Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се спасявате от заспиване по време на път

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Как се спасявате от заспиване по време на път

    Първоначално публикуван от latinov Преглед на мнение
    понякога, когато много ми се приспи се щипя силно по вътрешната страна на бедрата, много боли.
    Абе аз като се почеша по гърба благоверната ме пита кой ме е драл , пък камо ли да си насиня бедрата
    ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
    LZ1YBB

    Коментар


    • #92
      До: Как се спасявате от заспиване по време на път

      Позапитах гоогле и се оказа, че проблема със заспиването е доста серизен според статия в НДТ Добрич а и някои други медии
      "37 процента от тежките катастрофите със загинали се дължат на умора и заспиване на шофьора зад волана.
      Това стана ясно по време на лекция на тема "Обструктивната апнея и умората - причина за 37 процента от катастрофите и фактор за нощните инсулти и инфаркти", която бе изнесена миналата вечер в Добрич. Тя бе организирана от Лайънс клуб, лектор бе д-р Славчо Славчев от фондация "Сън и здраве", специалист по медицина на съня. ... "

      Статията е от миналата година, но едва ли сега положението е много по-различно. Много страшно звучи тази статистика.

      Коментар


      • #93
        До: Как се спасявате от заспиване по време на път

        По принцип, когато шофирам на дълъг път и особено през нощта, не се храня въобще. Когато хапна нещо, допълнително се отпускам и успивам, и току виж станала белята... А кафета, коли, редбули и т.н. наистина помагат в известна степен, но до време. Както каза един колега по-горе, разлупва ти сърцето, краката и ръцете треперят, но мозъка си иска сън и това е. Така че и на тях не се предоверявам.
        Може да ви се стори смешно, но ползвам и един друг номер - като усетя, че ми се доспива много си прехапвам езика Достатъчно леко, разбира се, за да ме разбуди и да не преглътна малко мръвка Бях гледал в някакъв филм един снайперист го бяха учили като му се киха да си прехапе леко езика и му минава. Та и аз реших да пробвам като шофирам - оказа се, че работи, поне за мен.

        Коментар


        • #94
          До: Как се спасявате от заспиване по време на път

          Според мен кратка дрямка е най-добре,друг е въпроса дали ще ви се става след нея скоро.
          [COLOR=navy][I]TLC 80[/I][/COLOR]

          Коментар


          • #95
            До: Как се спасявате от заспиване по време на път

            Първоначално публикуван от Mercury Преглед на мнение
            Според мен кратка дрямка е най-добре,друг е въпроса дали ще ви се става след нея скоро.
            По нашите пътища ако спреш да спиш на грешното място - може и да не можеш да станеш...
            Не се знае кой ще те сгащи докато спиш, какво ще ти вземе и какво ще ти направи...

            Коментар


            • #96
              До: Как се спасявате от заспиване по време на път

              От липса на сън спасение няма.Сънливостта се лекува със спане,само.Кафета и прочее алкалоиди са до време.10-15 минути сън възстановяват организма за минимум 4-5 часа нормален ритъм.С уговорката за изграждане на навици.Максимално удобната поза помага за възстановяването на организма за по-кратко време.Това от личен опит,научно не знам как е оптималния вариант.

              Коментар


              • #97
                До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                Това е факт ,че от съня няма по силно нещо.Аз често ходя до Германия и всеки път е различно,незнам на какво се дължи това може би на различните автомобили или недоспиването предния ден.Според мен най-много ми се доспива ,когато карам през нощта на фарове.Някой път се прибирам без да спя а някой път ми се доспива още в Австрия.Много пъти ми се случва да мина километри или градове и след това като се опитам да си спомня и немога да се сетя как съм ги минал.Трябва с едното око да спим а с другото да караме,това го казваше един мой приятел.
                0887 526 564/ 0897 933 755 /

                Коментар


                • #98
                  До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                  В една книга препоръчват против заспиване да се сложи кутия със замръзнал сладолед между краката. На мен ми се струва много жесток метод. Аз предпочитам да си дремна.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                    Първоначално публикуван от рикитикитави Преглед на мнение
                    В една книга препоръчват против заспиване да се сложи кутия със замръзнал сладолед между краката. На мен ми се струва много жесток метод. Аз предпочитам да си дремна.
                    Може и зад бъбреците, така като развиеш бъбречна криза от студа, от болките няма да можеш да заспиш
                    Що за идея? Най-много да се разболееш, а като кондензира сладоледа да станеш вир-вода
                    Per aspera ad astra.

                    Коментар


                    • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                      слънчогледови семки
                      държали са ме буден от Виена до Русе (доста пакетчета свършиха ), преди това редбули ,кафета ,коли, сникерси какво ли не съм пробвал,
                      след третия ред най -много да изтрапна за малко.
                      на дълаг път агресивното каране, слушането на силна музика,слаби фарове при нощно шофиране, или прекалено топло в колата изморяват много .
                      Това разбирасе се отнася за мен при всеки е различно, примерно ако карам цяла нощ на сутрина като изгрее слънцето и почва да ми се доспива винаги
                      колегите ми казват че пък се ободряват .

                      Но истината си е здравия сън, нищо не може да го замени.
                      Последно редактирано от ozidi; 19-10-09, 19:16.

                      Коментар


                      • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                        Незаменим метод, използван от тираджиите - консумиране на зародиш - ядки, варени яйца... Сравнявал съм 2 варени яйца с 4 стабилни кафета в средна халба. Приблизително състояние - спане с отворени очи. Кафетата държаха час и половина. Яйцата - поне 4 часа. Друг начин, който ми помага е да кривн от пътя и да покарам по междуселски пътища малко, като разглеждам. Зверски ободрява, но пък с пристигането се закъснява, което при мен не е проблем - познават ми нрава.

                        Коментар


                        • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                          Ох аз какво чета: "как се спасявате от запиване по време на път"
                          Аз се спасявам от заспиването като испия 2 литра вода и те ме държат под напрежение, когато вече не се издържа спирам да ги "източа", наново 2 литра пак, хапвам нещо, кафенце и после пак съм под напрежение и така нещата се повтарят докато не стигна дома

                          Коментар


                          • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                            Много добра тема!

                            От един старшина отдавна знам, ако ти се затопли гърба, веднага заспиваш!

                            Явно пренебрегваме гръбначния мозък...

                            Гърба трябва да е студен!
                            Последно редактирано от Volk; 20-10-09, 19:14.

                            Коментар


                            • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                              Спирам,опитвам се да заспя,немога
                              Потеглям толкова ядосан,че ме дьржи поне 1час

                              П.П. Не се шегувам.
                              [img]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg[/img]

                              Коментар


                              • До: Как се спасявате от заспиване по време на път

                                На млади години нямах проблеми с доспиването по време на път.Сега съм решил проблема кардинално-не карам нощем.Ако обаче се наложи-доспи ли ми се,спирам,дремя 1/2 час и пак докато стигна.
                                Стоян Драев тел:+359877915301
                                blood 0 RhF +

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X