Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

    Кънчо Каза: Да бачкаш сам е очевидна робия. Нито пари ще спечелиш, нито почитатели, само здравето си ще загубиш.
    Аз ще създам бизнес, като започна в началото с трима души.
    Майстор ще наема, работник ще наема - чиракът ще съм аз.
    В късни доби, вместо да почивам ще оправям сметките и оперативното счетоводство.
    Първите години печалба не ща, ще работя за името, дано след това то проработи за мен !
    Кредитите ще връщам, земята ще изрина но няма да се откажа !
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #62
      До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

      Да ама нямам шеф. А това е ВАЖНО. И не се съобразявам с никой. Знам че богат няма да стана. Ама пък бачкам когато искам.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #63
        До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

        Чета, чеша се по главата и се чудя що не ОдЯ да си лягам? С всичкото ми уважение към Ник Николков, но Тарга е прав - тая идилия с прясно завършилия теоретичен инженер и наеми и заеми - тц. Да не съм имал сервиз, да на знам...

        Реална ситуация: двама души, сработен екип, инструмент и обурудване трупани с години, опит също, всевъзможна и невъзможна литература - също. Половин година работа само с познати, почти за без пари, разчита се на странични (спрямо сервиза) доходи. После - средно по 5 коли на ден за дребни ремонти, средно по една на седмица за сериозна интервенция. Пак на седмица, средно по един закъсал някъде си, естествено извън работно време, естествено я в локва, я в кал, я в снега и няма как да го върнеш, щото човека е от Варна и се прибира от Видин и така нататък.
        Бачкане по 12 часа. Собствено помещение, няма наем. Тук-там с фактури, останалото "на ръка". Постоянни инвестиции в по-добър инструмент и по-добро обурудване. Не капитални, но постоянни. Данъци, такси, осигуровки и т.н. Може. Може и да се развива даже с времето.
        Но ако към това се прибави и връщане на заем + заплати на външни хора, става интересно. Защото съдружник не е точно същото като работник. Работника хич не го е.е има ли за теб този месец или няма - той е на заплата. И трябва да я изсмучеш отнякъде. Пък и кой ще е тоя работник, дето ще бичи 12 часа?

        Предложение: Кънчо да си наляга парцалите и да започне с нещо по-дребно. Ако ще и с гаража у дома или да си наеме даже. С най-необходимите инструменти. И да тренира първо на неговата кола, после на жигулките и голфетата в квартала. Хем ще се понаучи да държи гаечния ключ така, че да не си троши пръстите, хем, ако същите тия пръсти не са наврени някъде на топло, ще набере някаква репутация. И по-реална представа за нещата.

        Няма как да е шеф на идеалния сервиз, ако той самия не е в час с нещата на практика. Иначе се получава до болка познатата ситуация: работника шпили с винтоверта, ама не знае от къде се регулира. Или затяга главата, ама недопрочел и върти на принципа "до скъсване и четвърт назад" и после плаща BMW на нервен клиент. Или ... да не продължавам. Колкото и да е в час с теорията човек, желязото си иска пипане. Не може на всяко болтче да набиваш динамометричния, а пък тия гадни 6mm толкова лесно да се късат...
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #64
          До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

          ХОР : Защо младите са вироглави ? Защото Господ си знае работата!

          Прочее трудно е на един мъж със значителен опит, да убеди младок, че ерекцията е несигурен процес.
          И с право. На него всичко винаги му става! Макар да не го е прилагал в практиката, често.
          Как да приеме твърдението, че нещо няма да СТАНЕ !

          Ей къде минава мечтата ти. Протегни ръка и я хвани !
          Без да гледаш предупредителната табелка - внимание 10 000 Волта.
          Опасно напрежение !
          Последно редактирано от Nik Nikolov; 19-10-09, 07:31.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #65
            До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

            Съвет към Кънчо: - Всички ти казват, подробно и мотивирано, как и защо няма да стане. Не ги слушай ! В 99% от случаите на споделени планове, ще се намерят хора, които с добро чувство да ти обяснят, защо това няма да стане.
            Всъщност, те са наистина загрижени за теб. Но само ти разказват защо при тях не се е получило, или не би се получило.

            Истината се крие в следния цитат от Дъглас Адамс:
            " .....Още хиляди години мощните кораби се носеха през безбрежната космическа пустош на Вселената и най-сетне се спуснаха с вой над първата изпречила се на пътя им планета — по някаква случайност това бе Земята, където поради злощастна грешка при определяне на мащаба, цялата им бойна армада бе погълната, случайно от едно малко куче.
            Онези, които се занимават с проблемите на сложните причинноследствени отношения в историята на Вселената, твърдят, че подобни неща се случват постоянно и че сме безсилни да ги предотвратяваме.
            — Се ла ви — казват те.........." - край на цитата.
            Последно редактирано от Nik Nikolov; 19-10-09, 07:34.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #66
              До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

              Мястото, мястотооо! Аз няма да су мръдна гъза до Пловдив за тунинг. И повярвайте, много хора са така.

              Ей ти бърз бизнес план - ако ти се отдават тоците и жиците - отваряш акумулаторджийница, точно сега. До нея отваряш жичкаджийница/алармо/музико/ксенономонтирнаджийница. Идва някой за акумулатор, ма тя колата не зарежда - айде у съседния гараж, да я правиме. После като му се скапе стартера, пак ще е при теб, стига да си кадърен.

              Това го гледам всяка година. На такова място ми е работата (не работя в сервиз или нещо от сорта, просто съм в такъв район). Дори тая година като си сменях маслото, случих на десетия гараж - всичко друго беше пълно. Подемници имат само половината, ако не и по-малко.

              Та тъй. Само на джипки и само на тунинг ми се струва че много трудно ще се оцелее. Трябва да се взимат и обикновени возила. Със скъпите мутраджийски - внимателно, щото може да те върнат доста назад, ако си оставиш ръцете, а такива неща неминуемо се случват, колкото и да се стараеш.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                Въпрос към Кънчо - взел, не взел решението, а помисли ли върху алтернативен източник на приходи, за гасене на избухващите финансови пожари?

                Коментар


                • #68
                  До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Въпрос към Кънчо - взел, не взел решението, а помисли ли върху алтернативен източник на приходи, за гасене на избухващите финансови пожари?
                  Допълнителен доход е своеобразен конкурс за най-кален джип и мивка за много кални джипки от девойки по моникини - през лятото, зимата може и с мокри фланелки.
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • #69
                    До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                    Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                    Допълнителен доход е своеобразен конкурс за най-кален джип и мивка за много кални джипки от девойки по моникини - през лятото, зимата може и с мокри фланелки.
                    А девойките какви заплати ще искат?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      А девойките какви заплати ще искат?
                      Девойките ще са стажантки. Ще трупат опит без пари.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                        Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
                        Девойките ще са стажантки. Ще трупат опит без пари.
                        Не е зле човек да помечтае, еле пък за такива неща.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          ...където поради злощастна грешка при определяне на мащаба...
                          Ъхъ. Именно. 600 джипа за тунинг на година. Грешката е 5 до 15 пъти

                          ... водели живот безгрижен, охолен и в общи линии необременен от данъци... и това е по Д. Адамс.

                          Идеята на предишния ми пост не е "защо няма да стане" а "как да извъртя нещата, че да стане без да ме опандизят или пребият".

                          Въпроса на Ясен е много съществен. Настане едно мъгливо време като вчерашното, на никой не му се разкарва до сервиза, а гадните сметки започват да цъфтят една по една и най-вече всички накуп. Ключ 17 е останал в джипа на последния клиент и трябва нов.
                          Работника, естествено без да иска, е скършил тръбата на радиаторчето на парното миналия ден, щото е на гадно място и не се вижда, и сега трябва да се купува ново, че клиента идва довечера и ще му причернее, като види потрошеното си Самурайче (виж, това си е проява на милост, можеше и климатика на чисто новата Тойота да е ). И какво правим?

                          Кънчо просто няма как да мине без фонд "С'я си .... майката". При това не еднократен, а такъв, който се поддържа постоянно.

                          И само от любопитство. Идва разгневен клиента от моналия ден и започва да се кара, че Кънчо му е прецакал чисто новото X3, ей виж каква дискотека е по таблото, а оная мърла от компютъра не спира да мърмори. Как нашия теоретичен (във всеки един смисъл) Кънчо, ще му обясни, че кабела на датчика на ABS-а се е скъсал от дебелия клон, който клиента е закачил вчера на риболова?
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #73
                            До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                            Кънчо, ако се вслушаш в разумните съвети на песимистите, просто зарежи тази ти идея. Но след като става въпрос за мозъчна инжекция, се нуждаеш от безумни идеи на оптимисти. Те обикновено ще са тъпи и налудничево утопични, но..... може и да светне някоя лампичка от тях.

                            Та ето една която ми се мъдри в главата. Преди това да ти споделя, че аз НИКОГА не съм се занимавал с подобен бизнес, дори с никакъв бизнес, т.е. не съм обременен от негативни последствия.

                            Идеята: Авто JP.
                            Освен големите проекти по тунинг за които ще търсиш клиентела и развитие, опитай се да разработиш система за абонаментна подръжка на коли (в чстност джипове). Бизнес консултанта ти Ник може да направи сметки в тази насока и ако те излязат.... може и да потръгне.
                            Правиш проучване колко пари потенциалните ти клиенти дават за ремонт и подръжка на колата си годишно. Систематизираш по вид, цена, години и т.н. На тази база излизаш с предложение за подръжка на автомобила срещу регулярни месечни вноски. При добра организация и постояни прегледи и навременни ремонти годишните разходи на автомобила биха се свили до доста приемливи граници за всеки клиент. Плащането на месечни вноски е по удобно както за клиентите, защото са планирани, така и за сервиза, защото ще има регулярни постъпления.
                            И т.н. в този дух може да се позадълбочат размишленията. Както и провери дали някъде подобна система работи и как работи.

                            Успех!
                            О899 2б2 1З2

                            Коментар


                            • #74
                              До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                              Тия с новите X5- ци да ходят по лицензираните сервизи. Тук говорихме за тунинг - някой да е виждал налифтено Х5 из камъняците, клоните и кал до ушите?

                              Коментар


                              • #75
                                До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                                И все пак не ми стана ясно къде точно в Бг ще бъде сервиза?

                                Местоположението е определящо за ужасно много фактори, имащи значение за последващото развитие на идеята.

                                Кънчо, очаквам Вашето управленско решение.

                                П. П. Добавям, че много благодаря на Ники за готината тема. Хубаво е да си накараме малко мозъците да поработят /помислят/ и с нетърпение ще я следя.
                                Очаквам също така реалното и бизнес развитие естествено филмирано. Това може да е пример за бъдещите поколения за сбъдната ъъъ... българска мечта.
                                Последно редактирано от s_s1; 19-10-09, 13:13. Причина: П.П.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X