Обява

Свий
Няма добавени обяви.

кални гуми и слаба проходимост в сняг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

    По време на на снежното бедствие във Варна през 2004г. карах къса "Витара", обута с "Малатеста - Кобра", надути на 1,2-1.5ат. Не съм спирал да карам по време на бедствието, дори ходих да прибирам закъсал колега на магистралата в района на Девня.
    Мисля, че за да се справяме със сложните ситуации, са ни нужни не само подготвен джип, подходящи гуми и куп офроуд аксесоари, а и да знаем как да си служим с тях.
    Често в пясъка един манометър върши повече работа, от десет приятели с лопати...
    NISSAN PATROL 2.8TD

    Коментар


    • #62
      До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

      Проблема не е само в гумите,а и в мокрия и дълбок сняг.
      Да ви кажа,след като спря да вали сняг ходих в гората да подхранвам дивече и имах същият проблем.Мокрия сняг се притъпква и гумите на самурая ми оставаха във въздуха.Падна ринене и при мен но като го освободя отдолу да не лежи върху снега върви без проблем.Гумите са ми ''инса''сахара

      Коментар


      • #63
        До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

        Първоначално публикуван от petio-beliata Преглед на мнение
        По време на на снежното бедствие във Варна през 2004г. карах къса "Витара", обута с "Малатеста - Кобра", надути на 1,2-1.5ат. Не съм спирал да карам по време на бедствието, дори ходих да прибирам закъсал колега на магистралата в района на Девня.
        ...
        Помня го бедствието . Мен ме свари преди обяд на изхода на Варна. С Мерцедес 190 със задно и с Мишлен 3-та серия. На изхода на магистралата преди разклона за Мадара вече имаше преспи. Минах по коловоза на един паркетен ML , дори вериги не слагах . Малко по-късно чух по радиото , че затварят магистралата. ... Онези условия обаче нямат нищо общо с описаното в тази тема.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #64
          До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

          Колега, ако не си бил във Варна през тези няколко дни, нямаш представа за какво говоря. Поздрави!
          NISSAN PATROL 2.8TD

          Коментар


          • #65
            До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

            До Чавдар (V93)

            Хехе. Пак се изменят нещата. Никой не спори, че можеш да минеш през 4-5 различни настилки. Снимките, които си пратил въобще не са за зимни гуми. Аз говоря за случая с колегата. При него по-скоро си е сняг, има си и коловози/кал не се вижда/. На места е по-дълбок, но по-скоро е отъпкан, макар и не напълно. В тази ситуация мисля, че зимни гуми, хубаво засилване/ако позволява в началото на маршрута/ и подържане на определена скорост до горе е решението.А вторите снимки дето е пратил redex са си 150 % за зимни - отъпкан сняг. За други ситуации въобще не споря. Няма нужда да правим тестове, вярвам ви безрезервно, както виждаш се и съгласявам, но терена от клиповете ми изглежда като за това, което писах току що май за трети път.

            Иначе и това за механиците е вярно. Ако искаме максимум сцепление на всяка настилка, трябва различни гуми да се слагат при всяка промяна на терена.
            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

            Коментар


            • #66
              До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

              Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
              Хехе. Пак се изменят нещата. Никой не спори, че можеш да минеш през 4-5 различни настилки. Снимките, които си пратил въобще не са за зимни гуми. Аз говоря за случая с колегата. При него по-скоро си е сняг, има си и коловози/кал не се вижда/. На места е по-дълбок, но по-скоро е отъпкан, макар и не напълно. В тази ситуация мисля, че зимни гуми, хубаво засилване/ако позволява в началото на маршрута/ и подържане на определена скорост до горе е решението. За други ситуации въобще не споря. Няма нужда да правим тестове, вярвам ви безрезервно, както виждаш се и съгласявам, но терена от клиповете ми изглежда като за това, което писах току що май за трети път.

              Иначе и това за механиците е вярно. Ако искаме максимум сцепление на всяка настилка, трябва различни гуми да се слагат при всяка промяна на терена.
              Колега,разбери,че зимните гуми се представят добре само на много добре утъпкан сняг,с твърда основа под него.Както и на студено шосе.А в дълбокия сняг НЕ СТАВАТ! Ти нали си със зимни,пробвай ги.Въобще не са замислени да правиш пъртина с тях.Докато не се убедиш сам в това ,което пишеш,по-добре не пиши...Сега да не се обидиш.Просто и други хора четат,може някой да ти повярва и да ,,скочи в дълбокото''
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #67
                До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                До Чавдар (V93)

                Хехе. Пак се изменят нещата. Никой не спори, че можеш да минеш през 4-5 различни настилки. Снимките, които си пратил въобще не са за зимни гуми. Аз говоря за случая с колегата. При него по-скоро си е сняг, има си и коловози/кал не се вижда/. На места е по-дълбок, но по-скоро е отъпкан, макар и не напълно. В тази ситуация мисля, че зимни гуми, хубаво засилване/ако позволява в началото на маршрута/ и подържане на определена скорост до горе е решението.А вторите снимки дето е пратил redex са си 150 % за зимни - отъпкан сняг. За други ситуации въобще не споря. Няма нужда да правим тестове, вярвам ви безрезервно, както виждаш се и съгласявам, но терена от клиповете ми изглежда като за това, което писах току що май за трети път.

                Иначе и това за механиците е вярно. Ако искаме максимум сцепление на всяка настилка, трябва различни гуми да се слагат при всяка промяна на терена.
                С гуми М/Т на гудрич съм и няма начин да ме убедиш че зимната гума е по добре в тази ситуация.

                Изобщо карал ли си в такива терени с каквито и да е гуми?
                ТЛК 80 4,2ТД-95г

                Коментар


                • #68
                  До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                  Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                  Колега,разбери,че зимните гуми се представят добре само на много добре утъпкан сняг,с твърда основа под него.Както и на студено шосе.А в дълбокия сняг НЕ СТАВАТ! Ти нали си със зимни,пробвай ги.Въобще не са замислени да правиш пъртина с тях.Докато не се убедиш сам в това ,което пишеш,по-добре не пиши...Сега да не се обидиш.Просто и други хора четат,може някой да ти повярва и да ,,скочи в дълбокото''
                  Е аз мисля, че спорим конструктивно колега. Защо да се обиждам. Аз съм ги пробвал няколко пъти. Хайде да си стиснем ръцете някъде по средата. Карал съм с тях и на не много добре утъпкан сняг, но в никакъв случай не съм правил пъртина в дълбок сняг. Снега беше нещо средно - точно като това/или хайде малко по-добре от това на клипчето, като казвам с ръка на сърце, че не беше много мек, но не и супер твърд/, което видях поне на едното клипче, щото не гледах всички. Засилих си се, умерена газ, малко буксуване, но се качих до крайната точка. В никакъв случай не беше дълбок снега, но не беше и отъпкан като асфалт. За около 10-15 см сняг/и твърда основа долу/ мисля, че и за пъртина може да се мисли.

                  А и Краси писа. За него - Ето писах ти в какво съм карал/със зимни гуми/. За "такива" терени, които май имаш предвид въобще не влизам, защото знам какво става. Виж вторите снимки на redex и кажи там с какво ще е най-добре? Явно всеки си говори за различен терен. За терена от първите снимки на колегата - наистина е доста спорен, хем в някои сенчести места изглежда хубав сняг, хем доста меко някъде, хем пък утъпкано на места.

                  ХАЙДЕ ДА ЗАКЛЮЧИМ. КОЛЕГИ НЕ КАРАЙТЕ СЪС ЗИМНИ ГУМИ В ДЪЛБОК СНЯГ.
                  Последно редактирано от marin199; 05-03-09, 17:45.
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                  http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                  http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                  Коментар


                  • #69
                    До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                    Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                    Е аз мисля, че спорим конструктивно колега. Защо да се обиждам. Аз съм ги пробвал няколко пъти. Хайде да си стиснем ръцете някъде по средата. Карал съм с тях и на не много добре отъпкан сняг, но в никакъв случай не съм правил пъртина в дълбок сняг. Снега беше нещо средно - точно като това/или хайде малко по-добре от това на клипчето, като казвам с ръка на сърце, че не беше много мек, но не и супер твърд/, което видях поне на едното клипче, щото не гледах всички. Засилих си се, умерена газ, малко буксуване, но се качих до крайната точка. В никакъв случай не беше дълбок снега, но не беше и отъпкан като асфалт. За около 10-15 см сняг/и твърда основа долу/ мисля, че и за пъртина може да се мисли.

                    А и Краси писа. За него - Ето писах ти в какво съм карал/със зимни гуми/. За "такива" терени, които май имаш предвид въобще не влизам, защото знам какво става. Виж вторите снимки на redex и кажи там с какво ще е най-добре? Явно всеки си говори за различен терен. За терена от първите снимки на колегата - наистина е доста спорен, хем в някои сенчести места изглежда хубав сняг, хем доста меко някъде, хем пък утъпкано на места.
                    За какъвто и да е сняг в балкана!!! предпочитам М/Т гуми.

                    Зимни бих сложил ако карам само по пътя.
                    ТЛК 80 4,2ТД-95г

                    Коментар


                    • #70
                      До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                      Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                      ... Хехе. Пак се изменят нещата. Никой не спори, че можеш да минеш през 4-5 различни настилки. Снимките, които си пратил въобще не са за зимни гуми ...
                      Извинявай, ама май си спориш от любов към спора. Лаф да става.
                      Никой нищо не изменя. Колегата се интересува за гуми които да използва при сняг ИЗВЪН АСФАЛТА, казано най-общо. Едва ли има намерение да трамбова напред-назад единствено по този участък от клипчетата, за който си се хванал като удавник за сламка. Това, че точно там няма кал, не означава, че на следващия километър или при следващата разходка няма да има.

                      Какви гуми трябва да избере според твоите теоретични разработки при така формулирания от него начин на експлоатация на джипа?

                      Като чета какви си ги написал ...

                      Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                      Първо - не ходи с кални гуми в дълбокия сняг дори и с луноход ...
                      имам сериозни опасения, че препоръката ти няма да му върши работа.

                      Ако поразгледаш форумите за разходки, ще видиш доста джипове да газят дълбок сняг именно с кални гуми. Това, което няма да видиш на снимките от тези разходки е луноходи и леки коли със зимни гуми ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #71
                        До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                        LZ1VMH

                        Коментар


                        • #72
                          До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                          Правилно колега. Аз спирам спора. Настилки много и различни. Аз това видях от първия пост на колегата:

                          За сравнение ме настигна лада нива с ТЕСНИ ГУМИ ЗА СНЯГ. Нивата драпеше сравнително по-лесно от мен и незакъсваше толкова много.


                          Повечето неща, които писах съм имал предвид малко сняг дори и долу да е АСФАЛТ или чакъл или нещо твърдо и сравнително отъпкан. Ако долу е меко - БЕЗ КОМЕНТАР Това, че му трябват гуми за ИЗВЪН АСФАЛТА не смятам да го търся в темата, не съм го видял но ти вярвам. Явно между неговите гуми и тези на Нивата, вторите са се оказали по-добри в тази ситуация /ей тва отбелязах и аз/. Кой знае, някъде от тоя маршрут може и асфалт да е долу. По-скоро писах за сняг/не много дълбок/ независимо какво има долу.

                          ЗА ДА НЕ СТАНЕ, ЧЕ СЕ ОПРАВДАВАМ, ЩОТО ЯВНО СЕ ЗАПАЛИХТЕ. ДА КАЖЕМ, ЧЕ НЕ СЪМ ПРАВ, МАКАР ЧЕ ТАЙНО СЕ НАДЯВАМ, ЧЕ НЯКОЙ РАЗБРА КАКВО ИМАМ ПРЕДВИД В НЯКОИ ОТ ПОСТОВЕТЕ.
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                          Коментар


                          • #73
                            До: кални гуми и слаба проходимост в сняг




                            Тук нямаше коловози. Снега беше около 30 сантиметра. Със зимните гуми джипа започна да се задъхва.




                            Тук след завоя се отказах и оставих джипката. Дори и в сух сняг без коловози и неотъпкан със зимните гуми имах проблем. За сравнение с кобрите в 30 сантиметра СУХ сняг излизам без проблем. Точно по тази причина онзи ден тръгнах с калните а не със зимните.
                            Последно редактирано от redex; 05-03-09, 18:31.

                            Коментар


                            • #74
                              До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                              Първоначално публикуван от petio-beliata Преглед на мнение
                              По време на на снежното бедствие във Варна през 2004г. карах къса "Витара", обута с "Малатеста - Кобра", надути на 1,2-1.5ат.
                              Нямам голям опит с регенерат гуми но не е ли вредно за гумите да се карат меки ? Мойте ги държа на 2.5 ат.

                              Коментар


                              • #75
                                До: кални гуми и слаба проходимост в сняг

                                Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                                Кой знае, някъде от тоя маршрут може и асфалт да е долу. По-скоро писах за сняг/не много дълбок/ независимо какво има долу.
                                Не колега няма асфалт. Качвал съм се много пъти и лято и зима. В началото е чакълест път, след това си е черен път.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X