Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Първоначално публикуван от offvt Преглед на мнение
    Здравейте колеги
    Не е много по темата но имам проблем с "марков" китаец-тримерGC430 или VIKI.На студено пали само след сваляне и подсушаване на свеща.Топъл пали без проблем.На карбуратора има единствен винт за реглаж с който не успях да реша проблема.Благодаря на всички които биха помогнали с компетентно мнение!
    ------------------------------------------------
    Свещта с правилния луфт между електродите ли е? След колко дърпания се стига до намокряне на свещта? От друга страна погледнато щом на топло е добре ,сигурно нещо процедурата по палене не се спазва.От винта я нагласи да се изфорсира добре като навиваш докато запопчне да се замисля при подаване на газ и върнеш малко винта да кажем 1/3 или 1/2 оборот.Въздушния филтър предполагам е чист,ако не е го изпери с вода и сапун/веро.

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
      Тъй де, аз точно това и казвам, да се проверява първите няколко пъти какво и колко й харесва да пие на резачката и после да се черпава само с такива напитки.
      Това не се ли регулира отнякъде?

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        На моя Homelite има за количеството/вискозитета на маслото за веригата и май само на него съм виждал нещо за регулиране.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          на по -профи машините има ,също и на китайчетата,ама техните помпички бързо умиргат.На щил 260 има регулировка ,а на 250 няма.Но сега разгледах ,че и хоби класа на щил вече е с регулируеми помпи,а на хускварна за момента само профи класа е с автоматични или регулируеми помпи.

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Това не се ли регулира отнякъде?
            На твоята не, ама вече знаеш как се подбира правилната боза.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
              Май само аз съм доволен от китайската машинка която експлоатирам вече 4та година. Какво толкова ги плюете китайчетата не знам????
              Моята как не се счупи след като е нарязала толкова дърва не ми е ясно! Е вярно че смених веригата със Орегон, но това си е нормално-китайските вериги на издържат много.
              Просто има някои правила които трябва да се спазват и това е- бензина се меси както го дават производителя на 1л бензин слагам 40мл масло. И не съм я разработвал на празен ход, хората пишат че не трябва-направо режеш. Почивки и правя само докато сипя бензин и масло. Карбуратора го донастроих след първите 5л изгорен бензин и толкова. Пали и реже без грешка.
              Та така де върши същата работа и като резачка за няколкостотин лева, защо да си харча парите за излишни реклами? Не робувам на марки!
              Поздрави!
              Е и аз съм доволен, вече 5 години ползвам такава там където не искам да вкарам хускварната.
              Мъкна я в джипката, , за дребни работи става повече от добре, но за сериозни дървета над 30 см си е мъка, пък и харчи повечко, досега съм и сменил дъската и тампоните, но те пак са за смяна.
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Здравейте колеги, вече имаме китайче Vito 5800. Вчера дойде по еконта. Разбира се веднага мина пробен тест. Заредихме двата резервоара както се полага. За бензина сложихме масло което ползват за Щилките, една тубичка за 5 л., на веригата масло М10С. Теста се състоеше да разпарчим една доста голяма върба. Стволът и беше с диаметър около 30 см. Като за първо рязане впечатленията ми са добри. Бързо развърташе обороти и без много зор режеше. Веригата дойде добре заточена и нямаше проблеми с нея, само се наложи да се опъне един два пъти. За паленето за сега няма забележки. Единственото което не ми хареса е че след като я оставих направи петно от маслото за веригата, явно пуска от резервоара.Това е за сега , за по-късно пак ще споделя впечатления.

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Колко трябва да е луфта на свеща?След първо дърпане свеща е мокра /студен двигател на смукач/ без смукач - никакви признаци.Филтъра е чист.С винта ще пробвам

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Първоначално публикуван от offvt Преглед на мнение
                    Колко трябва да е луфта на свеща?След първо дърпане свеща е мокра /студен двигател на смукач/ без смукач - никакви признаци.Филтъра е чист.С винта ще пробвам
                    0.5-0.6mm. трябва да е луфта ,ама щом още с първото дърпане се опикава работата ,ми се чини ,че има нужда от обслужване на карбуратора.

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Дерзайте момци, аз колкото и да искам , не мога да помогна при китайчетата, теорията също не помага.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Никога повече Акита-гълта бензин като ламя,тежка и след първите 2 кубика метровки усукан колянов вал В сервиза беше пълно с такива като моята След два месеца мотане при демонстрацията,че е отремонтирана се скъса пружината на стартера
                        Без да се замислям следващата ще е Хускварна или Щил

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          На Партнера с който режа, съвсем откровено си пише че е китаец. Досега е изрязал доста и не бих казал, че сме се отнасяли внимателно с него. Единственият дефект, който е показал е скъсана демпферна пружина към ръкохватката. Сега е с пружина от барабанни спирачки. Другата бръмчилка е някаква, на която пише Shark. Идея нямам кой я е произвел, но имам силни подозрения. Дадоха ми я в качеството на донор, уж безвъзвратно убита. Така казал самоковският майстор... Оказа се, че просто има гръбначен живот в карбуратора и резервоара. Работи безотказно, но е е сравнително слабичка (38 см3)
                          Скоро си играх с един Щил 260. Нема друга, такава злобна и производителна гад.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Приемам мнения за нещо леко ,икономично и сигурно с цел 10-15 м3 на година. Цената не е от значение.

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              На Партнера с който режа, съвсем откровено си пише че е китаец.
                              Партнера не е китаец,често чупят въпросните пружини,и аз смених 2 бр. досега,в магазина като кажеш пружина за.......и продавача те спреварва да довърши за партнер и ти я вади веднага !
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от vladavramov Преглед на мнение
                                Приемам мнения за нещо леко ,икономично и сигурно с цел 10-15 м3 на година. Цената не е от значение.
                                Щил-230.
                                0осем9осем7шест0осем7едно
                                Миро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X