Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за електроника,оптични кабели,интернет мрежи,сплайс машини OTDR рефлектометри и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Пробвай тез, като можеш, аз съм адски доволен. Избутването на изолацията става с палеца и го няма това изщракване, което никак не харесвам и в книпекса и в повечето от другите. Мисля че бях писал за тях по-рано и в моента ги има за около 60 лв в бг.
    Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
    Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

    Коментар


    • #62
      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      А това е книпекса...промоция около 70 лв.в момент Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KNIPEX-12-62-180-Kleshchi-zagolvashchi-samoregulirashchi-02-60-mm2_640x640.jpg
Прегледи:492
Размер:17.2 КБ
ID:6831141
      Но тия не са мои ...
      Аз имам този модел на KNIPEX. Работят добре, разбира се при разумно ползване, все пак са от пластмаса. Но само с кабели и проводнци с кръгло сечение, а на мен понякога ми се налага да зачиствам лентови кабели /финни, многожилни, събрани на плоска лента/. За тях май ще трябва да се сдобия с другия модел на KNIPEX - MultiStrip 10:
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • #63
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_923495 (1).jpg
Прегледи:442
Размер:235.2 КБ
ID:6832392

        Днес поработих половин час с тези,заголвах многожичен 0.75 кв.мм

        Много леко работят и без усилие.
        Много чисто режат изолацията.
        Леки и удобни.

        Не ми харесва че след заголването,кабела се огъва на буквата Г ....
        Незнам с 2.5/4/6 квадрата дали пак ще е така.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #64
          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Knipex-975304.jpg Прегледи:275 Размер:66.7 КБ ID:6705901

          За кримпване ползвам тези от по миналата седмица ,имам и едни с марка NWS които май правят и книпекса ако не бъркам
          Имам нужда от същите,само че ,да могат да работят до 10 кв.мм и ако може да са шестостенни
          Понякога2.5 кв.мм на квадрат,трудно влизат в контакти легранд например...скоро монтирахме 35 подови кутии легранд,всяка с по 6 контакта ...тоест над 200 контакта и по едно време се ядосвах че не съм взел шестостенни.


          Преди няколко месеца купих още едни такива,само че са никелирани.

          Работя в едно машинно където има инсталация за омекотяване на водата ...един кран тече ,капе и под него сложили кофа в която да капе солта....

          Кофата пълна с гъста солена вода,като слуз...
          И ел.таблото точно над кофата...след половин час по закона на Мърфи, новоте клещи цопнаха в солената кофа.....

          Измих ги с вода,топла ,студена,сапун....Напръсках ги с ВД40 и ги запечатах в найлонов плик.След седмица пак ги напръсках и после си работя с тях без никакви поражения от солта.
          Последно редактирано от Roninn; 13-03-22, 21:07.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #65
            Книпекс произвеждат абсолютно същите, но с шестгран.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #66
              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Книпекс произвеждат абсолютно същите, но с шестгран.
              Но май са до 6 кв.мм
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #67
                Да, май месец щели да ги намалят до 6 квадрата. Криза.
                Сега все още са до 10, затова побързай с покупката...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #68
                  Понеже темата я почнах с инструменти за оптични комуникации...разказвам малко по отдалече...

                  Поддържам оптична мрежа на голям завод....то не е един...но ще разказвам за конкретен.
                  Мрежата е правена от мен и мои колеги около 2007 година ,грубо преди 15 години.
                  По тази мрежа върви интернет, счетоводство, видеонаблюдение,и интернет до различни крайни клиенти,наематели на големи складове в завода ....

                  Отиваме със заявка че има прекъснати оптични кабели....съответно възстановяваме трасета,работим почти денонощно ,по коледните празници също работехме и през ноща за да възстановим комуникациите.

                  Започвам аз да тествам всички трасета,връзка имам,скороста под 10 мегабита ,и нещо не е наред.В крайна сметка след цяла загубена нощ ,установявам че мрежата работи почти нормално ако през нея минават пакети под 30 К
                  И тук се започва съвкупност от умора,къси разстояния, демотивация щото работим по коледните празници и много други....първо започнахме да проверяваме оптиката като мощност на излъчвателите ,установи се че при нормални нива от 13 децибела...затихванията са от порядъка на 19-27 децибела...прекалено много.Започна се едно мерене...OTDR и т.н Оптиката бетон...добре,обаче проблема е повсеместен...мрежата куца яко...един клип в ютуб не може да тръгне с резолюция над 480 ...

                  Развъртяхме всички медии...(от тук следва въвеждане в заблуда)
                  Никакъв ефект....тестваме съществуващите SFP никакъв резултат...питаме от кога е така,никой не знае.

                  По време на измерванията,намираме оптични влакна в които има излъчватели ,за които незнаем и не би трябвало да съществуват в мрежата на завода...и на всичко отгоре са в норма,за разлика от тези които знаем.

                  Всички тези измервания ни отнемат 2-3 дни ...разстоянията са големи,често склададжийката обикаля час докато подсигури ключове за някой корпус и т.н

                  И пак шах и мат...нищо не работи както трябва....

                  Медияконверторите работят,оптиката работи...мрежата костенурка....

                  Някъде някой си е викнал друга фирма,която е преправяла,градила,прикачвала оптики както намери за добре....
                  Още по голямо объркване.Решавам че ще тествам някои от линковете в офиса.Накичвам нещата и медиите в офиса работят без проблем....
                  Плескам се по челото...как така,оптичните влакна сме ги тествали с OTDR и диаграмите са перфектни в норма...Не е възможно...аз вярвам на OTDR ,за всеки случай вземам назаем друг OTDR и той вади същите параметри...всичко е перфектно по влакната.


                  Слагам нови медии на крайните точки....никакъв резултат...мрежата е развита тип звезда.

                  ​​​​​​Сядаме мислим,вече сме подминали план A,B,C....и сме на К,L....почти сме се изчерпали от към идеи....

                  От към хардуер,нещата сме ги организирали малко по различно....в центъра на звездата има шаси в което са наредени платкови медияконвертори....

                  В края на всеки линк,има четири или 6 или 8 портов оптичен суич със порт изолация който ни пречи още повече но това е друга тема....

                  Решавам да пуснем изцяло нов линк със нови 1.25 гигабитови устройства ииииии всичко се изстреля..


                  Баси шитнята....оказва се че малките платкови еднопортови медии...осират всичко,и понеже са в шаси...нестига че са малки ,събрани в шасито греят още повече и са трудно достъпни.


                  За още два дни подменяме където каквото трябва и мрежата работи.

                  Проблема се оказа банален,идиотски и т.н

                  При тест на захранването,на процесора на медията,на 3.3 волта,захранването е такова
                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2022-03-13-23-18-43-179_com.viber.voip.jpg Прегледи:0 Размер:124.0 КБ ID:6832452

                  Разбира се ,кондензаторите са свалени,премерени и си отговарят на капацитета с минимални отклонения....обаче пък са и със LOW ESR
                  Който беше отишал на 7-10 ома....

                  И в разговор с няколко мои колеги,се оплакват от драстично падане на пропускливостта на сериозно оборудване като микротик и т.н след около година ползване.

                  След смяна на кондензаторите,всичко е в норма и работи на макс....


                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2022-03-13-23-25-43-028_com.viber.voip.jpg Прегледи:0 Размер:148.2 КБ ID:6832453


                  Нямам файловете на рефлектограмите от измерванията при влакната за спорта....да ги кача тук.

                  Но толкова банално проблемче ,отваря безумни беди на нас и цял завод ...та колеги мрежари,имайте едно наум.

                  Последно редактирано от Roninn; 13-03-22, 22:29.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #69
                    Съвсем скоро ни се падна да започнем да изграждаме една чисто нова сграда.На първо четене вкарахме около 700 килограма поцинкована шина и около 60 заземителни кола ,та се наложи да купя и това. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220628_174419.jpg
Прегледи:403
Размер:194.0 КБ
ID:6874248 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220625_201956.jpg
Прегледи:398
Размер:229.4 КБ
ID:6874249

                    ​​​​​​​
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #70
                      Приятел днес има РД и тъй като отдавна съм обещал да му купя мултикец хвърлих едно око в комет.
                      В раздела, където се очакваше да има измервателни уреди намерих... Странни неща меко казано.
                      Обикновено в някоя китайска пещера търся такива.
                      Как да е, намерих обаче нещо интересно вместо мултикец:

                      https://www.seeedstudio.com/mini-dig...71-p-4696.html



                      Като си знам манията по минималистични инструменти много вероятно моят РД да подрани.
                      А търсенето на подарък за нормален човек във формат на нормален мултиметър продължава извън Комет.
                      Днес, налично в магазин в ГолЕмото Добрутро и не просто диво менте.
                      Ако някой има предвид къде да намеря такова след няколко часа да заповяда - предложенията са добре дошли.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • Esper
                        Esper коментира
                        Редактиране на коментар
                        Единствено заради размера и модулността ми допада повече.
                        Точно пинсетата за SMD не бих я носил с мен.
                        За останалото си прав.
                        Seeed традиционно правят яки неща. И скъпи.
                        Нищо че са чайници.

                        Иначе за уред явно ще ида до елимех - според сайта имат доста неща ама съм мнителен.

                        П.Д:

                        Гледах видео на Дейв (EEVblog) как потроши една такава въшка за да покаже какво има в нея:

                        https://www.youtube.com/watch?v=DTdycgOalG4

                        Доста впечатляваща за мен изработка.
                        Но няма да стане както си я мислех да не разнасям щипките.
                        В тях са акумулаторите, тялото не може да работи самостоятелно.
                        Въпреки това продължава да ми допада - много отдавна търсех нещо толкова компактно.
                        А характеристиките ме устройват напълно.
                        Тъпо е, че се зарежда само със специфичен кабел а не през USB порта.

                        Изглежда освен до елимех ще ида и до комет все пак
                        Последно редактирано от Esper; 11-07-22, 12:29.

                      • mishomishev
                        mishomishev коментира
                        Редактиране на коментар
                        Абе не знам... Може и да си прав но аз не можах да свикна.
                        Първо - Унита е наистина с голям екран а това е решаващо удобство. Второ ляга наистина удобно в ръката. И трябва малко да натежи един вид да пробие лака за по добър контакт..
                        Ама...не е за мен.
                        Върши работа ако примерно след производство трябва да премериш един и същ елемент - резистор или друго--
                        Като при това трябва известна ловкост на пръстите - като яденето с клечки - за да стане удобно и бързо.
                        Ако става дума за ремонти и ширпотреба - другия уред на китайците е много по добър и удобен според мен.
                        Пак работи с тип щипка но може и с нормалните пипки и най важното - то си е всичкомер.
                        Защото гледаш някъв си елемент там без надпис без нищо - и като забиеш пипките - всичкомера ще ти каже какво е...
                        А унита и "твоя" уред - няма да е така - те ще мислят - трябва предварително да знаеш какво е...
                        Затова при нас всичкомера води класацията...
                        П.П
                        И най вече заради активните елементи. Защото ядохме хурката вече

                      • Esper
                        Esper коментира
                        Редактиране на коментар
                        Моят го оставих да се зарежда, че нямаше и един грам ток.
                        Утре ще го пробвам но според ревютата и мануала има режим “всичкомер”.
                        Много компактно, в разглобено състояние ми се побира в калъфа, където си нося и TS100 поялника.
                        Пак: Ценя свойството и на двете да са ми ВИНАГИ под ръка при непланирани дейности.
                        За планирани си има истински уреди и инструменти.
                        Все едно да ползвам ледермана като отвертка ако има наоколо истинска!

                        За подаръка избрах някакъв модел мултиметър UNI-T с автоматични обхвати и изключване.
                        Модел UT133 за 50лв към вчерашна дата.
                        Зная, че е скрап но не най-голямата.
                        Поне не е най-евтиният им модел.
                        За компютърджия е достатъчен.
                        Има си и 2 години гаранция.

                        П.С: "всичкомерството" на SMD тестера от Комет го имало в линка на продукта:

                        Automatically identify SMDs including resistor, capacitor, inductor, and diode, showing both main and secondary parameters
                        Последно редактирано от Esper; 12-07-22, 08:21. Причина: Допълване

                    • #71
                      Девойки и млЯдежи, бай китаец произвежда и такива пинсети. На работна маса може да са по-удобни. За раснасяне не знам.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot 2022-07-12 at 22-01-47.png
Прегледи:315
Размер:105.0 КБ
ID:6876274

                      Прикачени файлове
                      -Чем занимаетесь по жизни?
                      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                      Коментар


                      • Esper
                        Esper коментира
                        Редактиране на коментар
                        Купувах такива покрай няколкото DYI кита на:

                        https://www.ascel-electronic.de/

                        Обаче не успях да ги открия.
                        Явно сериозно ги ползвам

                    • #72
                      Имам подобни. Стават и са удобни за работа, но са кекави като изработка - металните накрайници не са много устойчиви и понякога се опитват да се разминават. Понеже Бай Китай е стиснат, съответно нямат и покритие. Гол месинг. Понякога контактуват добре.
                      В резюме - ако попаднеш на нещо подобно, но по-квалитетно изптлнение - вземи си, вършат работа. Пък сподели да се оборудват и такива като мен притежаващи китайски боклуци...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #73
                        И тези се разминават но при старание.
                        Всъщност са доста прецизни и се работи много приятно с тях.
                        Не че аз имам впечатления от други.
                        Твърдят, че накрайниците са позлатени а този кит се продава дори с резервен комплект.

                        Функционално за сега 2 забележки:

                        - Proprietary кабел за зареждане.
                        - Сензорният бутон отгоре е кофти решение, по-добре да беше механичен.
                        Задейства се без нужда при докосване по време на работа.

                        Иначе "всичкомера" както му викате се справя учудващо добре с двукракови елементи.
                        Но е добре непознати чарове да се мерят и в двете посоки.
                        Например диода в едната посока го показва като Cx, капацитет.
                        Като се обърне вече е диод със съответният пад.
                        Дедикейтнатият ми "всичкомер" не прави така, диода се идентифицира като такъв както и да го поставиш.
                        И показва двата параметъра - пад и капацитета на един пас.

                        Абе все едно, тази функция (Identity) дори не знаех, че я има.
                        Както и да работи ми е бонус!

                        P.S: Забравих - не мери обратна полярност, на дисплея пише... Абе да го обърнеш
                        Вероятно с това ограничение е свързана и последната особеност на "всичкомер" функцията с диодите.
                        Последно редактирано от Esper; 13-07-22, 07:54. Причина: Допълване
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #74
                          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230206_173718.jpg Прегледи:0 Размер:318.8 КБ ID:6910936


                          Днес минах през едни колеги,и закачих това попътно...пробвах ножа,ми много ми хареса.Не съм ги платил...но ние така си работим с тях,на бартер.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #75
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230313_142116.jpg
Прегледи:139
Размер:218.3 КБ
ID:6916394
                            Още малко ъпгрейд.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X