Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се спасявате от заспиване по време на път

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

    Първоначално публикуван от Димитър Насков Преглед на мнение
    Аз мисля че едно добро спане оправя доста нещата!
    Да, ама не спете на шофьорското място особено ако седалката се изправя само с едно движение, защото може да не се събудите там където сте заспали, като мен.

    Коментар


    • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
      Не можах да изчета цялата тема. Като изключим това да спреш и да поспиш, което е едно относително опасно начинание то аз практикувам едно крайно ефикасно средство, при което никой не заспива. Сваляте обувките и чорапите и почвате да карате бос - никакъв шанс за заспиване, ама никакъв!

      И при мен няма да помогне, по принцип карам на дълги растояния бос, по ми е приятно.

      Коментар


      • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
        Не можах да изчета цялата тема. Като изключим това да спреш и да поспиш, което е едно относително опасно начинание то аз практикувам едно крайно ефикасно средство, при което никой не заспива. Сваляте обувките и чорапите и почвате да карате бос - никакъв шанс за заспиване, ама никакъв!
        Да колега прав си, помага!
        Но, на мен зимата най - много ми се приспивъ от топлината в колата, а парно, а климатик! И за тва каръм на студенно като ми се приспи!
        Абе по хубаво от един сън на задната седалка няма Каквото и да си говорим

        Коментар


        • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

          Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
          ти ме уби направо ! Никога не ми е идвало наум.
          А някаква идея защо ?
          (само не ми казвай че е от миризмата )

          Питането е сериозно, защо?
          Не не е от миризмата! На ходилата има множество нервни центрове и когато си с обувки те не се дразнят така, както ако си бос.
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

            Преди време на една бензиностанция си купихме едно италианско списание с подарък - едно нещо което го прилича на слухов апарат - слага се на ухото и като клюмнеш пищи
            Никога не съм го използвал, но иначе си пищи
            Грандоман WJ 3.1 QD

            Коментар


            • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

              Има ли някакво име това пищяло или означение по него за да го потърся из нета?
              ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
              LZ1YBB

              Коментар


              • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                Намерих нещо такова: http://bgbonus.com/wefind_%D0%BF%D1%...8%D0%B2_5.html
                ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                LZ1YBB

                Коментар


                • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                  Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
                  Преди време на една бензиностанция си купихме едно италианско списание с подарък - едно нещо което го прилича на слухов апарат - слага се на ухото и като клюмнеш пищи
                  Никога не съм го използвал, но иначе си пищи
                  Хора, не си правете такива екперименти, вече са правени и е доказано че човек заспива при Всякакви условия ако е достатъчно уморен.

                  Дори ако е подложен на мъчение безсъние също заспива но + безсъзнание.
                  всъщност при принудително безсъние настъпват необратими нервни разстройства, като първия симптом е... загуба на ориентация ! Смятам се сещате че на волана няма да доживеете втория симптом движейки се.
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                    най-важното нещо- сънят е най важен

                    Сигурно не е много ново, но няма кафе, енергийни напитки, цигари или джаджи, които да го заместят. Ако е наистина наложително, отбийте и дремнете час, а за по-дълги преходи 3 часа е идеално. Случвало ми се е приличен брой пъти да карам по 2,000-2,500 км в една посока и го правя с едно спане от 3 часа, обикновено към 8-9 сутринта до към 11-12 на обяд и съм пушка. Т.е. ако съм тръгнал м/у обяд предния ден, на сутринта дремвам и пристигам вечерта.
                    А нещата, които съм използвал за да стоя буден:

                    - цигари: правя си режим, примерно по 1 цигара на час отначало или по-рядко, после като ми се приспи става по-често.

                    - пия малко течности и ям малко: чисто и просто, ако се налоча здраво и се наям, така зверски ми се приспива, че няма начин да издържа

                    - енергийни напитки: чисто и просто- кофеин. Може и с кафета, но в кафетата няма таурин, което е + при енергийните напитки.

                    - хладно купе: по-добре да мръзна и да съм буден, от колкото да ми е топло и приятно и да продължа по допирателната на завоя...

                    - спирам да се разтъпча за буквално 2-3 мин: правя клякания, разтягания и после бързо в колата да не губя много средна скорост.

                    - лимон: може да си го ръфаш, много е добро, няма как да заспиш с лимон в устата

                    май това бяха основните неща. задължително удобни и широки дънки/панталони/шорти за да не ми се качат ценностите на горния етаж лятото и бос става, ама аз мога да заспа без значение дали съм бос или не.... заспивал съм в дискотека облегнат на тонколоната отпред...

                    Коментар


                    • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                      с дърчене на дъвка.
                      помага много яко.

                      Коментар


                      • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                        Ами, помага. Колко пъти съм заспивал с дъвката .
                        ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                        LZ1YBB

                        Коментар


                        • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                          солети и семки могат да удължат будния режим поне още час след като почнете да клюмате ... ама и те не са цвете за мирисане , после ем ви боли устата ем в колата мирише на семе и пак ви се спи
                          Няма кал - Няма кеф !!!
                          Suzuki Samurai LJ410 1984
                          Suzuki LTZ400 2008
                          Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                          Коментар


                          • От: До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                            КОЛЕГИ! Няма по-добър начин да се оттървете от умората освен ако и се поддадете за 20-на минути. Аз често пътувам по 250-300 км, а понякога и двойно. Кафета, енергийни напитки, ако искате и аромата на стари чорапи помагат до едно време. Спал съм на 30 км от дома, което е по-добрия вариант от ДРУГИЯ, в който не се знае кой кого!
                            HONDA XL650

                            Коментар


                            • От: Как се спасявате от заспиване по време на път

                              Покрай настоящата работа и на мен ми се налага да пътувам доста, засега единственият сигурен начин който работи е солетите, направо ми се отварят очите като започна да хрупам...

                              Коментар


                              • От: Как се спасявате от заспиване по време на път

                                Само веднъж полузаспах на волана за над 10 години шофьорски стаж и то беше на малоумното околовръстно на Дългопол, където 10км трябва да караш с 40-50 на идеален път, без кръстовища. Стреснах се в насрещното движение (добре, че нямаше коли) и след това дадох газ и си карах както си знам без да се съобразявам, че може да има полицаи чакащи някой чужд номер да мине за да го питат "...ми ко да прайм сега?". За следващите 300км даже нямаше и помен от заспиване.
                                Тогава обаче, беше от времето (средата на лятото) и обилния обяд преди това. Липсата на сън не може да се замени с нищо.
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X