Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой мобилен оператор ползвате и защо?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

    3Gто на Виваком в страната е почти изцяло на 900 MHz. Проверете дали телефонът/модемът ви го поддържа или има само 2100 MHz (по-стария стандарт).
    По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

    Коментар


    • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

      То хубаво, ама каква е ползата от виртуалните телекомуникации, като последния метър пак трябва да го минеш с реалните..
      SKYPE (платен) и VIBER ми вършат същата работа, но пак не може да се мине без местния мобилен оператор ако искаш да си мобилен...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
        Колко реално струва минутата при 3-те оператора?
        Ами виж си договора. По-реално от това няма.

        Но: Виж им тарифите за мегабайт на едро и ще ти стане безпощадно ясно. GSM каналът е примерно 14 или 16 килобита в секунда. За минута се събира около мегабит данни (т.е. мегабайт е равен на около 10 минути плямпане). Моята карта за данни е 3 гигабайта за 15 лева.

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        То хубаво, ама каква е ползата от виртуалните телекомуникации, като последния метър пак трябва да го минеш с реалните..
        SKYPE (платен) и VIBER ми вършат същата работа, но пак не може да се мине без местния мобилен оператор ако искаш да си мобилен...
        Не е същото, защото можеш да си го сменяш тоя оператор през ден.

        Коментар


        • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

          Да, но пак трябва да използваш реален оператор за последния метър било за интернет било за глас..
          Затова аз предпочитам да си договоря добри условия с реалния оператор, който що годе гарантира добро качество и поносими цени. Договори - само едногодишни, за да мога след година ако не ми отърват да се махам. А ако направят някой гаф - винаги мога да смъкна всичко на минимални тарифи, да си платя неустойката до края на договора (която ще е минимална) и да се прехвърля към друг оператор. До сега съм плащал такава неустойка към МТЕЛ и бе някакви си 10лв.
          Скайп и Вайбър ползвам само аварийно - например когато МТЕЛ ме остави без връзка в чужбина...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

            Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
            3Gто на Виваком в страната е почти изцяло на 900 MHz. Проверете дали телефонът/модемът ви го поддържа или има само 2100 MHz (по-стария стандарт).
            Цяла тема бях пуснал за тия 900Mhz. Имам UMTS на 900.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

              Платих за СИМ-карта на Мобилтел 180 лева, без КЛИП, без КЛИР, без Роуминг. После за КЛИП и КЛИР плащах по 30 лева за да ми ги включат. Но, както и да е - такива бяха времената. Лошото е, че тези пичове, по един или друг начин продължават да си държат крепостните селяни и да си ги доят. Абонатите на Мобилтел ми приличат на гласуващите за БСП, но (пак) както и да е. Аз се откачих от тоя хомот в мига в който започна Глобул.

              От както работа започна Вивател процедирам по един и същ начин: Всяка година си губя по два дни за разправии с телефони. Идва Вивакомката и ми носи оферта в писмен вид. Идва Глобалиста и директно му я връчвам. До края на следващия ден и двамата са дали всичко, което са могли да дадат. По този начин за последните 7-8 години съм получил десетина телефона, три EEEPC-та, Жармин, фотоволтаична зареждачка... За друго не се сещам. През повечето време съм на Вивател. На Глобул бях само една година. Сега вътрешните ми разговори за неограничени, външните са предплатени и са по 11ст. ако не се лъжа. Имам същите 10% международни, за които говорят колегите.

              Възможноста за провеждане на разговор на пресечен терен е конкурентна с на Мобилтел. Глобул със сигурност е назад в тази класация. Апарата е с огромно значение за тази работа. Колкото е по-голям дисКплея - толкова по-скоро остава без обхват. Вальо-печатара за това ходи с дъртанянска Нокия с монохромен диКсплей с IR-порт

              Преди няколко страници някой беше написал за яз.Голям Беглик. През годините от Мобилтел там се долавяше някакъв смешен обхват. Преди две години Глобул сложиха клетка някъде по-близо и човек можеше да се обади и да говори без да се катери по дърветата. Тази година на стената имаше клетка на Вивател.
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                Абе сега погледнах тарифите за международни разговори, да речем с Германия...Вива обявяват 79 ст/мин, а Глобул 1.70, голяма разлика ми се струва..
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                  Това да не е някакъв припей или боб. За сериозни клиенти няма такива цени. Поне в Мтел.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                    Това да не е някакъв припей или боб. За сериозни клиенти няма такива цени. Поне в Мтел.
                    Цените са от листите на съответните две компании, които съм написал!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                      Гледам за Виваком цените към фиксирани Германия (и то ако не ти стигнат 10-те процента от времето предплатени - при мен това са 65 минути предплатени към мобилни и фиксирани) е 30ст/м. или 63ст/м.
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Гледам за Виваком цените към фиксирани Германия (и то ако не ти стигнат 10-те процента от времето предплатени - при мен това са 65 минути предплатени към мобилни и фиксирани) е 30ст/м. или 63ст/м.
                        Да де, а за мобилни в Германия е 79, но при Глобул повече от двойно..
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                          Имам карта на Глобул, която не сменям за нищо! Едно на ръка, че плащам средно по 5лв. на месец(понякога дори те ми дължат пари ), защото ползвам cashback от кредитната карта, но почти не мога да се сетя да не съм имал сигнал с тях.
                          Дълги години бях на Мтел, вбесиха ме, когато подписах договор с който взех апарат. Прекарах над един час при подписването, като зададох хиляди въпроси за които се сетих, преди да подпиша служителите бяха супер учтиви и внимателни, НО след като се прибрах прочетох договора от край до край, включително "ситния текст". Бяха ме лъгали! Като отидох да си изясним нещата ми бяха сърдити от момента в който разбраха за какво съм отишъл и се държаха с мен като с буклук. Казах си мине ли ми две-годишния договор им тегля Баста!
                          Е минаха двете години и се смених на Виваком.
                          Е няма такава пръчка! Живея в Драгалевци, но за да говоря по телефона трябва да излезя извън къщата, лятото добре, но сега зимата си е гадно. Сигналът свършва щом направя две крачки навътре от входната врата! Имам дни с над 10 пропуснати повиквания. Обяснението което ми дадоха, е че видите ли "другите" оператори им заглушавали сигнала на клетката и затова техния нямал! Еми заглушавайте го и вие бе мен какво ме интересува кой кого заглушава, като аз само с вас нямам връзка? Другото обяснение което ми дадоха, че знаели за този "проблем" това не било изолиран случай, било за цяла България, но работели по въпроса. А да и 3G-то им не струва! На Мтел е бавно, понякога на едно и също място един път хване, друг не, но на Виваком е пълна скръб! Не знам дали това има нещо общо, но откакто съм на последните телефона ми забива постоянно, аз си го обяснявам с това че не спира да търси интернет връзка за някой от програмите, и с Мтел ми забиваше на няколко дена, но сега е всеки ден, че и по няколко пъти!
                          Апропо има ли законов начин да се откажа от договора и да се върна обратно на Мтел, при положение, че реално не ми предоставят услугата за която си плащам, или трябва да чакам да ми свърши договора?

                          Коментар


                          • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                            Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                            .....
                            Апропо има ли законов начин да се откажа от договора и да се върна обратно на Мтел, при положение, че реално не ми предоставят услугата за която си плащам, или трябва да чакам да ми свърши договора?
                            Ами ако не изпълняват условията записани в договора, напълно в реда на нещата е да може да се развали договора.
                            Но ще трябва и адвокат за тая работа, че сам да се бориш с мобилните изедници ще е малко тегаво.
                            Адреса ще е добре да съвпада с въпросното място дето връзката я няма, и е добре да се пусне някоя и друга жалба/оплакване (писмено с обратна разписка), че да може да се почне от някъде
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                              Глобул.
                              Плащам колкото ползвам.

                              Коментар


                              • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Ами виж си договора. По-реално от това няма.
                                няма ли независими тестове и сравнения на цени, обхват, услуги, интернет скорост и т.н.
                                примерно на списания или сайтове за потребители?
                                тук такова например е Stiftung Warentest - тестват всичко за което се сетиш...
                                щото няма как да имаш договор и с 3-те оператора...

                                P.S. Откакто Глобъл е на скандинавците - промени ли се нещо?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X