Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Добър ден колеги щоку що ,се прибрах от града.По запитването на колегата ,за пазарната цена --не мога да кажа като цяло мога да кажа за мен,след малък пазарлък успях да стигна на цена за 1 км-4.50 но за мене ми отговаря.Между другото за утре сряда чакаме още 1 тир .Но не това исках да сподиля че чакаме тир .Днес след дълго лутане между двата магазина на хузварна и щил и след много коментари,пак направих беля .И сега мога да твърдя че имам сериозно обоудване.След дълъг размисъл направих поредната инвестиция.Взех машина за заточване на вериги на ЩИЛ--човека каза че е професионална и горе долу без огранечения на веригите в смисъл стъпка ,по неговите думи.Само да одбележа че аз още нищо не съм научил от другия занаят = говоря за като например бутане на дърво и др тем подобни а се хвърлих в още главоболия.Както се казва при нас -няма ласо а е тръгнал да хваща бикъ за рогата.Цената на машината е 856 лв.Но ме мирясах и се върнах в хузварна ,защото първата машина ви казах която взех е 365 и реших че трябва да си закупя панталон и ботуши със защита.Машината е с придимство колеги но ще я оставя за момент .А и честно казано не вдявам нищо за момента .При моита разходка от щил до хузварна видях един човек да реже дърва изрески на магаре .И тъи като имам всичко под ръка ще се ,опитам да си направя магаре.А и комшиата над мен е заварчик .А машината за точене ще я видя довечера-лек ден колеги.

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Ами да една и съща верига съм я точил 30 пъти,но не чакам да стане на "мотика" ,а щом я усетя ,че започва да се затъпява я свалям и на машина съвсем лекичко я тръквам.На сурови дърва (дъб и бук) на 10куб. заточвам.

      А цената в пазарна икономика каква е незнам,но аз и колеги режем на 7 лв. куб/м.

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Първоначално публикуван от keymaker Преглед на мнение
        Ами да една и съща верига съм я точил 30 пъти,но не чакам да стане на "мотика" ,а щом я усетя ,че започва да се затъпява я свалям и на машина съвсем лекичко я тръквам.На сурови дърва (дъб и бук) на 10куб. заточвам.

        А цената в пазарна икономика каква е незнам,но аз и колеги режем на 7 лв. куб/м.
        Седем лева на кубик, като метровиците ги режеш на две ? Правилно ли разбрах?
        Ако режеш на две и заточваш на 10 куб.м ми се струва доста често, ако не са кални или нещо подобно, не я удряш в земята.
        Но ти си знаеш. Иначе с пилата два, максимум три пъти е на зъб, заточването и то ако е много изтъпена.
        Тук 20 лв. за верига или диск, там 3-400 за машина за точене. Капка по капка, вир става. Мисля, че могат да се ограничат някои разходи. Казвам го с добро чувство. Щото аз преди 3 дена дадох около 150 лв. за пили и шаблони за точене на ски. Както каза жена ми и дъщеря ми: за тея железа Всеки с номера си.
        Пийте червено вино! Дава здраве.
        А то ни трябва за да пием ракия!

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Да попитам за сервиз или някой в София за ТО и погледане на едно китайче Вили .Палено е и е работила, но какво е рязало и как е работило един Господ знае. Трябва ми за кастерене и разчиставане еднократно.Това го пиша защото четейки темата, ми направи впечатление плюенето по китайците.

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            "kadarakov
            Решил си, взел си машината за точене. Бая си се засилил с мерака и разходите.
            Аз лично се радвам, че си се замислил за предпазно облекло. Щото там ако те пипне веригата, прошка няма.
            Дървата ги режеш сигурно на две или ? Магаре за рязане, хмммм. Не искам аз да ги слагам.

            Малко се оплетох ""karadakov" - keymaker. Извинявайте, не мога да редактирам някои от постовете.
            Пийте червено вино! Дава здраве.
            А то ни трябва за да пием ракия!

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Режа на три парчета (2 среза) за 7лв.Гащи чорапи наметало има ,ама у жегата е много тегаво.,но компенсирам с големи количества течности,ако има айрянче от домашно мляко е много добре.
              Магаре не ползвам карам направо на купчината.
              Машинката я взех та да си подобря услугата ,понеже ефтнката ми докара много клиенти и работа ,та реших ,че ще е по правилно и добре да подобря качеството,което донесе още клиенти,не съжалявам за похарчените пари ,защото за около 3 месеца се изби и започна да носи реална печалба.

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                Да попитам за сервиз или някой в София за ТО и погледане на едно китайче Вили .Палено е и е работила, но какво е рязало и как е работило един Господ знае. Трябва ми за кастерене и разчиставане еднократно.Това го пиша защото четейки темата, ми направи впечатление плюенето по китайците.
                Надали, ама търси, по Илиянци мей би. Да питаше за Щил или Хуск , да кажа.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  -Това с "магарето" е пробвано и много става,НО трябват две магарета с по 3 страници (клемии),предпазител в долния край(дървена гредичка), шина която да надвишава ширината на "магарето" с 10 сантиметра (да не обикаляш като шугав),двама здрави и "евтини" помощтници и тънка дървесина (до 20 см.). Трябва и правилна разтановка на посоката на рязане (да не се затрупваш и да не ги разнасяте).
                  -Купувам си качествена дървесина и режа на място след разтоварването ( с колчета за домати не се разправям).

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Добра вечер колеги .До колегата -ГЕРГИН- да приятел дървата ги режа на 2 реза ние , тук казваме на три парчета.И приятел идеята за предпазните аксесоари беше твоя.Иначе идеята за магарето е ,да гоползван за рязане на палета ,не за кубиците.Ние тук им казваме разпалки ,та идеята приятел е да го ползвам за разпалки.Но като се замисля сега ,ще ми върши идеална работа и за тънките метровки.Днес петък рязохме пак тирче с колегата на ,три парчета .Дъбичка и ми даде същия разход на гориво 7 л а на маслото пласмасова бутилка от,два литра на дъното остано около 150 гр . Говоря за хузварната с нова верига на нея пише хузваварна.Но както чета от постовете тя е на орегон. И с две заточвания на веригата със ,шаблон незнам от кои модел е но цената е 16 лв. А машината за точене я разучавам още .НЕ мога да разбера къде се гледа , на опаковката от веригата .За да знам тая верига се точи с тоя камък.Момчето от магазина каза гледаш на опаковката .И по нея избираш камъка.Само че и тои не можа да ми каже къде да гледам. Иначе да приятел хвърлих доста парички , и мерака се засилва .На днешното рязане бях доста по спокоен .Не мога да кажа че имам опит вече,но като основа мога да твърдя .А и занаята се учи от грешки и практика.

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Добра вечер колеги .Имам едно леко запитване към ,по старшите участници в групата. Свързано по въпроса със стъпката понеже съм нов ,в занаята може ида греша .Но въпроса ми е защото и аз имам хузка 365 вярно 2 ръка ,и моята стъпка е 3 /8 на веригата .Следователно по логиката и на зъбното колело за да паснат ,иначе ще има разминаване. Вярно аз съм сменил зъбното колело и в момента е от модел 372 но пак със стъпка 3 / 8 и питах собственика .Които ми каза аз не разбирам от стъки но винаги ,взимам верига 34 зъба за твърда дървесина .А ТУК на първа страница чета колега с същата машина със съпка 5/ 5 -вярно туник от там ли е разликата .Или аз нещо се бъркам със стъпката и логиката за зъбното колело.Нищо с ЛОШИ МИСЛИ -просто любопитство за мое изясняване за веригата и логиката за зъбното колело.

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Комплименти за колегата Keymaker,подкара китайчето ,заточи веригата и ми показа първите стъпки. Благодарности.

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Първоначално публикуван от karadakov Преглед на мнение
                          Добра вечер колеги .Имам едно леко запитване към ,по старшите участници в групата. Свързано по въпроса със стъпката понеже съм нов ,в занаята може ида греша .Но въпроса ми е защото и аз имам хузка 365 вярно 2 ръка

                          На Българският пазар има основно вериги с три стъпки:

                          3/8 микро - Штил от 17 до 25, повечето партнъри и малките макове.
                          ,325 - почти цялата гама Хускварна до 60 кубикови модели, Штил 24-27, всички видове "ментета"
                          3/8 - Штил 361, 440, Хускварна 7ма серия
                          3/4 - ама при нас с тази верига не се реже, поради липса на масова гора с такава дебелина.

                          Отделно е, че при желание не е проблем да се мине от ,325 на 3/8 стъпка. Сменява се водещо колело, шина и верига.
                          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Днес гледах в един строителен хипермаркет резачка "Макита", на цена 450 лева, 40 кубика двигател, дъска 40 см дали става за любителска работа, щото Щил 180, или със същия клас Хуск се получава голяма мъка с годишното рязане на около 10 кубика. Не, че не могат да ги нарежат, но е такова виене и затъване, че ми става тъжно за комшиите..... Тази идва на същите пари, дали ще има малко повече сила и все пак е някаква известна марка?

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Аз съм се замислил за една перверзия на 260-ката да плесна стъпка .404 имам шина и 4 бр. вериги нови на "windsor" и "carlton" само мисля да взема едно водещо колело с ринг ,като ще си взема и рингче за .404 . Дали ще стане номера( ще имам ли достатъчно мощност)?
                              По сметки .404 = 10.2616мм. ,.325 = 8.255мм. ,а 3/8 =9.525 мм.

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Може защо да не може. То и голф 3 с низкопрофилни 17ки има. Оптималните обороти ще се качат нагоре, съответно ще се качи разхода, ще се увеличат вибрациите, ще заминат семеринги и лагери доста по-бързо.

                                Като плюс, плюсове не виждам. Освен, че ще си използваш веригите.
                                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X