Обява

Свий
Няма добавени обяви.

кални гуми и слаба проходимост в сняг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Ами пробваме и то с доста добър резултат ...

    Гумите са Goodyear Wrangler MT/R.

    Зимни гуми хубаво, но често пъти под снега земята не е замръзнала и има КАЛ и тогава ...

    Те зимните гуми имат предимство на сняг до 3 см с твърда настилка отдолу и заледени участъци, оттам нататък файдЪ никаква.
    Може би тук е редно да се отбележи и, че топлата вода се използва по- често за къпане, отколкото за пиене, но пък и по тази теза може да се поспори
    Зима иде

    Коментар


    • #47
      До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

      От личен опит в конкретната ситуация, както и са мокра трева мога да направя следното сравнение:
      1. Дженерал Грабър АТ2
      2. Пирели Скорпион Мъд
      3. БФ Гудрич МТ
      4. Малатеста Кобра
      НО, ако ако се разкаля малко, предимството отива при МТ гумите, които не са регенерати.
      Кобрата според мен става само кален терен
      Другата седмица се обувам и със Силвърстоун МТ117 Екстрийм.... ще напиша как се държат на сняг
      BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

      Коментар


      • #48
        До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

        Колеги в крайна сметка зада съм малко по-подготвен за другата зима, какви гуми да взема за такива терени. Кобрите се убеждавам че нестават за мокър кишав сняг.Няколко пъти боксувам в киша ясно е.Като, както казва колегата по-горе винаги под снега има и кал, също и в ниската част на планината е кал а след това сняг. Ясно е че универсална гума няма но поне да небоксувам и затъвам толкова много в снега. Джипа го използвам само за кеф извън пътя, като асфалта е докато стигна до гората или планината. По шосе него карам. Мисля да взема по-тесни гуми не регенерат за да мога да играя и с налягането според терена. Имам възможност да складирам и сменявам гумите( два гаража)

        Коментар


        • #49
          До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

          Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
          Колеги в крайна сметка зада съм малко по-подготвен за другата зима, какви гуми да взема за такива терени. Кобрите се убеждавам че нестават за мокър кишав сняг.Няколко пъти боксувам в киша ясно е.Като, както казва колегата по-горе винаги под снега има и кал, също и в ниската част на планината е кал а след това сняг. Ясно е че универсална гума няма но поне да небоксувам и затъвам толкова много в снега. Джипа го използвам само за кеф извън пътя, като асфалта е докато стигна до гората или планината. По шосе него карам. Мисля да взема по-тесни гуми не регенерат за да мога да играя и с налягането според терена. Имам възможност да складирам и сменявам гумите( два гаража)
          Така както го описваш-АТ-та.Не че блестят в калта...Или някъде другаде...Закона за пълното щастие...
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #50
            До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

            Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
            Така както го описваш-АТ-та.Не че блестят в калта...Или някъде другаде...Закона за пълното щастие...
            За условия без сняг ще си търкалям кобрите докато издухат. Но зимата, когато има миксови терени и аз за АТ се замислям. Може би BF/AT или Goodyear /AT

            Коментар


            • #51
              До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

              Аз бих казал същото като Чавдар. Който е пробвал, знае. МТ/R е гумата, но бих добавил Всетеренната гума за Интензивен Офроуд. 80% оф, 20% он. И понеже в България аз и 20 % не знам да има пътища, нещата са ясни. Другата всетеренна гума която бих пробвал, но е на други пари е Интерко Тръксус. От там следват все повече компромиси от един терен в друг, до степен да избираш, чист магистрален асфалт, със или без сняг, кал, скали и какво ли още не... МТ/R се представят много добре и на лед бих казал, че са най-добрите, които съм карал. Много чисто зимни гуми не могат и да мечтаят за леко спихната нова МT/R. Много мек матерял, дори и след 2 сезона, но нов просто залепва за леда. В дълбог сняг копае и се чисти много добре. Това е втората настилка след скалите, в които е почти без конкуренция. Гума създадена спецялно да става за Щатите и то за навсякъде . Както за скали, така и за Скалистите планини, а там и няг има. Става и за пясък, кал, трева и какво ли не. Измислена гума на добра цена. Всетеренна, предимно за офроуд. Сравнено с БФГ АТ, бих казал, че БФГ-то е всетеренна гума предимно за асфалт. С едното може да си позволиж леки забешки извън пътя, с другото по пътя.

              Коментар


              • #52
                До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                Вчера с Текезесарката въртех и орах е нема къде да спресняг мек твърд лед кал завирах я къде ли не ега се спре е неще мале.Гуми 6цола по16 тракторки копа и излиза от невероятни места .Но за твърдо и асфалт каране с тракторки е жив ужасТези гуми са само за бавни и за калищаНе знам какви гуми можат и тако и вако
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • #53
                  До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                  Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
                  За условия без сняг ще си търкалям кобрите докато издухат. Но зимата, когато има миксови терени и аз за АТ се замислям. Може би BF/AT или Goodyear /AT
                  Ако си за АТ - goodrich е избора. А ако искаш да вземеш правилното решение за зимата - konig или pewag
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #54
                    До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                    А ето как се представят добри зимни на кал(трева).Т.е-никак...


                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #55
                      До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                      В такъв терен. Сух неотъпкан сняг с купъра и старият ми джип успях да издрапам доста нагоре. Снега беше горе долу колкото този в който затънах с кобрите но много сух.














                      Коментар


                      • #56
                        До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                        ... МТ/R се представят много добре и на лед бих казал, че са най-добрите, които съм карал. Много чисто зимни гуми не могат и да мечтаят за леко спихната нова МT/R. Много мек матерял, дори и след 2 сезона, но нов просто залепва за леда ...
                        Едно от нещата, които НИКАК не ми се правят, е да карам на заледен терен с кални гуми, пък били те и MT/R-и.
                        След хубаво нощно ровене в дълбок сняг, където гумите се представиха много добре, ми се наложи да включвам 4х4 на гол заледен асфалт на съвсем леко нагорнище, защото чисто новите тогава MT/R-и хич не залепнаха за леда, а просто си буксуваха ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #57
                          До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                          Сега пък зимни гуми на кал. Кой е казал, че зимните стават за кал? Кво общо с темата на човека. Прочетохте ли заглавието?

                          Това което виждам аз от снимките е само сняг. За такъв терен какво по-добро от зимна гума? Ако е много дълбок и мек ясно, че и тя няма да помогне. Тук обаче си е повечето отъпкан сняг, само на места не е, като аз кал не виждам. Мисля, че не измислям топлата вода, като казвам кални за кал, зимни за сняг и лед и т.н. Ако се търси нещо средно съм напълно съгласен с вас и тези непознати за мен МТ/R. Не смятам, че съм капацитет, така че след това мнение само ще чета темата, но все пак мисля на сняг да продължа да карам със зимни гуми. По-важното - на някои от местата, където е бил човека не мисля, че въобще може да се справи с тази кола, пък ако ще и с гуми от НАСА. Виж ако се набере определена инерция, използва се добре педала на газта, избира се пътя, никакво спиране и малко късмет може и да се справи.

                          Колега Redex за тия гуми дето си издрапал на сухия сняг май щяха да са по-добрия вариант от Кобрите и във втория случай. От МТ/R нямам впечатления и ви вярвам, че може би ще са най-доброто.
                          Последно редактирано от marin199; 05-03-09, 00:06.
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                          Коментар


                          • #58
                            До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                            Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                            По-важното - на някои от местата, където е бил човека не мисля, че въобще може да се справи с тази кола, пък ако ще и с гуми от НАСА. Виж ако се набере определена инерция, използва се добре педала на газта, избира се пътя, никакво спиране и малко късмет може и да се справи.
                            AЗ пък в киповете видях една НИВА. Тя с какви ли гуми е била, че не се затормозяваше толко . Както всички знаете, Ниавата има блокаж само на централния диф. По слеб двигател. Значи гумите му са по добри и от тия на НАСА
                            Където Бирата, Там и Аз...

                            Коментар


                            • #59
                              До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                              Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
                              Колеги, като следя мненията Ви виждам основната причина за атракцията в която попаднах. Просто нямам правилната техника на шофиране причината си е в зад - воланното устройство
                              Наистина на моменти не бях блокирал междуосевия и карах на 4x4H
                              Иначе имам блокаж на задния диф. като го активирам се закопавам още по качествено

                              Но! беше весело и всички се забавлявахме. Несъмнено отново ще се атакуват такива терени, отново ще се копае. Относно гумите имам чисто нови Купър уедър мастър 235/75/15 но си стоят в гаража .
                              едиствиното и сам единствено е снегъ, ти сам си си одговорил като казваш че е бил мокар , никъкъв опи или кои знае къкви умения ти трябвад , да се оправлява едно превозно средство е наи елементарното нещо , ако е било смръзнало даже и гумите нямат коии знае какво значение при този път които си минал
                              Последно редактирано от Юли; 05-03-09, 06:27.
                              sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                              Коментар


                              • #60
                                До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                                Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                                Сега пък зимни гуми на кал. Кой е казал, че зимните стават за кал? Кво общо с темата на човека. Прочетохте ли заглавието?

                                Това което виждам аз от снимките е само сняг. За такъв терен какво по-добро от зимна гума? Ако е много дълбок и мек ясно, че и тя няма да помогне. Тук обаче си е повечето отъпкан сняг, само на места не е, като аз кал не виждам. Мисля, че не измислям топлата вода, като казвам кални за кал, зимни за сняг и лед и т.н. ...
                                Четем не само заглавието, но и това, което колегата е писал по-надолу:

                                Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
                                ... Джипа го използвам само за кеф извън пътя, като асфалта е докато стигна до гората или планината. По шосе него карам. ...
                                И общото на калните гуми с темата е това, че, както вече казахме, в гората под снега много често има кал ...





                                като някой път калта може да е такава, че дори не всяка кална гума може да се справи




                                Да не говорим пък, че само в рамките на една разходка често ти се налага да минеш през коренно различни терени - като почнеш от сух асфалт, минеш през калта и стигнеш до дълбок сняг.

                                Та, с оглед на последното искаш ли да ни кажеш как да стане тази работа с "кални за кал, зимни за сняг и лед"? Е, ако ти си имаш сервизна кола с екип механици, които да вървят по тебе и на всяка смяна на терена да ти сменят гумите е друга работа, ама все си мисля, че случаят не е такъв ...

                                П.П. Жалко, че докато ми излезе камиончето от бокса снегът ще се постопи. Иначе бих ти предложил да направим един паралелен тест за представянето на зимни и кални гуми в реални горски условия.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X