Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Брадви за цепене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Брадви за цепене

    Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
    Фискарс имат всякакви.Честита да му е на колегата хубавата брадва!
    Не казвам, че нямат, а че не съм виждал.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #77
      От: Брадви за цепене

      Първоначално публикуван от boro07 Преглед на мнение
      Аз много слушах много тази година,все добри дела върших, затова при мен по-рано дойде добрия старец и е това ми донесе [ATTACH=CONFIG]524593[/ATTACH]
      Още не е тествано да видя как се държи.При първа възможност ще кача по добри снимки.Иначе съм фен на марката щил.Малко изневерих ама ..........
      Имам същата от пет години,много съм диволен.Няма не разцепено дърво с нея.

      Коментар


      • #78
        От: Брадви за цепене

        Аз побързах да се изфукам и нищо повече не написах за сечивото.А нали това е темата - брадвета за цепене.
        Та така: В момента в каталога на Хусгварна за Бг това е най-тежката брадва предназначена за цепене ,както и за чук.Така я и водят, брадва-чук.Само че на биеш с чука по нея и да я ползваш за клин а самата брадва да удря( ще гледам да не го прилагам),Дръжката е от хикория естествено и желязото е ковано.Другият модел за цепене е по-лека и е отливка.Аз съм висок 180 и дръжката като че ли малко ми идва къса но ще видим тази работа дали е баш така съвсем скоро.Ще се слага и предпазител на дръжката.
        Диско 300TDI
        Scott Purgatory
        0889 84 6161

        Коментар


        • #79
          От: Брадви за цепене

          Колко тежи всъщност?
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #80
            От: Брадви за цепене

            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
            Не казвам, че нямат, а че не съм виждал.
            Мини да ти я покажа!
            Пускал съм и тема със снимки, ама не мога да я намеря.

            Коментар


            • #81
              От: Брадви за цепене

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Колко тежи всъщност?
              В един е-магазин я дават 2.5 кг., 80см., 91 лв.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • #82
                От: Брадви за цепене

                Ми значи, нито е брадва с брадвите, нито чук с чуковете (а вярно си е и късо). Тези разни "маркови" брадви и пр. дето все по-натрапчиво циркулират - дали принципно не се произвеждат "пълноразмерни", или просто търговците не внасят, защото биха били много скъпи (и непродаваеми)?
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #83
                  От: Брадви за цепене

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Ми значи, нито е брадва с брадвите, нито чук с чуковете (а вярно си е и късо). Тези разни "маркови" брадви и пр. дето все по-натрапчиво циркулират - дали принципно не се произвеждат "пълноразмерни", или просто търговците не внасят, защото биха били много скъпи (и непродаваеми)?
                  Предполагам техниката им за цепене е друга.Тенденциозно всичките им брадви са с къси дръжки.Сигурно пъновете върху, които цепят са по-високи.
                  П.С.
                  Докато писах този пост един малък балон с горещ въздух(нещо като факла гореше отдолу) попадна на балкона ми и трябваше да го побутна за да отлети високо в небето

                  Коментар


                  • #84
                    От: Брадви за цепене

                    И при мене Добрият старец подрани. Скромно, но от сърце!

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss.jpg
Прегледи:1
Размер:113.0 КБ
ID:5435406
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #85
                      От: Брадви за цепене

                      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                      И при мене Добрият старец подрани. Скромно, но от сърце!

                      [ATTACH=CONFIG]525323[/ATTACH]
                      Ей таквас същата имаше в Алди за 18 евро.Май трябваше да я купя!
                      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                      Коментар


                      • #86
                        От: Брадви за цепене

                        Ей тая откак я имам се родих. Много съм доволен. Ъгъла на клина е такъв, че не позволява заклинване, достатъчно тежка и с дълга дръжка. Самата дръжка се пази пак заради формата на клина. Преди тая ползвах уж най доброто, кована пълноразмерна българска. Е да, ама не. Онова си е за сякане, а това е за цепене.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Брадви за цепене

                          22 лв. oт търговията. В момента кисне в кофата, че да стегне сапа и я почвам на цепене.
                          Благодаря за хубавата тема, че ми отвори очите!
                          Последно редактирано от p-pleven; 15-12-12, 18:11.
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • #88
                            От: Брадви за цепене

                            Мойте 2 стотинки по темата:


                            От 15-20 години ползвам един руски топор. За него знам, че е от ЗИП-а на МТЛБ или БРДМ не съм много сигурен кое от двете. От едната страна на острието пише М-72 като самото остие е дълго около 17-20 см. Първоначално беше заточено на конвекс около 45 градуса, но аз му смених заточването (на камък) на около 20 градуса пак конвекс. С правилната техника (развивана също така в продългение на 15-20 години ) това чудо не ме е подвеждало никога. Дръжката му съм я правил сам от акация с цепене и дялкане, така възможно по-малко да се нарушават/пресичат влакната на дървесината (което се получава в повечето случай при машинната обработка) и дължината и е около 100-120 см. Теглото е около 1.2-1.5 кг. Става за сечене и за цепене, за кастрене е прекалено тежък. Като чукнеш по острието звъни като кристална чаша за вино (наздреве ) а като го наостря както трябва започва да бръсне.

                            Хвърлял съм око на тези "специалните" брадви за цепене и винаги съм си мислил, че ще са добри. Да ме прощава колегата по горе, но след неговата демонтрация се отказвам да си купувам такава. Вярно, дървото с което се захвана не е шега работа, защото както спомена и друг колега, то е от най-долната част на ствола (личи си по мъха и удебелението в долния край) и поне от това което виждам май е това което по нашия край му викме Цер (тип дъб) което си е доста здраво дърво.

                            Препоръката ми към него, е да поработи върху техниката иначе ще го боли гърба и кръста.

                            П.С.
                            Като чуя за накисване във вода за какъвто и да е инсртумент (с дървена дръжка) и блъскане с чук(вария) по брадви направо откачам.
                            Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                            Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Брадви за цепене

                              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                              22 лв. oт търговията. В момента кисне в кофата, че да стегне сапа и я почвам на цепене.
                              Благодаря за хубавата тема, че ми отвори очите!
                              Така само съсипваш сапа. Направи си клин.
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Брадви за цепене

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Ми значи, нито е брадва с брадвите, нито чук с чуковете (а вярно си е и късо). Тези разни "маркови" брадви и пр. дето все по-натрапчиво циркулират - дали принципно не се произвеждат "пълноразмерни", или просто търговците не внасят, защото биха били много скъпи (и непродаваеми)?
                                Така е - не е брадва с брадвите,нито чук като вария - просто е направен инструмент само за цепене , това се и очаква да се прави с него.Ако не се лъжа в началото Валери Петров много точно се е изказал по темата
                                Открих същата брадва и при братчедите wetterlings .Същата форма същата "къса " дръжка-http://www.wetterlings.se/the/index.php?option=com_content&view=article&id=80%3Asplitting-maule&catid=37&Itemid=57
                                Но като се замисля неможе хем да е 2.5 кг желязото хем да е лоста 2 метра дълъг хем да си и бат Здравко да го въртиш без усилие.
                                За съжаление още не съм успял да я тествам и да споделя впечатления.Мислех тази неделя но се поразболях.
                                Диско 300TDI
                                Scott Purgatory
                                0889 84 6161

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X