Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    То май и сега. Мани, ми домакините са от спрягани чат пат общности. Освен по- работливи мязат и на по- истински българе. Знаем се от много години. Ходят къде ходят и си се връщат там, бачкат, младите идват и посещават повече операта и театрите от нас. Не е за това приказката.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      То май и сега. Мани, ми домакините са от спрягани чат пат общности. Освен по- работливи мязат и на по- истински българе. Знаем се от много години. Ходят къде ходят и си се връщат там, бачкат, младите идват и посещават повече операта и театрите от нас. Не е за това приказката.
      "Телешка глава в шкембе" мааааааааааалко доближаваща се до оригинала, по ТЗВ се предлагаше само в удебеленото:
      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Кое не разбра- че манджата в Щъркела нивга не е могла да се мери с тази на 31ви...
      Истинска такава съм ял някъде през 90-те, когато като мльад адвукад бях забърсал клиент с кланица тип "месокомбинат". Влиза кравата от източната страна на цеха и излиза на салами през западната. 20 000 лв. от "неденоминираните", главите и карантиите оставаха за кланицата. Та на собственика непрекъснато му готвеха "телешка (често кравешка) глава в шкембе"
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Приядоха ми се солети, купих си български, на които пише 40 години традиция, а те с некви зайци на опаковката, ма как и да е. Немаше ни една двойна, демек две слепени, за тройна да не говорим. Много жалко. Като деца си купувахме пакет солети, рупахме и си броехме на кой колко двойни са му се паднали, а тройните беха як бонус.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          От известно време си мислех да пораздижа темата, но преди няколко дни си погледнах бузите и реших да направя сверка и с кантара, та минавам пак на салата и мюсли, обаче ще чета олигавен, а ако някой предложи нещо нискокалорично, може и да се включа.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            От известно време си мислех да пораздижа темата, но преди няколко дни си погледнах бузите и реших да направя сверка и с кантара, ...
            Винаги съм се чудил защо аджеба, българската национална кухня е толкова "нездравословна" според модерните критерии? Дали не е заради това:
            Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
            И всъщност, според статистиката най-много Българи са с А група, демек може да мушкат банички с боза безотговорно.
            Не само банички с боза, де, ами и свинско-винско-бобови-картофи и т.н., вместо рибка, морски дарове и конска пастърма?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              Преди нЕма и две години разбрах, че съм В (която, според сестрата дето ми я определи, била циганската ), която, както прочетох, била групата на щастливците, щото за нея не се препоръчва само царевица, леща и домати.

              ... а аз цял живот (особено лятото), ако не е яка салата, ям само домати (и евентуално сирене) с рАкия.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Винаги съм се чудил защо аджеба, българската национална кухня е толкова "нездравословна" според модерните критерии?
                Чете ли вчера в нета, че страшните приказки за холестерола и тлъстинките всъщност били заговор на захарните монополи които 50-те години платили едно изследване което било пълна скръб относно обхват и представителност, 9 души изследвани в една държава и пълно пренебрегване на "неподходящи резултати" в друга. Прехвалената "средиземноморска диета" също нямала никави доказани плюсове. Като всичко писано в нета напоследък трябва да си имаш "едно наум", но българина от векове преживява с "Коледа" и "Гергьов ден" и колкото по-тлъсто, толкова по-убаво.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                  Чете ли вчера в нета, че страшните приказки за холестерола и тлъстинките всъщност били заговор на захарните монополи които 50-те години платили едно изследване което било пълна скръб относно обхват и представителност, 9 души изследвани в една държава и пълно пренебрегване на "неподходящи резултати" в друга. Прехвалената "средиземноморска диета" също нямала никави доказани плюсове. Като всичко писано в нета напоследък трябва да си имаш "едно наум", но българина от векове преживява с "Коледа" и "Гергьов ден" и колкото по-тлъсто, толкова по-убаво.
                  Не съм чел, дай линк? За холестерола отдавна се знае, че има "добър" и "лош" и тръгнеш ли да синтезираш "лош", ако ще само на марули да караш, съдовете ти се запушват. Факт е обаче, че българите страдат повече от затлъстяване от народи със сходни хранителни навици - пр. разни австрийци и по-далечните французи, че и от сърбите дори. И, моля, не ми разправяйте, че това е от мизерията, боклучавите храни откак са ни налазили евроГейските големи вериги и прочие дрънканици. Затлъстяването на българската нация е от времето на Татов златен век, нищо чудно и отпреди това да е, ама няма статистика. Че дебелото е синоним на здраво и хубаво го има във фолклора ни и в табиетите на много български баби, дето тъпчат внучетата си с храна.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Не съм чел, дай линк? За холестерола отдавна се знае, че има "добър" и "лош" и тръгнеш ли да синтезираш "лош", ако ще само на марули да караш, съдовете ти се запушват. Факт е обаче, че българите страдат повече от затлъстяване от народи със сходни хранителни навици - пр. разни австрийци и по-далечните французи, че и от сърбите дори. И, моля, не ми разправяйте, че това е от мизерията, боклучавите храни откак са ни налазили евроГейските големи вериги и прочие дрънканици. Затлъстяването на българската нация е от времето на Татов златен век, нищо чудно и отпреди това да е, ама няма статистика. Че дебелото е синоним на здраво и хубаво го има във фолклора ни и в табиетите на много български баби, дето тъпчат внучетата си с храна.
                    Или в "Блитц" или във "Фейсбук" беше. Май в Блитца в здравната им рубрика. Беше нещо в смисъл, че захарта е най-големия убиец, а не холестерола и т.н.
                    Баба ми лека й пръст казваше "Кръвен човек, убав човек". Кръвен - пълен, як. Предполагам, че са имали предвид пълен - сит, успял, а не гърчав сиромах.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Аз от кое време разправям, че всичките залитания и приказки за здравословно, еко, био, и други подобни, са си само модна тенденция.

                      Споко, природата си знае работата, веганите ще си изчезнат еволюционно, и ще се възцари царството сланиново и наденицово.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                        Баба ми лека й пръст казваше "Кръвен човек, убав човек". Кръвен - пълен, як. Предполагам, че са имали предвид пълен - сит, успял, а не гърчав сиромах.
                        В някои краища на България, ако пожелаеш съвсем добронамерено на някой дебел да отслабне бързо, може и да ти се обиди. Свързват бързото отслабване с разни неприятни болести...
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Познавам много дебели хора на възраст от 20г. и нагоре, които ми казват (щото обичам да анкетирам офлайн за всичко ), че се чувстват прекрасно, а какво биха показали изследвания, ако си направят, е друга тема.

                          Лично аз като станах 90 кила не се чувствах добре, а и изглеждам по-малко, но пък и толкова съм бил преди 26-27г., та явно организъма ми се чуди кво става.
                          Ся гледам пак съм станал 95, та мисля пак малко да поизсъхна.
                          С ракия и само със салата става перфектно, но сега не пия, та ще видя как.
                          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 05-03-17, 09:15.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Познавам доста интересни старци. Особено интересни са две все още ходещи и мислещи легенди, жена родена 1922г със сегашно основно и мъж 1932 със средно специално 5г. И двамата обстойно описвайки живота казват, че най- хубавите години са били до 1942-3. Яки бачкатори. Мъжът има два ордена червено знаме на труда и една раница награди. Пригласят им и други разнопартийци, карат се като цигани, но за това и последвалия го айдуклък и до сега са единодушни, чукнат се, пият по някое вино и се разотиват.
                            пп сега не ядат сланина защото никой не гледа прасета. Ако им занесе някой от младите даже лятото пият по една(само) ракия с домат и сланинка на тънко. Маат боб с огнено люти печени люти чушки и филии. Едните не могат без месо, другите без млека и сирене. Разказвали са, че като деца по полето и въобще храната основно е била сланина, сирене, яйца, всякакви млечни, много боб и зеленчуци, почти никаква захар-само рачел, петмез, маджун, киселици(диви круши и ябълки в каче), малко сол, основно за готвене мас. Ежедневно и основно боб, бакла, царевица, много зеленчуци и плодове ( и сушени), билки и подправки, лук и чесън. Месо основно зимата до свършване на кой какво заклал- прасе, овце, теле. Свинското осолено най- отдолу в качето със сланина, яде се чат пат след изкисване на манджа до ново. Много тикв. и сл. семки, орехи, пуканки. В първите години за по- заможните има маслини и зехтин, другите мас, шарлан и постно.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Аз от кое време разправям, че всичките залитания и приказки за здравословно, еко, био, и други подобни, са си само модна тенденция.

                              Споко, природата си знае работата, веганите ще си изчезнат еволюционно, и ще се възцари царството сланиново и наденицово.
                              Па разбира се, че е така..Нема вредна храна, нервите са убиец и душегубец...Писал съм и друг път за деда ми Кръсто, цел живот мааше с бабичката печени свински глави със зеле и доживе до 102 години, но постоянно разправяше- "Азе началник никогъш не съм имал.., и всичко му беше през дедовия. Изповядваше те тая философия:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09cc3a272856b484faafbe690a6be14b.jpg
Прегледи:1
Размер:75.8 КБ
ID:5744810
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...13#post3119613
                                Чудя се старците на нашите старци (щото сега живите вече са били работническа класа) ако са го знаели този номер какво ли е щял да напише още Алеко.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X