Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

    Вибратора след няколкодневно боледуване реши да се самоизлекува. Вече пищи рядко, не по-често от веднъж седмично.

    За сметка на това от седмица-две се радвам на друга благиня: тръгна ли да правя каквото и да е интензивно занимание (най-често стриминг през Хром, но и всяка игра върши работа) батерията решава да мине от ХХ% (най-често го прави като падне под 30%, но се е случвало и на 50-60) на нула за броени секунди. Преминавайки през 15% ме предупреждава че ми пада батерията (на толкова съм я нагласил да се оплаква), това в шеметния си бяг към нулата. Таблиците с кривите на заряда са много смешни, вижда се как от ХХ чертата заминава отвесно надолу към нулата.

    Веселото е че след това си зарежда нереално бързо до нивото от което е умрял.
    Дълго подозирах прегряване на батерията което да я побърква, и след охлаждането да се съвзема нормално, но май не е баш баш така. Явно си пада "истински" на моменти, понеже не винаги зарежда до "оригиналното" ниво за нула време.

    Но когато се случи, кривата на зареждането е много весела: от 30% до нула право надолу, после от 0 до 30% отвесно нагоре за броени минути.

    Процесът се съпровожда с неистово греене, но не винаги, и не е като да не е имало подобно греене и преди, без да предизвиква подобни радости.

    Търсих в нета, оплаквания със същите симптоми - бол, всички твърдят че е станало след ъпгрейда към последния сладкиш, всички твърдят че нищо не го оправя за постоянно освен нова батерия. Аз лично имам смътното чувство че работата започна след като щерката качи майнкрафт, от който телефона неистово грееше.

    От седмица активно се оглеждам за нов лелефон, правейки си илюзии че ще харесам нещо друго. Естествено няма, просто никоя друга марка (с подобен дизайн) не се е сетила да сложи ушенце за ремъчка. Трябва ми и толкоз. Май вече малко други неща имат значение.

    В процеса на търсенето си дадох сметка че идеалният ми телефон има дизайна на Sharp Aquos Crystal (просто няма такъв дизайн, точка), на второ място Blackberry Priv. Прив-ката всъщност доста ме съблазнява, има безжично зареждане за което си мечтая и което Сони упорито отказва да сложи в експерията (освен в един апокрифен вариант на Z2, Z2v версията за Verizon), и като цяло не е грозна, но търсенето продължава. Въпросния Шарп при нас не се продава (последния модел), в ибей го има но е на цена на много по-скъпи лелефони, а е само с 16гб памет което не ми е проблем но не и за парите които му искат.
    Последно редактирано от Goblin; 21-12-15, 00:05.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      ...батерията решава да мине от ХХ% (най-често го прави като падне под 30%, но се е случвало и на 50-60) на нула за броени секунди. ...
      Веселото е че след това си зарежда нереално бързо до нивото от което е умрял....всички твърдят че нищо не го оправя за постоянно освен нова батерия.
      Аз мога да ти потвърдя - ще се оправи с нова батерия. Не за постоянно, новата ако е читава ще изкара пак някъде толкова. Софтуерите нямат общо (освен че я товарят и допринасят за бройката цикли).

      Коментар


      • От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

        Хора, Z5 вече излезе, вие стари неща дъвчете. От 5-цата съм страшно доволен
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
          Хора, Z5 вече излезе, вие стари неща дъвчете. От 5-цата съм страшно доволен
          Потвърждавам, вече 2 месеца никаква забележка, много бърз, батерията държи 3 дни, с много разговори, смс-и, и ползване на нет.
          Дори след сериозно изпускане на бетон, все още без проблем.
          ТЛК 80 4,2ТД-95г

          Коментар


          • От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
            Хора, Z5 вече излезе, вие стари неща дъвчете. От 5-цата съм страшно доволен
            За някои хора телефонът е като джипката - много гласене, много свикване и няма никаква гаранция че новият модел ще е по-добър за целите, за които ти трябва.

            Коментар


            • От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
              Хора, Z5 вече излезе, вие стари неща дъвчете. От 5-цата съм страшно доволен
              Е, да дъвчем да дъвчем, колко да ги дъвчем...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_20151222_233550.jpg
Прегледи:1
Размер:40.5 КБ
ID:5695733















































              Не ми се дъвче в момента толкова колкото ми се прегризва - ако може гръкляна на някой от сони. Щото от следобеда ги боря и двата, и тази (ах-ръм)програма xperia transfer която единствена претендира да може да ми пренесе инфото и настройките вече я мъча седми час. Z1 цата ми в момента е кажи го неизползваема понеже всеки неуспешен трансфер (а всички забиват до час) си пълни паметта с някакви невидимки до степен да остане с няколко мегабайта памет (при първоначално 18 свободни). Всичката им работа е такава на тия долни некомпетентни нещастни недоносчета. Хвани единия удари другия.

              Силен, издръжлив и мощен им пожелавам на тях. Докато си пишат програмите. Въпреки че като гледам май баш при такива условия са ги писали. Нещастници. За две години - едно удавяне под чешмата, и после за една година един вибратор и една батерия назад. И един ден приключение да си прехвърлиш нещата на новия.
              Последно редактирано от Goblin; 23-12-15, 05:55.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Е, да дъвчем да дъвчем, колко да ги дъвчем...

                [ATTACH=CONFIG]844189[/ATTACH]















































                Не ми се дъвче в момента толкова колкото ми се прегризва - ако може гръкляна на някой от сони. Щото от следобеда ги боря и двата, и тази (ах-ръм)програма xperia transfer която единствена претендира да може да ми пренесе инфото и настройките вече я мъча седми час. Z1 цата ми в момента е кажи го неизползваема понеже всеки неуспешен трансфер (а всички забиват до час) си пълни паметта с някакви невидимки до степен да остане с няколко мегабайта памет (при първоначално 18 свободни). Всичката им работа е такава на тия долни некомпетентни нещастни недоносчета. Хвани единия удари другия.

                Силен, издръжлив и мощен им пожелавам на тях. Докато си пишат програмите. Въпреки че като гледам май баш при такива условия са ги писали. Нещастници. За две години - едно удавяне под чешмата, и после за една година един вибратор и една батерия назад. И един ден приключение да си прехвърлиш нещата на новия.
                Именно! Поради 3 Сменени Сонита за 2 години, смених марката, сега се мъча с ЛГ Г4 - Страхотен телефон, жалко, че не е водоустойчив

                Коментар


                • От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

                  Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                  Именно! Поради 3 Сменени Сонита за 2 години, смених марката, сега се мъча с ЛГ Г4 - Страхотен телефон, жалко, че не е водоустойчив
                  И няма dual SIM версия, иначе отдавна да съм го сменил моя. G4-ката е идеален. Камерата е с оптична стабилизация, лазерен автофокус и прави страхотни снимки - много по-добри от тези на Z3. Гледам сега на Z5 я пляснали 23MPix. Глупаво колкото си искаш. Вместо да си оправят софтуера на камерите, да си оправят и прегряването при записване на 4К видео (а и не само) и да сложат някоя наистина полезна екстра, като оптичната стабилизация, те трупат излишни мегапиксели, да подлъгват хората. За дисплея да не говорим - 1400лв телефон а още е FullHD. Всички останали марки флагманите са им с 2560х1440. Мислех, че няма кой знае какво значение, докато не видях дисплея на G4. Та ако LG вземат, че изкарат водоустойчив двусимов телефон се мятам с двата крака.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

                    +1 за LG,имам бело от две години и се представя страхотно а е вече дърт спрямо новите си братя.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      ...изкарат водоустойчив двусимов телефон се мятам с двата крака.
                      Именно във водоустойчивостта и в същото време съвсем цивилната визия май нямат алтернатива или поне аз не зная.
                      Да не говорим за факта, че остава водоустойчив дори когато се зарежда и/или е с включени слушалки.
                      За последното пък със сигурност няма алтернатива ако е важно.
                      Аз иначе софтуерни проблеми със Z2 никакви не съм имал.
                      Нито един, за който да се сещам.
                      Таблета обаче беше подменян 2 пъти заради еднотипен проблем с дисплея.
                      За година и половина експлоатация е бил около 20 дни в сервиз, което не ме устройва никак.
                      След третият път ще го връщам и ще търся друга алтернатива.
                      За съжаление за таблет съвсем няма адекватна такава и ще се прави компромис очевидно.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • Re: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

                        Лично аз съм много доволен от моята експерия З, да още е жива и няма никакви проблеми. Съпер изчистен софтуер и приличен хсрдуер. Жалко но според мен сони изпуснаха топ класацията самсунг с6 е много по добър от з5, ако беше и водоустойчив щях да го призная за номер едно. Жалко че от самсунг са го нстъпкали с боклучав софтуер.

                        Коментар


                        • От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          И няма dual SIM версия, иначе отдавна да съм го сменил моя. G4-ката е идеален. Камерата е с оптична стабилизация, лазерен автофокус и прави страхотни снимки - много по-добри от тези на Z3. Гледам сега на Z5 я пляснали 23MPix. Глупаво колкото си искаш. Вместо да си оправят софтуера на камерите, да си оправят и прегряването при записване на 4К видео (а и не само) и да сложат някоя наистина полезна екстра, като оптичната стабилизация, те трупат излишни мегапиксели, да подлъгват хората. За дисплея да не говорим - 1400лв телефон а още е FullHD. Всички останали марки флагманите са им с 2560х1440. Мислех, че няма кой знае какво значение, докато не видях дисплея на G4. Та ако LG вземат, че изкарат водоустойчив двусимов телефон се мятам с двата крака.
                          LG G4 dual е двусимовата версия и се продава в България,знам го защото наскоро си избирах двусимов телефон.В крайна сметка взех S6 двусимов.
                          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                          Враца

                          Коментар


                          • От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

                            Вярно има такъв, ама магазините, в които се продава... за 850лв и това ще преживея, само да намеря практичен водоустойчив калъф. Още един плюс, че се сетих - сменяема батерия.

                            ПС: Тъкмо проверих - LOVE MEI имат такъв. Е сега стана беля по Коледа
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

                              Аз имам z2 и Love Mei калъф. Ако не беше калъфа досега телефона да е заминал отдавна. Имай предвид че самия калъф е по тежък от телефона и комбинацията иде над 300 грама (по спомен).
                              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                              Коментар


                              • От: Sony Xperia Z1 - стилен, издръжлив, мощен..

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                ... Софтуерите нямат общо (освен че я товарят и допринасят за бройката цикли).
                                Ясене, и на смартфоните ли батериите са като при лаптопите- не на време, а на брой цикли?
                                Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X