Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой мобилен оператор ползвате и защо?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

    Ментел е оператора ми. Само че се уморих да се разправям с тях и затова предоставих това удоволствие на друг, който се справя значително по добре! Договорът ми е през фирма и е с доста изгодни за мене условия - няма шанс да опитат да ме метнат, щото спокойно мога да обявя че не плащам (не съм подписвал никъде нищо), за 7лв. с ДДС такса получавам 80 мин. към всички оператори, 100 към Мтел, 1100 към бизнес абонатите на Мтел, отделно незнам си колко безплатни СМС-а (почти не ползвам), 50 мегабайта интернет и много ефтини цени на разговорите след свършване на безплатните (дотам не съм стигал). За още 5лв. допълнително, получавам 552 мегабайта бърз мобилен интернет (не съм успявал да ги похарча досега). Всяка година условията се предоговарят и стават все по-изгодни. От следващия месец очаквам новите договорки съответно безплатните минути растат от 80 на 150, от 100 на 200, съответно и цената на минута разговор също пада. Разбира се разговорите в затворената група бяха и ще бъдат напълно безплатни и неограничени (почти всички с които говоря с в групата). Ако не ми стигат минутите имам избор да мина на 14 или 24лв. такса като съответно минутите нарастват в пъти. Ако са ми много пък мога да слезна на 3 лв.такса. Получавам винаги разпечатка и ако не съм съгласен с нещо не ходя аз да се разправям а има кой да ме представлява, и този някой е достатъчно силен за да не могат да го разиграват. Та, доволен съм!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #62
      От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

      Глобул! Мтел ме изгубиха като абонат някъде около 2000 г.,а Виваком няма да ме спечелят никога-особено след един фалшифициран договор на майка ми.Сега с тях се занимава прокуратурата,а разни сополанковци ми звънят и молят да оттеглиме жалбата (че щяли да ги осъдят) А и още нещо- всички с които говоря редовно са на Глобул.

      Коментар


      • #63
        От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

        ВАС потвърди нарушения на БТК при ”договори по телефона”
        ...
        При едната от тях клиентът изрично е заявил, че не желае сключването на договор, но от БТК отричат това да е така и считат договора за сключен. Развалянето му ще струва на потребителя стойността на оставащите месечни такси поради предсрочното му погасяване.

        Друга нелоялна практика на телекома се отнася за хора от третата възраст и експлоатира тяхната уязвимост. За тях сключването на договори от разстояние е непозната практика и те очакват, че ще дадат окончателното си решение, едва когато такъв да им се предостави в писмен вид и той бъде подписан двустранно. От друга страна, поради евентуални проблеми със здравословното им състояние, е възможно те да не могат да вземат адекватно решение.
        http://smart.dir.bg/banks/news.php?t...ks&id=14764687

        Коментар


        • #64
          От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

          В моят случай стаяа дума за подписан договор на хартия,по точно преподписан! Само дето уцелиха греда-аз чаках да изтече срока на договора за да прехвърля номера и тогава измамата лъсна! После КЗП,полиция,графологична експертиза и сега прокуратурата образува дело !

          Коментар


          • #65
            От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

            И какво излиза в крайна сметка? Ментел най-добре..?
            Някой пробвал ли е да блъфира преди да подпише договор?
            Демек: Ами, идваха вива-та и глобул-а до вкъщи и ми направиха оферта такава и такава..
            Питането е сериозно..

            Коментар


            • #66
              От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

              Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
              И какво излиза в крайна сметка? Ментел най-добре..?
              Някой пробвал ли е да блъфира преди да подпише договор?
              Демек: Ами, идваха вива-та и глобул-а до вкъщи и ми направиха оферта такава и такава..
              Питането е сериозно..

              Aз не съм блъфирал. Просто като получих по-добрата оферта от Виваком, се обадих на "моят" акаунт Мениджър в Мтел и му казах така и така... и той, ами ще ви дадем малка отстъпка и не знам защо не са ви я дали преди... Но разликата в цената си беше сериозна и той бързо се отказа

              Коментар


              • #67
                От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                Чета кой какви проблеми е имал с Вива-та и се чудя аз да не би да съм клиент на друга компания от десетина години насам... Не мисля, че в такъв тип компании, с милиони постоянни клиенти могат да си позволят индивидуално отношение към всеки (в хубавия и лошия смисъл на думата). Отношението е в определени граници и толкоз. В едни граници за частни и други граници за корпоративни клиенти. Бях три години частен клиент (тогава фирмите ми бяха към Мтел), след което прехвърлих всичко на Вива, частният ми номер стана служебен и освен ,че намалих сметките си в пъти без да намаля говоренето - никога досега не съм имал каквито и да е проблеми от техническо или организационно естество с тази компания. Никога не съм правил големи сметки, откакто съм им клиент (докато при Мтел си бях като акционер-все едно си купувах акции всеки месец), а те всяка година подаръци ми правеха. Те и сега ми правят, но вече нематериални - криза е. Колкото до боб - ако не се лъжа вивата имаха по-изгодно предложение - кол-йо ли беше - не помня. Никога не са ми реновирали и преподписвали договори без мой изричен подпис и печат на хартия и договорите ми с тях са били (и сега са) само и единствено годишни.
                А може би човек няма проблеми с тези компании ако си направи правилен анализ на комуникациите си и се оптимизира спрямо условията които се предлагат...
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #68
                  От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                  Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                  Чета кой какви проблеми е имал с Вива-та и се чудя аз да не би да съм клиент на друга компания от десетина години насам... Не мисля, че в такъв тип компании, с милиони постоянни клиенти могат да си позволят индивидуално отношение към всеки (в хубавия и лошия смисъл на думата). Отношението е в определени граници и толкоз. ...
                  Това за отношението и компанията ... са само правила които се спазват/изпълняват от служители, т.е. хора и като такива има всякакви киселяци
                  Какво му пречи на бай Ху* да си донесе някое бонусче, като фалшифицира някой договор ... или пък да не изтърве клиента подал при него предизвестие за прекратяване на договора, да се прави на луд, че няма такова или датата трябвало да бъде точно 1 месец преди изтичане, ама ако може и някакви минути да спазва , че пък и там разни санкции. И там подобни тарикатлъци, нас в това ни бива (пък и ни влече) още от Татово време.
                  Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                  И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                  вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                    Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                    И там подобни тарикатлъци, нас в това ни бива (пък и ни влече) още от Татово време.
                    Като четем Алеко, Елин Пелин и т.н. - май не е от татово време, а едва ли не от незапомнени времена.
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                      Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                      Това за отношението и компанията ... са само правила които се спазват/изпълняват от служители, т.е. хора и като такива има всякакви киселяци
                      Какво му пречи на бай Ху* да си донесе някое бонусче, като фалшифицира някой договор ... или пък да не изтърве клиента подал при него предизвестие за прекратяване на договора, да се прави на луд, че няма такова или датата трябвало да бъде точно 1 месец преди изтичане, ама ако може и някакви минути да спазва , че пък и там разни санкции. И там подобни тарикатлъци, нас в това ни бива (пък и ни влече) още от Татово време.
                      Така си е, ама накрая голямата компания плаща - ако си гониш интереса де.
                      мтел вече платиха едни неустойки за такива тарикатлъци(сега ще гипочваме за други), а пък с виваском имам договор, който още не са изпълнили

                      Простотията е всепроникваща!
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • #71
                        От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        Чета кой какви проблеми е имал с Вива-та и се чудя аз да не би да съм клиент на друга компания от десетина години насам...
                        С Виваком съм от 5 години. Тарифите не са лоши, още повече, че с актуалната има включени минути и към стационарни и мобилни телефони в ЕС, САЩ и Канада. Някакви сериозни оплаквания нямам. Дразнещи моменти обаче е имало. По едно време ги беше прихванало ония от кол центровете да звънят в несвяст един през друг, когато наближи изтичането на срока на договора, за да предлагат разни оферти и да те прилъжат да кажеш "да" на момента.

                        Най-тъпанарските им прояви са две:

                        В един момент Вива направиха някакво ТКЗС с (или купиха мрежата/клиентите на) Нетиссат. Точно по това време бях решил да се откажа от услугите на последните, че не бяха добри. И стана така, че повече от месец, след като бях прекратил договора си с Нетиссат, получих фактура от Виваком за Интернет услуги, които нямаше как да съм използвал, защото не само че над месец преди това бях се отказал от Нетиссат, ами и връзката с мрежата им не съществуваше чисто физически от момента на прекратяване на договора. Да не говорим пък, че никога не бях подписвал договор за Интернет с Виваком.
                        Наложи се да си пишем писма с обратна разписка, и то на два пъти. Защото след първото, вместо да си анулират фактурата, взеха че пуснаха някакво частично кредитно известие.

                        Второто си беше доста гадна проява на мършоядство за дребни пари. Като тръгнахме да закриваме телефонния номер на внезапно починал близък човек се оказа, че искат 1-месечно предизвестие и съответно си начисляват такса. Явно човек трябва да знае, кога ще го посети онази с косата, та да пусне уведомление на мобилния оператор ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                          Използвам карта на Мтел от десетина години. Първо беше "Прима", после станах на сметка.
                          По настоящем съм на такса 9,90 с включени 100 минути към всички. На месец обикновенно плащам под 20 лв, то толко и говоря де...
                          Не използвам мобилен интернет или субсидирани устроиства.
                          Доволен съм.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                            Най-абсурдният ми опит с (тогава) БТК беше през 2008-а г. когато се местех в ново жилище, естествено исках да преместя и ISDN телефона си + ADSL. Паднах от коня, когато акаунт мениджъра (мой познат при това!) Ми каза, че не мога да си запазя номера, защото нямали техническа възможност, мога нов номер или!!!! (Не е за вярване Офертата) да плащам по 170 лв (по спомени) на МЕСЕЦ за наета линия от старата централа до новата за да ми запазят номера!!! Естествено се отказах от тяхните услуги и сега факса ми седи на "фиксиран" телефон от местният интернет провайдър който няма месечни такси (бонус към интеренета е) и има много ниски тарифи който вече не ползваме, защото ГСМ-ите ни са с много предплатени минути
                            Последно редактирано от alex_markov; 27-08-13, 10:54.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                              Вчера, търсейки си нов телефон, влезнах в магазин на Виваком и намерих нещо подходящо. Веднага ме успаха и сега чакам прехвърлянето на номера си от Мтел. Интересно, но никъде не виждам коментар /може и да съм пропуснал/ относно покритието в джунглата - все пак форума е Извънпътски?! Говорил съм с хора, че на билото на Стара планина просто няма друг оператор, например? Ако това е вярно, то си е един сериозен плюс, засенчващ разните дреболии по отстъпките. Мога да потвърдя, че в Белчин мобилният интернет на Виваком си работи без грижи, докато Глобулският го няма никакъв!
                              Honda XL600LM, 1987
                              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                              Коментар


                              • #75
                                От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                                Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                                Вчера, търсейки си нов телефон, влезнах в магазин на Виваком и намерих нещо подходящо. Веднага ме успаха и сега чакам прехвърлянето на номера си от Мтел. Интересно, но никъде не виждам коментар /може и да съм пропуснал/ относно покритието в джунглата - все пак форума е Извънпътски?! Говорил съм с хора, че на билото на Стара планина просто няма друг оператор, например? Ако това е вярно, то си е един сериозен плюс, засенчващ разните дреболии по отстъпките. Мога да потвърдя, че в Белчин мобилният интернет на Виваком си работи без грижи, докато Глобулският го няма никакъв!
                                Нося аз активни карти на трите оператора. Наблюдението ми е, че и трите оператора си имат места, където са абсолютно единствени, има места където няма никой, най-често липсва сигнал на Глобул, а Вива и Мтел са приблизително наравно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X