Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята България (Поглед отгоре)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Миналата седмица споделих едно филмче от далеч кулата в яз. Цонево. Но не си намирах място, че не успях да стигна до нея. И след като не открих път по суша, видях на картата в Аспарухово каяци и звъннах по телефона - бързо се уговорихме и с голямата ми дъщеря още в събота бяхме отново там и макар и никога да не се бяхме качвали на подобно нещо в шеги и закачки изгребахме 4 км до кулата в прекрасна компания. Кулата се оказа изоставен проекто хотел с достъп само по вода, мястото е много красиво и тя добавя чар, разходката си заслужаваше от всякъде. Жалко, че се раздуха доста силен вятър и малкото ми дронче се мяташе като листо, но каквото такова. Дори успяхме да се приберем оставащите 4 километра срещу вятъра, добре, че си носех чифт дрехи, че нямаше сухо място по мен и ръчичките ми се обаждаха, но кефа беше огромен, че и си продължихме разходката и се прибрахме чак към 3 часа



    Коментар


    • Карлуково, Пещерният дом, пешери и параклиса в скалите... Толкова красота на едно място, наистина живеем в приказно красива страна.


      Коментар


      • Хайде в изборният ден ще споделя и един от най-нтересните скални манастири у нас - Шашкъните над Провадия. Човек със сигурност Трябва да отиде до него защото преживяването е страхотно, като се започне с клатещето се мостче на 15-20 метра от земята и се завърши с приказните гледки от отворените към пропастта помещения, за по-чувствителните - гледайте филма, има кадри и от вън и от вътре - приятно гледане след като сте гласували


        Коментар


        • Пещерата Свирчовица е на 200 метра от Проходна, но далеч не се радва на същата популярност, а си има своя чар


          Коментар


          • Река Искър е много красива, но около Карлуково има концентрация от прекрасни неща, например това приказно блатце на един от завоите, с извисяващата се над него скала в която се гуши скалният манастир св. Николай Глигора, един от най-дострояваните които съм виждал, заслужава си да се види. Аз му отделих малко време, просто защото съм идвал много пъти, но пък за пръв път хванах пещерите на ляво от него... Та колкото и пъти да съм идвал все има какво ново да видя в района приятно гледане


            Коментар


            • Имам си история аз с тази феноменална скала извисена над Искъра. Когато преди години я открих и снимах една позната ме наплю, как съм могъл видиш ли да не знам, че се казва Повъртеника после при всяко ходене в района на Карлуково все гледах да я щракна и нея, но все не намирах сили да мина през дупката, е този път играх вабанк интересното е, че дрона точно вътре пикселизираше картината поради загуба на връзка, но с малко късмет се върна цял. А скалата, като доста други наоколо си е уникална сама за себе си и си заслужава да се види!


              Коментар


              • Между Кунино и Карлуково покрай Искъра са едни от най-интересните скали които съм виждал, много често минавам от там по едно черно пътче направено по бившето трасе на ЖП линията и си имал любими (които най-трудно успявам/не успявам да заснема ) но и тези са много интересни

                Коментар


                • Точно преди да отплаваме с каяците до кулата в яз. Цонево, нещо ме загложди дали всичко е наред с дрона и да го тествам - литнах на плажа на Аспарухово точно пред Kayak & SUP center - много красиво място и готини хора


                  Коментар


                  • Преди известно време ми се отвори дупка за кратко пътуване, наблизо. Бързо заразглеждах картата и изведнъж погледа ми беше хванат от странно име - Вулвата естествено запалих и след малки бях в района на Вуково - приказнокрасиво място - скалата също се оказа доста интересна, но напълно недостъпна за краткото време с което разполагах, добре, че дрона ме отмени с ходенето и ми позволи да снимам този колоритно наименован феномен


                    Коментар


                    • Аз харесвам Всички сезони, намирам красота във всеки от тях, но ранната есен с пъстротата на гората и приятните все още температури ми е много любима - ето една най-обикновенна долинка на една безименна за мен рекичка над Вуково - каква Прелест може да бъде



                      Коментар


                      • През Русалийски прохид съм минавал много пъти, от Тъжа до Априлци или обратно, ходил съм до Голям Кадемлия и къде ли не, но рядко (веднъж ) съм пускал дрона, заради силните ветрове. Та като видях миналата седмица един безветрен ден запалих веднага да видя камарата невидяни до сега водопади, при толкова много стръмни места рекичките в района почти постоянно падат от високо ... Ще започна споделянето с Бабското пръскало което видях за пръв път, очароеателен водопад на Бабска река и най-запазеният мост на пътя



                        Коментар


                        • Най-интересните за мен скали до Кунино, са ми и най-голямото предизвикателство - от къде ли не се опитвах да стигна на позиция която да ми позволи да мина през дупката в тавана на горната пещера, но все не успявам. преди две-три седмици предприех за сега последен опит, но отново не успях да стигна на добра позиция, което естествено не ме спря да ги снимам, този път от различен ъгъл и да видя, че там има още много и много пещери и ниши - Уникални са тези скали - сигурно от 4-5 години ходя поне по 3-5 пъти на година и никога не ми омръзват


                          Коментар


                          • Един любим обект за снимане - Стобските пирамиди - красота в ерозията до сега винаги ми беше трудно да ги хвана както искам, този път май се получи въпреки, че колкото и да ги гледам, все откривам нещо ново и интересно


                            Коментар


                            • Отивайки миналата седмица до Вуково, се впечатлих от моста над Струма и реших на връщане да спра и да го снимам - речено - сторено. Голяма забава падна, реката е страхотна, моста интересен, а растителността по бреговете на места не проходима дори за бръмбара Но си го върнах цял


                              Коментар


                              • През Стоб винаги минавам забързан за Стобските пирамиди. И този път беше така, но на връщанв имах 30 минути и реших да потърся нещо интересно, не търсих дълго! Попаднах на импровизиран парк до река Манастирска, който много ми хареса, разходихме се с кутрето, а после и дрона направи едно кръгче


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X