да се вклини, това не е неговият пазарен сегмент.
      Неговата пазарна ниша е другаде.

      2. Ремонти под 100 лева, дали следва да се приемат от Кънчо, при полжение, че винаги сключва договор, за гаранция на ремонта, при издънка може да бъде осъден, издава касови бележки и поема гаранции.

      Е Кънчо помисли над тези съвети. Съобрази се с досегашните и бъдещи мнения на колегите и кажи какво решаваш?
      Къде е твоето място ?
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        ...
        2. Ремонти под 100 лева, дали следва да се приемат от Кънчо, при полжение, че винаги сключва договор, за гаранция на ремонта, при издънка може да бъде осъден, издава касови бележки и поема гаранции.
        ...
        Ремонт за 100 лв. може да е много неща, и малко и много труд. Един сервиз ме сурвакА 30 лв за да погледне за половин час дали имам масло по дифовете и скоростите. Бяха написали ставка 20 лева/ч а реално работиха на 60 лв/час за труд. Вече ги заобикалям отдалеч. С това КПД един майстор изкарва 480 лв/ден или 11 хил. лв на месец само от труд.

        Коментар


        • До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
          ... реално работиха на 60 лв/час за труд...
          Май е време да взема да си коригирам тарифите Сори за офтопика, не се сдържах.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
            Май е време да взема да си коригирам тарифите Сори за офтопика, не се сдържах.
            При това за лек ремонт, развиваш капачка на достъпно място, гледаш, завиваш капачка на достъпно място. И така 4 пъти. Наляха мое масло в раздатката. Докато ги научи София че са кожодери - айде направили пачката Бас ловя, че за тоя бизнес план никой от вас не се сети. Имаха клиенти бол. В БГМама били вече известни . Като свършат тука клиентите - отиват у Пловдив и пак наново с друго име Лошо няма да държат цени ако могат, лошото е, че пише едно, сурвакат друго! Направих цената на въпрос, посочих табелата - вдигнаха рамене и толкоз. За такива суми кой ще се занимава да раздува.
            Последно редактирано от Rabin; 22-10-09, 16:19.

            Коментар


            • До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
              При това за лек ремонт, развиваш капачка на достъпно място, гледаш, завиваш капачка на достъпно място. И така 4 пъти. Наляха мое масло в раздатката. Докато ги научи София че са кожодери - айде направили пачката Бас ловя, че за тоя бизнес план никой от вас не се сети. Имаха клиенти бол. В БГМама били вече известни . Като свършат тука клиентите - отиват у Пловдив и пак наново с друго име Лошо няма да държат цени ако могат, лошото е, че пише едно, сурвакат друго! Направих цената на въпрос, посочих табелата - вдигнаха рамене и толкоз. За такива суми кой ще се занимава да раздува.
              Бизнас план за сервиз от типа Five minute, бе намекнат отдавна от Джамбазов и още един участник. Това е сервиз за бързи малки поправки, за дами и чиновници. По правило с кожодерски цени.
              Ако е за измами, бихме могли да подскажем на Кънчо къде по ефективни измами с Неправителствени Организации и помощи. Ама той не иска.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                Темата е нещо замряла. Какво стана, изчерпаха ли се Вашите идеи, или Кънчо вече няколко дена не изтрезнява от бизнес мисли?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Темата е нещо замряла. Какво стана, изчерпаха ли се Вашите идеи, или Кънчо вече няколко дена не изтрезнява от бизнес мисли?
                  Или Кънчо вече е поумнял и е разбрал че от това няма да яде хляб.

                  Коментар


                  • До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                    Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                    Или Кънчо вече е поумнял и е разбрал че от това няма да яде хляб.
                    Кънчо се надява да яде не хляб, а мръвки, като минимум, а като овърал хайвер и шампанско.

                    Но нека ако да сподели ще има ли реализация на проекта, също така очаквах да видя и анкета.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                      Кънчо каза : Темата не е замряла. Чакаме резултатите от анкетата в този раздел се намира.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                        Организационно : Проекта няма да се реализира. Това си е виртуален проект, по скоро описващ етапите, през които трябва да мине един бизнес план.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                          Организационно : Ето, че 31 Октомври мина.
                          Отговори на анкета:- - Имате ли належащи ремонтни и тунингови работи по джипа, за сервизна помощ ?

                          Не нямам 9 - 21.43%
                          Да имам, но в момента отлагам по финансови причини. 17 - 40.48%
                          Да имам, но в не намирам сервиз да ми свърши работата. 4 - 9.52%
                          Да имам , но нямам време да се занимавам с това сега. 8 - 19.05%
                          Да имам , но нямам ясна концепция за необходимия тунинг. 0 - 0%
                          Да имам , но чакам ред за майстора. 0 - 0%
                          Да имам , но чакам части. 0 - 0%

                          Отговорите показват, че основните причини за неосъществени, но необходими ремонти са:
                          1. Липса на пари.
                          2. Липса на време.

                          Като цяло няма обществена нагласа, за по високо качество и ниво на обслужване.
                          Съществуващите майстори, задоволяват клиентските претенции с всички произтичащи от това неудобства.
                          Няма и очакване, че един по добре организиран сервиз, би могъл да даде по добро качество от конкретен майстор с повече познания и сръчности.

                          Около 10% от отговорилите, не намират сервиз, който да ги задоволи.
                          Последно редактирано от Nik Nikolov; 01-11-09, 12:26.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                            Кънчо каза : - 10% само, които не са доволни от наличното сервизно обслужване.
                            Дали това ще бъде достатъчно за да "храни" един сервиз ?
                            Ето че - 430 те ремонта станаха на 43 - годишно.
                            И - 5 тунунга годишно.
                            Това е потенциала, който би могъл да се очаква.
                            Стига ли това за Сам майстор дори?
                            При това майстор който работи по основните принципи, за коректност ???
                            Последно редактирано от Nik Nikolov; 01-11-09, 12:37.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                              Кънчо каза : - 10% само, които не са доволни от наличното сервизно обслужване.
                              Дали това ще бъде достатъчно за да "храни" един сервиз ?
                              Ето че - 430 те ремонта станаха на 43 - годишно.
                              И - 5 тунунга годишно.
                              Това е потенциала, който би могъл да се очаква.
                              Стига ли това за Сам майстор дори?
                              При това майстор който работи по основните принципи, за коректност ???
                              Винаги има и работа и хляб, а и кИбапчета за сам майстор, но не майстор само защото не му знаят името , а човек коректен и с опит, ще се намери и работа и доволни клиенти.
                              Голям сервиз много трудно може да стартира от нулата сега, но всеки 1 добър професионалист с всички свои "+" и "-" може да си намери място в бизнеса, като разчита най-вече на добрите си умения, опит и отзивчивост към клиентите си.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X