Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    .... А път назад няма...
    Е те това ме спира за сега, пък и при мен, Кит Ката си бачка задоволително за моите си нужди.
    Никой ли не знае, как да махна уведомителната иконка от дисплея - че ме дразни?
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

    Коментар


    • #92
      От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
      .....Все тая - смело и безотговорно.

      Бачка!!!
      Абе не беше смело, а безотговорно, или по точно по невнимание .
      Както и да е случи се и първите 2 седмици, през 15 минути ми се искаше да го забия в земята /мерака още не ми е минал/ и ме спира факта, че има мераклия купувач и тези дни го чакам.
      Впечатленията са - има няколко положителни неща, но като цяло мнението ми е много отрицателно спрямо КитКат.
      Оставям на страна гадната визия /тя е субективна/, но ме дразнят най-много четири неща:
      -Като цяло, тежкото и усложнено меню и настройки, включително менюто за избиране на телефонни номера, телефонни номера от указателя, предпочитаните номера и групите.
      -Влошаване качеството на камерата,
      -Започна да се зарежда доста по-бавно,
      -Най-големия недостатък обаче е: бързото падане на батерията /стопява се за 1 ден/.
      За сравнение, преди в най-лошия случай падаше за 2 дни с ръчкане, без ръчкане нормално си изкарваше по 3 дни.
      Това ме дразни най-много и не мога да свикна, затова май ще се разделяме.
      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

      Коментар


      • #93
        От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

        Същото дърво при мен, същите проблеми и забележки след обновяването. Консенсуса в нета в че проблемите с батерията, бавното зареждане, греенето и тромавата работа след слагане на лолипоп се лекуват с изтриване до заводски настройки, но защо трябваше да се стига до там...

        От десетилетия не бях чувал музика да вие и забавя като стара касета и да прескача като компакт диск, сега си го имам при блутут стриминг на музика. Култово.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #94
          От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

          Да, забравих и за звука /от самия телефон/, преди си беше относително слаб, а сега още една идея надолу.

          А какво имаш в предвид, за "лекуването с изтриването до заводските настройки" ?
          Защото ако е опцията от телефона "възстановяване на фабричните данни - опции за нулиране на телефона", ще се изгубят всички допълнително свалени приложения и други, но ще си остане Lollipop.
          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

          Коментар


          • #95
            От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

            Хм... на Z2 tablet не наблюдавам нищо такова.
            Тук нямам карта и не ползвам адресната книга но не съм забелязал каквато и да било разлика във живота и зарежденато на бактерията.
            С музиката също.
            Всъщност не намирам никакви съществени разлики.
            Нито положителни, нито отрицателни.
            Хемороид си беше, хемороид си остана!
            Враг усраине

            Коментар


            • #96
              От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

              Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
              ...ще се изгубят всички допълнително свалени приложения и други, но ще си остане Lollipop.
              Греенето на батерията, бавното зареждане, бързото и падане, бавното и тромаво функциониране били специалитет не а лолипоп, а на z1 и всякакви негови подварианти обновени от киткат на лолипоп. Изтриването му до заводски и после възстановяването от запис оправяли тези конкретни болежки (без разбира се да оправят специфичните недоклатености в новия интерфейс).
              Разбира се запис на програмите трябва да се направи след обновяване до лолипоп и преди изтриването до заводско ниво, понеже стар запис от киткат не можел да се възстанови върху лолипоп. Така твърдят.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #97
                Re: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

                Не е проблема на сони а на лолипоп. Това е първа версия, съответно пълна с бъгове. Положението със самсунг е още по зле. Ъпдеита трябва да протече по следния начин. Фактори ресет. Ъпдейт през пс компанион. Фактори ресет. По този начин батерията кара почти като на кит кат и телефона не грее. Ако все пак сте ъпдейтнали ОТА. Ресетнете няколко пъти телефона до заводските настройки.

                Коментар


                • #98
                  От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

                  Някой да е флашвал Z2 с MIUI?
                  When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Re: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

                    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                    .....Ъпдеита трябва да протече по следния начин. Фактори ресет. Ъпдейт през пс компанион. Фактори ресет. По този начин батерията кара почти като на кит кат и телефона не грее. Ако все пак сте ъпдейтнали ОТА. Ресетнете няколко пъти телефона до заводските настройки.
                    Дани, вчера го ресетнах до фабричните настройки и естествено си остана Lollipop.
                    В последствие, след въвеждане на акаунта, сам си качи и актуализира всички приложения, които ги бях свалял преди това.
                    Забелязвам някаква малка положителна разлика, но някои неща които преди това бяха добре, се скапаха.
                    Да го ресетна ли още един път, според теб?
                    И моля те да обясниш това - "Ъпдейт през пс компанион" - ъпдейт на Lollipop с помоща на компютър ли имаш в предвид, защото при мен се инсталира директно от чрез Wi-Fi, или нещо друго?
                    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                    Коментар


                    • От: Re: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

                      Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                      Дани, вчера го ресетнах до фабричните настройки и естествено си остана Lollipop.
                      То път назад няма. Официално поне.

                      Коментар


                      • Re: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

                        Да през ПЦ. Има разлика дали е ОТА или през компютър. Не съм се задълбавал, нямам време. Ресетни го още веднъж. Виж и през компютър дали нямаше опция за репеър. Идеята е да е чиста инсталаци, че нещо ъпдейта не се оправя със стария далвик кеш и започва да яде батерия. Определено лолипоп е по гаден от 4.4.4,но това беше ясно че ще е така. Всеки генерален ъпдейт с втора цифра 0 е нормално да е пълен с проблеми.

                        Коментар


                        • От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          ......От десетилетия не бях чувал музика да вие и забавя като стара касета и да прескача като компакт диск, сега си го имам при блутут стриминг на музика. Култово.
                          Това много ме развесели и върна назад в годините.Та по този повод, след ресета до фабричните настройки,забелязах още един бъг. При отваряне на албума /със снимки и клипчета/ за преглед, но без да се пускат клипчетата, преди си показваше част от съдържанието на самия клип с нормална скорост и движение, сега спира и насича движенията.
                          Иначе ако може да се вярва на данните от телефона, за използваната на консумация:
                          - вчера при 100% заредена батерия, много ръчкане до остатък 20% , дава за най-голям консуматор екрана, като показа 7.00 часа използване /което ми се струва добре/.
                          Преди ресета, максимума на екрана беше 2.40 часа, а като за най-голям консуматор отчиташе Андроида. Има значително подобрение според мен, но остава проблема с лошата камера /вкарва много шум/.
                          Към края на седмицата , ще го ресетна още един път /по съвет на Дани/ за да видим, ще се оправи ли още малко, или ще замине.
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар


                          • Re: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

                            Няма да замине, предполагам, че даже няма и да се подобри от моментното положение след като андроида не е главния консуматор.

                            Коментар


                            • От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

                              Дани като казах "замине", имах в предвид да го продам, /че има мераклия да го купи/ и да си взема нов, но Z3-компакт с версия КитКат 4.4.4.
                              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                              Коментар


                              • От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

                                От няколко дена откривам радостита на бакъп към sd карта - блокаж на произволен процент (между 30 и 80%), и така цял ден, и до там. А пусто никога не съм успявал да възстановя записите човешки другояче освен от сд картата.

                                Отделно ме мъчат две неща с новия:

                                - Когато зацикли програма - чак когато се събуди излиза съобщението "Х не отговаря, искаш ли да я затвориш ?", с единствен възможен отговор ОК (при положение че програмата вече се е съживила) и с невъзможност да прескочиш съобщението

                                - Като отида в списъка програми и плъзна надясно (там където е опцията за дезинсталиране) едно време имах избор "намери програма". Сега - ниц. Има ли я още тая функция ?
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X