Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Така е, друсат редовно. Което обаче още повече утежнява картинката с доказването, тъй като колкото по-редовно друсаш, толкова повече се променят нещата в организма. С редовната употреба организма започва все по-трудно да елеминира остатъците от наркотика и остават следи по-дълго. И пак отиваме до момента в който може да друсаш редовно, ама точно тоя петък да не си друсал и да стане белята.
    Имаше някаква поправка наистина, но май не мина. България все още е от страните с така наречения “нулев толеранс”. За това и в състава на престъплението е записано “след употреба” не “под въздействие”. Струва ми се обаче, че практиката именно точно обратното становище започва да заема, че трябва да е доказано водача да е под влияние, иначе не е налице престъпление.

    Коментар


    • icos
      icos коментира
      Редактиране на коментар
      Добре де, ако келемето е било в абстинентна криза това да се брои ли "под въздействие"? Щото обективно погледнато е по- скоро обратното.

    • santaclash
      santaclash коментира
      Редактиране на коментар
      Опираме до експертизи и вещи лица. Световна медицинска практика има бол.
      Обаче у нас...последният, дето реши да пише заключение, че с едни жертви се е случило не това, което пише в обвинителния акт, завърши живота си на една катерушка. От тогава кандидати за слава се намират все по-рядко. Тенденция към пълно изчезване.

  • За абстинентната криза не знам. Не съм чел практика, ако ми остане време ще поровя.

    Коментар


    • icos
      icos коментира
      Редактиране на коментар
      Аз затова съм го почервенил по-горе:

      ...употребата на наркотични вещества или „гладът” за прием на такива, съчетано или не и с лекарства, може обективно да доведе до непригодност на водача за такава правилна оценка на пътните условия, което следва да се извежда от действията му във всеки конкретен случай...

      В случая- не е видял червен светофар и джипа пред себе си. Освен да е ровил в Сураттефтера...

  • Ми преглеждайки нормативната уредба установявам, че абстиненцията е медицинско състояние и се установява от транспортно експертна лекарска комисия. На практика ако доктор не я установи не виждам как ВКС ще я изведе от поведението на водача. Според мен тоя извод на съда е неправилен.

    Коментар


    • Днес четох интервю с Марин Марковски. Ако думите са му предадени правилно - според него обвинението в умишлено убийство ще издържи в съда.

      Според Явор Нотев (не го знам колко добър юрист е) - прокуратурата трябва само да докаже регулярна употреба на наркотици, и тогава според него също на мамин баклюк няма да има проблем да му лепнат предумишлено убийство.

      ПС. Сравнително бързо гепиха и предполагаемите биячи на главния редактор на 168 часа. Гешеф ше вземе да ми се издигне в очите, да се не надяваш....

      Последно редактирано от windwarrior; 24-04-20, 23:19.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • бат'Марто
        бат'Марто коментира
        Редактиране на коментар
        Ето тук според мен , съвсем пресолиха манджата, предумишлено убийство...Как ще го докажат?! Кара си боклука и търси Милен Цветков, за да го претрепе...?

      • windwarrior
        windwarrior коментира
        Редактиране на коментар
        Гагич според мен хубаво го е обяснил в коментар към мнение #4041 от темата. Не е нужно да е искал да убие конкретен човек. Достатъчно е да докажат, че мамин дрисльо е карал и преди това назобен до ушите. Т.е. бил е наясно с евентуалните последствия, но не му е пукало.

        За мен лакмуса е Марин Марковски. От стара коза яре. Щом като и той го е отписал - значи има надежда мамин баклюк да го ушият по пълна програма.

    • Въпросът е само дали са намерили наркотици при обиските и дали са намерили свидетели, които да дадат нужните показания.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        . Според Явор Нотев (не го знам колко добър юрист е) - прокуратурата трябва само да докаже регулярна употреба на наркотици, и тогава според него също на мамин баклюк няма да има проблем да му лепнат предумишлено убийство..​
        беше адвокат на Максим Стависки

        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • santaclash
          santaclash коментира
          Редактиране на коментар
          Като стане дума за съдебна практика, свързана с ПТП, Нотев си е име. В смисъл-комбинация от много знания и много години опит. Не случайно и защитаваше Стависки.

      • Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Днес четох интервю с Марин Марковски. Ако думите са му предадени правилно - според него обвинението в умишлено убийство ще издържи в съда.

        Според Явор Нотев (не го знам колко добър юрист е) - прокуратурата трябва само да докаже регулярна употреба на наркотици, и тогава според него също на мамин баклюк няма да има проблем да му лепнат предумишлено убийство....​
        Ветре, те тука малко хубав анализ на наркотици алкохол и шофирането им https://news.lex.bg/%D1%88%D0%BE%D1%...2%D0%B8%D1%86/
        моля обърни внимание на противоречивата ВКС практика, при това по толко ясен текст в НК

        Ма моля ви се"Законът не е въвел критерии за въздействието на наркотичните вещества върху водача на МПС"
        пък оно ачик си пише за наркотиците: "при употреба", даже не е нужно да са въздействали.... даевапомиярите му даева.

        Да се хванем на бас че тия им "колебания у хуйбективната истина и вътрешно Обеждение" са баш за някой случаен бедняк?
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • santaclash
          santaclash коментира
          Редактиране на коментар
          И така утре те спират тебе и ти казват: "Друсал си"-свалят ти номерата, спират ти колата от движение за 6 месеца, ако искаш, върви на кръвна проба. Ти, щото си знаеш, че не си друсал нищо, освен комшийката преди три дена, отиваш. Анализ-отрицателен, няма наркотици. Междувременно обаче е образувано производство. Полицаите казват: "Абе очите му светеха странно, като на друсан", И после прокурора води свидетели, дето казват...абе тоя съм го виждал да пуши трева. Може и през 86-та да е било. Другия казва...абе през 91-ва бяхме на един купон с него...шмъркахме кока.

          Дай сега пак...карал ли си след употреба на наркотици или не, след като твърдиш, че въздействието не е важно.
          Противоречивата съдебна практика никога не се появява на гола поляна в наказателния съд. Има си причина да се появи.

        • DBRS
          DBRS коментира
          Редактиране на коментар
          Чистата ми кръв предполагаш съдията ще я игнорира? Съгласен съм че е възможно.
          То пътен знак игнорират, време и място игнорират, пък ний да си мислим, че законите са криви...

      • Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение

        Ветре, те тука малко хубав анализ на наркотици алкохол и шофирането им https://news.lex.bg/%D1%88%D0%BE%D1%...2%D0%B8%D1%86/
        моля обърни внимание на противоречивата ВКС практика, при това по толко ясен текст в НК

        Ма моля ви се"Законът не е въвел критерии за въздействието на наркотичните вещества върху водача на МПС"
        пък оно ачик си пише за наркотиците: "при употреба", даже не е нужно да са въздействали.... даевапомиярите му даева.

        Да се хванем на бас че тия им "колебания у хуйбективната истина и вътрешно Обеждение" са баш за някой случаен бедняк?
        Рекъл младши съдия в Го̀рна Джумая̀. А анализът от години го правят доктори, терапевти и специалисти, ма ний пак оттогава си го местим, примерно
        https://mobile.frognews.bg/article/195155/
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • Аз имам съмнения, че може да се докаже косвен умисъл. А и това понятие ми се струва, че не се разбира достатъчно правилно. Под термина да се допускат последиците на деянието, каквото се има в предвид при този вид умисъл, не следва да се разбира някаква душевна категория, като че през съзнанието на дееца минава мисълта за резултата от деянието. Например, като паля огън допускам, че може да запаля и гората. Или като превишавам скоростта, допускам, че може, да изгубя контрол. Ако това беше смисъла, тогава всички ПТП-та ще са умишлени, защото и когато не спазвам дистанция допускам, че може да се ударя в този пред мен. Този термин следва да се разбира в глаголната форма - демек позволява се на резултата да се осъществи, защото от субективна страна, извършителя се отнася безразлично към него. Той преследва някаква цел, може и дори правомерна, но страничния резултат от тази цел е ясно, че ще доведе до други последици и той позволява (допуска) да се осъществят, не се отказва от деянието, тъй като му е все едно за тях. В случая с ПТП-то, страничния резултат не е сигурен.
          Според мен идеята на това обвинение е да се търси първо по-дълго време най-тежката мярка за неотклонение. Ще го държат в ареста. После и да не успеят да докажат умисъла, съдът ще го осъди въз основа на събраните доказателства за непредпазливост, макар и да не е повдигнато такова обвинение.

          Коментар


          • Мярка, съд, състав, разпределение...Варианти да искаш.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • Защитата на маман пледира че талона на колата бил в нея, демек не я е предоставила на синко. Колата се води на фирма. Май намирисва на противоправно отнемане на МПС?
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • Ясен
                Ясен коментира
                Редактиране на коментар
                Чл. 96. Водачът на спряно за престой или паркирано пътно превозно средство е длъжен да вземе мерки то да не може да се приведе в движение или да потегли само.

                Само че няма предвидено наказание за това нарушение, така че - акт за 10лв максимум. Или 20 ли бяха?

                По този начин фирмата собственик на колата има да събира от маминия и за унищожената кола и така ще разводнява събирането на евентуални суми, присъдени на наследниците на пострадалия.

              • Kozzzec
                Kozzzec коментира
                Редактиране на коментар
                Чл. 96 какво общо има в случая? По тази логика и собственикът на колата няма право да я приведе в движение.

              • Ясен
                Ясен коментира
                Редактиране на коментар
                Чл.96 е точно за такива дето обясняват че то детето самичко - ама обикновено се прилага за невръстни.

            • Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              Защитата на маман пледира че талона на колата бил в нея, демек не я е предоставила на синко. Колата се води на фирма. Май намирисва на противоправно отнемане на МПС?
              И? Кво казА сутринтЪ гранде авокато Косьо Симеонов?
              Е, и? - му бяха точните думи.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • Май се налага да цитирам един кУрифей, понастоящем председател на конституционния съд:
                Спокойно вършете всякакви кражби, грабежи, измами и изнасилвания - повече от 20 години няма да ви дадат. Но внимавайте да не вършите убийства!
                Не-кумулирането на наказанията - основен принцип на народнодемократичното ни наказателно право
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • Аха, схванах. Ще се кумулира в по тежкото наказание. Няма ли да се явява отежняващо обстоятелство?
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • Ясен
                    Ясен коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ще се явява. Е, и?

                  • windwarrior
                    windwarrior коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ами това ще е много добре, лично от моята гледна точка. Всеки допълнителен ден, който мамин рацер ще прекара в какамунгата, е неочакван но горещо адмириран от мен бонус.

                  • Ясен
                    Ясен коментира
                    Редактиране на коментар
                    Всички се надяваме.

                    Но предвид колко брже издириха и публикуваха родата, връзките и имотното им състояние на всички в колата и колко след това се сетиха да издирват свидетелите - имам едни конкретни прогнози. Мога да заложа известна сума пари че мамин ще прекара МАКСИМУМ месец в истински затвор, след като му зачетат следствения арест. Ако изобщо се стигне до ефективна присъда - ако втаса още известно време в ареста съдът напълно основателно ще му промени мярката в по-лека. С тая карантина не може да се укрие, да повлияе на свидетели - явно не е той човекът дето ще им влияе, а да извърши ново престъпление е малко вероятно защото му е отнето СУМПС а той капацитет за друго престъпление няма.

                    И те така.

                • Основната цел на наказанието у нас е да превъзпитава. Така пише в дебелите книги. И колкото и странно да изглежда, тая цел доста често се постига наистина. Проблемът е, че един човек стига до пенитенциарната система едва на етап, когато всички системи преди нея са се провалили. Често въобще не са го отчели-летял е под радара им. Този случай е горе-долу такъв.
                  Днес има и друг подобен. 18 годишен, без книжка, който трябва да е под карантина, изтървал завой и в катастрофата е загинал 16-годишния му брат, който е пътувал с него.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X