Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Големите наклони - снимки и цифри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Големите наклони - снимки и цифри

    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
    Смея да твърдя че съм първият качил въпросния насип.С Витарата на Кирето.Така казаха местните и Джиджи...Кой още го е качвал?С каква джипка?
    Грешката е моя. Това съм го пробвал ама нямам мотор за там. Умира на средата. Ката сложа новия мотор ще го посетя т'ва баирче.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #62
      До: Големите наклони - снимки и цифри

      С Мерцедеса ли си пробвал? G250?
      LZ1AID

      Коментар


      • #63
        До: Големите наклони - снимки и цифри

        Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
        С Мерцедеса ли си пробвал? G250?
        Да. 84к.с.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #64
          До: Големите наклони - снимки и цифри

          И умира?!? Значи наистина наклончето си е сериозно! За сетен път се убеждавам, че снимка вяра не трябва да се има!
          LZ1AID

          Коментар


          • #65
            До: Големите наклони - снимки и цифри

            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
            А, ставайте де.
            Търся фотограф и отивам на бабуната в Тракия. на 8ми отворен.

            Моля модераторите да го изтрият това след обяд.
            Ходихте ли на Труд ?
            Аз вече съм свободен .
            Къде се намира този наклон ?

            Коментар


            • #66
              До: Големите наклони - снимки и цифри

              Днес направихме бърза разходка до една могилка в чертите на Пловдив. Ето ви клипчетата:
              http://www.youtube.com/watch?v=fLlegPIG_BQ
              http://www.youtube.com/watch?v=s4mypbttVGg
              http://www.youtube.com/watch?v=9NU3Z2EACk4
              http://www.youtube.com/watch?v=8PRkyVWmQGw
              00359893488603

              ....нямам си вече LR...

              Коментар


              • #67
                До: Големите наклони - снимки и цифри

                Това не знам дали някой се е пробвал да го качва.



                А за спускане - доста хора са го спускали.

                Ето малко видео по темата.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #68
                  До: Големите наклони - снимки и цифри

                  Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                  Смея да твърдя че съм първият качил въпросния насип.С Витарата на Кирето.Така казаха местните и Джиджи...Кой още го е качвал?С каква джипка?
                  За тебе знам казаха ми, би трябвало и аз да се кача, ама тогава ме хвана шубето
                  [LEFT][B][COLOR=Blue][IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic7072_2.gif[/IMG][/COLOR][/B][SIZE=3][COLOR=RoyalBlue][B]Следвайте мечтите си![/B][/COLOR][/SIZE][/LEFT]

                  Коментар


                  • #69
                    До: Големите наклони - снимки и цифри

                    Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                    И умира?!? Значи наистина наклончето си е сериозно! За сетен път се убеждавам, че снимка вяра не трябва да се има!
                    Наклона не може да се качи само на грайфери, много е стръмно и песъкливо. Г-то на 1-ва бавна върти всичките гуми ама не става, засилка и скорост трябва ииии и ... тука умира слабия мотор.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #70
                      До: Големите наклони - снимки и цифри

                      Това ли е наклона от по-горната снимка със стрелката?
                      LZ1AID

                      Коментар


                      • #71
                        До: Големите наклони - снимки и цифри

                        Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                        Това ли е наклона от по-горната снимка със стрелката?
                        Да.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #72
                          До: Големите наклони - снимки и цифри

                          Първоначално публикуван от lopotok Преглед на мнение
                          За тебе знам казаха ми, би трябвало и аз да се кача, ама тогава ме хвана шубето
                          Давайте координати - къде се намира въпросниат "наклон "- склон ...
                          Гледам на клипа - Бухово , а в други теми се говори за газопровода над Бухово .
                          За едно и също място ли става въпроси или НЕ ?
                          И защо не го измерите - колко градуса е и колко метра е дълъг.?
                          Ще е по-точно и ясно за какво говорим.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Големите наклони - снимки и цифри

                            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                            Давайте координати - къде се намира въпросниат "наклон "- склон ...
                            Гледам на клипа - Бухово , а в други теми се говори за газопровода над Бухово .
                            За едно и също място ли става въпроси или НЕ ?
                            И защо не го измерите - колко градуса е и колко метра е дълъг.?
                            Ще е по-точно и ясно за какво говорим.
                            Това, за което колегата говори, е на Цигов чарк.

                            А това на снимката и видеото е изоставена кариера над Бухово, недалеч от споменавания нееднократно газопровод. Лично за мен наклоните в кариерата са доста по-сериозни от тези на газопровода, който се минава без ядове и в двете посоки.

                            Що се отнася до мерене, лично аз нямах никакво желание да спирам насред наклоните за да меря ъгли или пък да лазя по сипеите на 4 крака с рулетка.

                            А пък за координати ... Както май споменах, съм напълно съгласен с Алекс Марков

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                            Според мен показването на Опасните Наклони трябва да става ЛИЧНО, Ти да отидеш с човека и то само ако си сигурен в неговите възможности, да му дадеш акъл, да помогнеш, ако трябва!
                            Слагането на координати тук във форума може да доведе до Неочаквани обрати, хора който четат и искат да пробват и отидат сами....
                            Така че, това място не го препоръчвам за соло ентусиасти без опит ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #74
                              До: Големите наклони - снимки и цифри

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Това, за което колегата говори, е на Цигов чарк.

                              А това на снимката и видеото е изоставена кариера над Бухово, недалеч от споменавания нееднократно газопровод. Лично за мен наклоните в кариерата са доста по-сериозни от тези на газопровода, който се минава без ядове и в двете посоки.

                              Що се отнася до мерене, лично аз нямах никакво желание да спирам насред наклоните за да меря ъгли или пък да лазя по сипеите на 4 крака с рулетка.

                              А пък за координати ... Както май споменах, съм напълно съгласен с Алекс Марков
                              Така че, това място не го препоръчвам за соло ентусиасти без опит ...
                              Нали сами виждате - "без опит " - ги хваща страх още като видят сериозен наклон .
                              Лесно е на снимката - ама като се доближат на живо .....и особено ако са сами ...... никакъв шанс да се пробват ........
                              Ако има такъв новак( щото само те са без опит ) - казвайте кой е ? Да го поздравим.....
                              А сега по темата ....
                              Днес ходих на могилата на с. Труд - бях по работа и ..... как да се сдържа .
                              Оказа се могила с наклон 30 градуса от достъпната страна . От другите страни само с мотори...почти отвесни......
                              И точно за изясняване на критериите питам за координати и т.н.
                              Иначе е ясно - който иска да посети някой "голям " - само с колеги. То тогава и забавлението е по-голямо .
                              По-късно ще пусна клипчета за могилата , но говоря за друго .
                              Ако ще си правим каталог "100те големи наклона " в България - да си определим критерии.
                              1. Всеки наклон до 30 градуса не е голям ( според мен ). За това е добре да се измерват горе-долу градусите. Дори с уред на око ( без да се качваш по наклона пеша ) - пак се придобива представа - дали е под 30 или е над 30 градуса.
                              2. Ако склона ( наклона ) е къс - кратък - няма смисъл да говорим въобще за него . Дори и да е 40 градуса.
                              Трябва да определим дължина ( минимална) - 10- 15 метра . И за по-малки да не говорим. Както в случая с Могилата до Труд.( ще я видите).
                              Дори по-голямата дължина да е предимство - примерно 100 - 150 м голямо изкачване ..... или се изсилих , а ?
                              3. Ако ще включваме някой наклон в списъка - той трябва да е достъпен за много колеги. Да е на удобно място и да е част от някакъв маршрут .
                              Губи се смисъла да се говори за посещение на един наклон , да се превземе за 5 минути и .... толкова. Не е това целта.
                              Целта е - като се отиде на посещение на даден голям наклон - да се уплътни поне един полуден със забавления и заигравки наоколо.
                              Така мисля аз - какво ще кажете .......?
                              И само си представете - след дълги умувания и заигравки - ще си намерим Фаворит :
                              Дълъг 200 м и нагоре, наклон 41 градуса ( не от край до край ,но ...) ,скалист и достъпен .
                              Ще стане национална атракция - няма само Американците да се хвалят с техния 34 градусов наклон .....
                              Ето и могилата до с. Труд.

                              http://vbox7.com/play:1e3de88c - изкачване от раз
                              http://vbox7.com/play:cea7c046 - заигравка - тръгване от място и т.н.
                              http://vbox7.com/play:e2362f3c - бъзикане на заден ход

                              И освен това - мисля , че посещение на Могила не е добра идея ! Днес го осъзнах - до сега не бях качвал Могила.
                              Да не говорим , че горе е разкопана .....
                              Последно редактирано от bgbul; 03-08-09, 16:11.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Големите наклони - снимки и цифри

                                Ще кажа, че с това шега не бива и , че 150 метра наклон над 30 градуса може да завърши много зле. Това не бива да се прави с необезопасен джип, необезопасен екипаж и необезопасена зона за зрителите. С наклоните шега не бива. На наклон над 30 градуса обръщане няма, има само нагоре и надолу. Тръгне ли да се търкаля надолу спиране няма.
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X