Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Котлон на течно гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Котлон на течно гориво

    Интересно, не бях виждал такова, на мой братовчед дядо му имаше подобна бензинова лампа, но без поялника.
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • От: Котлон на течно гориво

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      ...Жената изпадна в тих ужас като го видя в хола
      Не е типично за жена да е тиха в такава ситуация... Дресировка?

      Иначе донякъде съм съгласен, че от това турено на коледна похривка лъха толкова естетика и 0ют колкото академизъм от един мангал [emoji3]
      Враг усраине

      Коментар


      • От: Котлон на течно гориво

        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
        Не е типично за жена да е тиха в такава ситуация... Дресировка?

        Иначе донякъде съм съгласен, че от това турено на коледна похривка лъха толкова естетика и 0ют колкото академизъм от един мангал [emoji3]
        След толкова години ми е свикнала на номерата Дип че съм на втори етаж на къщата и е бая зор струга да го замъкна в хола То от бензинова лампа покрай коледа на село се притеснява само домашното прасе Тука в София поради липса на такова няма страшно .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Котлон на течно гориво

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          ...Западния бащица на Турист ПТ 1 Optimus R 8
          Това на снимката не е този модел.
          R8 няма помпа на резервоара, както и туриста.
          1:1 само май тумблера на кранчето е малко по... Не-сделан! [emoji3]

          Hiker им е модерният еквивалент, изглежда като горните от време оно но горивото е под налягане (насос в резервоара) и пише, че вече бил мултигоривен.

          PS:

          Ето им хикерите - новата (в ляво, гарантирано сделана в чайна) генерация и старата в дясно.
          Пак толкова гарантирано мейдната в Суидън.
          То вече не е необходимо да си пророк та да знаеш, че чайниците дори няма да почукат на вретатата дори...

          Последно редактирано от Esper; 25-12-15, 08:17.
          Враг усраине

          Коментар


          • От: Котлон на течно гориво

            Ясно сега го намерих и модела 8 R . Той си е едно към едно с туриста . То не че от помпичката има много смисъл работи си и без нея . Налягането се получава от нагряването и разширяването на горивото . Даже по някога като сложиш по голям съд резервоарчето прегрява и избива горивото през предпазния клапан за това са го кръстили смерт туриста . Руснаците препоръчват за да се избегне това от вътрешната страна на екранчето да се сложи азбестов плат или друг изолационен материал от новите . Аз имах парчета от разни специални изолационни вати дето се ползват по пещите . То и при шмела е така няма нужда от допълнително допомпване . Даже и при него трябва да се следи да не прегрее резервоара но там е много по трудно . За китайците ясна работата те не чукат на вратата за самолети и ракети та за един примус ли ще се впрегнат за лицензни права То и добре че е така иначе ще си плащаме данък марка цял живот . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1254154842-2.JPG
Прегледи:1
Размер:40.1 КБ
ID:5695836
            Последно редактирано от sek.1; 25-12-15, 10:37.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Котлон на течно гориво

              Тцъ, ей това е натюрлих, швецки Optimus R8:

              https://youtu.be/svgC_-Y5tRM

              Също като туриста.
              Горивото си изтича на гравитационен принцип, налягане колкото дойде после от нагряването на варела с гориво.

              Твоята фотка е на Hiker.
              Такива модели е имало и преди.

              Сега гледах за турист в ибалника ма няма.
              Явно са се изкупили.
              Тая тема трябва да стане с абонамент!

              Освен това май спазарих един Optimus Polaris да си поиграя с него известно време.
              Любопитно ми е това "порше" дали прави толкова добре всичко това, което пишат че може.
              Ако го прикарам, може да спазаря и Иван да ми прати "всеядният" примус за да му видим "апетитът".

              Егати заигравката са тези играчки [emoji9]
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Котлон на течно гориво

                http://www.ebay.de/itm/Optimus-8R-cl...wAAOSw3KFWd-qa Какви пари искат в немския преебалник за тоя ръждилник . При моя човек има един Турист малко работил ще видя какви пари ще му иска . Утре ако имам време ще се разходя до битака да си огледам някоя част от ракетата на Юри Гагарин
                Последно редактирано от sek.1; 25-12-15, 11:06.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Котлон на течно гориво

                  Нашите са малко, не че те искат много...
                  Въпреки, че и 70лв да са пак не бих ги дал за конкретният екземпляр.
                  Изобщо ибея в повечето случаи за такива неща е ибахти корекома...
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Котлон на течно гориво

                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    Тцъ, ей това е натюрлих, швецки Optimus R8:

                    https://youtu.be/svgC_-Y5tRM

                    Също като туриста.
                    Горивото си изтича на гравитационен принцип, налягане колкото дойде после от нагряването на варела с гориво.

                    Твоята фотка е на Hiker.
                    Такива модели е имало и преди.

                    Сега гледах за турист в ибалника ма няма.
                    Явно са се изкупили.
                    Тая тема трябва да стане с абонамент!

                    Освен това май спазарих един Optimus Polaris да си поиграя с него известно време.
                    Любопитно ми е това "порше" дали прави толкова добре всичко това, което пишат че може.
                    Ако го прикарам, може да спазаря и Иван да ми прати "всеядният" примус за да му видим "апетитът".

                    Егати заигравката са тези играчки [emoji9]
                    Ще го пратя , само кажи кога. Ама сам си признавам, че изобщо не е всеяден. Даже в ръководството ми го пише. Три вида горива.
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • От: Котлон на течно гориво

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      За китайците ясна работата те не чукат на вратата за самолети и ракети та за един примус ли ще се впрегнат за лицензни права [emoji38] То и добре че е така иначе ще си плащаме данък марка цял живот...
                      За чайниците имах предвид доста по-реално обладаване, не само икономическо.
                      То да не мислиш, че сега Оптимус и Примус са произведени в Европа?
                      Чайна. Но това не им сваля данъка марка по никакъв начин.
                      Просто помага на печалбата на производителя.

                      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                      Ще го пратя , само кажи кога. Ама сам си признавам, че изобщо не е всеяден. Даже в ръководството ми го пише. Три вида горива.
                      Догодина, мерси.
                      Транспорта за моя сметка - пусто любопитство...
                      Нека да прикарам обаче порше-то че да бъде по-обективно сравнението.
                      Ако/като го ми го дадат, де.
                      Че и то трябва да пътува от някъде си...
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Котлон на течно гориво

                        Със сигурност догодина ,че май се очертава да посрещна новата на Мусала и искам да пробвам как се държи там, ако не ме мързи да мъкна 3 вида горива , само за пробата
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • От: Котлон на течно гориво

                          Гледам гледам и на ферарито помпичката пластмасова . Поне буталцето . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8aa9776aebaf3856eaa8b95a77662ad9.jpg
Прегледи:1
Размер:33.8 КБ
ID:5695867Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ONECOL.jpg
Прегледи:1
Размер:54.7 КБ
ID:5695866
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Котлон на течно гориво

                            Колеги, вижте и това:
                            https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%...0-%D1%82%D0%B5
                            Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                            Коментар


                            • От: Котлон на течно гориво

                              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                              Със сигурност догодина ,че май се очертава да посрещна новата на Мусала и искам да пробвам как се държи там, ако не ме мързи да мъкна 3 вида горива , само за пробата
                              Блазя ти... Аз съм дежурен тая година... Така, че на топло долу.

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Гледам гледам и на ферарито помпичката пластмасова . Поне буталцето .
                              Като го гледах на живо в армс-а нямаше нищо пластмасово, само О-ринг е гумен и тръбичката от която смуца тунджа.
                              Сичко е металише, повече сталь отколкото в помпата на Hexon - и него съм препивал в "Стената"
                              А виж това зеленото не съм го обследвал - може и да е пластмаса. Някак не вървеше да го остърга с ледермана на място...
                              Щяха да ме прикарат да го платя после, не за друго!


                              Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                              Колеги, вижте и това:
                              https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%...0-%D1%82%D0%B5
                              На това попадах и в ибалника.
                              Има вид като да е по-леко от шмел-а.
                              Не мога да разбера само дали работи с налягане от помпа - би трябвало като гледам конструкцията а не я виждам на снимката.
                              Е SEK е по-експерт, може да го разпознае като принцип.
                              А искат повече пари за него, отколкото любопитството ми.

                              Днеска пак разпалих шмел-а...
                              Е невероятна машинка е!!!
                              И не само защото струва цели 20лв!
                              Просто това нещо не е правено по калъпа "йебеш и фръляш".
                              Няма никакви боржоазни лиготии, правено е да работи во век и веков.
                              Амин!
                              Леко тежко, обемно но е очарователно в простотата и ефективността си.
                              И от разните хитроумни приспособления, като почистващата игла на дюзата и заключването на бутлото на... насоса (помпата).
                              При това не осиращи по никакъв начин функционалностт-а.
                              Дребни и незначителни на пръв поглед неща но правят счепатление.
                              Няма значк-а дали Бай Ван ги е измислил или идват от Phoebus.
                              Приравнени към Шмель - е нема такава комбинация от ефтиния и функционалност просто!!!
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Котлон на течно гориво

                                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                                Блазя ти... Аз съм дежурен тая година... Така, че на топло долу.

                                А не бързай да завиждаш , още не сме се качили и не е 100% сигурна работата , а и Дядо Коледа ми донесе безработица тази година
                                Ако се случи да сме горе , ще докладвам как се държи Примуса нависоко
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X