Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Брадви за цепене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Брадви за цепене

    Аз ползвам Фискарс ,само че при проектиране на котлето помолих да направят поголяма вратичка ,и почти не се налага да цепя ,от 20 кубика ,ако сцепя 20 тина парчета -това е максимум .На наколко пъти все някой казваше ,че трябва дървото да се сцепи ,за да гори ,но май си гори и така .
    В конкурса за бързината не участвам ,но наистина изсипани на купче 10-на кубика ще ги срежа за два часа ,естествено че ми помагат да се отхвърлят

    Коментар


    • #62
      От: Брадви за цепене

      Първоначално публикуван от juri_fursov Преглед на мнение
      ,но наистина изсипани на купче 10-на кубика ще ги срежа за два часа ,естествено че ми помагат да се отхвърлят
      То за рязането ясно,но колегата CJ каза,че ги и цепи!!!
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #63
        От: Брадви за цепене

        На мен много би ми било интересно да видя как някой сам (без чужда помощ) ще нареже за 2 пъти по 3 часа нарязва и нацепва 18-20 кубика.
        Не знам какви дървета ви карат. Сигурно са без нито един чвор и максимално фи 10см.
        При мен на вилата камионът като докара 6 кубика метровки, а ама с чворове и фи от 10 см до 50 см, трима души ги нарязваме и подреждаме за 2 два дни (около 10 часа). Отделно остават най-дебелите и чворести за цепене с клинове и 5- кг чук. А по-тънките (20-30-40 см) ги цепим зимата преди да влязат в печката.
        Респект към всички колеги-терминатори на метровки , но наистина бих искал да видя такова нещо с очите си.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #64
          От: Брадви за цепене

          Уж не сме маймуни, а все си мерим опашките... )
          Темата беше за брадви. Колегата не пуска инфо за полската. Жалко. Няма как в практикер да е същата - няма истинска брадва с лепена дръжка. Днес гледах в бау-щраус някакъв китайски опит за подобна брадва /оп немска по надпис/. С подсилен клин. Но пак не си струваше парите. Тясно острие, къса дръжка от странно дърво. Красиво, но едва ли би издържало по идиотския начин по който ги фрезоват, за да изглеждат професионал... Не става. Бих прежалил парите и ще направим хубава дръжка. Но това не е ковано острие. А старите БГ са ковани, макар Г- образната си форма. Чакам още идеи за хубава брадва?
          п.п. Моето мнение си е мое и се основава на личните ми впечатления и предпочитания. Аз обичам тежка брадва с достатъчно дълга дръжка и по възможност достатъчно агресивен клин, за да не се повтаря. Нямаше как да снимам тази днес, че ходя с телефон за мръсни ръце без екстри Но това не си струваше парите. Както и няколко по- горе изброени "маркови".

          Коментар


          • #65
            От: Брадви за цепене

            АЗ съм написал по-горе ! От тези кубици не се цепи всяко дърво разбира се ! А от тези които се цепят 80% се удрят само веднъж ! Ако ми докарат дърва с Фи под 10см. и над 25-30 ги връщам ! Да не ме ритнал кон в главата ,че да не определям аз за какво ще си давам парите,когато ги изсипят в двора каквото не харесам си го товарят обратно
            Другата година тази тема пак ,че е актуална и когато взена дървата който има мерак да гледа как става е добре дошъл , но при едно условие.Той ще е отговорен за изпичането на мръвката и да държи колата(бирата) на сянка.

            Брадвата в Словенска ( не Полска ) продавача в магазина каза ,че марката е "Цепилка" (но това е по негови спомени ) от 5 години не ги продават и никой не ги внася в БГ ! това е инфото от магазина .
            Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

            Коментар


            • #66
              От: Брадви за цепене

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              На мен много би ми било интересно да видя как някой сам (без чужда помощ) ще нареже за 2 пъти по 3 часа нарязва и нацепва 18-20 кубика.
              Не знам какви дървета ви карат. Сигурно са без нито един чвор и максимално фи 10см.
              При мен на вилата камионът като докара 6 кубика метровки, а ама с чворове и фи от 10 см до 50 см, трима души ги нарязваме и подреждаме за 2 два дни (около 10 часа). Отделно остават най-дебелите и чворести за цепене с клинове и 5- кг чук. А по-тънките (20-30-40 см) ги цепим зимата преди да влязат в печката.
              Респект към всички колеги-терминатори на метровки , но наистина бих искал да видя такова нещо с очите си.
              Не знам как що и как го правите но аз 15куб. сам ги почвам днес и утре на обяд са разцепени,като почти не сядам за почивка и на обяд също не сядам да хапна.Дървата ги цепя на едро 60% на две само,за прибирането се оправя бащата после!Явно при теб дървата са предимно полянски,тук 90% са правоцем.
              HONDA DOMINATOR 650
              ОРЕЛ ASTRA
              РСПБЗН-Приморско

              Коментар


              • #67
                От: Брадви за цепене

                Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                АЗ съм написал по-горе ! От тези кубици не се цепи всяко дърво разбира се ! А от тези които се цепят 80% се удрят само веднъж ! Ако ми докарат дърва с Фи под 10см. и над 25-30 ги връщам ! Да не ме ритнал кон в главата ,че да не определям аз за какво ще си давам парите,когато ги изсипят в двора каквото не харесам си го товарят обратно
                Другата година тази тема пак ,че е актуална и когато взена дървата който има мерак да гледа как става е добре дошъл , но при едно условие.Той ще е отговорен за изпичането на мръвката и да държи колата(бирата) на сянка.

                Брадвата в Словенска ( не Полска ) продавача в магазина каза ,че марката е "Цепилка" (но това е по негови спомени ) от 5 години не ги продават и никой не ги внася в БГ ! това е инфото от магазина .
                Намерих я в Русе: http://www.stedia.bg/stedia.php?st_m...page=tools&p=4 лошото е че няма снимка. Дано да съм бил полезен. Поздрави.
                [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                Коментар


                • #68
                  От: Брадви за цепене

                  Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                  ...и над 25-30 ги връщам...
                  Да ти кажа - бъркаш с тази политика.
                  От един от онези пънове, за които пиша погоре, след нацепване се получава такава купчина, че в разните складове по околовръстното, дето мерят кубика 1х1х1м и то нарязани и нацепени (та по този случай ги таксуват и на двойна цена) - ще ги продадат за два кубика...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Брадви за цепене

                    kokolighta - мерси за инфото!
                    Стедия имат склад и във Бяла, а ще минавам от там. Ако има ще я видя и ще пиша дали е нещо различно от китайските демони под най- различни имена

                    Коментар


                    • #70
                      От: Брадви за цепене

                      Аз много слушах много тази година,все добри дела върших, затова при мен по-рано дойде добрия старец и е това ми донесе Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG00119.jpg
Прегледи:1
Размер:38.6 КБ
ID:5434144
                      Още не е тествано да видя как се държи.При първа възможност ще кача по добри снимки.Иначе съм фен на марката щил.Малко изневерих ама ..........
                      Диско 300TDI
                      Scott Purgatory
                      0889 84 6161

                      Коментар


                      • #71
                        От: Брадви за цепене

                        Добрия старец ако ме награди с дървен инструмент със желязо в единия край, ще си ходи с наградата по главата...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Брадви за цепене

                          Приказвайте си, не ми пречите.Аз си харесвам подаръка.
                          Диско 300TDI
                          Scott Purgatory
                          0889 84 6161

                          Коментар


                          • #73
                            От: Брадви за цепене

                            Моя Фискарс също ми е подарък .И наистина съм доволен

                            Коментар


                            • #74
                              От: Брадви за цепене

                              Първоначално публикуван от boro07 Преглед на мнение
                              Аз много слушах много тази година,все добри дела върших, затова при мен по-рано дойде добрия старец и е това ми донесе [ATTACH=CONFIG]524593[/ATTACH]
                              Още не е тествано да видя как се държи.При първа възможност ще кача по добри снимки.Иначе съм фен на марката щил.Малко изневерих ама ..........
                              Това е Цепачка, Фискарс - цепачка още не съм виждал, кастрачка - да.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • #75
                                От: Брадви за цепене

                                Фискарс имат всякакви.Честита да му е на колегата хубавата брадва!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X