Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
    има тема за акумулаторни резачки, има и за моторни но за електрически на кабел не намерих, та ще питам тук: няма да влизам в гората, ще е за поддръжка на двор и нарязване от време на време на дръвца за камината. Огледам се в електрическата с оглед по-лесната поддръжка и по-малкия шум. Какво ще препоръчате до 200 лв.? Чешките HECHT някой ползвал ли е - с 3 години гаранция са.
    в крайна сметка благодарение на колегата dragozow се снабдих с Stihl 180C за резачка, а за коса взех неговия мощен китаец, тежък е но за тази моята джунгла друго не би се справило
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение

      в крайна сметка благодарение на колегата dragozow се снабдих с Stihl 180C за резачка, а за коса взех неговия мощен китаец, тежък е но за тази моята джунгла друго не би се справило
      я кажете каква машинка да си взема за заточване на веригата, че освен 5-те лева, скъпо ми е и времето да ходя до сервиза да я точат.
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • Никола
        Никола коментира
        Редактиране на коментар
        Трябва ти точната пиличка за твоя размер зъб. После сядаш на земята и слагаш машината между краката, по три четири тръквания на ръка като се стремиш да спазваш ъгъла. След цигара време си готов. : ))

      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        на теория е така, но нямам точна ръка. Гледам има някакви приспособления, които се закрепват на веригата и не мога да сбъркам ъгъла. нещо такова някой ползва ли https://www.stihl.bg/%D0%9F%D1%80%D0...0%B5-FG-4.aspx

    • Се тая, еднакви са. Когато си взех бяха +-50 кинта.
      трябва ти и шаблон да пилиш ограничителя.
      На ръка тая работа не е като оная.

      ПП знаеш ли как се работи с машинката?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


    • Това е за красота

      Така де, в гората където няма ток.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • https://www.onlinemashini.bg/cat/108...6ini-za-verigi


        Е такава ти трябва.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • този списък и аз го гледах, но конкретно коя ?
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • Пенчо
            Пенчо коментира
            Редактиране на коментар
            Аз съм си взел 2 резервни вериги за смяна. Като се позатъпят си ги нося в сервиза, че с тези маненките "машинки" не винаги се получава добро заточване.

          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            аз също съм с 3 вериги, но както написах разхождането до сервиза ме мъчи, че и някой път не ги точат веднага, ами "ела в сряда да ги вземеш"

        • Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          този списък и аз го гледах, но конкретно коя ?
          Еднакви са като концепция. Аз имам айнхел. Виж къде има два три модела на място и ги виж на живо.

          И си вземи шаблон да пилиш ограничителя, иначе нищо не правиш.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Това е за красота

            Така де, в гората където няма ток.
            Айде бе ...през инвертор как си точа веригата с моя самоделна машинка на 220 в ... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ш.JPG
Прегледи:290
Размер:195.8 КБ
ID:6752359
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • Ясен
              Ясен коментира
              Редактиране на коментар
              Ей това е бракониер с традиции.

            • aldr
              aldr коментира
              Редактиране на коментар
              Немой да псуваш ...имам документи за дейноста ...

          • Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение

            Айде бе ...през инвертор как си точа веригата с моя самоделна машинка на 220 в ... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ш.JPG
Прегледи:290
Размер:195.8 КБ
ID:6752359
            Е значи имаш ток бе младеж )))))))))))))
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • Не викай младеж на дедо ....ток има , дръва има , нема вече кой да работи
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • turtey
                turtey коментира
                Редактиране на коментар
                Ай ся па претенции. )))

            • Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение

              я кажете каква машинка да си взема за заточване на веригата, че освен 5-те лева, скъпо ми е и времето да ходя до сервиза да я точат.
              Вземи си от лидълските,евтини и вършат работа.
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                да си взема, ама кой знае кога ще ги пуснат.

            • Относно точенето на веригата: прегледайте някой и друг клип в тюба. Материал има много. Две простички приспособления трябват, за към 20 лв общо и много помагат за правилното заточване, а пилите са по 2-3-5 лева в зависимост от качеството.
              Точенето на машина от "служител", много яде веригата - 2-3 такива и е за хвърляне. И най-вече машината обикновено е далече, когато ти потрябва наточена верига.
              Аз ползвам щил 181. Малка и удобна, 12 години не е пипано нищо п нея. Сега и купих първия нов въздушен филтър и още не съм го сложил.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Stihl1.jpg
Прегледи:293
Размер:247.6 КБ
ID:6752375
              Прикачени файлове
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                и моята е Щил, довечера ще отида за веригите и ще видя какво предлагат по въпроса

            • На всяка ударена тел ще сменяте верига, че по-лесно?!
              За точната ръка като съсипеш една две вериги и почнат да дърпат ще се научиш.
              Тия дето ги точат машинно нарочно ги застъргват брутално, та след две точения при тях е за брак. :>

              Коментар


              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                да, това го забелязах и аз, на 3-то точене е и казва, че няма повече накъде

              • petkov_bb
                petkov_bb коментира
                Редактиране на коментар
                Няма конспирация,а за да "изкара" веригата се водят по най деформираният зъб и затова така се получава (никой няма да си губи времето да заточи веригата и после да се разправя с подбитите зъби).Ако сами си точите на ел.машинка не е проблем да съхраните веригата (но става с натрупване на малко опит-поне една верига за учебна).
                Аз бих препоръчал всеки да се учи да ползва пиличките ,но и да си купи една китайска машинка (30-50лв.). В къщи с машинката ,а навън с пиличката.

            • И как на ръка докарваш еднакви зъбите?
              То че може - може. Но никак не е лесно и е пипкаво. 21 век сме, не знам защо се занимавате с глупости.

              на всяка нормална верига има белег до къде може да се точи.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • Аз ползвам електрическа машина и съм доволен. Колко да изпили се регулира и не е драма.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X