Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Котлон на течно гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Котлон на течно гориво

    От работа само се гърбавее, така, че дори и за това ти ЗАВИЖДАМ!
    Дай Боже, даже ако имаш нужда от каквато и да било помощ за идеята - казвай, насреща съм.
    За на високо... Най-добре се разпалва с пропан-бутанова горелка от тоя вид:

    Или с магнезиева запалка в комбинация със спирт.
    Дува ли ветар е малко трики момент разпалването на бензиня.
    Ама разпали ли... йебем ти сичко друго!
    Враг усраине

    Коментар


    • От: Котлон на течно гориво

      Магнезиева запалка още нямам. Имам от онея дето се драскат с метал....карбидни ли се наричаха... Все едно са голямо камъче за запалка.
      За помощта благодаря, ама някак си докато съм здрав и прав не мога да искам помощ .
      Относно печките, искам да си взема от онея сглобяемите на твърдо гориво.
      Ама изместихме темата... Извинявам се.
      Догодина ще ае чуем да ти пратя принуда за експерименти
      Весело посрещане
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • От: Котлон на течно гориво

        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
        На това попадах и в ибалника.
        Има вид като да е по-леко от шмел-а.
        Не мога да разбера само дали работи с налягане от помпа - би трябвало като гледам конструкцията а не я виждам на снимката.
        Е SEK е по-експерт, може да го разпознае като принцип.
        А искат повече пари за него, отколкото любопитството ми.
        JUWEL 34 Производство на вече несъществуваща държава ГДР . Като всичко немско много добър примус . Естествено има и руски аналог Огоньок ПТ 2 . И двата нямат помпичка работят на принципа на повишаване на налягането на горивото в следствие на нагряването . Огоньок ПТ 2 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:260328022_1_644x461_gorelka-primus-sssr-ogonek-pt-2-novyy-priluki.jpg
Прегледи:1
Размер:106.4 КБ
ID:5695883JUWEL 34Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6091687.JPG
Прегледи:1
Размер:81.0 КБ
ID:5695882JUWEL 84 Това последното не знам дали е още от времето на ГДР или е ново производство . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:88610347_1_644x461_primus-juwel-84-harkov.jpg
Прегледи:1
Размер:68.8 КБ
ID:5695884 Русия като държава държи доста голяма част от земята мисля че беше някъде около 1/3 от сушата като едни 70% от тези територии са си такъв екстрийм какъвто просто не можем да си представим . Когато си на сред нищото на поне 200 - 300 километра от най близкото населено място и единствения транспорт е хеликоптера определено примуса ти трябва да е надежден . Руската наука за оцеляването казва че без примус в гората не се оцелява дълго . Един силен дъжд и всичко с което можеш да запалиш огън е така накиснато с вода че с дни не можеш да го запалиш . Когато работиш с месеци насред нищото едва ли ще се сетиш за инструкцията на Оптимус че гори всичко . Просто наливаш каквото имаш . Руските примуси са като АК и Т 34 прости ; евтини и надеждни направени да си вършат безкомпромисно работата . Е не са толкова лъскави и напудрени като западните но знаеш че няма какво да им се развали и да не можеш да го оправиш с това което имаш в ЗИПа и под ръка . Прочистването на дюзата на шмела е много хитро нещо . А си представи че с измръзнали ръце се опитваш с едно ситно телче да почистиш дюзата . Освен това почистващата игла е центрирана и не разбива отвора на дюзата . Който е работил с бензинова лампа знае обикновено след една - две години на какво прилича дюзата от постоянното човъркане със стоманена тел .
        Последно редактирано от sek.1; 25-12-15, 22:19.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Котлон на течно гориво

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          JUWEL 34 Производство на вече несъществуваща държава ГДР . Като всичко немско много добър примус . Естествено има и руски аналог Огоньок ПТ 2 . И двата нямат помпичка работят на принципа на повишаване на налягането на горивото в следствие на нагряването...
          Хм, а докато загрее какво ще качи горивото от долу на горе?
          Звучи ми като да трябва да има доста стабилно предварително загряване за да тръгне в началото!

          При турист/ оптимус R8 май е по-лесно.
          Враг усраине

          Коментар


          • От: Котлон на течно гориво

            Разчита се на бързо загряване на малкото резервоарче което едва ли е повече от 300 милилитра като подгряващата тарелка е директно щанцована на него . https://www.youtube.com/watch?v=OodQxwdawPQ Въпрос на време е да изпадне такъв и ще го тестваме . Легендата казва че тези примуси са създадени още през 1934 година и са били на щатно въоръжение в немските алпийски части през втората световна . Кой от кого е крал не се знае но ето го и шведския вариант който според писаното по разни форуми бил легенда сред алпинистите заради простотата и надеждността си . Optimus Svea Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f_14 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:29.1 КБ
ID:5695900Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6227236420_d0a59406b2.jpg
Прегледи:1
Размер:142.7 КБ
ID:5695901
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Котлон на течно гориво

              Като гледам... Нашият е [emoji9]

              Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
              Аз имам това Gustaw Barthel Juwel 34 . Донесено от някаква екскурзия в DDR през 74 година мисля. Не съм свикнал да го ползвам обаче.Предпочитам газовите. Сега видях, че в ebay държат цена и сигурно ще го пратя на някъде

              [ATTACH=CONFIG]829154[/ATTACH]
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Котлон на течно гориво

                Какви пари му иска ? Разлаяхме кучетата с тая тема и сега примус не остана . Току що звъннах на моя човек каза че праща туриста някъде за Шумен Ето един Juwel 34 от втората световна . В Германия всичко което е от втората световна държи цена . Хората си уважават историята . А иначе шмела при тази маса и габарити отдава 2500 вата топлинна енергия та при тези параметри въобще не е тежък . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:post-10821-1185218798.jpg
Прегледи:1
Размер:94.5 КБ
ID:5695902
                Последно редактирано от sek.1; 26-12-15, 06:04.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Котлон на течно гориво

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Какви пари му иска ? Разлаяхме кучетата с тая тема и сега примус не остана..

                  Не зная, не съм го питал.
                  Просто се досетих, че имаше такъв добитък в кадро някъде в началото на темата.
                  Иначе верно се опразниха повечето сергии.
                  Онзи ден минах през "стената" по друга работа и гледам Hehon-а продаден.
                  И никакви идеи за доставка.
                  Дивойката: "Да предложим друг вид вид, газов?"
                  Аз я отрязах "Не, меси - с мотор съм!" [emoji2]
                  Мо кво, не съм я излъгал.
                  Иначе в амазоня все още има всичко...
                  Нашите търгаши държат 1-2-3 бройки.
                  Една такава тема и дотук с наличности.
                  Добре, че преди да ги разлаем съм ги прегледал да живо всичките.
                  "Прегледал" не значи "Разглобил" и "Запалил" както би трябвало но пак е нещо повече от импотентно цъкане на снимчета в нета [emoji5]
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Котлон на течно гориво

                    Днес на битака освен един малко неугледен Шмель 2 напазарувах и две канчета . Едното е на сръбската армия а другото е много интересно не съм виждал такова нито като модел нито познавам марката но определено е много добро . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0051.jpg
Прегледи:1
Размер:80.8 КБ
ID:5695914Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0057.jpg
Прегледи:1
Размер:96.0 КБ
ID:5695912Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0052.jpg
Прегледи:1
Размер:101.2 КБ
ID:5695913Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0063.jpg
Прегледи:1
Размер:111.9 КБ
ID:5695915
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Котлон на течно гориво

                      След една-две години изчезналите котлончета ще се появят тук там за продан.Малко или въобще не ползвани.

                      Коментар


                      • От: Котлон на течно гориво

                        Слабото място (поради правоъгълната форма в разрез) на югославския месс-кит са ръбовете на пластмасовата купичка, а също (макар и по-малко) на манерката. Даже на твоите снимки (втората) май се вижда пукнатина на купата.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • От: Котлон на течно гориво

                          Пукната е . Аз я взех най вече заради алуминиевата част с дръжката . Интересно ми е какво е другото комплектче . Не намирам нищо за него .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Котлон на течно гориво

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Интересно ми е какво е другото комплектче . Не намирам нищо за него .
                            Според наличната информация в нет-а - контейнер за съхранение на хляб (brotbehaelter) на Вермахта от 40-те години на миналия век.

                            Всъщност, сега се зачетох по-внимателно - явно е контейнер за безопасен пренос на храна. Малката съдинка е да си сложиш филията хляб в нея, в голямата наливаш яденето, слагаш малката съдинка в голямата, отгоре капака, натягаш болта (при тебе липсва) на капака за да уплътни и си носиш яденето без опасност да го разлееш. Не знам ти за колко си го взел, но в нет-а има обява (вярно, изтекла) за 60$ и то в доста по-окаяно състояние

                            Навремето (по соц-а) имаше едни подобни кръгли съдинки за пренос на храна, дето се поставяха три една над друга и се носеха заедно с една шина дето минаваше през едни ушички отстрани и ги хващаше и трите заедно... убягва ми името. Носил съм храна в такива на дядо ми на полето.

                            П.С. Моля някой модератор ако има желание да отдели постовете за съдовете за храна в отделна тема - да не спамим в тази, както помоли Esper.

                            П.П.С. Ето за тези соц-съдинки говорех, имаха си и някакво име ама съм ги забравил:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:67323800_2_585x461_sad-za-prenasyane-na-hrana-nova-tsena-snimki.jpg
Прегледи:1
Размер:168.2 КБ
ID:5695921
                            Последно редактирано от windwarrior; 26-12-15, 15:31.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Котлон на течно гориво

                              Много е малко за съхранение на хляб . Дължина 16 сантиметра ширина 10 сантиметра височина 11 сантиметра . Точно канче за хранене ; приготвяне и съхранение на храна си е. Може и под Сталинград да е воювало Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0065.jpg
Прегледи:1
Размер:135.1 КБ
ID:5695920
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Котлон на течно гориво

                                Допълнил съм горния си пост, след малко разглеждане в нета
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X