Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Така е като пиша от телефона,Щил дали могат да правят вериги с нужната стъпка примерно на едната машина пише:

    Стъпка на веригата .325"
    Препоръчителна дължина на шината, мин. - макс. 33-46 см.
    На другата пише:Стъпка на веригата: 3/8"



    Не че няма да има разлика,но си мисля че няма да промениш коренно нещата !Твоята каква машина беше и колко киловата е !
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%...B8%D0%BE%D0%BD
    Има доста информация. Стъпки и вериги да искаш от Щил.

    Теоретично с по къса шина трябва да извади повече мощност. Но според мен, основно е до техника на рязане и усет. На дебелите дървета към средата ти защипва дъската и за това не реже. И по мощна да е, пак ще се получи същото. Сменят ги с по къси, да не им тежи.
    Пийте червено вино! Дава здраве.
    А то ни трябва за да пием ракия!

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      [QUOTE=Roninn;2162738]Щил дали могат да правят вериги с нужната стъпка примерно на едната машина пише:

      Стъпка на веригата .325" ...
      Препоръчителна дължина на шината, мин. - макс. 33
      -46 см.
      На другата пише:Стъпка на веригата: 3/8"


      Да, Штил, покриват целият диапазон от вериги. Има ги и 3/8 малкият вариант, и ,325 различни дебелини както за Хускварна така и за Штил, и 3/8 за профи серията. Така, че има избор и тук.

      Отделно, не знам дали сте ползвали новите серии на Штил вериги - с промененият зъб и профилирана основа за по-добро пренасяне на масло по шината. Изобщо не са лоши вериги.

      Като пряко сравнение - Орегон със синият режещ зъб е по-твърдата верига, като нова реже много добре, но по-трудно се заточва в сравнение с Штил верига. И съответно започва да реже по-лошо, ако е не е добре наточена. Под по-лошо като признаци са: ситни трици при рязането и характерното завиване и заклещване на шината при рязане на по-дебело дърво.

      Орегон се разтяга значително по-малко от Штил. Но пък при кастрене и почистване на крайпътните шубраци, Орегон се къса по-лесно от Штил.

      Иначе и двете марки вериги са хубави.
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        А какво ще кажете за хускварна H36 3/8 56 звена 1,3мм?Гледах тази верига защото имам комплект за заточване на хускварна,а доколкото знам ъгъла на заточване е различен на щил и на хускварна и ако взема на щил ще трябва и комплект за заточване на щил.

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          от проби мога да кажа : орегон е по-твърда изкарва повече с едно заточване,с пилата карам само в краен случай, оборудвал съм 3 вериги :щил ,орегон и уиндзор,като последните имат разлика само в щампата с марката.щила и уиндзора са semi chisel,a орегона е full chisel .Но потребителя любител трудно ще намери разлика в твърдоста ,освен ако не кара с пилата,но и тогава при по-малко тренинг разликата е трудна,ама и трите не режат камъни ,тел ,пирони и при забиване в пръстта стават на мотика.Наистина твърда верига е multicut на oregon заточва се с пила ама за 10-тина точения и от пилата остава само лъскава пръчка ,подходяща за шило.Следващата твърда верига е серията duro на щил ,но тя се точи с диамантен диск,по нея пилата се пързаля като по стъкло и стружката която евентуално може да падне е от пилата ,а не от зъба.
          H36 на хускварна си е стандартна верига с ,която се оборудват при продажба малко мека ,но освен ,че се точи лесно,има и по тесен срез ,а от там двигателчето има по-малко натоварване,което в твоя случай може да доведе до подобрение на представянето.
          Последно редактирано от keymaker; 18-04-13, 05:50.

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Щом казвате че по-доброто представяне зависи от по-добрата верига,а не от дължината на шината значи най-добре да си взема H36 за 20 лева и да си свиркам.Според мен за рязане от време на време и за дървата за огрев да дам 50 лева за твърдата на щил и после да се чудя къде да я дам да ми я заточат не си заслужава.*

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Първоначално публикуван от pi6ligara Преглед на мнение
              Щом казвате че по-доброто представяне зависи от по-добрата верига,а не от дължината на шината значи най-добре да си взема H36 за 20 лева и да си свиркам.Според мен за рязане от време на време и за дървата за огрев да дам 50 лева за твърдата на щил и после да се чудя къде да я дам да ми я заточат не си заслужава.*
              ---------------------
              taq
              --------------
              моля да се затрие ,че станахме двама писачите (малкия бай Петко(4.5г) се намеси)
              Последно редактирано от keymaker; 18-04-13, 21:25. Причина: помощника ,да ми е жив и здрав, се намеси

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Първоначално публикуван от pi6ligara Преглед на мнение
                Щом казвате че по-доброто представяне зависи от по-добрата верига,а не от дължината на шината значи най-добре да си взема H36 за 20 лева и да си свиркам.Според мен за рязане от време на време и за дървата за огрев да дам 50 лева за твърдата на щил и после да се чудя къде да я дам да ми я заточат не си заслужава.*
                ----------------------------------------------------------------
                тая Н36 не е от най-добрите,тя е базова верига за първоначално вграждане,и е доста ,да не казвам най-доброто за любителски и домашни цели.Обаче и над техниката на рязане не е лошо да поработиш,веднъж като хванеш чалъма и е по-лесно.Ако не е тайна ,колко време ти отнеха 12-те кубика,които реално са 9 и на колко парчета ги правиш?

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Нали ти казах че миналата седмица взех орегон на цената на уиндзор !За 50 лв. са две веригите !
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Ами 2 дни ми отне сам,режа метровката на три,цепя и пренасям.Добре де щом не е добра верига каква да взема?Гледах щил пико супер 3,тази добра ли е?

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oregon.jpg
Прегледи:1
Размер:226.6 КБ
ID:5473264Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oregon1.jpg
Прегледи:1
Размер:187.2 КБ
ID:5473265

                      Миналата седмица взех тоя орегон,незнам какъв е ,цената му е като на всички останали вериги,нарязах доста дърва ,причината за новия орегон е че сменях по три вериги,заточени на машина,след няколко среза с пилата и така ....мъка,така че тоя орегон след края на работата реже така както като я сложих нова!

                      п.п Уиндзора е пълен боклук,поне за моите нужди,както казах имам още две вериги орегон които са с поредки зъби или там както се водеше за разработване на машините,все още режат,затова реших да взема пак орегон но вече с зъбите както трябва да са си !Следващия път ще пробвам и щил !
                      Последно редактирано от Roninn; 19-04-13, 13:17.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Вземи си Орегон на 56звена, 17-18лв вървят по магазините и си свиркай. Фабрично Штил нямат верига 56звена 3/8 1.3мм, понеже нямат шина като за нея.

                        Но каквото и да си вземеш, дали ще е Орегон или Штил, все ще останеш доволен.

                        Като препоръка, ако имаш пари естествено, ето такъв комплект от шина и 2 броя вериги, на Промо цена от 53.00лв. И забравяш в близко бъдеще с проблеми с вериги и шини.

                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          В сервизите сглобяват вериги по размер и стъпка. Аз си взех две на Хускварна и рахатясах.

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Тъй де - на орегон, щото Хуск свои нямат.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Ами утре след работа( че съм нощна смяна) ще мина през магазина на хускварна,май там продават и орегон да видя дали го имат този комплект за 53 лв и какви вериги предлагат и ако нищо не харесам отивам в щил.До колкото видях в сайта на щил имат вериги 56 звена.

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                                Тъй де - на орегон, щото Хуск свои нямат.
                                Имат-нямат, не знам. Ама си пише Хуск на тях.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X