Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Резултати?
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • Нещо интересно и ненаддващо
      Има още малко читава сурова и кис зеле, но София вече много омекна, та не е баш за тях
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • Изкушавал съм се да направя това от най-ранна деЦка възраст (преди черния прокобен 10-ти ноември, разбира се ) Тогава максимумът, играейки на индианци и трапери беше да опечем по един кренвирш или салам "кучешка радост" на клечка. Най-накрая се реших (все пак по толкова филми дават ), бях скептичен, но... взе, че стана Докато правех жар за "баш-скарата", пилето си се въртеше над жив и доста буен огън. Резултат: топло-пушено и после опечено пиле. Без мариноване, само овъргаляно в някаква купешка подправка за пиле (мислех си, че ще се наложи да храня комшийските кучета с него, но не - за тях останаха само кокалите):
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200425_132938.jpg
Прегледи:238
Размер:750.1 КБ
ID:6595058Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200425_134715.jpg
Прегледи:316
Размер:835.4 КБ
ID:6595059
        Прикачени файлове
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • Бирата по скъпа от барбекюто както му викат по модерному
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Бирата по скъпа от барбекюто както му викат по модерному
            Не е задължително. До офиса ми има един магазин (Тропчо напр. го знае ) където от време на време чистят партиди с предстоящ да изтече срок на годност. Е, пък отлежали са, нали ти обясняваше как октоБер-фест бирата я залагали през април?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • Тропчо
              Тропчо коментира
              Редактиране на коментар
              А-а-а-а, магазинчето е арно. Аз не разбрах цените, щото Гагич черпи, ама хладилните витрини им бяха много шарени. Някои марки бира не бях ги и чувал. А тая картинка с пилето, наистина ме върна в Пети- А клас. Под прашките ни падаше, чат-пат, някой джавджар или гугутка и беше голям купон да се скрием в подземията на сегашния "Римски форум", дето тогава се казваше "Разкопките", да си напалим огън от кашони и клечки и да извъртим едно врабче на шиш след уморителна война с калеми.

          • То че е така, е така. В райнхайнцгебот (сигурно някой ден ще се науча да го пиша правилно) си пише кога може и кога не може да се вари бира

            Под барбекю имах навъвпредоколо вид модернистичната конструкция от тухли и хоросан
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • Пенчо
              Пенчо коментира
              Редактиране на коментар
              Пък после ЧСИтата били изедници! Видно е, че не е така!

          • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Под барбекю имах навъвпредоколо вид модернистичната конструкция от тухли и хоросан
            Това е дело на Боголюб Младши, който активно стопанисваше въпросното вилно място, преди да се засели в Холандия.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • Следващият път си намери клон с поне две разклонения за да не ти се върти пилето и да си спазва зададената позиция. Цепва се клона в края с нож на кръст и с помощта на клечка се фиксира срещу въртене.
              И няма начин като си го обикалял гладен поне час да не е вкусно после, даже и съвсем без подправки. Проверено.

              Коментар


              • Давайте, че ще умре темата доде отворят да ядем законно
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                  Следващият път си намери клон с поне две разклонения за да не ти се върти пилето и да си спазва зададената позиция. Цепва се клона в края с нож на кръст и с помощта на клечка се фиксира срещу въртене.
                  И няма начин като си го обикалял гладен поне час да не е вкусно после, даже и съвсем без подправки. Проверено.
                  ХубаВ идеЙ ! Мерси ! В случая въртях самото пиле върху неподвижната пръчка Следващия път планирам "тандури". Ще накисна пилето 24 часа предварително в марината с база кисело мляко (обсъждали сме го, може би и в тази тема), ще занеса спукалия ми се, но още деянещ глинен съд (негледжосан - също е обсъждано по-горе!), ще врътна пилето на шиш (прът) докато стане жарта и после в съда, заровен във въпросната жар.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • Внимавай с пилето , да не стане като моя първи опит под тенекия Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка3607.jpg
Прегледи:235
Размер:989.3 КБ
ID:6595537
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                      Внимавай с пилето , да не стане като моя първи опит под тенекия ...
                      Как се прави такова нещо? Като "агне по хайдушки" ли (има две теми във форумЪт) ? Т.е. Пали се огън в дупка, като се натрупа жар, вадиш с лопата част от нея, бухаш върху останалата в дупката жар тава с агне, покриваш дупката с тенекия, насипваш върху тенекията жар и идваш на другия ден... Това ли имаш предвид?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • По просто.
                        Шише бира, нахлузваш върху него пиуето, редиш при желание зеленчук, отгоре тенекия от сийене, редиш дръва и париш огина.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • Това на снимката по-горе, ако му махнеш кожата, сигурно си е "вполне съедобно"?
                          Прочее, сичкото индиец, ланкиец и бангльадеши махат кожата преди да спретнат "масала" манджата. То си пише на много места, че била вредна Пусто любимото ми мезе за бира са пържени или печени на плоча пилешки кожички...
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • Самодържец
                            Самодържец коментира
                            Редактиране на коментар
                            Ами например домашен петел по правило се вари преди да се пече. И женското де, домашна кокошка.

                          • Кольо
                            Кольо коментира
                            Редактиране на коментар
                            Няма сила на света която да ме спре да си изям с кеф препечената кожичка на прясно опечен бройлер. Ма бил купешки, ма бил отгледан с разни химии(оужасщеомрем), имали антибиотици и хормони-да го духат, аз съм железен, и такива не ми минават.
                            Даже купешките пилета са ми по-вкусни от домашните. Извратеняк някакъв...

                          • Bogoljub Gagic
                            Bogoljub Gagic коментира
                            Редактиране на коментар
                            Э-э-эхх, Коля, остават ти, колко беше - 3 (три) години, помниш ли?

                        • Гагич, пак гледах сега снимките - тези 2-3 кила месо за колко народ бяха? Да не са били за тебе само?

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X