Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

    Стартирам логическата игра "Идеалният сервиз за джипове" с форма на организация - Мозъчна Атака от членовете на форума.
    Крайната цел на играта е изработване на цялостен, обмислен и печеливш Бизнес проект за автосервиз, в който всички бихме искали да тунинговаме машините си.

    Нещо като Джип Утопия !

    И така, Вие сте млад, енергичен, добре образован мъж, с широк размах и прекрасни идеи. За съжаление нямате начален капитал, но имате огромна жизнена и съпротивителна енергия.

    Вашето име е Кънчо !

    Желаете да започнете бизнес - сега!
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

  • #2
    До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

    Организационно правило за играта.

    Моля давайте съвети на Кънчо, от името на жизнения си опит.

    Зад името Кънчо, възнамерявам да скрия трима членове на форума, които да вземат решения от негово име с обикновено мнозинство.
    Решенията тук ще изписвам аз от името на Кънчо под формата

    - Кънчо Каза : .....................................................

    Веднъж взето решение - повече не се дискутира.
    Преминава се напред по Бизнес Плана.
    Последно редактирано от Nik Nikolov; 18-10-09, 11:49.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #3
      До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

      Позволявам си да дам първите няколко съвета на Кънчо.

      1. Трябва да обичаш работата, в която си решил да вложиш живота си. Ако ти не я обичаш, не очаквай тя да те обича !
      Ако чувстваш в себе си желание да търгуваш с картофи или друго подобно, не се захващай с този Автосервиз, само защото някой ти е казал, че е много печелившо. Любов по сметка, няма да се получи!
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

        Кънчо Каза: - Да убеден съм дълбоко в сърцето си, че това е работата , с която бих изкал да изкарвам хляба на бъдещото ми семейство.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #5
          До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

          Кънчо, за началото на един успешен бизнес е необходимо да си представиш бъдещия си клиент. Кой е той, на каква възраст е, с какви доходи, с какво семейно положение, какво обича, какво не обича, какво го характеризира и отличава в обществото ?
          Каква е бройката на подобни клиенти в държавата, която разглеждаме ?
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #6
            До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

            Кънчо Каза: - Бъдещият ми клиент е в произволна възраст и с леко налудничав поглед. Вози се в раздрънкани 2 тона и кусур желязо, и би дал едва ли не всичко от себе си за да продължи да го прави с непрекъснати подобрения в качеството на машината.

            Ремонтите на джипа му са всъщност безкраен процес.

            В семейния бюджет тези ремонти стоят, веднага след непосредствената прехрана и здраве на близките и много преди киприте и макиажите на съпругата / приятелката/.

            От това можем да заключим, че приходите на сервиза, ще са относително редовни и стабилни, с малки девиации по време на криза.

            Какво обича бъдещият клиент ? - Техника, природа, скара бира на воля.
            Какво не обича ? - Мрънкане, шмекеруване, увъртане, слабохарактерност.
            От кой сегмент на обшеството е преобладаващо ? - Средна класа, все пак трябва да има някакви доходи за да се занимава с хоби Оффроад.

            Какъв е броят на евентуалните клиенти в държавата ? - 70 000 до 100 000.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #7
              До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

              Организационно : Моля дайте по нататъшни съвети на Кънчо, относно характера на бъдешия му клиент, както и относно бройката в държавата. Решението ще се вземе довечера в 18.10. 2009 в 20 часа.
              Благодаря !
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #8
                До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                Средна класа, все пак трябва да има някакви доходи за да се занимава с хоби Оффроад.

                Какъв е броят на евентуалните клиенти в държавата ? - 70 000 до 100 000.

                От тези цифри трябва да извадим тези със сходните занимания, лов, риболов.... При коите джипа е пожелателен, но не е задължителен... А тунинга много често се свежда до закупуване на някакви гуми и некадърен монтаж на лебедката, избрана произволна, и често не стигаща да се изтегли и АТВ-то от по-сериозна кал..... Също хората коите купуват жипка за пред мацки, или защото това е модно. Също купуващи подобни МПС-та само с цел избиване на комплекси. Коите честно се изумяват, когато разбират, че поддръжка и на двайсетгодишен жип струва доста повече от поддръжката на двайсетгодишно жигули
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #9
                  До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                  Сядам и чета дебели книги по икономика и управление на фирмата. Бърз поглед към българското законодателство ....
                  Извод:
                  Регистрираме фирма за 2 лева .... е няма да са два, а минимум 200. Аз си пиша и изготвям всичката бумага по регистрацията. Адвоката го прескочихме.
                  Намирам подходящо помещение, оборудвано като за автосервиз ... за допълнително такова .... за сега само гледаме шарените рекламни книжки.
                  Аз започвам работа, но .... трябва поне още един човек да държи желязото от другата страна, докато го "капна" с CO-то ......
                  Сядам и смятам .... 1500 лв. наем за колибката, 500 лв. - осигуровки, отделно - ток,телефон, вода, отопление, интернет- (да и това трябва) още 500 лв.
                  Заплата на помощника за сега 500 лв. ... след няколко месеца ше му я вдигна .......
                  До тук 3000лв. без никаква печалба за мен.

                  От дебелите книжки се сещам, че моя "Таргет" са мръсните и ръждиви джипки и ..... не особенно богатите им собственници.

                  Така ... за 22 работни дни с помощника трябва да изкарваме минимум 150 лв. ПЕЧАЛБА на ден за да сме на ...... нулата.
                  А жената и децата в къщи и те искали да ядат?

                  Продължаваме да мислим.......
                  Последно редактирано от CarTest™; 18-10-09, 14:11.
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    Сядам и смятам .... 1500 лв. наем за колибката, ...
                    До Коня пред Народното Събрание ли ще го търсиш тоя гараж?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                      До Коня пред Народното Събрание ли ще го търсиш тоя гараж?

                      Ти имаш ли оборудван сервиз под найм? А търсил ли си някога подобно нещо?

                      Говорим за сервиз, не за гараж....

                      Във Варна са ми искали две хиляди лева за две клетки с два подемника, работна маса, и туалетна..... Верно, на доста оживена улица, водеща кък КАТ.....
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • #12
                        До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                        Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                        Ти имаш ли оборудван сервиз под найм? А търсил ли си някога подобно нещо?

                        Говорим за сервиз, не за гараж....

                        Във Варна са ми искали две хиляди лева за две клетки с два подемника, работна маса, и туалетна..... Верно, на доста оживена улица, водеща кък КАТ.....
                        Оборудван сервиз е друго нещо. Бих си купил оборудване и наел гол гараж с ток и вода. В покрайнините. Ъпгрейдът не е спешен ремонт. И е добре да има големичка площ за паркиране. Боби има опит, питайте го! От ниския наем си избиваш парите за оборудването и си остава твое .
                        п.с. Това с 500-те лева заплата е опасна икономия!
                        Последно редактирано от Rabin; 18-10-09, 12:39.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                          Бих си купил оборудване и наел гол гараж с ток и вода. .... .
                          Добре ... давай цените на оборудването!
                          Ама да не ни прилошее ....

                          Подемник, общ инструмент, колички, крикове, TIG, MIG, флексове, дрелки, компресор, едно бояджийско пистолетче, компютърче и софт за него (ако искаш софта може и да си го платиш) някакъв хардуер за евентуално някаква диагностика на паркетите.
                          Последно редактирано от CarTest™; 18-10-09, 12:47.
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                            Добре ... давай цените на оборудването!
                            Ама да не ни прилошее ....

                            Подемник, общ инструмент, колички, крикове, TIG, MIG, флексове, дрелки, компресор, едно бояджийско пистолетче, компютърче и софт за него (ако искаш софта може и да си го платиш) някакъв хардуер за евентуално някаква диагностика на паркетите.
                            Може да изкупиш закъсал сервиз и да ги вземеш на едро. Освен това ще правим тунинговане, а не диагностика. Освен това стар комп има почти всеки в мазето. На Женския пазар например може да си спазариш добър флекс на старо за 50 лв, например, както и пистолет за пръскане, както и...
                            Мисля че за цена на дърта Витара мога да си ги набавя. И си ги избивам с 3 наема по 1500 лв. За 500-те лева заплата вижте темата "защо съм скосен, или къде се дянаха кадърните хора". Примерно боди лифт иска баране по спирачните системи, и ако някой се пребие заради теб...
                            Кризата не е абстрактно понятие. Например аз се отказвам за неопределено време от тунинга. Мои колеги, останали без работа ся ще отварят сервиз. Неоптимизирани разходи в момента + пинтилък = фалит!
                            Последно редактирано от Rabin; 18-10-09, 13:10.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Идеалният сервиз за джипове - логическа игра.

                              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                              Може да изкупиш закъсал сервиз и да ги вземеш на едро. .....................................................
                              Съгласен! Посочи цена.
                              Ако примерно, едното рамо на подемника е развалено ... знаеш ли колко струва втулката вътре ....
                              Или че ще я направиш на струг за 50 лв .....

                              Всичко друго .... не звучи сериозно!


                              P.S.
                              Извинявам се на другите колеги за чата.
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X