Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Не знам защо смятате, че е по опасно. Годишно около 1000 души се трепат с МПС и сигурно около 20-30 моториста. Колите по опасни ли са по тази логика от моторите или се карат повече коли, защото е по лесно и за това? Може би, защото е по лесно и човек си притъпява вниманието. Хубавото е, че може да ти удреже само пръст.
    Защото с резачка, дори и най слабата, не реже а къса и то все около опасни зони по човешкото тяло. Баща ми е мебелист дърводелец от 100г., дядо ми беше и той. Братовчедът също, и двамата му сина също (живеят през две къщи) има и още. Аз също пипам от време на време. Единственото опасно според мен е ако си без очила или си много умен да сложиш видиев диск.
    Наистина трябва да се направи, малко време и желязо. Мотор монофазен или трифазен, ако е в къща и на село има ако се разтърсиш. Две шайби, ремък, диск (50-70лв. за цял живот), мотор, ама да не е 100кг. че не можеш мръдна циркуляра, и малко желязо.
    Ще снимам един на 120 години, цялото село му се изрежда да реже дърва и подпалки, качват го в една трудовашка количка и газ. А преди два месеца продаде (подари) баща ми един циркуляр с абрихт и бор апарат за 160лв, че седяха е така. Важно е да се сваля плотът за да е лесно преносим. Има доста по широко приложение от резачка и е по евтин от хубава резачка. Все ми се струва, че е по добре, но това е лично мнение.
    Пийте червено вино! Дава здраве.
    А то ни трябва за да пием ракия!

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Днес,видях в БАУМАКС Варна,моторен верижен трион 'RIDER'-159лв.Представиха ми го,като Българско производство,с 2г. гаранция!Доста се подвоумих дали да си взема,защото от Българската техника съм останал доволен като цяло.Но,за такава цена нещо много не ми вдъхва доверие,да е MADE IN BULGARIA !Какво ще кажете,някой притежава ли такова чудо на техниката,и доволен ли е останал?

      P.S-В нета,не открих отзиви от собственици на този бензинопил !



      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
        Това за което горовиш и това което се продава като Партнер и Маккълък (само лепенките им са различни) Пълни боклуци са
        Аз пък ти казвам че двете марки са абсолютно едно и също,каталожните им номера са еднакви на частите и изобщо не са боклуци,еле пък пълни !Нещо си се заблудил ! 4 години режа дърва по 10-20 кубика на лято с партнер 351,а колко двора е изчистила и дървета и лежат на съвеста .....имам и хускварна 440Е ....!

        Гергин Цирколяра е отлична машина но все пак моторния трион се използва за дърводобив,може и да има ток ама по принцип няма,пък и да има трудно се събаря дърво с цирколяр !
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Защо не пробвате Oleo-Mac по-евтини са от Stihl, но са на тяхното ниво като качество.

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Първоначално публикуван от IvaSto Преглед на мнение
            Защо не пробвате Oleo-Mac по-евтини са от Stihl, но са на тяхното ниво като качество.
            Пробвали сме ги. Никакви забележки!
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Режа с МАК-ХУСКВАРНА съвместна разработка.Преди това с МАК-ПАРТНЕР никакви проблеми и яко газ.Сега си ги имам и двете,втората е за ремонт на карбуратор след доста години безотказна работа!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Имам "Poulan micro XXV 33куб.см "ползвам го за кастрене докато съм на дървото. Навъртял е сума години и кубици ,мой познат го е купил през далечната 1982, втора ръка и след зареждане с лимонада, вместо бензин попадна в мен, реве си за ремонт скоро ще го разглобя да видя дали само бутало и сегменти ще са нужни или цял комплект(второто е по вероятно).
                Преди 4г. купих едно "Спарки TV3840" ей голяма пръчка излезе след смяна на маслената помпа още на втората година ,сега се повреди бубината (преди беше голям зор да го подкарам ,сега пък немога да го угася).Преди работа трябва да го чопля 40мин. след което работя 20мин.и се почва разглобяване продухване и всички такива процедури,та накратко за нарязването на 1куб.м.дърва имам 1 час ремонт и 25-30мин работа.
                Разполагам и с каторжническия "Урал-2" от 92г. (наследих го от вуйчото преди 15г)след подмяна на разядените мембрани с нови и от по-качествен материал пали от второто дърпане и работи като по учебник ползвам го само за сухи и дебели дървении всепак е 13кг.С 1.5л. бензин нарязва почти 2 куб.дърва.
                А преди седмица ,понеже ме ядоса спаркито, заприходих щил 260,още не съм я напъвал както трябва ама имам чувството ,че досега не съм имал моторен трион.

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Първоначално публикуван от keymaker Преглед на мнение
                  Имам "Poulan micro XXV 33куб.см "ползвам го за кастрене докато съм на дървото. Навъртял е сума години и кубици ,мой познат го е купил през далечната 1982, втора ръка и след зареждане с лимонада, вместо бензин попадна в мен, реве си за ремонт скоро ще го разглобя да видя дали само бутало и сегменти ще са нужни или цял комплект(второто е по вероятно).
                  Преди 4г. купих едно "Спарки TV3840" ей голяма пръчка излезе след смяна на маслената помпа още на втората година ,сега се повреди бубината (преди беше голям зор да го подкарам ,сега пък немога да го угася).Преди работа трябва да го чопля 40мин. след което работя 20мин.и се почва разглобяване продухване и всички такива процедури,та накратко за нарязването на 1куб.м.дърва имам 1 час ремонт и 25-30мин работа.
                  Разполагам и с каторжническия "Урал-2" от 92г. (наследих го от вуйчото преди 15г)след подмяна на разядените мембрани с нови и от по-качествен материал пали от второто дърпане и работи като по учебник ползвам го само за сухи и дебели дървении всепак е 13кг.С 1.5л. бензин нарязва почти 2 куб.дърва.
                  А преди седмица ,понеже ме ядоса спаркито, заприходих щил 260,още не съм я напъвал както трябва ама имам чувството ,че досега не съм имал моторен трион.
                  Последното изречение ме взриви)) Все едно ми го взе от устата.
                  260 направо кърти. Напъвай я колко можеш. Режа с таквоз нещо трябва да е 4г. Като малко дете я гледам. Няма такъв кеф. Баси дзвера. Веригата ако е наточена как си требва, бута гората. Вчера бах в Щил за едни точила и се разприказвах ме с продавача. Излизал е 261 модел. със 100гр. е по лек от 260, дето е най малката в професионалния клас. Някви електроники и наблъскали и незнам си какво, да не занимавам. Та викаше, че и тук е тръгнало като при колите. На 260 няма какво да и се развали. За вкъщи е излишно да се взима тоя модел, ама ако си режеш по сериозно не виждам какво по добро има на пазара. Дълго да си я ползваш и само по предназначение.
                  Пийте червено вино! Дава здраве.
                  А то ни трябва за да пием ракия!

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Предлагаха ми 261 ама аз съм на принципа колкото по-малко електроники и усложнения ,толкова по сигурно(затова чука е трудно да го повредиш).Взех последната машина от магазина в склада вече нямало били са до изчерпване на количествата вече се предлага само 261, а 260 каквото е останало по магазините.

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Здравейте, темата е малко стара, но да запитам, някой има ли мнение за резачките от линка http://www.viki-mashini.com/index.php/rezachki. Като цена са евтини и сто процента са китайски.

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Първоначално публикуван от dimi_54 Преглед на мнение
                        Здравейте, темата е малко стара, но да запитам, някой има ли мнение за резачките от линка http://www.viki-mashini.com/index.php/rei. Като цена са евтини и сто процента са китайски.
                        ------------------------------------
                        от такава с модификация 5200 вадих разтопената касуловка на основен лагер(що така са я сковали?.Е наемам никакво понятие)въпросната се скапа на средата на първия резервоар ,после блокира,след ремонт със сила и чук буталото се отлепи от цилиндъра и до днес си работи.А много такива съм ги погребал ,но за 70 -90 лв. е каквото ти се падне(също като:прасе,зет и акумулатор). Не бих я купил и за пикник ,да не говорим за къмпинг(3-5 нощувки)вероятноста да се спомина от хипотермия е доста силна,а по причини:жена и дете,гласувам доверие на poulan micro xxv или последната придобивка щил 025.

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Благодаря колега, трябва ми резачка да кастрим дървета в района на фирмата я се наберат 2-3 кубика я не.
                          Говорих с продавача на въпросните резачки, гаранция не дава никаква но казва че ако не работи веднага ще я смени. Колко може да се вярва не знам.
                          Ще видим какво ще каже шефа, в момента малко сме закъсали със средствата.

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Като стана дума за резачки се сетих:

                            Един чукча си купил дърворезачка от много известна фирма. В рекламата пишело, че може да се нарежат 90 кубика дърва на ден. Започнал чукчата да реже. Ден, два , три - повече от 50 кубика не може да нареже. Отправил рекламация до фирмата. Като всяка реномирана фирма изпращат двама експерти да се запознаят със случая. Накарали чукчата да им покаже как реже. Рязал чукчата, рязал, но не можал повече от 50 кубика да нареже.
                            Вечерта в хотела експертите си говорят: Представяш ли си колко щеше да нареже, ако я беше запалил тази резачка!
                            Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                            Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
                              Като стана дума за резачки се сетих:

                              Един чукча си купил дърворезачка от много известна фирма. В рекламата пишело, че може да се нарежат 90 кубика дърва на ден. Започнал чукчата да реже. Ден, два , три - повече от 50 кубика не може да нареже. Отправил рекламация до фирмата. Като всяка реномирана фирма изпращат двама експерти да се запознаят със случая. Накарали чукчата да им покаже как реже. Рязал чукчата, рязал, но не можал повече от 50 кубика да нареже.
                              Вечерта в хотела експертите си говорят: Представяш ли си колко щеше да нареже, ако я беше запалил тази резачка!
                              Хубав анекдот колега ,та в тази връзка при всеки случай ако взема такава резачка ще я запаля, но колко ще нарежа

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Е няма да нарежеш много,Само ще си хвърлиш парите на вятъра.Това чудо е на Китайското-Китайско менте.Един приятел си взе такава,не беше изгорил и половин резервоар и спря да маже веригата,продължи да реже като мажеше веригата с масло от време на време и докато изгори горивото мотора закова.
                                ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X