Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Брадви за цепене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Брадви за цепене

    Днес в една фирма за дърва за огрев гледам двама мургави пердашат със старите брадви, а до тях стои захвърлена една от тия последните. Питам шефа - що не работят с нея? "Щото са тъпи"... Не се стърпях да я пробвам и съм силно впечатлен. Около 35-40 см диаметър на дървото, вързулесто (шефа вика "Ти пък най завързаното избра") с първия удар го разтроших.

    Коментар


    • #92
      От: Брадви за цепене

      Благодарение на колегата се сдобих с инструмента от пост 84 и мога да кажа, че съм доволен .
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • #93
        От: Брадви за цепене

        Днес от фонд "И аз съм човек" се снабдих с тази девойка:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG546.jpg
Прегледи:1
Размер:39.6 КБ
ID:5461477Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG547.jpg
Прегледи:1
Размер:127.5 КБ
ID:5461478
        Накрая на месеца смятам да я опъна...или тя мене...

        Коментар


        • #94
          От: Брадви за цепене

          Oпъни я, опъни я!!! Шведка...ръчна изработка...
          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

          Коментар


          • #95
            От: Брадви за цепене

            http://vbox7.com/play:b1fe885ead&ef=1
            Кви брадви кви 5 лева
            Pathfinder 4.0L

            Коментар


            • #96
              От: Брадви за цепене

              Първоначално публикуван от RIFLE Преглед на мнение
              http://vbox7.com/play:b1fe885ead&ef=1
              Кви брадви кви 5 лева
              Ами тя темата е за брадви-като един вид хладно оръжие. Не за машини за промишлено цепене на дърва. На мен за вилата ми трябват около 1,5 м3 дърва на година-за камината, и то не за зимата, защото през зимата се ходи един-два пъти. И тъй като ми предстои сечене на стари овощни дървета-около 3,5-4 м3, реших да си улесня живота с една такава брадва. Секира и топор имам от дядо си още, дано и тази се ползва поколения напред! А кефът си е кеф!

              Коментар


              • #97
                От: Брадви за цепене

                Първоначално публикуван от RIFLE Преглед на мнение
                http://vbox7.com/play:b1fe885ead&ef=1
                Кви брадви кви 5 лева
                Тези дръвца от клипа може и с кухненски нож да си ги нацепиш.
                При мен на вилата няма такива - усукани и чворести са. С тая машина нищо няма да направя.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #98
                  От: Брадви за цепене

                  Към колегата shiklev ,ако може да кажеш как се представя тази брадва,че не намерих нито едно ревю,а съм решил на заплата да ползвам и аз фонда.Навсякъде е пълно с фискарс и нищо друго,а за това няма и едно мнение.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Брадви за цепене

                    За съжаление още не съм я тествал, че времето нещо не ме кефи. Ако в събота-неделя сега е сухо, ще я пробвам и ще докладвам. Ако не-другия уикенд. Един приятел обаче има такава и каза, че "сама цепи". Но всичко си е индивидуално усещане...

                    Коментар


                    • От: Брадви за цепене

                      Някой има ли препоръки за конкретна брадва за сечене. Задължително условие е да не е по-дълга от 50-60 сантима за да може спокойно да се побира и седи в джипа. Употреба - спорадична - някое паднало дърво напряко на пътя, дърва за къмпинга...

                      Последно гледах едни брадви в Бриколаж, полски, марка - Romanik S.A., някой чувал ли е нещо за тях. Цените им са като на Збировиа.
                      Ето линк към романиката http://www.romaniktools.com/en/sieki...owska-117.html ( 1.5кг )
                      Последно редактирано от _kalata_; 29-03-13, 23:24.

                      Коментар


                      • От: Брадви за цепене

                        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                        Някой има ли препоръки за конкретна брадва за сечене. Задължително условие е да не е по-дълга от 50-60 сантима за да може спокойно да се побира и седи в джипа. Употреба - спорадична - някое паднало дърво напряко на пътя, дърва за къмпинга...

                        Последно гледах едни брадви в Бриколаж, полски, марка - Romanik S.A., някой чувал ли е нещо за тях. Цените им са като на Збировиа.
                        Ето линк към романиката http://www.romaniktools.com/en/sieki...owska-117.html ( 1.5кг )
                        Темата май не е съвсем подходяща .
                        Виж тази Къмпинг брадва отZippo

                        Не си споменал никакъв бюджет, а от това силно зависи какво ще вземеш и като стомана и като изработка.
                        Това по горното от Зипо изглежда полезно и функционално, като гледам и размерите са му тамън .

                        Това да отсечеш някое дърво паднало на пътя, нали не мислиш че ще стане с брадве 50-60см .
                        Зависи от дървото, ама щом не може да го преместиш и трябва да го сечеш.... това си е доста работа, от немай къде може и да свършиш работа с нещо подобно на тея размери.
                        И пак да върна малко към зипото, има си трион - това при ситуация да го сечеш или режеш - винаги е по-бързо и лесно второто, т.е. режеш.
                        Но пък цената, като гледам какво е писал майстора, ще му е към 200лв. Та без определен бюджет, трудно работа със съветите .

                        Другия вариант е някое циганско брадве + трион (може и някой сгъваем).
                        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                        Коментар


                        • От: Брадви за цепене

                          Аз от 2-3години имам Фискарс-1000(сега модела се казва Х-10) още и викат "брадвата на дърводелеца",.Малко по-голяма е от обикновенните къмпинк брадви, но за колата е ок.Сече невероятно, за цепене не става.Ползвал съм я както за сечене на големи и малки клони, така и за разполовяване на поднали дървета(естествено по-малки).Може да се работи с нея с една и с две ръце.Имам и една словенска, която също върши добра работа, но Фискарса е по-тежка и се справя с по-сериозни задачи.Също имам и руски топор,българска малка брадвичка както и разни мачетета, но най много ми харесва Фискарса-лично мнение.

                          Коментар


                          • От: Брадви за цепене

                            Първоначално публикуван от shiklev Преглед на мнение
                            Днес от фонд "И аз съм човек" се снабдих с тази девойка:
                            [ATTACH=CONFIG]558495[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]558496[/ATTACH]
                            Накрая на месеца смятам да я опъна...или тя мене...
                            Това всъщност е и най-голямата на Хусквара - Ветерлинг - 110 лв.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • От: Брадви за цепене

                              Аз се чудя между тази на Хускварна и най - големия модел на Фискърс Х27. Чудя се, фискърса май е по - дълъг, но пък ме притеснява пластмасовата дръжка. От марката иначе имам - лопата, ножици лозарски и брадвичка Х7 и съм много доволен от тези неща, но на голяма брадва все ме притеснява тази дръжка. Счупи ли се и до там, а дървената поне можеш да си я направиш. Чакам ревюто на колегата, но май за сега клоня към Хускварненската. Вие какво бихте препоръчали. Цената, не е критерий, но имам спомен, че х27 беше по-скъпа... Общо взето ми трябва стабилна брадва за цепене на дърва.
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • От: Брадви за цепене

                                И аз чакам ревюто колега,и мен ме притеснява много тази пластмасова дръжка,уж я дават за нечуплива ама http://www.youtube.com/watch?v=gpsQFNZB8ZU .Само се чудя дали по малката ще може да върши същата работа за пънове или направо да скачам за тази.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X