Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Котлон на течно гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Котлон на течно гориво

    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    Аууууу, сега като каза и видях, че бутилката с помпата са отделно прибрани и са останали вкъщи . Търча да пратя помпата
    Чакай, седи!
    Има някакъв шансТ евентуално да стане от оптимуса.
    Естествено ако да стане 1:1 - нищо няма да изнасилвам!
    Не е никак голям ама и нищо не гори!
    Ща видя по-късно че съм в Мездра все още.
    Враг усраине

    Коментар


    • От: Котлон на течно гориво

      Споко, пратен е , нали ще мерим ефективност, няма да допускаме предпоставки за спекула Всичко ще бъде оригиналдъ
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • От: Котлон на течно гориво

        Да, няма да стане връзката с насосите нито на пингвин-а нито с тази на оптимус.
        Козата си сака пръча!
        Стандартите спазващи различните производители явно се ограничават само и единствено с контейнерите за горивото!
        Може би и дюзте - стандартният размер и форма изглеждат но все още не съм сигурен в това.
        Поне за примус и оптимус не съм все още.
        Пингвинските са си абсолютно стандартни.
        То какво ли нестандарно и патентовано да му е на един калиброван отвор, ебаси.

        Та добре си направил ама трябваше поне това да пуснеш за моя сметка - не беше такава уговорката!

        Иначе съм адски приятно изненадан от сувенирчето и писъмцето.

        Не помня кога за последно съм получавал аналогов мейл!!!

        Даже и сметки вече не получавам на хартия - много благодаря, Ванка!

        За адаптора ще се разберем офлайн за да не запаме темата.
        Ще свършим работа!
        Враг усраине

        Коментар


        • От: Котлон на течно гориво

          Абе иуоворката не беше, ама ти си губиш времето за ревюта, не може и всички масрафи да плащаш.
          Както казал Бай Ганя - имал съм пари платил съм. Здраве да е.
          Да видим сега какво ще покаже ревюто, кой е дал пари на вятъра
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • От: Котлон на течно гориво

            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
            Аз от шмела особени изненади не очаквам.
            Може би с алкохол но ще взема да потърся 1л чист, етилов алкохол както и денатуриран, син*спирт.
            За тези проби обаче от Мегахим!
            Този който купивах, като пристигна пингвина се оказа с не-малко водно съдържание.
            Видях какво остава след себе си като се изпари...
            Вероятно затова така и не успях да подкарам тогава пингвина него!
            Иначе имам под ръка, сега и тогава изопропилов алкохол останал от сплайсьорският ми занаят.
            Купувал съм си го тогава ама и аванта да е бил - е не съм толкова любопитен!
            Все едно да тествам котлоните със zippo флуид (не било просто бензин, жив да не бях!).

            То горенето на алкохол е от чисто любопитство.
            Дори скапаният син спирт е по-скъп от литър обикновен бензин, тоест икономически няма и грам обосновка.
            Само може да по-лек.
            Въпросът е в екстремни ситуации дали и на какво все пак може да се разчита.
            И кой котлон е по-практичен именно в такива сличаи.
            За в нормални такива си има бинзинец.
            И нафта за тези, които я горят...
            Как така руска техника със спирт бре?! "Ето светотатсво!"
            Последно редактирано от Тодоров009 (Войводата); 29-12-15, 19:28.
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • От: Котлон на течно гориво

              Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
              Как така руска техника със спирт бре?! Ето светотатсво!"
              Син спирт бре, ще го горя само - ча толко не съм изпаднал че да го изцоцам!
              Днес зех такъв на Мегахим - Декоратор.
              Нали по-преди установих, че газчицата им за горене е истинска, като едното време.
              Ще видим спирта какъв им е, 3.40лв/литър или нещо такова.
              Купих от аптеката и един литър 95% етилов алкохол - 7.30лв/литър.
              Принципно не трябва да има никаква разлика за горенето - няма да го пия, я.
              Е, поне единият със сигурност не!

              Значи на Иван техниката е Primus MultiFuel EX.
              Това май е малко по-стар модел, сега се продават OmniFuel, както и някаква титаниева версия на последният - OmniLite Ti.
              Засега се ограничавам да погледна колко тежат само горелките.

              Primus MultiFuel EX: 343 грама.
              Optimus Polaris: 328 грама.
              Pinguin Piro: 260 грама.

              Като дойде насоса на примуса ще видим финално за какво тегло става въпрос.
              Ясно е от сега, че пингвинският ще е най-лек защото е изцяло от пластмаса.
              Бутилките няма да ги коментирам, защото има различни обеми и материали.
              На който от каквото му става

              И най-важното - кой/как и с какво бачка.
              Но това вероятно ще се случи след празника.
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Котлон на течно гориво

                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                И най-важното - кой/как и с какво бачка.
                Аз лично ще чакам резултата от тестовете с голям интерес
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Котлон на течно гориво

                  Ето тази част от инструкциите липсва в книжката на Pinguin Pyro.
                  В PDF-а на примуса си е ясно написано коя дюза за какво се използва.
                  В книжката на пингвина нищо такова не се намира а освен това дюзите дори на са надписани по никакъв начин.
                  Явно се разчита на проба/грешка.
                  Да не говорим, че липсва и електронен вариант на мануала.
                  Писах им да кажат коя за какво гориво е да видим дали ще отговорят.
                  И как. Това просто да видя как им е съпорта, не че разчитам много на тази информация.
                  За толкоз пари... Толкоз.

                  Ето това са препоръките относно горивата с които работи Primus MultiFuel EX.
                  Тоест N:45 за пропан-бутан, N:37 за бензини и N:28 за керосин/газ за осветление/дизел.
                  Просто и ясно.



                  Любопитното за Optimus Polaris e, какво пише по отношение на горивата:

                  ONE JET - ANY FUEL: The multitalented stove with its single jet technology delivers excellent cooking performance with LPG Gas, White Gas, Kerosene, Diesel and Jet Fuel without having to change anything on the stove.
                  Интересна е следната забележка от която излиза, че производителят казва да не се използват горива на алкохолна основа в Optimus Polaris.
                  Няма как обаче, ще му се наложи да го опита.




                  Чехите къртят мивки, евала за реакцията.
                  Въпреки, че реално дюзите са 3 вида...


                  From: Pinguin - Lukáš Soumar <XXX@pinguincz.cz>
                  Date: Wed, Dec 30, 2015 at 10:07 AM
                  Subject: RE: PINGUIN PYRO - user manual
                  To: XXX@gmail.com


                  Hi,

                  user manual for Pyro stove attached.
                  For benzin and Kerosene is same jet. Different jet is only for Gas.


                  S pozdravem / Best regards
                  Качил съм го тук, че на сайта им го няма за сваляне.
                  Последно редактирано от Esper; 30-12-15, 10:11.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Котлон на течно гориво

                    Тоя Шмель 2 наистина ще излезе рядък . По техническия паспорт е произведен април 1982 година и е продаден на 02.07.1982 година . Явно това е преходния модел когато са минали от зъбна рейка към екцентриков механизъм в крана на горелката . Има бележка да върнеш в завода отзиви за работата на котлона . Системата за маркетинг на СССР ще се окаже по успешна от днешната на много големи фирми . Горелката с пределно просто устройство . Предимството на екцентриковия механизъм е че на практика е вечен няма какво да се износи . Отливката е малко неугледна и необработена но работи . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 002.jpg
Прегледи:1
Размер:62.5 КБ
ID:5697440Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 001.jpg
Прегледи:1
Размер:38.5 КБ
ID:5697441Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture.jpg
Прегледи:1
Размер:50.3 КБ
ID:5697442Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29EB4F77.jpg
Прегледи:1
Размер:63.7 КБ
ID:5697443Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 001.jpg
Прегледи:1
Размер:38.5 КБ
ID:5697441Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 002.jpg
Прегледи:1
Размер:62.5 КБ
ID:5697440Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0081.jpg
Прегледи:1
Размер:72.2 КБ
ID:5697446Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0082.jpg
Прегледи:1
Размер:85.5 КБ
ID:5697447Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0083.jpg
Прегледи:1
Размер:81.9 КБ
ID:5697448Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0080.jpg
Прегледи:1
Размер:65.9 КБ
ID:5697445Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0079.jpg
Прегледи:1
Размер:88.8 КБ
ID:5697444
                    Последно редактирано от sek.1; 01-01-16, 08:25.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Котлон на течно гориво

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Шмела работи доказано на 2 горива бензин и газ за осветление . Ще тръгне със сигурност и на пропан - бутан ако има как да му го подадеш . Вижте руснаците какви шмелове правят [ATTACH=CONFIG]844857[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]844860[/ATTACH]
                      Eх да му се не види, колко такива бутилки от фреон съм раздал и изхвърлил. Работих в едно месо преработвателно предприятие, Купувахме фреон той е различен но бутилките бяха точно такива и понеже не са за голямо налягане а и кранчето пускаше само навън ги изхвърляхме.
                      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                      Коментар


                      • От: Котлон на течно гориво

                        Ако ти трябват свиркай . Тия не се пълнят имам поне 5-6 и ако ми трябват имам от къде да взема .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Котлон на течно гориво

                          Изрових това нещо, кажете ми с какво работи, спирт ли газ за горене ли бензин ли? Има ли някаква процедура за паленето му, по средата има дюза напомпва се и от малкия винт се пуска налягането.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160102_131206.jpg
Прегледи:1
Размер:164.3 КБ
ID:5697504 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160102_131215.jpg
Прегледи:1
Размер:168.5 КБ
ID:5697505 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160102_131245.jpg
Прегледи:1
Размер:172.6 КБ
ID:5697506

                          Коментар


                          • От: Котлон на течно гориво

                            Това е най вероятно съветски примус Рекорд . Има много вариации включително и на завод Хром Силистра като първия е Примус от началото на миналия век . Работи само на газ за осветление . Технологията на палене е следната : Зарежда се с газ за горене . Понеже на руски газ за горене е керосин много хора се бъркат . В чашката под горелката се налива спирт и се пали за да подгрее горелката . Като спирта изгори се припомпва на помпичката докато почне леко да съска и с клечка палим горелката . След като запали допомпваме до устойчиво горене . За да го угасим изпускаме налягането от малкото винтче от страни на пробката за наливане на газ . Това е първо поколение примуси и няма кран за регулиране силата на пламъка . Горенето се регулира с увеличаване и намаляване на налягането .https://www.youtube.com/watch?v=63KYrrswmBk
                            Последно редактирано от sek.1; 02-01-16, 13:17.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Котлон на течно гориво

                              Имам същия и работи без грешка на бензин.
                              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                              Коментар


                              • От: Котлон на течно гориво

                                На газ определено не желае, изгаря спирта и край, или съска силно и гаси пламъка или просто не иска да гори самостоятелно и това е. Може ли да е от газта за горене от магазина? Обяснете по подробно има ли други чалъми? Колко да помпам 2-3 пъти на помпата ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X