Обява

Свий
Няма добавени обяви.

кални гуми и слаба проходимост в сняг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

    Тия снимки дето си пуснал, особено без коловозите няма спор, че вече не стават за зимни.

    Ето ви едно цитатче от подобна тема:

    днес не можах да преодолея стръмнината с асвалта/ТУК ДОБАВЯМ ТВЪРДА СКАЛА, ТРАМБОВАН ЧАКЪЛ/, при този непочистен мокър сняг. по никакъв начин. нито с засилка, нито на бавни... стигах до някъде и по натам си въртях на място. гумите са ми М/Т, до сега и на сняг се качвах без проблем с тях, стига да не спра и да не ми се налага да тръгвам от място насред баира. но днес не можах по никакъв начин. да не говориме как се свличах назад от място с натисната спирачка
    малко ми се вдигна адреналина че от страни едно дерее, с един канал в него...

    Ей тва имах предвид, или вторите ти снимки redex /пак за 3ти път/, където снега е малко и утъпкан.

    ОФИЦИАЛНО СТАВАМ ЧЕТЯЩ ТЕМАТА, КАТО В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ СЕ ОБИЖДАМ. НАМЕРИХ Я ЗА ИНТЕРЕСНА, ЯВНО СТАНА ЯСНО КОЙ КАКВО ИМА ПРЕДВИД.
    http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

    Коментар


    • #77
      До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

      Яки вериги, блокажи, лебедка и 0,5атм.
      Това е според мен.
      “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
      Б.Франклин

      Коментар


      • #78
        До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

        Първоначално публикуван от petio-beliata Преглед на мнение
        Колега, ако не си бил във Варна през тези няколко дни, нямаш представа за какво говоря. Поздрави!
        За Варна , където веднъж виждате снежна покривка на 2 години ...хеле пък виелца - напълно ти влизам в положението .
        Тук става въпрос за снежни покривки в Балкана от съвсем друг тип .
        Офтопик : Между другото тогава тръгнах от Чифлика - Чукурово , през Добрич и се качих на магистралата , по заледените пътища и навяваният /фарове и стопове не се виждаха/ , без да се наложи да слагам вериги / на мен ми отнема 8 мин. по норматив /. Та виж снимките тук и тогава сравнявай мащабите . Друг е въпроса , че в последните години при 10 см. сняг държавата изпада в паника ...
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #79
          До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

          За Колегата който е пуснал темата, мнение на любител, които разпуска като кара в гората, сменил за 3 години няколко джипа, няколко комплекта гуми и се е учил от грешките на другите ...
          • Трябва да се уточни до къде и как ще се ползва джипа ....
          • След това единствената пречка е бюджета
          • Паджерото ти е с добри екстри като мотор, блокаж /предполагам раздатка Супер селект) ...
          • Като за начало препоръчвам един комплект гуми General Grabber AT2, които са доста по евтини от BFG АТ и също толкова добри, но не много популярни в БГ /но ги има/ и един комплект по универсални МТ гуми като: Cooper Discoverer STT, Goodyear Wrangler MT/R, BFGoodrich MT T/A KM ... най вероятно единият комплект ще отпадне във времето, във връзка с начина на ползване на джипа. Аз бих сложил МТ гумите в посочения ред. По мое мнение регенератите не стават за сняг ... Мои приятел смени няколко вида регенерати, сега е с едни които се държат доста добре ба всякакъв терен, но им забравих името, че го напиша допълнително. А аз лично бих пробвал сега лятото само регенерати „Алигатор”
          • Бих избрал размера на гумите един размер над максималния за модела / ако е с 30" - 31"/
          • Когато посочените гуми и възможностите на джипа не са достатъчни за водача, има достатъчно теми за тунинг, гуми с агресивни шарки .... и парите вече нямат значение ...
          BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

          Коментар


          • #80
            До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

            Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
            Нямам голям опит с регенерат гуми но не е ли вредно за гумите да се карат меки ? Мойте ги държа на 2.5 ат.
            Аз зная,че трябва да са си напомпени иначе се разлепяла.Мойте са 2.5,а едим гомар ми каза ,че и давали 3

            Коментар


            • #81
              До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

              Гумите не трябва да са корави ,като регенерата с повече ситни ламели за по добро сцепление и до 2 -атмосвери налягане.С много газ и използване на инерция.
              0887 526 564/ 0897 933 755 /

              Коментар


              • #82
                До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                Вярно е, че във Варна не се радваме често на сняг, но на този от 4-10-ти март 2004г. не се радвахме никак! Снегът беше над един метър, хората вървяха по прокопани в преспите пътечки, градски транспорт нямаше. Тук-там се мяркаше по някой джип, а колегата, който твърди, че е карал 190-ка без вериги, да ми прости недоверието, но ми звучи, като историите на Барон Мюнхаузен!
                Доколкото съм запознат, по-рисковано е регенератите да се карат меки през лятото, отколкото през зимата.
                NISSAN PATROL 2.8TD

                Коментар


                • #83
                  До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                  Здравейте, колеги
                  В изказванията ви усещам някакво пренебрежение към зимните гуми. Някой някъде си е купил джип втора употреба със стари(износени) зимни гуми и изказва негативно мнение отностно тях. Аз наистина се убедих, че за гората не са най-доброто решение (главно заради калта под снега), но от опит мога твърдя (с нови зимни гуми съм),че 5-10 см над клиренса сняг не са проблем за тях а ти дават невероятна сигурност на пътя.
                  Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                  Коментар


                  • #84
                    До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                    Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                    Аз наистина се убедих, че за гората не са най-доброто решение (главно заради калта под снега), но от опит мога твърдя (с нови зимни гуми съм),че 5-10 см над клиренса сняг не са проблем за тях а ти дават невероятна сигурност на пътя.
                    Точно така, дават я на пътя, а в гората си просто безпомощен.

                    Коментар


                    • #85
                      До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                      Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                      ... В изказванията ви усещам някакво пренебрежение към зимните гуми. Някой някъде си е купил джип втора употреба със стари (износени) зимни гуми и изказва негативно мнение отностно тях ...
                      Съвсем нормално, като се има предвид, че в темата се обсъжда какви гуми да се използват в гората. Не съм забелязал някой да се е обявил против зимните гуми за каране по улиците и пътищата с твърдо покритие.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #86
                        До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                        Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                        Здравейте, колеги
                        В изказванията ви усещам някакво пренебрежение към зимните гуми. Някой някъде си е купил джип втора употреба със стари(износени) зимни гуми и изказва негативно мнение отностно тях. Аз наистина се убедих, че за гората не са най-доброто решение (главно заради калта под снега), но от опит мога твърдя (с нови зимни гуми съм),че 5-10 см над клиренса сняг не са проблем за тях а ти дават невероятна сигурност на пътя.

                        абсолютно съгласен съм със теб , но и колегата Чавдар (V93) има резон във това дето споделя , и е добре да се спори по такива въпроси така се стига до някаква истина , лошото е че ситоациите са безброини във които човек попда
                        sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                        Коментар


                        • #87
                          До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                          Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                          Здравейте, колеги
                          В изказванията ви усещам някакво пренебрежение към зимните гуми. Някой някъде си е купил джип втора употреба със стари(износени) зимни гуми и изказва негативно мнение отностно тях. Аз наистина се убедих, че за гората не са най-доброто решение (главно заради калта под снега), но от опит мога твърдя (с нови зимни гуми съм),че 5-10 см над клиренса сняг не са проблем за тях а ти дават невероятна сигурност на пътя.
                          Колега прочетете темата хубаво и тогава правете изказвания!

                          В темата става въпрос за неасфалтирани пътища.
                          ТЛК 80 4,2ТД-95г

                          Коментар


                          • #88
                            До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                            Темата определено се изчерпа.
                            Зима иде

                            Коментар


                            • #89
                              До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                              Колеги,благодаря на всички Ви за мненията.
                              Ще се опитам да обобщя изписаното във всички мнения за да могат и други колеги, които както мен тепърва навлизат в тази материя да разберат.

                              При зимни условия извън пътя в дълбок сух сняг калните гуми се справят. В мокър и дълбок сняг немогат ( визирам регенератите на Малатеста Кобра) При утъпкан ( плитки коловози) сняг зимните гуми се справят по-добре от калните( Личен опит). Зада е подготвена колата за терени, които неса проучени, в зимни условия трябва да се сложат гуми възможно най-близки за условията, които са известни към момента. Примерно знаем че в планината или гората има сняг но може да има и кал под снега. В този случай оставам с впечатление че AT гумите са най-добрия вариант. Разбира се това е моето мнение. Оставам на вас да допълните или ме поправите ако греша.

                              Коментар


                              • #90
                                До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                                абсолютно правилно

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X