Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за електроника,оптични кабели,интернет мрежи,сплайс машини OTDR рефлектометри и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Дайте идея за хубави белачки.

    Няколко различни купувам от магазините за масовки и все се трошат за норматив.

    Коментар


    • mdim
      mdim коментира
      Редактиране на коментар
      Погледни тези, които съм линкнал в #12 по-горе. Доста по-евтини са от Книпекс и основното, което ми хареса в тях е, че няма пружини, тоест всичко е така направено, че моментът в койтозапочва да забелва изолацията не зависи от охлабена или пренатегната пружина. И резултата, който постигам е доста приличен

    • mishomishev
      mishomishev коментира
      Редактиране на коментар
      Изглеждат много добре! Не бях виждал оголване по този начин! Ама цената от 59.60 ми се види висока! И е предполагам заради комбинирания механизъм оголване+кримфане ! Може ли да ми препоръчаш качествени само за оголване??

    • Венци- малкия
      Венци- малкия коментира
      Редактиране на коментар
      Мерси. Малко съм резервиран към такива комбинирани инструменти. Но ще разгледам по-добре.

  • #17
    Какъв тип,за какви кабели.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • Венци- малкия
      Венци- малкия коментира
      Редактиране на коментар
      Многожични 0.5 до 2.5 мм , рядко по-големи ми трябват.

  • #18
    Ако е за стационарно ползване,работя с такива.Такъв тип ,марка незнам,рядко ги ползвам и не обръщам внимание на точно тези.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Този тип,са много нежни,но пък са удобни,да се има предвид.

  • #19
    Такъв тип ползвам по често,стават и за едножилни ,свт,мостов кабел и т.н По принцип клещи за оголване ползвам рядко,като сглобявам табло или връзвам разпределителни кутии....За по дребни неща,си ползвам обикновени резачки които винаги са ми по джобовете.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      От този тип,почти няма шанс да ги счупиш,без значение от марката , единствено имат един пластмасов ограничител за дълбочината на изолацията който пада,или се чупи или го губиш...но и без него си работя,даже на мен ми пречи.

  • #20
    От месец ползвам и тези клещи за влакната ,по леки са от жълтите ,но са ми доста удобни и свикнах със тях,доста са точни ,задират чудесно и без пропуск .

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2021-05-17-00-31-12-030_com.mi.globalbrowser.jpg
Прегледи:439
Размер:90.6 КБ
ID:6741620
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #21
      Понеже съм набелязал някои типове и модели ръчни клещи,забелязвам не малко поскъпване на тея инструменти...Желязото им се отрази и на тях.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #22
        Имам сигурно 5-6 чишита, но в 90% от случаите ползвам такива:


        Моите са купувани преди 30 (тридесет) години, нямат комплект челюсти (не са и сменяеми) чисто китайски, направили инсталацията на 2 къщи и незнайно колко забелвания вкъщи. Изобщо не ги жаля, а те изобщо не искат да се предадат.

        От останалите 10%, в 9% ползвам едни фини регулируеми на Knipex, пак класически модел с челюсти и болтче колко да стискат челюстите и толкоз. В останалия 1% - макетен нож или квото дойде.

        Останалите не знам от кога стоят в чекмеджето.

        Знам че може да изглеждат смешно, обаче факт - това е първото дето търся като заголвам жици, и за останалите изобщо не се и сещам.

        Не съм от хората, дето пестят от инструменти (дори според мен тъкмо обратното), обаче понякога се случват и изненади както в случая. Имам и други подобни случаи на нещо, дето се купува на майтап, а то просто си върши работата изненадващо добре и дори при откровено талибанска експлоатация и без никакво жалене, отказва да се предаде.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #23
          Това... НЕЩО дали ще свърши работа за "прозвъняване" на един голям сноп сотаджийски кабели?



          Зная, че има и много по-евтини и елементарни тестери за такава цел.
          Искам обаче да купя нещо по-универсално.
          Имах подобен на този но го забравих някъде. Не е голяма загуба!
          Този модел работи дори на L4, прави базов ICMP тест, мери PoE - като възможности ми изглежда атрактивно.

          Изобщо "прозвъняването" с тон на сноп кабели работи ли?
          Питам, понеже никога не съм работил с уред за тонално търсене.
          Враг усраине

          Коментар


          • #24
            Да работи тон генератора,но със някои условности.
            На тези кабели за сот,има ли монтирана техника.
            Ако да,няма да стане...

            Ако на същите кабели е имало техника и е свалена,то всички кабели трябва да се освободят от всякакви връзки.

            Много рядко ползваме тон генератор,а работим по големи обекти.Не помага особено...често си губиш и времето с него.Само и единствено мултицет и по възможност без ауто рейндж.

            По принцип не ти трябва да търсиш кабелите.Те си идват сами.Вадиш клавиатурата и захранването,монтираш техниката.

            След това хващаш най близкия кабел до централата и много бързо го откриваш в пс-то...Трудно ми е да го опиша с писане.
            Последно редактирано от Roninn; 07-01-22, 23:19.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Не, няма монтирана техника, кабелите просто си висят.
              Това с мултикеца съм го правил и досега, струваше ми се, че с тон ще е по-лесно.
              На мен също ми е трудно да напиша колко зле е положението в случая Та затова си мислех как да си улесня живота.

              А онова китайско зрънчо от примера харесах най-вече заради функциите му за тест на UTP кабели и мрежи с каквито работя по-често.
              СОТ-а е просто инцидент!

              Между другото поръчах го вече това от някакви гларуси, уж утре трябваше да е при мен.
              Но мисля, че са си драпали… Каквото там имат.
              Никакво известе за пратка, доставка, даже електрическа поща няма по темата.
              Ако не дойде утре - ДГД.
              Явно не е трябвало да го получа

          • #25
            Използвам темета за да си призная, че съвсем случайно открих толата вода!
            От край време за заголване ползвах десният тип клещи.
            Unior, никакви проблеми не съм имал.

            Но…
            Съвсем наскоро, на аванта ми попаднаха клещи от левият тип.
            Виждал съм ги преди но ми се струваха някаква гъша хуйня.
            И тия първоначално не разбрах къ се ползват но нали аванта…

            Аууууу, това е ебаси удобството, не е истина!!!

            Не защото са аванта - просто за тънки кабелчета е разкошен тул!
            С пъти по-практични от десният тип, който обаче си остава за по-сериозни квадратури - няма как!





            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:F63DD4E4-C262-4C65-8565-8BF7E87D3C88.jpeg Прегледи:0 Размер:153.3 КБ ID:6805521
            Враг усраине

            Коментар


            • #26
              Гларусите ме изненадаха - изпратили са ми тестера все пак.
              Язък, че ги натролих но пък сега се извинявам официално - да им го отчукам.

              Изработката на уредчето надхвърли очакванията ми а това е добро начало.
              Марката НЗ как се произнася но се пише NOYAFA, модела: NF-8601S.
              Функционалността също: невероятно но всичко му работи а измерванията дори са съвсем точни.
              При това без да съм калибрирал нищо.
              Цъкам по менюта, експортвам/импортвам логове и настройки на картата и досега нищо не е забило.
              Ако не остане в това добро състояние колкото китайска душа в рая преди да прокисне ще бъда много доволен.

              Определено си го задържам.

              Все още имам резерви към power management-a му.
              Имах намерение да го отворя и да премеря разряда на акумулатора при изкл. състояние.
              Няма да стане защото и двете части са запечатани.
              След време ще се разбере.
              Дано не се окаже, че всеки път преди употреба трябва да го зареждам защото е изпомпило батериите, които са 2.

              Доволен съм, ако не "прокисне" след месец ще ми върши много добра работа.
              Но и да прокисне ми дреме на курец - платил съм значително повече на търговец тук основно заради 1 година гаранция.
              Е и за това, че го имам за по-малко от 24 часа на бюрото

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_6184.JPG Прегледи:10 Размер:659.0 КБ ID:6805611Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_6196.JPG Прегледи:9 Размер:356.0 КБ ID:6805615
              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_6187.JPG Прегледи:11 Размер:326.1 КБ ID:6805612Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_6193.JPG Прегледи:10 Размер:464.6 КБ ID:6805613Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_6191.JPG Прегледи:10 Размер:733.2 КБ ID:6805614
              Последно редактирано от Esper; 08-01-22, 16:07. Причина: Ръцете ми стърчат от гъза - правопис!
              Враг усраине

              Коментар


              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                Оправих касичката - това тъмно червено N на черен фон не само от самальот не се виджа...

              • Roninn
                Roninn коментира
                Редактиране на коментар
                TDR е тайм домейн рефлекция....аз ползвам такова само че с О
                OTDR -оптик

                Само че струва почти 8 000$

              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                Изобщо си нямам идея какви ги говорите!
                Що се отнася до оХтиката пътищата ни спряха да се пресичат преди десетина години.
                А тогава струваха и повече
                Но от тогава ми остана само една лазерна светулка.

                П.С: И средният пръст!!!

                http://www.doomshell.net/4images/det...?image_id=3369
                Последно редактирано от Esper; 09-01-22, 00:23.

            • #27
              Микротик рутерите имат добре работеща функция за мерене на проблемни кабели. Дават удивително точно мястото на прекъсване или късо и на кой чифт е.
              За проверка на работещо ПОЕ повечето микротик не стават, защото ПОЕ-то им е нестандартно, но ИП телефон може да свърши тази работа.

              Това всичко е за инцидентно ползване, разбира се.

              Коментар


              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                Дребният глист се оказа, че може да "пингва" и с по-голям пакет от 32 byte:


                А това е замерване на пасивно PoE в случая от MikroTIK:


                Между другото наркотик си подържа и "истинско" PoE ( 802.3af ), не помня коя генерация RB но със сигурност са от "тежката" им артилерия.
                "Сапунерките" подържат само пасивно но въпреки това си има negotiation на PoE out.
                Не зная това има ли си въобще някакъв стандарт или е някаква тяхна закърпотина.
                Но работи - аз имам 2 камери работещи така, като дори не знаех, че са PoE.
                И добре, че по случайност микротика се оказа захранен с 12V иначе на камерите щеше да им се спече г0вн0то от 24V например
                Та трябва да се внимава с такива свободни изпълнения като наркотишкото PoE,

              • Roninn
                Roninn коментира
                Редактиране на коментар
                Нищо няма да им стане на камерите.

              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                Не съм сигурен - те се водят 12V, в дохуйментацията им (доколкото може да се каже, че има такава) никъде не пише за PoE съвместимост.
                Имат по-скоро отделен DC Jack и вървяха с адаптори за 12V.

                Това, че запалиха директно през етернета беше изненада.
                От другата страна е OmniTIK на микротик а той има PoE Out на всичките си 4 порта.

                Та не съм убеден, че ако микротика беше захранен с 24V с колкото дойде фабрично (а май носи чак до 48V) изненадата щеше да е приятна.
                Тоест че камерата щеше да понесе толкова.
                Малките модели RB с каквото се захранят - това отдават като PoE.
                Няма стандарти, пробвано е от 9 до 36V.

                За конкретните 2 камери след това си направих труда да тествам с истинско PoE, през инжектор на юби-недокюти.
                Въобще не им пусна захранване инжектора понеже не стана negotiation между двете, което не беше особена изненада.

                Микротика явно е над тези работи

            • #28
              Хубави машинки на наркотиците.
              Или поне аз съм свикнал достатъчно с тях.
              Но признавам, че точно за тази функция не подозирах

              А колкото до професионална употреба и този тестер е толкова далеч, колкото аз от операта.
              То и едно време имаше такива но бяха чанта пари.
              Просто сега чайниците ги направиха по-достъпни.
              Професионалните пак са си чанта паре.
              Враг усраине

              Коментар


              • #29
                Истинско, напълно стандартно ПОЕ от микротик има само при гигабитовите им устройства. Защото има 100мегабитови, които си работят на 802.3at/af, но работят и на нестандартното им 9-28 волта по свободните на 100 чифтове. Хитро, но за тестове не стават.

                Отделно имат устройства, които искат кроснат кабел за някои пое суичове. Пълен батак в това отношение.


                По интересно на публиката (и на мен) би било, ако ти се играе и вандализираш 30-40 метра парче утп и гледаш кое устройство доколко ще познае къде има проблем по кабела.


                Коментар


                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Работя с микротици,но досега не съм си играл с PoE то им.
                  Имам някои въпроси...да отворим нова тема? Имам всичко
                  за проби,и пое суичове 24 и 48 и гигабитови микротици

                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Запояването със запалка съм го усвоил от 22 години и до днес.За сотаджиите,няма пространствени ограничения.

                • Esper
                  Esper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Наркотик ОС е джунгла а PoE не е ракетна наука.
                  Не мисля, че му дължим чак тема.
                  То и аз не се вземам на сериозно нито с микроцици нито с поялник.
                  Но ако мога с нещо да помогна съм насреща.

              • #30
                Roninn коментира
                Днес, 21:46
                Работя с микротици,но досега не съм си играл с PoE то им.
                Имам някои въпроси...да отворим нова тема? Имам всичко
                за проби,и пое суичове 24 и 48 и гигабитови микротици
                Отваряй, но имай предвид, че аз съм малко по-напреднал усер, а не профи. .

                Коментар


                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  То и аз съм юзер.От миналата година разучих микротиците,и от тогава съм наслагал стотици устройства,но нищо повече.В смисъл оправям се със горе долу стандартните неща.Със PoE работя всеки ден,но с микротиците не съм
                  наясно.Микротик работи с 24 в.Моите суичове са 48-52 волта...незнам как ще се съвместяват ако изобщо могат.
                  Утре имам да сложа рутер микротик и унифай на убикюти точки ,ще ги пускам през пое,но нито знам какво ще се случи...в краен случай ще ползвам техните инжектори.

                  С убикюти работя изключително рядко.
                  В другиден пак имам оптична мрежа с микротици и пое ,но рутерите незнам дали да си играя да ги храня през пое,но ме блазни

                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Гледам и че на 750 и други поят допълнителни резистори и вадят пое на всички портове

                • Esper
                  Esper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Радио-то на убикюти е за предпочитане пред микротишкото.
                  В зашумена, градска среда което и да било UBNT се справя по-добре с Wi-Fi от който и да е микротик.

                  От към мрежови функционалност мисля, че RouterOS на микротик е по-добра и е за предпочитане.

                  Ако за първото съм убеден, за второто само предполагам.

                  Просто съм работил много повече време с микротик и го познавам по-добре.

                  В къщи съм изцяло на микротик за радио но на село ефирът е чист.
                  При сканираме на 2.4GHz, поне до скоро виждах едва 4-5 чужди устройства.
                  В града списъка не се събира на А4 лист и същото решение там би било доста импотентно.

                  Обаче доста се отклоняване от темата, доколкото си спомням тя беше за инструменти а не за мрежарски диарии

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X