Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Котлон на течно гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Котлон на течно гориво

    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
    Кой какво е придобил, че напоследък ми е натопорчено и съм изпуснал нишката?
    Шмель от Станьо ли?
    Каквото и да е - честито!
    .
    Не е от мен от продавалника на нашия форум е ама това няма значение . http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=207666 То опре ли дюзата да я сменяш на връх Еверест изпуснал си момента . Предварително трябва да си се подготвил за типа гориво което носиш или има на място .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Котлон на течно гориво

      Я, кво съм изпуснал да забележа
      Вярно ме вее вятъра напоследък, за съжаление в преносният смисъл а не по билата
      Нищо, мислим по въпроса активно!

      Да, вЕрно няма значение.
      Шмела е сила.
      Нагоре бях писал - нафта, газ за горене и бензин, поне моя ги папа и гори екстра.
      За парите си.

      Дюзите... Подменят се за минута при нормална ситуация.
      При екстремна... Не би трябвало да се налага.
      Предвид по-добрата работа на котлона, предвид по-малкото тегло на примуса, предвид и по-голямата здравина (на титаниевият)...
      Бе направо не намирам причина да купя нещо различно.

      Всичко това с уговорката ако цената не е фактор.

      Ако тя се намеси става съвсем сложно.
      Враг усраине

      Коментар


      • От: Котлон на течно гориво

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Не е от мен от продавалника на нашия форум е ама това няма значение . http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=207666 То опре ли дюзата да я сменяш на връх Еверест изпуснал си момента . Предварително трябва да си се подготвил за типа гориво което носиш или има на място .
        Нали това казвам: при изкачване знаеш какво ще носиш и сменяш дюзата долу. При няколкомесечно пътуване извън цивилизацията не можеш да повлечеш тубите - разчиташ на каквото намериш на място. А да носиш и сменяш дюзи по път за да икономисаш малко гориво и 1 мин. време за завиране на водата може би не е много светла идея.

        Още нещо - ако ще разчиташ на местни продукти и ще готвиш по-засукани манджи, котлона трябва да може да регулира плавно пламъка (MSR Dragonfly, Optimus и Primus). Ако само ще правиш чай, ще вариш спагети или ще приготвяш лиофилизирана храна - може да минеш и без тази екстра. (Coleman, Pinguin Pyro, Edelrid Hexon и Soto са така)...

        Коментар


        • От: Котлон на течно гориво

          Всеки котлон с кранче има възможност за плавно регулиране на силата на горене . Включително руските Шмель и Турист .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Котлон на течно гориво

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Всеки котлон с кранче има възможност за плавно регулиране на силата на горене . Включително руските Шмель и Турист .
            Не и според тези другари (а те се броят за авторитети в доста от известните западни форуми):http://thenextchallenge.org/liquid-multi-fuel-stoves/
            Последно редактирано от ezhko; 14-03-16, 07:17. Причина: уточняване

            Коментар


            • От: Котлон на течно гориво

              Тези другари също казват, че всички котлони регулират мощността.
              Просто някои котлони имаш още един шибър (демек врътка) с която може да се настройват по-фино.
              Като поларис примерно.
              И това дори не е необходимо да го чета някъде - ми то само спиртниците нямат врътка!

              Иначе този сайт съм го цитирал на 1 страница преди сумати време.
              Тогава го намерих случайно но до сега е единственото място, което не съм хванал с невярна информация,
              Напротов, сичко е истина!!!
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Котлон на течно гориво

                Иначе казано, без фина врътка - няма засукана манджа.
                А далеч не всички котлони имат такава. Според линка, Еделрид и Пингвин - нямат.

                Коментар


                • От: Котлон на течно гориво

                  Какво точно нямат?
                  Нали имам баш пингвин - купил съм си го чинно.
                  Има си врътка за регулиране на мощността горе на помпата.
                  Зеленото кранче по-долу върши тази работа.
                  Да, малко грубичко се регулира ама със сигурност се регулира.
                  Не съм го изчел този линк със запетайките, признавам си ама по спомени пингвин пиро не го бяха тествали обстойно.




                  P.S: Я какъв красавец... вярно нЕма кранчета и разни тумблери за засукани манджи ама е бЕл метал, има си вата вътре, според клиповете в тубата гори та са не знае...
                  И то с гориво с което всички останали "повръщат"!
                  Само капачка да си имаше да му се не знае...

                  Последно редактирано от Esper; 14-03-16, 17:16.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Котлон на течно гориво

                    Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                    Не и според тези другари (а те се броят за авторитети в доста от известните западни форуми):http://thenextchallenge.org/liquid-multi-fuel-stoves/
                    Когато крана е на бутилката и до котлона имаш маркуч е възможно да се регулира по трудно силата на горене но когато шибъра е директно под или в самата горелка регулирането е изключително прецизно . Това е поради принципа на регулиране . Когато шибъра е директно в горелката регулира вече изпарената готова за горене фаза . Така при Шмель ; Турист ; Оганьок и западните им прародители . При шмеловете специално регулирането е изключително прецизно . Имам ги всичките по няколко .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Котлон на течно гориво

                      Онзи ден направих "полеви" тест на пингвина.
                      Змейче е, събира се в съдинката задно с аксесоарите но не съм мерил тегло.
                      Този тест е "моторджийски" излет, теглото на раницата е без значение.
                      Трябва да си купя съд за гориво от 1 литър за да може да се ползва и за резерва на "коня" че с този половин литър съм го закъсал.
                      Паля си го на чист бензин - мислех да взема отдело спирт ама прецених, че е излишен обем и разхищение.
                      Пали се без грижа на 95 октана бинзин, при подгряването малко пуши но после като отработи издухва саждите и нищо не остава при прибирането.
                      И оная приказка, че бензинов котлон осмърдявал багажа не е вярна - няма нищо подобно, горски!
                      Раницата ми може да мирише на всичко друго но не и на бензин!

                      Иначе Станьо, както обикновено е прав.
                      Когато крана е на течната фаза регулирането е малко... Бе много инертно.
                      Милимунда врътка на кранчето и ефекта ида след половин минута.
                      На Ванката примуса реагираше веднага но там шибъра е на самата горелка.
                      На пингвина е далеч от огъня, горе на помпата.

                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Котлон на течно гориво

                        Аааа недей лъга хората бе При мен кранчето е на маркуча , който свързва резервуара с горелка, като е откъм страната на бутилката
                        Айде весели пътешествия
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • От: Котлон на течно гориво

                          Обърках го с оптимуса.
                          Което не променя факта, че имаш още един шибър долу на горелката, м/у крана и дюзата
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Котлон на течно гориво

                            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение

                            Иначе Станьо, както обикновено е прав.
                            Когато крана е на течната фаза регулирането е малко... Бе много инертно.
                            Милимунда врътка на кранчето и ефекта ида след половин минута.
                            На Ванката примуса реагираше веднага но там шибъра е на самата горелка.
                            На пингвина е далеч от огъня, горе на помпата.
                            Динамиката на флуидите никога не ми е била сред любимите дисциплини но по неволя я понаучих Като идваш някой ден към мен вземи го тоя пингвин да го погледна не можем ли да му насадим кранче непосредствено пред входа .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Котлон на течно гориво

                              Е, няма нужда - благодаря все пак.
                              Това не е проблем а по-скоро особеност.
                              Всичко е наред като се има предвид при есплоатация.
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Котлон на течно гориво

                                А веднага ли гасне след като затвориш крана или след някакво време ?
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X