Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Ползвам Хускварна модел 340 отлична машинка.
    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Благодаря на всички за съветите.

      Хората са казали - не питай старило, питай патило.

      Както бях писал и по-горе, на въпросната резачка ще и се събере ~ 1 кубик годишно, и дилемата взе да се оформя между хубава бичкия и евтина резачка.

      Да, ама тия съвети - за Партнера - взеха да се събират, и май дядо Мраз ще получи конкретна заявка - 250 лева сякаш съм си ги заслужил, за да си ги подаря

      Много ценно приложение имало китайчето от 70 лева - въобще не бих се сетил, че може да се ползва като комплимент към горските, а също и това, че освинва яко около себе си, ще го изхвърли от класацията.

      Сега, ако някой има предпочитан търговец в Пловдив, от където да пазарува дядо Мраз, и го сподели на ЛС, ще бъде точката в избора ми ( там поанта ли му се викаше, какво беше )

      Много ценни съвети - благодаря на всички отново!

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        .

        Да, ама тия съвети - за Партнера - взеха да се събират, и май дядо Мраз ще получи конкретна заявка - 250 лева сякаш съм си ги заслужил, за да си ги подаря

        !
        В момента в Практи..ера има примоция на Макчета - 239.99 барабар с калъф Хуск.

        П.с. Моето изкара 20г. преди да посети сервиза. Над 150 кубика е резнало.

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          В момента в Практи..ера има примоция на Макчета - 239.99 барабар с калъф Хуск.

          П.с. Моето изкара 20г. преди да посети сервиза. Над 150 кубика е резнало.
          Маккълъч е по-зле от Партнера, нище че и двете са евтини Хускварни
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Маккълъч е по-зле от Партнера, нище че и двете са евтини Хускварни
            Знам ли? Колегата ми си взе Партнер преди 3 години и вече даде фира. Ползаваме ги с едно и също натоварване и консумативи, а при него буталото задра.

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Твоето е от преди 20 години
              Аз ти говоря кво има сега на пазара.

              Вени, ако дядо Коледа е добър виж Пламен какво ще ти оферира за Хуск и да знаеш че ти е до живот
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Вени, ако дядо Коледа е добър виж Пламен какво ще ти оферира за Хуск и да знаеш че ти е до живот
                Пламен е лесен, ще мъча дядо Мраз!!!

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  250лв. за Партнер , да даде още 120 и да си вземе истинска. Нова Нива за 13000 и нова ТЛК за 16000лв, няма да питам кой какво ще вземе.(не знам дали е добро сравнение) По добре изборът да е между хубава бичкия и китайска резачка. Колегата "paksss" е дал много кратко и точно описание на нещата. На наща улица има четири Щила. Единият е на 16г., на комшията до нас.
                  А за колегата дето не харесва Щил.
                  Да я снима и да я пусне тук за продаване, да видим колко време ще се задържи.
                  Пийте червено вино! Дава здраве.
                  А то ни трябва за да пием ракия!

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Реално колко трябва да струва,втора ръка Щил.Ще режа около 10-15куб.на год.Трябва да си купя резачка до 10-15дни.Имам късмет с тая тема,и горе долу се осветлих по въпроса.Но не ми се дават толкова пари за нов.Мислех отначало дали за мен не е по подходящо електрическа.То тея дърва ще се режат само в двора ми за лични нужди.

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Е на колегата bumbako на 14.10 пусна МС 180 днес го е продал. Нов е 440лв. той го продаваше за 300лв.

                      10-15 на година, в двора. Аз съм за класически , циркуляр и си режеш леко, чисто и най малкото е по безопасно в пъти от която и да е резачка. Цената зависи, но ако нова е 500лв. за 400лв. не си струва, според мен.
                      Пийте червено вино! Дава здраве.
                      А то ни трябва за да пием ракия!

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        В момента в Практи..ера има примоция на Макчета - 239.99 барабар с калъф Хуск.

                        П.с. Моето изкара 20г. преди да посети сервиза. Над 150 кубика е резнало.
                        Това за което горовиш и това което се продава като Партнер и Маккълък (само лепенките им са различни) в момента даже и 34-ти братовчеди не са си. Пълни боклуци са. Казвам го на база личен опит и опита на мои приятели.
                        Аз преди няколко месеца стоях пред съшия избор като Вени - почнак от китайка за 90лв нова и накрая стигнах о втора употреба Щил MS260. Купих я от колега от този форум. Тука в момента сезона на дървата тече с пълна сила и да ви кажа изобщо не съжалявам за избора си. Така, че съвета ми към Вени е - ако ще си даваш парите за нещо - нека то да си ги струва!
                        Don't hunt IF you can't kill
                        първо 0883 после 333 накрая 448

                        LZ1BGD

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Първоначално публикуван от Гергин Преглед на мнение
                          Е на колегата bumbako на 14.10 пусна МС 180 днес го е продал. Нов е 440лв. той го продаваше за 300лв.

                          10-15 на година, в двора. Аз съм за класически , циркуляр и си режеш леко, чисто и най малкото е по безопасно в пъти от която и да е резачка. Цената зависи, но ако нова е 500лв. за 400лв. не си струва, според мен.
                          Да разбирам че по добра работа би ми свършил циркуляр.Ако е така би ли ми казал какво по точно да търся.То най лесно да купя от първия магазин,но по добре да питам.

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Първоначално публикуван от Гергин Преглед на мнение
                            . Аз съм за класически , циркуляр и си режеш леко, чисто и най малкото е по безопасно в пъти от която и да е резачка.
                            Спорен е въпроса с безопасноста . В стария завод имахме стационарни верижни триони Долмар с по 3 метра шина и бензинови на Хускварна от тежкия професионален клас и нямаше проблеми а на циркулярите в цех ширпотреба за 4 години поне 5 човека си отрязаха пръстите а бяха майстори дърводелци . Мене лично тръпки ме побиват като ми се наложи да работя на някоя дърводелска машина.
                            Първоначално публикуван от Руди Преглед на мнение
                            Да разбирам че по добра работа би ми свършил циркуляр.Ако е така би ли ми казал какво по точно да търся.То най лесно да купя от първия магазин,но по добре да питам.
                            Става въпрос за голям стационарен циркуляр . Такива не се продават готови трябва да си го направиш и със сигурност няма да ти излезе по ефтино . Трябва ти ос с лагери и лагерни тела имаше ги готови в Мосю Бриколаж под 100 лева ; ел. двигател поне 2.2 киловата на 2850 оборота цена 250 - 300 лева нов ; циркулярен диск едни 50 - 70 лева ; маса винкел ламарина труд ??? ; ремъци ремъчни шайби ??? . Смятай сам . Ако ще работиш само в двора по добър варянт е електрически верижен трион но и там само марковите са добри .
                            Последно редактирано от sek.1; 23-10-11, 21:44.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Циркулярът е с пъти по-опасен от всеки верижен трион.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Както и всичко друго изборът зависи от задачата. В моя случай - нарязване на крайно количество жп траверси (букови, отлежали, пропити с дявол знае какво). Режа ги с евтин електрически китаец, понеже задачата му е само това и ако оцелее след нея всичко друго ще му е бонус, и ще изкара още поне пет години режейки по един два клона на сезон. Засега съм на 2/3 от количеството и със самата машинка проблеми нямам, ноо тия гадове ядат веригата все едно е от алуминий (оригиналната верига е уж орегон, купих си още една уж с твърди зъби в опаковка на Бош, ама на самата верига пак пише орегон). Утре ще ги нося и двете за точене. Единственият проблем с машинката е, че като позагрее повечко прекалява с омасляването на веригата, от което започва да пуши неприятно.
                                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X