Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Аз искам да намекна че в София въздухът може и да е гаден ама се подобрява и от едно 5-6 години вече може да се диша. Не че нямаме избушени катализатори ама чисто икономически намаляха и останаха извън големите градове.
    За сметка на това броя на селяните всеки ден се увеличава и от спирането по градинките (то само това да беше) праха във въздуха се увеличава неимоверно.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      За сметка на това броя на селяните всеки ден се увеличава и от спирането по градинките (то само това да беше) праха във въздуха се увеличава неимоверно.
      Ми аз съм от село, пък никога не съм си позволил да спирам в градинките за разлика от съседите ми - видни столичани. Още довечера ще документирам със снимки. Моля, без общи знаменатели!
      Черно, мирише и разваля характера!

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Съседите ти вероятно са точно това - видни столичани.
        Софианците в София са рядко срещан феномен.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Съседите ти вероятно са точно това - видни столичани.
          Софианците в София са рядко срещан феномен.
          Мен така и си ме знаат в блока - "от провинцията момчето" А видните столичани са наистина такива, според общоприетото мнение - родом "оттам" и да са прости..., пардон, реститутки на още по неколко имота. Точно тез немат нищо общо със селото и чистият му начин на живот.
          Последно редактирано от drago_pishinkov; 07-06-17, 08:27.
          Черно, мирише и разваля характера!

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Софианците в София...
            Грамотните софиЯнци, още по-рядък.
            Кое всъщност прави един жител софиянец? Място на раждане, брой поколения роднини, родени в София или 3 години на квартира в Ботунец и вече си столичанин?

            Според мен понятието софиянец и селянин са неправилни.

            Има възпитани хора, включително и от село Гниляне и селяндури от центъра, на гърба на Пирогов.

            Не, не съм от провинцията, "второ поколение гражданин съм", отговарям преди да ме питате.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              https://chitanka.info/text/2899-sofija-predi-50-godini

              Много полезна книжка
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                Чакайте бе, какво колело в български град?! Нали, ако не те сгазят, ще те напсуват 100 пъти, че му пречиш на таратайката! Да не говорим, че ако филтъра на противогаза ти е наред, няма да ти стига въздух до следващото кръстовище. За без противогаз да не говорим, "зелена" България или си е избушила катализатора, или е откраднат, или ич няма, или е дизел с чип /ако няма чип, дюзите пикаят.../. Какво колело, какви 5 лева?!
                Никсън, когато не карам щерката до училище (а я карам по принцип защото няма удобен обществен транспорт в конкретното направление) ходя с колелото на работа...
                Мога само да ти пожелая да караш по моя маршрут - на 50м от вкъщи (през малки локални зелени улички) влизам в Морската градина, и след около 3км в зеленина покрай морето по алеите достигам на 50м от офиса... Да, през последните 50м преминавам светофар, ама все пак се ядва...
                Без противогаз... Стигам за същото време както с автомобила, но с по-малко нерви, а и по-здравословно...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  https://chitanka.info/text/2899-sofija-predi-50-godini

                  Много полезна книжка
                  Таз я е писал "богатски" софиянец. За бедното население има подобна - "София -тъжна и весела" на Петър Мирчев. При интерес я давам за прочит.
                  Черно, мирише и разваля характера!

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
                    Петър Мирчев
                    Виден столичанин от Македония
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Виден столичанин от Македония
                      и той като мен.
                      Черно, мирише и разваля характера!

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
                        Ми аз съм от село, пък никога не съм си позволил да спирам в градинките за разлика от съседите ми - видни столичани. Още довечера ще документирам със снимки. Моля, без общи знаменатели!
                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Съседите ти вероятно са точно това - видни столичани.
                        Софианците в София са рядко срещан феномен.
                        Няма столичани в повече, няма софиянци-аристократи. Половин България се пренесе в София, броят на колите се увеличава със стотици с всеки изминал ден, и в града чисто физически няма място. На нашата улица вече повечето коли отидоха в това, което може и да се тълкува като "зелени площи". По простата причина, че рекетьорите от общината не оставиха на хората друг избор. На 2/3 от улицата сложиха забранителни знаци и паяците вилнеят, че паркингът им е близичко и алъш-веришът става по-добър. Т.е. на улицата място за паркиране не остана, а броят на колите се увеличи много, в т.ч. и за сметка на живеещи на други улици, които се пренесоха насам (било поради липса на място, било защото не им се обикаля по еднопосочни улици), както и за сметка на работещи в близкия мол, които не искат да ползват платен паркинг там.
                        И по-лошо ще става, че в двата края се строят още 2 жилищни сгради ...
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 07-06-17, 09:35.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Именно - няма грам мисъл за градоустойство. Та теориите на Ясен за чистотата на въздуха са безпочвени.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Няма столичани в повече, няма софиянци-аристократи....
                            Винаги има изход Чавдаре Баща ми като стар софиянец (е, не се смята за аристократ) се разкара от стария блок на Денкоглу (на 20м от пресечката с Витошка), и от десетилетия си живее спокойно в провинцията
                            Но има и нещо друго - дори в държавната администрация има разлика в заплатите в София и другите градове? Явно това е държавна политика - да се опиташ да наблъскаш всички хора в София И после хората да приказват колко им е лошо в София
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              ... Не че нямаме избушени катализатори ама чисто икономически намаляха и останаха извън големите градове.
                              Между другото, нещо не ми е ясно що всички общински и държавни чиновници се хванаха за катализаторите, като (поне от това, което излиза като инфо напоследък) над нормите са най-вече фините прахови частици. И то, особено през студената част на годината ...

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Винаги има изход Чавдаре Баща ми като стар софиянец (е, не се смята за аристократ) се разкара от стария блок на Денкоглу (на 20м от пресечката с Витошка), и от десетилетия си живее спокойно в провинцията
                              Но има и нещо друго - дори в държавната администрация има разлика в заплатите в София и другите градове? Явно това е държавна политика - да се опиташ да наблъскаш всички хора в София И после хората да приказват колко им е лошо в София
                              Има изход като този на баща ти, ама ако човек вече си е отгледал и натирил децата и не гони кариера.
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 07-06-17, 09:34.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Между другото, нещо не ми е ясно що всички общински и държавни чиновници се хванаха за катализаторите
                                Щото са от София. Ако беха от село - щеха да се хванат за кюмюра.
                                Черно, мирише и разваля характера!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X