Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой мобилен оператор ползвате и защо?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

    Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
    Имам карта на Глобул, която не сменям за нищо! Едно на ръка, че плащам средно по 5лв. на месец(понякога дори те ми дължат пари ), защото ползвам cashback от кредитната карта, но почти не мога да се сетя да не съм имал сигнал с тях.
    Дълги години бях на Мтел, вбесиха ме, когато подписах договор с който взех апарат. Прекарах над един час при подписването, като зададох хиляди въпроси за които се сетих, преди да подпиша служителите бяха супер учтиви и внимателни, НО след като се прибрах прочетох договора от край до край, включително "ситния текст". Бяха ме лъгали! Като отидох да си изясним нещата ми бяха сърдити от момента в който разбраха за какво съм отишъл и се държаха с мен като с буклук. Казах си мине ли ми две-годишния договор им тегля Баста!
    Е минаха двете години и се смених на Виваком.
    Е няма такава пръчка! Живея в Драгалевци, но за да говоря по телефона трябва да излезя извън къщата, лятото добре, но сега зимата си е гадно. Сигналът свършва щом направя две крачки навътре от входната врата! Имам дни с над 10 пропуснати повиквания. Обяснението което ми дадоха, е че видите ли "другите" оператори им заглушавали сигнала на клетката и затова техния нямал! Еми заглушавайте го и вие бе мен какво ме интересува кой кого заглушава, като аз само с вас нямам връзка? Другото обяснение което ми дадоха, че знаели за този "проблем" това не било изолиран случай, било за цяла България, но работели по въпроса. А да и 3G-то им не струва! На Мтел е бавно, понякога на едно и също място един път хване, друг не, но на Виваком е пълна скръб! Не знам дали това има нещо общо, но откакто съм на последните телефона ми забива постоянно, аз си го обяснявам с това че не спира да търси интернет връзка за някой от програмите, и с Мтел ми забиваше на няколко дена, но сега е всеки ден, че и по няколко пъти!
    ......
    Защо не пробваш с друг апарат, нещата които пишеш са абсурдни. Да не се окаже, че проблема е при теб...
    LZ1PER

    Коментар


    • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

      Теленор още не оперира в България мака и да купи Глобул.Иначе ползвам техни услуги в скандинавия - железни са!Чакам с нетърпение да започнат работа в България за да бия шута на Виваком.
      BMW X6

      Коментар


      • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

        Първоначално публикуван от Peppy Преглед на мнение
        Защо не пробваш с друг апарат, нещата които пишеш са абсурдни. Да не се окаже, че проблема е при теб...
        В Симеоново и Драгалевци в момента е така със всички оператори.

        Коментар


        • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

          Да,проблема е със всички високи населени места с изобилие на клетки
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

            Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
            Теленор още не оперира в България мака и да купи Глобул.Иначе ползвам техни услуги в скандинавия - железни са!Чакам с нетърпение да започнат работа в България за да бия шута на Виваком.
            И защо мислиш, че и тук ще се железни? По ред причини смятам, че нивото на обслужване ще си остане същото. Просто ние сме банановата република на ЕС и всички ни приравняват към прародителите ни по Дарвин!
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

              Ще пробвам на Екстрабоб.
              Досега съм бил в МТел и Виваком.
              Нямам оплаквания от тях, но офертата на Боб звучи привлекателно.
              Дано покритието е добро.

              Коментар


              • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                Първоначално публикуван от jorko Преглед на мнение
                Ще пробвам на Екстрабоб.
                Досега съм бил в МТел и Виваком.
                Нямам оплаквания от тях, но офертата на Боб звучи привлекателно.
                Дано покритието е добро.
                то покритие ли е, "под прикритие" ли е?

                Коментар


                • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                  Първоначално публикуван от mi6ole Преглед на мнение
                  ... За да ползвам пак М тел трябва да ми плаща някой друг сметките...
                  Аз и така не съм навит да ползвам Ментел- освен да ми плащат сметките трябва и да ми дават минимум 500лв. месечно. Ей тъй- да си имам.

                  Бях клиент на Ментел някога. Разделихме се след среща в съда. Аз ги съдих, да не се обърка някой...
                  Бях клиент и на Глобул после. Е тея просто са уникално зле и като обслужване, и като покритие. В крайна сметка отдавна не си ползвам телефона само за разговори, искам и стабилна 3Г мрежа...

                  Клиент съм на Вивател от много време (2009г. лятото май беше) и ей тъй, на майтап си взех тяхна карта. На сметка. 2 месеца по-късно глобулският ми номер го дадох на роднина и останах само с вивателският номер... Сега, години по-късно към Виваком имам 3 гсм номера, 1 карта за мобилен нет, вкъщи нета + ТВ-то ми е пак от тях, че за капак имам и 2 таблета + 1 телефон на лизинг. Скъсвам се да говоря, да ползвам нет (имам 3 кофи с минути към всички мрежи + 1 кофа мегабайти) и на телефона, и на таблета, с 2 допълнителни приемника съм за ТВ-то и плащам 85-90лв. месечно...

                  В същото време роднина ползва Ментел за "всичко в едно" като мен- гсм, мобилен, домашен нет и ТВ. Сравнявал съм фактури, гледали сме и сме се пулили с часове- аз само от моя номер имам поне 2 пъти повече разговори + имам още 2 карти дето плащам и нещата стават съвсем грозни. Аз трудно прескачам 90лв., той рядко слиза под 75лв. на месец сметки... Само дето аз имам и 3 у-ва на лизинг, а при него няма... Горкият ще избута някак до лятото и сменя оператора...

                  Миналото лято Ментел опънаха оптиката си във входа и реших да им дам шанс- тогава още не ползвах нет и ТВ от Вивател... Е, шанс им дадох ама тея решиха, че съм олигофрен дето ще им дава по 45лв. на месец за нет и ТВ. 3 месеца по-късно Виваком захраниха адреса с оптика- 27лв. такса за същите параметри като тези на Ментел. Разликата до 45лв. ми покрива лизинга на единият таблет и таксата за мобилният нет- може да не съм гений, ама не ям доматите с колците...

                  Коментар


                  • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                    Първоначално публикуван от Peppy Преглед на мнение
                    Защо не пробваш с друг апарат, нещата които пишеш са абсурдни. Да не се окаже, че проблема е при теб...
                    Пробвах с други апарати-същата работа. Къщата ни е на три етажа, аз съм на най-долния и там връзката е утопия, на горния са родителте ми, които също имат карти на Виваком, положението е "тука има тука няма" както си говориш и от 2-3 чертички изчезва и разговора прекъсва. Преди години майка ми си взе някакъв евтин телефон с две сим карти от Метро, мисля че Привилег, като се обаждаше от виваком картата прекъсваше и се чуваше сякаш говори изпод възглавница, разговор не можеше да се проведе. Затваря и и звъня на Мтел-ската карта и си говорим.
                    Истината е че не искам да се връщам към Мтел заради отвратителното им отношение-както от страна на хората работещи в офисите, така и на фирмата като цяло. Дразни ме липсата на прозрачност и тенденциозното обучаване на хората по офиси да не ти дават цялата информация и откровенно да те лъжат, само и само да ти вземат парите!
                    Не искам и да оставам във Виваком, на които просто не ползвам услугите. Глобулската карта си я пазя с определена цел, предполагам и те ще ме разочароват ако я направя основна карта...Ситуацията е патова

                    Коментар


                    • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                      то покритие ли е, "под прикритие" ли е?
                      Второто, БОБ е дъщерна фирма на Ментел и ползва тяхната инфраструктура, аз съм на БОБ и съм доволен от това, че нямам договор, когато реша мога да си спра телефона без да дължа нищо

                      Коментар


                      • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                        и аз /цялата фамилия + колегите/ сме на МТЕЛ - не, че сме много доволни, но като гледам Виваком как ни дерат /деряха/ със стационарните телефони... Понеже се водели на фирма, мин. такса 18лв, а ако искаш и пакет 300 минути - 23лв /+ДДС/... Преди месец дойде една мацка да ни кандърдисва за преподписване... Питах няма ли по-нормални цени, все пак в Мтел фиксираните са 5.90 с ДДС и 500 минути... Не, за фирми няма... Питах кога ни изтича договора, а тя "изтича Ви на 01.11.2013" /т.е. изтекъл преди 10 дена, но ако мине - мине.../. Изпратих я по живо по здраво и оттам газ в Мтел - прехвърляне на номерата и намаляване на сметката 5 пъти...

                        Имам и едно много неприятно преживяване с Мтел - лятото си смених тел., след като ми откраднаха чантичката с документи и единия апарат. Пратих колежката да ми вземе нова карта и да ми активира и-нет връзка... Казали и "номерът има интернет"... Взех си САТ В15 и набутах 2-те СИМ карти в него, ама нали ми е първи "смарт"фон /аз им казвам тъпофон/... Не бях му забранил и-нет връзка, а хитреците от Мтел я направили достъпна, не казали на колежката, че ми трябва предплатен "пакет"... За 5 дни направих 160+ лв сметка и добре, че пращат СМСи за достигане на 80% от кредитния лимит... Докато проверя какво става в офис на Мтел, за една нощ натрупах още 20лв... Отивам аз да се оплача и първата реакция на служителката беше "случайно да сте си взели смартфон?"... Явно това си е заучена схема за лов на балъци...

                        Друг интересен факт е, че като наближи време за преподписване към Мтел, освен от Мтел започват и от Виваком да ни "атакуват"... Явно имат някакво "разузнаване".

                        Най-изгодният вариант според мен е с едногодишни договори и предоговаряне/смяна на оператора с по-изгодния...

                        ИТ специалистът ни е минал на Виваком и е доволен - твърди, че сигналът е по-стабилен...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          ... Отивам аз да се оплача и първата реакция на служителката беше "случайно да сте си взели смартфон?"... Явно това си е заучена схема за лов на балъци...
                          Особено ако балъците се метнат да си наинсталират на смартфона всевъзможни приложения и игрички, които си правят връзка с мрежата, когато си искат ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                            като ме знаеш, дали съм си инсталирал приложения аз полудях от яд, че тъпофона не можа да си намери запеметените в СИМ картата номера...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                              Не е необходимо, апаратът си идва с доволно инсталирани приложения. И всичките започват да искат ъпдейти след време. Ако телефона не е настроен да се ъпдейтват само при наличие на WiFi или по-добрия вариант - само след одобрение от абоната (както аз съм настроил телефона) са си доста МБ през мобилната мрежа седмично. Без нищо да си правил с телефона.
                              Мой колега ми разправи следния случай в магазин на мобилен оператор - две гъзета си купуват Samsung Galaxy S3 (тъкмо беше излязъл) и казват на продавачката да им спре всякаква мобилна data... Гъзарията топли и пък и движи бизнеса...
                              По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                              Коментар


                              • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                                Ползвах Глобул и за 5 карти и два домашни по 35 лева тарифа на карта и 6 лева домашен, получих 2 сметки по 600 лева, падна ми пердето, и с нотариус и адвокат за 3 месеца под ключ... и като ги спряли на втория месец съм навъртял сметки...
                                Сега Мобилтел но клатят с лимитите и така лъжат с услугите че... Думи нямам. Пне интернета е хубав и фейсбук върви добре с дата картите
                                VW Passat 2.0 TDI 4motion
                                Mercedes B 220 4matic
                                Toyota Land Cruiser 150 3.0 D-4D
                                Ford Fiesta RS-1.6

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X