Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се спасявате от заспиване по време на път

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

    Да ви кажа,случвало ми се е само един път"за щастие" да заспивам и то на мотор.Аау,какви големи очи отворих като се събудих,а пред мен Тир с ремарке.Когато ми се приспи в колата паля цигара и се разсънвам,въпрос на навик.Че,иначе с тоя Круиз контрол,не ми се мисли направо.
    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

    Коментар


    • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

      Дано някой "законотворец" не попадне на тая тема, че веднага ще ни сложат тахографи в колите!!!

      Основна част от работата ми е шофирането - около 60 000 км годишно.От опит знам, че ЕДИСТВЕНОТО спасение е сънят! Всички останали неща са експерименти със здравето и живота - нашия, и на другите. Сън, или дрямка /както искате го наречете/ за 20-30 минути възстановяват организма за 2-3 часа. За това време трябва да сте стигнали, или да си търсите хотел.

      Иначе, като давах нарядите в казармата, бях намерил решението - представях си, че около мен се разхождат голи красиви дами... Повярвайте, на един силно възбуден мъж не му се доспива въобще!!!
      Георги Донев, 0889 437 687
      Nissan Patrol Y60

      Коментар


      • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

        Първоначално публикуван от cxxc Преглед на мнение
        Дано някой "законотворец" не попадне на тая тема, че веднага ще ни сложат тахографи в колите!!!

        Основна част от работата ми е шофирането - около 60 000 км годишно.От опит знам, че ЕДИСТВЕНОТО спасение е сънят! Всички останали неща са експерименти със здравето и живота - нашия, и на другите. Сън, или дрямка /както искате го наречете/ за 20-30 минути възстановяват организма за 2-3 часа. За това време трябва да сте стигнали, или да си търсите хотел.
        Напълно съм съгласен с теб, 20- 30 минути сън, възстановяват максимум 2 часа енергия на организма (колкото да се преближите към някой хотел).

        Първоначално публикуван от cxxc Преглед на мнение
        Иначе, като давах нарядите в казармата, бях намерил решението - представях си, че около мен се разхождат голи красиви дами... Повярвайте, на един силно възбуден мъж не му се доспива въобще!!!
        Ще се опитъм преди да заспя, да си помечтая и аз малко, да видим има ли Ефект!

        Коментар


        • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

          Първоначално публикуван от cxxc Преглед на мнение
          Иначе, като давах нарядите в казармата, бях намерил решението - представях си, че около мен се разхождат голи красиви дами... Повярвайте, на един силно възбуден мъж не му се доспива въобще!
          Добре, че прочетох темата до края, мислех да предложа същото, но (частен случай) с определено момиче. Така при нощна варда от чакало на зимен лов за лисици не ми се приспиваше по цяла нощ, а и не усещах студа.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

            Най-дълги преходи с кола съм имал в Сахара, по над 1000 км. Пътищата са прави и монотонни (в Щатите има специфични правила при проектиране на магистрали за завои, които да поддържат вниманието на шофьорите). Спасението беше в един продукт на бедуините - концентрат, приготвят го от една сиво-пепелява трева. Само няколко капки от него във чаша вода преди път - и човек не чувства нито жажда, нито нужда от сън.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

              Добрата компания и настроение е гаранция за бодрос в колата.Иначе сън му е майката.Останалото е илюзия.

              Коментар


              • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                Добре, че прочетох темата до края, мислех да предложа същото, но (частен случай) с определено момиче. Така при нощна варда от чакало на зимен лов за лисици не ми се приспиваше по цяла нощ, а и не усещах студа.
                Ами що тогава не отиде при момичето, а мръзнеш заради някаква лисица?
                Не е по темата, да се изтрие, ако трябва...
                Георги Донев, 0889 437 687
                Nissan Patrol Y60

                Коментар


                • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                  Първоначално публикуван от cxxc Преглед на мнение
                  Ами що тогава не отиде при момичето, а мръзнеш заради някаква лисица?.
                  От глупост, разбира се! Човек, когато е млад си мисли, че момичетата винаги ще го харесват така ще продължи вечно...
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                    Като докарвах джипа пътувах от Холандия почити нонстоп и с тоя скучен дизел беше голяма скука. Но най-лошото беше след като не можах да спя докато бях в Австрия и реших да карам през ноща, някъде към 3-4 часа влязох в Хърватска след много интересен път през Словения където бяха затворили половината пътища. Там беше интересно из малките селца, даже зад мен се образува цяла колона и никой не ме изпреварваше.. явно си мислеха че знам пътя е не сбърках де... докато не стъпих пак на магистрала в Хърватска. Така ми се приспа там, чак почнах да си удрям главата във волана при заспиванията.
                    Следващата грешка беше че като спрях да спя си избрах място точно до магистралата, само два бордюра ме деляха от нея... и така както съм заспал съм се събудил много бързо и в просъницата от шофьорското място директно паля и газ на японката и стига само да помирише ключа и тръгва директно през бордюрите и градинката, излизам перпендикулярно на магистралата и от раздрусването се събуждам... колкото да включа на 5та и газ.. и пак заспах събудих се за втори път след като бях отнесъл вече 200 метра светлоотразителни колчета и малко мантинела На колата нищо и нямаше де, но се стресирах доста и после газ до ламарината да не ме види някой хърватски полицаи че жив ще ме одерат да им плащам магистралата
                    Реално това не е заспиване, а самнанбулство. Съвета ми как да се държите будни.. организирайте си малки инциденти, блъскате разни неща, нищо не помага по добре от адреналина

                    Коментар


                    • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                      Първоначално публикуван от trancedrift Преглед на мнение
                      Като докарвах джипа пътувах от Холандия почити нонстоп и с тоя скучен дизел беше голяма скука. Но най-лошото беше след като не можах да спя докато бях в Австрия и реших да карам през ноща, някъде към 3-4 часа влязох в Хърватска след много интересен път през Словения където бяха затворили половината пътища. Там беше интересно из малките селца, даже зад мен се образува цяла колона и никой не ме изпреварваше.. явно си мислеха че знам пътя е не сбърках де... докато не стъпих пак на магистрала в Хърватска. Така ми се приспа там, чак почнах да си удрям главата във волана при заспиванията.
                      Следващата грешка беше че като спрях да спя си избрах място точно до магистралата, само два бордюра ме деляха от нея... и така както съм заспал съм се събудил много бързо и в просъницата от шофьорското място директно паля и газ на японката и стига само да помирише ключа и тръгва директно през бордюрите и градинката, излизам перпендикулярно на магистралата и от раздрусването се събуждам... колкото да включа на 5та и газ.. и пак заспах събудих се за втори път след като бях отнесъл вече 200 метра светлоотразителни колчета и малко мантинела На колата нищо и нямаше де, но се стресирах доста и после газ до ламарината да не ме види някой хърватски полицаи че жив ще ме одерат да им плащам магистралата
                      Реално това не е заспиване, а самнанбулство. Съвета ми как да се държите будни.. организирайте си малки инциденти, блъскате разни неща, нищо не помага по добре от адреналина

                      Аз мисля че едно добро спане оправя доста нещата!

                      Коментар


                      • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                        Първоначално публикуван от trancedrift Преглед на мнение
                        Съвета ми как да се държите будни.. организирайте си малки инциденти, блъскате разни неща, нищо не помага по добре от адреналина
                        Абе то на човек като му се доспи може да обърка кое е голямо и кое малко и да изпоблъска всичко наред.
                        ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                        LZ1YBB

                        Коментар


                        • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                          За малко 10-20 минути ме спасява климатика - на най студеното и най силното духало че да почнеш да трепериш. Събуждаш се изведнъж, но най разумното е да спреш и да поспинкаш ... щото и утре е ден ;-)
                          Ти си това,на което се правиш, затова внимавай на какво се правиш! (Кърт Вонегът)

                          Коментар


                          • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                            Не можах да изчета цялата тема. Като изключим това да спреш и да поспиш, което е едно относително опасно начинание то аз практикувам едно крайно ефикасно средство, при което никой не заспива. Сваляте обувките и чорапите и почвате да карате бос - никакъв шанс за заспиване, ама никакъв!
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                              .......... крайно ефикасно средство, при което никой не заспива. Сваляте обувките и чорапите и почвате да карате бос - никакъв шанс за заспиване, ама никакъв!
                              ти ме уби направо ! Никога не ми е идвало наум.
                              А някаква идея защо ?
                              (само не ми казвай че е от миризмата )

                              Питането е сериозно, защо?

                              Коментар


                              • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                                Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                                Не можах да изчета цялата тема. Като изключим това да спреш и да поспиш, което е едно относително опасно начинание то аз практикувам едно крайно ефикасно средство, при което никой не заспива. Сваляте обувките и чорапите и почвате да карате бос - никакъв шанс за заспиване, ама никакъв!
                                Пробвано е, но без сваляне на чорапите. Върши... някаква работа. Спането е спасението. Не по време на движение естествено.

                                Малко извън темата:
                                В съвременните автомобили всичко е премислено и в най-дребните детайли. Запиваш зад волана - тряс - и под главата ти се появява възглавница.
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X