Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой мобилен оператор ползвате и защо?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
    никъде не виждам коментар /може и да съм пропуснал/ относно покритието в джунглата - все пак форума е Извънпътски?! Говорил съм с хора, че на билото на Стара планина просто няма друг оператор, например? Ако това е вярно, то си е един сериозен плюс, засенчващ разните дреболии по отстъпките. Мога да потвърдя, че в Белчин мобилният интернет на Виваком си работи без грижи, докато Глобулският го няма никакъв!
    Докато имах Моторола(същата карта, същия оператор-Виваком) имах обхват, където другите нямаха. Дори на Видимското Пръскало се засякохме с една група, случаката беше следната: видяха ме, че говоря по телефона, изчакаха ме на 10-тина метра цялата група да се наприказвам, за да ме питат на кой оператор съм, че имам обхват. Виваком. Извадиха си половината телефоните и никой от тях нямаше. (и на 3-те оператора). Казаха ми, че няма начин да не съм рекламно лице на Моторола, просто нямало начин. Е, не съм... Купих си Галакси Нексус и аз като другите забравих, че може да имам обвхат в гората.
    И в по-малките градове 3г покритието (където има) на Виваком е по-голямо от останалите. Глобул изпада тотално в класацията според мен.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    08седем9010З60
    MAKE RALLY NOT WAR
    Confidence in Motion

    Коментар


    • #77
      От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

      Около в.Ботев тук таме има само мтел.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #78
        От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

        Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
        ... Мога да потвърдя, че в Белчин мобилният интернет на Виваком си работи без грижи, докато Глобулският го няма никакъв!
        E, сещам се за места, където пък Вива и Мтел ги няма, но има Глобул, както и за такива, където от време на време вятърът довяваше малко сигнал на МТел. Аз затова освен основния Виваком-ски телефон си имам и един за Мтел.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #79
          От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

          Мтел имаше само на голям Беглик глобул не. Но на места както казва Преслав зависи и от апарата.
          LZ1ZAH

          Коментар


          • #80
            От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Около в.Ботев тук таме има само мтел.
            Около връх Ботев има само Виваком. Мобилтел нямат покритие на върха. Проверено, ама много пъти.

            Т.
            Good guys drive Land Rovers!

            Коментар


            • #81
              От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

              При условие че съм родом от Калофер едва ли пиша неверни неща,мтел има ,проверено и документирано че и интернет има на места,говоря за съмия връх от южната страна,както писах по нагоре за виваком нищо не мога да кажа.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #82
                От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                На Марагидик на Виваком и 3Г имам най-горе, надолу вече падам на 2г.
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                08седем9010З60
                MAKE RALLY NOT WAR
                Confidence in Motion

                Коментар


                • #83
                  Re: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                  Ползвам за личен телефон мтел със сърф анд талк за 20 лева и ми е достатъчен. Доволен съм от обхвата и от интернета. Почти всичките ми приятели са на мтел и това ме устройва идеално - взимам си от тях и телефони на лизинг - общо взето доволен.

                  Служебния ми е Виваком не знам какво толкова му хвалите обхвата но в Симеоново е отвратителен.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                    В Свищов и 4G даже имат Ментел.
                    Nothing comes from nothing...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                      Eeee, дъртите мотороли със стърчаща антена си бях абсолютни шампиони по обхват и възможност за провеждане на разговори и това не е градска легенда. Още по-големи шампиони бяха моторола 2000 и една nokia със същите габарити и изглед, но и забравих номера. Но това бяха времената преди някои да обръща внимание на SAR. Аз не бих използвал такъв телефон ежедневно.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                        Абонат съм на Мтел от 15 или повече години, тогава Мтел беше Цитрон, бил съм на какви ли не абонаметни планове при тях, имам 5 телефонни апарати които съм взимал на изплащане от по 24 месеца, и всичките работят в момента, раздал съм ги на родата . Да чукна на дърво, за толкова години не съм имал никакви проблеми с покрития, роуминг, най-важното коректни сметки (пу-пу) имал съм лудия късмет за толкова години да съм доволен от тях засега (да не предизвикам съдбата)

                        Коментар


                        • #87
                          От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                          На времето бях абонат на Мобифон, но в момента в който се появи GSM и взех един Цитрон на жената...
                          След закриването на Мобифон преместихме и фирмените телефони в МТЕЛ...
                          Преди 5 години ме атакуваха от Виваком - взех два телефона от тях за проба. Що годе нормална чуваемост по градове и паланки, и малко по-лоша на вх.Ком например (там даваше пълен обхват, но разговорите прекъсваха - отдавах го на лош софтуер на базовите станции)...
                          Пробата бе що годе успешна, но прехвърлянето на номера тогава ставаше тегаво и закрих тези два 'пробни' телефона и останах на Мтел.

                          Преди 3г Виваком ми предложи оферта, на която не можех да устоя - много по-ниски цени. Подаръчен бюджет и т.н.
                          Обърнах се към Мтел - какво могат да предложат насреща - ами нищо...
                          Освен това Мтел ми спряха телефона в чужбина (Москва), защото съм надхвърлил 200лв + още 400лв депозит, които бях внесъл по тяхна сметка...
                          Като се върнах поисках среща с 'търговския представител' - ами да съм отишъл в близкия магазин, щото съм бил малък клиент и не съм имал отделен търговски представител (месечно - около 800лв GSM-и)
                          Това преля чашата и прехвърлих всичките служебни телефони към Виваком...
                          На място дойде търговския им представител от Виваком. Обясни тарифите, направи предложение, сключихме договорите (сключвам само 1г договори)...
                          И сметките спаднаха от 800лв при МТел на 200-250лв при Виваком (като взех още два донгъла за интернет)...
                          Преди 2 месеца ми изтичаше за пореден път договора. Виваком отново ми предложиха доста по-ниски тарифи отколкото Мтел...
                          Преподписах с тях...
                          Не съм имал проблем с роуминг.
                          Освен това лимита, който са ми сложили е доста голям и за толкова години не съм го достигал (хиляди лв, а никой не ми е искал депозит)...
                          Валиден е общо за всички телефони.
                          Това е предимство, защото когато някой от фирмата излезе зад граница обикновено само той трупа по-голяма сума, а на другите разхода е нормален.
                          При МТЕЛ искаха за всеки отделен телефон да внасям депозит за да може да говори спокойно зад граница. По едно време ми държаха над 1000лв депозит (защото не можеше лесно - по телефона, да прехвърлиш депозит от един номер на друг)...
                          Та така - телефоните ни продължават да са с Мтел-ски номера, но плащаме на Виваком..
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Ох, пак ли тая тема?

                            Държа карти и на трите. Ползвам основно Виваком, по ценови и мрежови причини, но в едно апаратче държа другите две карти. И често го ползвам и него.

                            Боб може да е услуга на мрежата на мтел, но търговската им политика е съвсем различна. Във всеки случай липсва досадата да ти предлагат нови, още по-добри условия, ако сключиш договор за срок до второто пришествие.
                            Просто там договора няма срок,няма предизвестие при прекъсване,можеш когато ти скимне да си сменяваш плана,и всичко това без да ходиш където и да е!Просто се обаждаш на секретарката и и казваш какво от тези всичките неща искаш сега в момента и веднага!От една година съм и аз на супербоб и се скъсвам да говоря и никога не съм платил повече от 17-18лв.А и след като ти свършат минутите цената е 10ст. с ДДС!Не е като да е без значение!А и за обхвата не е по зле от който и да е друг.И фактурата си ми идва заедно с смс-а,и то всеки месец.За разлика от изненадките които ми организираха М-тел през 2-3-4 месеца!Да не говориме как при заключен в сейф апарат на М-тел на приятел,докато бяхме на морето 3 месеца,каква сметка имаше(над 500лв)!!!
                            Иво (таксито) Андреев
                            0988 91 80 50
                            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                            Коментар


                            • #89
                              От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              Eeee, дъртите мотороли със стърчаща антена си бях абсолютни шампиони по обхват и възможност за провеждане на разговори и това не е градска легенда. Още по-големи шампиони бяха моторола 2000 и една nokia със същите габарити и изглед, но и забравих номера. Но това бяха времената преди някои да обръща внимание на SAR. Аз не бих използвал такъв телефон ежедневно.
                              Моята Моторола беше Defy.
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              08седем9010З60
                              MAKE RALLY NOT WAR
                              Confidence in Motion

                              Коментар


                              • #90
                                От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                                Ползвам Глобул. За да ползвам пак М тел трябва да ми плаща някой друг сметките. Скъсаха ми нервите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X