Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв телефон (смартфон).

    Моя проблем е още по-сериозен.
    Трябва да получа като подарък нов телефон.
    Оказа се, че това, което ми трябва, почти не съществува в природата.

    Критериите, на които да отговаря са -
    - да е държелив на батерия
    - да има добра камера - в смисъл, да снима добре и да има светкавица - имах сони к800 и снимаше отлично.
    - да е с достатъчно добре видими клавиши - да мога да го виждам и без цайсите..- не знам, ако е с тъч-скрийн, това може ли да отпадне като проблем?
    -GPS - евентуално ползване на гармински карти - макар че, досега не съм ползвал никога навигация на телефона - имам си гармин, който ми върши отлична работа, с кит от карти според необходимостите ми. GPS-A не се толерира.

    в момента и от няколко години използвам Нокия 95 с 8 ГБ.
    -интернет имам предостатъчно на работното си място - където прекарвам над 12 часа
    -смс-и пиша в изключително рядки случаи.
    -телефона си го нося на кръста, и е желателно новия апарат да е с поносими размери
    -ударо и влаго защитени модели няма да се ползват по предназначение
    -Блутут е силно препоръчителен - използвам си хенс-фри на Джабра, поставено в колата.
    -свързването на телефона с компютър е желателно да става с USB-mini конектор, през който също така и да се зарежда телефона

    много консервативно съм настроен към смяната на апарата - досега, от възникването на GSM - мрежата у нас съм сменил точно 3 (три) апарата - някакво сони от времената, когато дисплеите бяха монохромни, после сони к800i, и когато то се повреди ( неработещ клавиш, сменен за 8 лева), се обзаведох с Nokia N95 8 GB.

    Обема памет не ме интересува, музика на телефона не слушам, радиото е нещо, което не съм ползвал никога.
    Не знам какво точно ми трябва
    Верту и аналозите му са вън от класацията, щото не съм депутатин.



    Моля, помагайте.

    PS няма поставени много конкретни ценови рамки, но не виждам идея да се плаща за нещо, което няма да ползвам никога.
    Последно редактирано от Veni1; 23-02-13, 18:52.

    Коментар


    • От: Какъв телефон (смартфон).

      Току що описа почти точно Galaxy ace 2. Няма единствено Zoom на камерата. Има още няколко модела на SAMSUNG около тоя размер. Аз моя също го нося на колана.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Какъв телефон (смартфон).

        Зума също не е интересен - имам си фото, което ми върши работа за снимки, но отвреме-навреме ми трябва да снимам нещо, което да публикувам някъде. Фотото, естествено, не е с мен тогава.

        Как се набират телефони?, Как се търси в телефонния указател? Колко са големи цифрите и буквите, когато ровиш в указателя?
        Как си със очите, по принцип - щото аз все още се правя на герой, ама очилата вече са ми с въженце на врата..

        Доволен ли си от апарата?

        Коментар


        • От: Какъв телефон (смартфон).

          Според мен всичко ще ти е по-добре от на 95-цата. Преди това имах NOKIA N85, което е умаления вариант на 95-цата.

          Телефони се набират с 3 тъча по екрана. Бързи телефони - с 2 тъча.

          С очите да чукна на дърво съм добре, въпреки неистовите ми опити да ги съсипя.

          Размера на цифрите се променя лесно - когато екрана е landscape са по-големи. Когато portrait- по-малки, но и в двата случая са използваеми. Това за цифрите и буквите на тъч скрийн клавиатурата. Цифрите на клавиатурата за набиране на телафон са още по-големи.

          По моя скромен опит това е максималния размер телефон, дето може да се носи на колан. И при мен това беше измежду водещите неща при избора. Иди в някой магазин и поискай да си поиграеш. Сигурно ще има и други модели с подобен размер и ще можеш да си избереш каквото ти пасва най-добре. Отделно има начин да си наместиш иконите и менютата както са ти най-удобни. Бе МНОГО е напред спрямо нокията във всяко отношение.

          Единственото нещо което ми е потрябвало и не съм намерил е че липсва FM трансивър. С N85-цата можех да си пусна MP3-ка на телефона, да му кажа да излъчва на каквато честота си искам, да си настроя радиото в колата на тая честота и да си слушам всички звуци, дето издава телефона през музиката на колата. Тоя няма такава екстра. Но това ми е потрябвало един единствен път, и толкоз.

          Батерията... аз държа всичко изключено (данни от мрежата, wifi, bluetooth, GPS и т.н.) и батерията ми кара до 5 дни. Всяко едно от тия неща се пуска пак с 2 тъча, тъй че не е никакъв проблем да се пусне бързо, когато ти е нужно. Обмислям варианта да му намаля честотата на процесора от 800 на 600Mhz (то е двуядрено на 800 оригинално), и предполагам че тогава ще изкарва и по-дълго. Пак ще е достатъчно бърз за всичко, дето ползвам.

          За цялата му експлоатация до тук съм го рестартирал един единствен път по принуда - нещо взе да ми яде батерията за норматив (за 12 часа беше долу от пълна). Просто го изключих, включих, и проблема се оправи. N85-цата беше в пъти по-зле и по тоя критерий.
          Последно редактирано от sparkybg; 23-02-13, 19:25.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Какъв телефон (смартфон).

            Буквите и цифрите са ей толкова големи



            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            08седем9010З60
            MAKE RALLY NOT WAR
            Confidence in Motion

            Коментар


            • От: Какъв телефон (смартфон).

              Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
              Буквите и цифрите са ей толкова големи
              Това на снимката ми се чини че не е Galaxy Ace 2 (съдя по формата на бутона под дисплея - на ACE 2 е по-сплескан), но предполагам е нещо с подобни размери (те са 3-4 модела само на samsung с тоя размер, например разликата с Galaxy S3 mini, или там квото беше, е само с някой и друг милиметър). Ако обърнеш телефона на landscape, клавиатурата става значително по-голяма. Има и HTC-та с подобни размери например.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Какъв телефон (смартфон).

                Отлични сте.
                Преславе и Спарки, спестявате ми часове висене по форуми, пред ххх-маркети и хуz-полиси, и четене на разни ревюта, дето не е ясно кой ги е писал.
                Изкючително полезно инфо, за което ви благодаря от сърце.

                ПОздрави!!!

                Коментар


                • От: Какъв телефон (смартфон).

                  Няма проблеми, Вени.
                  Спарки, аз показвам приблизително колко са големи.
                  Това ми прилича на Samsung Galaxy Acе, което съм сложил. Разликата е минимална, на 2-ката трябва да е дори по-добре.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  08седем9010З60
                  MAKE RALLY NOT WAR
                  Confidence in Motion

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
                    Няма проблеми, Вени.
                    Спарки, аз показвам приблизително колко са големи.
                    Това ми прилича на Samsung Galaxy Acе, което съм сложил. Разликата е минимална, на 2-ката трябва да е дори по-добре.
                    Просто споменах. Нищо повече.

                    То май всички основни производители имат модели горе-долу с такива размери.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      А Samsung Galaxy ace 2 как се справя със снимките и светкавицата? Май и при него не е ксенон а със светодиод, а Veni1 държи на това, да снима добре:
                      - да има добра камера - в смисъл, да снима добре и да има светкавица - имах сони к800 и снимаше отлично.
                      Аз ползвам от половин година Samsung S5690 Galaxy Xcover и според мен отговаря на повечето описани изисквания. С голяма батерия е /1500 mAh/ и издържа с изключени WiFI, GPS и Bluetooth повече от седмица. Не говоря много от него и е като втори телефон. Единствено камерата е скромна - /3.15 MP, 2048x1536 pixels, autofocus/. Има Accelerometer, compass, GPS, proximity /датчик за близост до лицето, като при разговор гаси дисплея/. Процесор 800 MHz Marvell MG2 - малко е по-бавен от новите двуядрени, но в повечето функции не се забелязва забавяне. OS е предишната версия на Android OS, v2.3 (Gingerbread). Водо, прахо и ударо защитен е клас IP67 certified.
                      Ето колко дни е издържал на батерия до разреждането и на 48%-
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S5690 Xcover Bat.jpg
Прегледи:1
Размер:32.8 КБ
ID:5456630Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Samsung S5690 Galaxy Xcover.jpg
Прегледи:2
Размер:41.0 КБ
ID:5456632
                      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                      First impression is not always true. Get inspired.
                      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                      Reading is sooo boring, unlike writing!

                      Коментар


                      • От: Какъв телефон (смартфон).

                        Алекс, 99% съм сигурен, че показания скрийншот е резултат от НЕизползване на телефона и оставяне само на 2G клетка?
                        Моторола Дефай, Моторола Атрикс и iPhone 4 ги зареждам всяка вечер, мобилния интернет и 3G-то не се спират.
                        iPhone-а прави 8 часа usage, ама той е по-различен от на Андроидите.
                        GPS-а дори и пуснат, се използва само при пускане на Картите или съответната навигация (респ. приложения, които го изискват). Пуснат или не, почти няма разлика.
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        08седем9010З60
                        MAKE RALLY NOT WAR
                        Confidence in Motion

                        Коментар


                        • От: Какъв телефон (смартфон).

                          Ами, да само 2% от времето са гласовите комуникации. В стендбай режим, без разговори издържа почти две седмици. Но при по-интензивно ползване на телефона - обновяване на някои инсталирани приложения през WiFI, малко повече разговори, разглеждане на маркета за някоя нова интересна програмка, пак през WiFI, пак държи 5-6 дни. Повечето нови смартфони карат по един - два дни. Единствено при активен GPS батерията пада по-бързо /за часове/, но то и ползването му в кола е свързано с включване на DC адаптер 12V и поставянето му на стойка. А и да, на 2G е, 3G е изключено за момента. Нет ползвам само през WiFI. Той и Вени пише, че няма да го ползва за сърфиране.
                          Поздрави!
                          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                          First impression is not always true. Get inspired.
                          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                          Reading is sooo boring, unlike writing!

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                            А Samsung Galaxy ace 2 как се справя със снимките и светкавицата? Май и при него не е ксенон а със светодиод, а Veni1 държи на това, да снима добре:
                            Ми кажете какво да ви снимам, и ще ви кача снимки. Според мен е приличен. В смисъл, доста по-добър от средностатистически телефон. Сега, естествено не може да се сравнява с ония с 3 пъти по-големите обективи, но според мен е съесем прилично.

                            Светкавицата е LED. Като чели е по-силна от на N85-цата ми. Според мен прави по-добри снимки от 85-цата, макар тя да е с Zeiss оптика с капаче, оптичен зуум и прочие.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Какъв телефон (смартфон).

                              В сравнение с някои камери на Sony Cyber-shot /K800,C905/ единствената добра на NOKIA, която съм ползвал беше на N82 -5 MP, Carl Zeiss оптика и с ксенонова светкавица. На тези новите смартфони, дори няма отделен бутон за снимане, а се ползва софт бутон на дисплея. Е, докато го накарам да фокусира и снима, "нещото" може вече да е отлетяло. За разлика от тази на Sony C905, която е 8.1 MP и мога да фокусирам предварително, има и добър макро режим. Ма вече остаря и той. Де да можех аз да си събера телефон според моите изисквания!
                              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                              First impression is not always true. Get inspired.
                              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                              Reading is sooo boring, unlike writing!

                              Коментар


                              • От: Какъв телефон (смартфон).

                                Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                                В сравнение с някои камери на Sony Cyber-shot /K800,C905/ единствената добра на NOKIA, която съм ползвал беше на N82 -5 MP, Carl Zeiss оптика и с ксенонова светкавица. На тези новите смартфони, дори няма отделен бутон за снимане, а се ползва софт бутон на дисплея. Е, докато го накарам да фокусира и снима, "нещото" може вече да е отлетяло. За разлика от тази на Sony C905, която е 8.1 MP и мога да фокусирам предварително, има и добър макро режим. Ма вече остаря и той. Де да можех аз да си събера телефон според моите изисквания!
                                И на Ace 2 можеш да фокусираш предварително. При това върху коя да е точна от кадъра.

                                Иначе - да, всичко е със софт бутони.

                                N85, която имах, е със същия сензор и оптика кат 82-ката, ако помня добре. Разликата е че 85-цата е с LED светкавица.

                                При все това, личното ми мнение е че Ace 2-ката прави по-добри снимки от 85-цата. Надали оптиката е по-добра, та предполагам сензора ще да е. И обработката след това.

                                На фона на топ моделите, чиито обектив е 3-4 пъти по-голям, надали може да се опъне естествено. Ама пък топ моделите малко трудно се носят на колан.
                                Последно редактирано от sparkybg; 24-02-13, 08:40.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X