Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята България (Поглед отгоре)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Остават ми още два епизода от Еко пътеката да водопада Скока над Тетевен, но реших да вмъкна първото клипче с телефона от следващата ни цел този ден - Заслона Опасен Зъб, който наистина е кацнал на уникална скала над Тетевен, а пътеката до него е приказна. Като се изкачвахме по интресната част носех кучето та не можех да снимам, затова като стигнахме горе направих един тур за овации с телефона нагоре и надолу по интересната пътечка, нагоре май е по-интересно, но вие ще си прецените - Приятно гледане!


    Коментар


    • Четвъта част от пътешествието на дрона по Еко пътеката под пръските на водопда над Тетевен, сега е момента за реминисценцияТа - в предишните епизоди видяхте водопада Скока ( с малко вода ) съседният водопад напълно сух и горната част от приказната Еко пътека, сега ви предстоят високата скала покрай мястото за почивки и други красоти


      Коментар


      • Ето че дойде и последният епизод, пети, от епичното приключение на дрона по Еко пътеката от водопада Скока над Тетевен, дано ви е харесало както на мен ми хареса да летя и да снимам там



        Коментар


        • Миналата седмица реших, че ще красиво около Дунава, по-ниското ниво на водата отваря едни приказни плажове, та отидох набързо. Не можах естествено да пропусна първо да щракна любимата ми каменна църква до Никопол - както винаги Прекрасна!


          Коментар



          • Над Тетевен има много интересни места, миналата седмица посетихме прекрасният обзорен заслон Опасен Зъб, изпъчил се върху една скала и предоставяш приказна гледка към града, пътеката до него също е много интересна (вече пуснах филмче за нея) - духаше много силен вятър (поривите бяха над 50 км/ч) и мислих да не го снимам с дрона, но в последният момент реших, че поне ще пробвам, пък и хванах Равнио Камик/Дел другото приказно място което предстой да посетим незнайно кога


            Коментар


            • От Никопол на изток върви приятно черно пътче което води до каменната църква и след това до островите - не успях да стигна до края защото едно голямо стадо крави пладнуваше на пътя и не ми се искаше да ги вдигам всичките Но гледката дори само от пътя си заслужава споделянето



              Коментар


              • Уау това филмче го бях забравил - Много е готино на хижа Мусала и е лесно достъпно - разходете се на хлад в тези жеги



                Коментар


                • Ето, че след два месеца пауза дойде времето за новият епизод от Моята България. Той е компилация от клипове които съм снимал през юни и юли. По идея трябва да е най-доброто от периода, та дано ви хареса. На мен ми беше много забавно докато го правих и си припомнях прекрасните моменти от началото на лятото - приятно гледане!


                  Коментар


                  • Преди време на път за някъде минах през Българене и ми грабна погледа изоставен мост в полето - от никъде на никъде, снимах го и хората почнаха да ми пишат, че имало по-хубав - римски в района. Разрових се и се оказа, че река Осъм се е виела много и меандрите и често наводнявали селото и коритото на реката било изместено/изправено, а тези мостове са на предишното - естественото корито, почувствах се като във Валенсия, само дето естественото корито, не беше направено на парк . Както и да е преди известно време отидох до Дунава и естествено реших да мина и да видя римският мост - заслужаваше си, че под него имаше и вода още, че и все още се ползва, макар и за къра


                    Коментар


                    • След моста до Българене минах през Извор и тази църквичка ме накара да спра


                      Коментар


                      • Островите на Дунав след Никопол, прекрасна гледка особено при по-ниско ниво на водата. Исках да хвана и по-далечните, но стадо пладнуващи крави на пътя ми промениха плановете някак си ми дожаля да ги вдигам и се задоволих с видяното и без това жегата вече беше ужасна но може октомври да пробвам отново и цветовете ще са други


                        Коментар


                        • Връх Исполин над Узана, интересно, че до Узана съм ходил дестки пъти и от години, а до върха с гледките чак сега, но по-добре късно от колкото никога за съжаление вятърът беше много силен (можете да видите фанелката ми ) та не можах да хвана всичко както го исках. Но трябва да се радваме на малките неща (както беше казал Иванчо в старият виц )


                          Коментар


                          • Вчера за втори път отидох до Грамовските скални манастири, този път дори се качих - има много какво да се види скоро ще пусна филмче Но сега приказката ми е за друго - този път дойдох от към Кошов и понеже пътя не беше много добър реших да пробвам пътчето към Иваново което бях минавал миналата година - пообраснало е малко пък и едвам влиза в дефиницията за път - Но все пак минах Не ли?


                            Коментар


                            • Danika
                              Danika коментира
                              Редактиране на коментар
                              Чудя се, ако беше закъсал, как щеше да обърнеш😁

                            • alex_markov
                              alex_markov коментира
                              Редактиране на коментар
                              Това пътче го минавах в двете посоки миналата година, тази година беше бая по-обрасло, но не очаквах проблеми и извадих късмет виж първото ми минаване надолу беше напрегнато именно с тази мисъл в главата

                          • Хижа Мазалат ми е слабост и доста често я посещавам, никога не ме е разочаровала приказната гледка която се разкрива от билото. Този път обаче вятърът беше една идея по-силен и филма стана кратък, но все така прекрасен поне за мен


                            Коментар


                            • https://youtu.be/1OWXGrY6nbI
                              Миналата година открих (за себе си ) Грамовските скални манастири, тогава не успяхме да се каччим до тях с детето, защото тръните и копривата бяха непроходими за късите ни гащи . Та тази година Johnnie B. Goode каза, че е проходимо и аз запалих да се кача и успях (не без няколко жулвания от копривата все пак) заслужаваше си! Миналата година ги снимах с дрона https://youtu.be/1UzhOk0e008 , тази с телефона - съвсем различна гледка и двете се допълват, влезнах на места които дори не бях видял преди - забавлявайте се с тази виртуална разходка, че на живо не е никак лесно да се стигне (по пътя срещнах група туристи които хич не бяха сигурни дали ще стигнат, още ме е яд, че не им предложих да ги закарам, но от както предложих на една баба да я закарм до следващото село в Родопите, а тя ме пита "а Йордечките?" оказа се, че пасе патките покрай пътя не предлагам не Поискани услуги )

                              Коментар


                              • alex_markov
                                alex_markov коментира
                                Редактиране на коментар
                                Еми Грамоветц много ме кефи, а наистина на всеки 100 метра има комплекс пещери  Пътя от Кошов е обрасъл и аз реших да си го спестя наобратно и излезнах директно в Иваново - виж малко по-нагоре филмчето

                              • uniqaudio
                                uniqaudio коментира
                                Редактиране на коментар
                                Във филмчето не става ясно къде точно. Последното място по този път по който бяхме стигнали е скалната църква Свети Теодор. Но срещнахме двама местни с колелета, които идваха откъм Кошов?!!

                                http://wikimapia.org/#lang=en&lat=43...4%D0%BE%D1%80-

                              • alex_markov
                                alex_markov коментира
                                Редактиране на коментар
                                всички филмчета имат карта в описанието https://www.google.bg/maps/@43.68285.../data=!3m1!1e3

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X