Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Брадви за цепене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Брадви за цепене

    [QUOTE=CJ_;1980763] за 2 дена след работа (от 17;30 до 20;30) си нарязвам и нацепвам сам 18-20 кубика !

    Предварително казвам,че не се заяждам!!!
    Или увеличи времето,или намали кубиците.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #47
      От: Брадви за цепене

      Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
      аз от 10 години имам брадва за цепене ! Мисля ,че беше полска марка не помня . Струваше 60-65лв тогава ! Въпреки ,че беше най-лекия модел цепенето е песен ! за 2 дена след работа (от 17;30 до 20;30) си нарязвам и нацепвам сам 18-20 ку
      А, колега от къде купи това яко чудо? Иначе оная с вибриращата дръжка си бие на старовремски клин. Като казахме клин- то това и цепи. Физиката изисква голяма маса, за да намалим замаха и хубав клин, за да се разцепи. Първата е малка и дръжката и е незащитена. Ако беше по- широка бих си взел. Аз пък обичам да цепя дърва, това разтоварва. Жилавите пък са закачка с цепещия- не, че няма и камина, ама понякога за спорта. Все пак хората в гората носят и клинове от край време.
      Мен не ми допада фискарса, виж полската да. И дръжката и е заклинена, не лепена като на боклуците. Като цяло май дръжките са проблем на модерните- като се счупи тая фибро иновация? Да е чук заварявам тръба. Брадвата си иска дърво. Иначе имах някакъв китайски боклук- широка, клина добър. Нооо естествено след 2-3 г. дръжката се разпадна. А лепените нямат наклон за дървен сап да се заклини. Сега имам стара кована класик- не е най- доброто, но работи. Леките са си за кастрене.
      Такава полска бих взел веднага. И то тежка. Някой да е виждал?
      И последно уточнение- брадвата не е лоша. Но по- скоро според мене е за разцепване на трупи с тая форма, не за цепене на дърва. Тясна е и прекалено широка, отзад е за бой с чук. Аз имам и кирко- брадви ковани от време оно- но те са за сечена на коренища в камениста среда. Не са удобни за цепене. Тази малко на тях прилича като форма. Но всеки си има вкус- щом ти е удобна, значи това е ТВОЯТА брадва.

      Коментар


      • #48
        От: Брадви за цепене

        [QUOTE=bochkata;1980810]
        Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
        за 2 дена след работа (от 17;30 до 20;30) си нарязвам и нацепвам сам 18-20 кубика !

        Предварително казвам,че не се заяждам!!!
        Или увеличи времето,или намали кубиците.
        Като казвам 18-20 кубика имам предвид както са метровки ! Тоста от тях не се цепят защото влизат в котела , но всички с Фи над 20см. го чуквам поне веднъж !
        Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

        Коментар


        • #49
          От: Брадви за цепене

          Първоначално публикуван от BaiLamarin Преглед на мнение
          А, колега от къде купи това яко чудо?
          Един магазин във Варна ! утре ще мина да видя предлагат ли ги още какви модели и цени ! Защото моята я взех преди много време
          Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

          Коментар


          • #50
            От: Брадви за цепене

            Хм, във Варна ходя чат- пат. Ако има ще съм ти благодарен да кажеш къде и за колко, че там повече плажовете познавам

            Коментар


            • #51
              От: Брадви за цепене

              Комшиите ми разправят,че съм бърз дървар,аз незнам,ама 10куб. ги режа сам за 1.30,,2.00часа със спиране само за зареждане,20куб. за 4час ,сам.Резане и цепене за 6часа на 18,20куб.?Нищо не казвам ,ама нещо не се връзва ,занимавам се с това открай време и бачкам без спиране ,умората ми е абстрактно понятие докато работя!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #52
                От: Брадви за цепене

                Миналият "уй-кенд" нацепихме с брат ми дървата (бук) за огрев на майка ни - двайсет кубика. Дървата представляват аренда за селскостопанска земя и арендаторът, за да не се вкарва в допълнителни разходи, не ги купува, а ходи по сечища и реже пънове (има страхотна резачка). Който има понятие - знае какво представляват "дънешниците". За идеята на експеримента занесох една брадва Фискарс, със пластмасова дръжка, една Фискарс, с дръжка от хикория и една от някаква немска марка, произведена в Китай. Резултат - всички тези се счупиха (дръжките), да не говорим, че не вършеха особена работа (леки, "дебели", с къс режещ ръб и пр. и пр.) докато изобщо ги ползвахме. Работата свършихме с нашенски брадви (и чук с клинове ) около пет-килограмови, едната с дъбова, другата с габърова дръжки.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #53
                  От: Брадви за цепене

                  Малко спам ама като чета какви машини има между колегите тука и не се стърпях.
                  1,30ч. - 10 куб., браво. Може ако се режат на три и някой ти разчиства. Малко ще се поозориш, но е възможно.

                  Обаче това за рязането след работа на колегата от Варна, за два дена 18-20 куб., рязане и цепене, е мога да му стисна ръката и аз. И за три дена, пак бих го поздравил.
                  Предполагам, че си мерил дали ти карат такива кубици.
                  Пийте червено вино! Дава здраве.
                  А то ни трябва за да пием ракия!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Брадви за цепене

                    Първоначално публикуван от Гергин Преглед на мнение
                    Малко спам ама като чета какви машини има между колегите тука и не се стърпях.
                    1,30ч. - 10 куб., браво. Може ако се режат на три и някой ти разчиства. Малко ще се поозориш, но е възможно.

                    Обаче това за рязането след работа на колегата от Варна, за два дена 18-20 куб., рязане и цепене, е мога да му стисна ръката и аз. И за три дена, пак бих го поздравил.
                    Предполагам, че си мерил дали ти карат такива кубици.
                    Точно 1.30 2-00 часа,абсолютно сам,на три на четири, с дърварска тактика отгоре надолу и си разчиствам сам ,или с крака, или с едната ръка,машината ми позволява да режа и с една ръка!Метам се отгоре на купчината и каквото нарежа още в момента на рязането бутам долу и така спиране само за зареждане и газ на машината,само в жегите я щадя!Готов съм за състезание,ако има такива!Рязането и цепенето са ми удоволствие, не бреме и досадно задължение!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Брадви за цепене

                      Е колеги, не обръщайте темата в състезание! На някои ни е просто хоби. Приятно, но и задължително.
                      Подновявам питането за полската брадва- друг нещо от тоя тип да е виждал?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Брадви за цепене

                        От типа на полската (със същата глава) си взех от Практикер - с пластмасова дръжка.
                        По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Брадви за цепене

                          И аз режа доста бързо дървата, но тези времена които ги давате ми се виждат доста малки. Всяка година купувам 10кубука. Разтоварват ми ги със самосвал и се изсипват сравнително подредени. И аз се качвам отгоре, но като порежа и навсякъде се затрупва с нарязани. А нарязаните заемат и по-голям обем от дългите. Спирам и почвам да цепа. В цепенето и баща ми помага. Докато режа не искам да има никой край мене да не направим бела. След като ги нацепим и приберем донарязвам остатъка. Горед долу на полувина с първото рязане и след това на второто. След като ги нарежа остават за другия ден да се цепят, щото нема сили за повече. Едната година този дет ми ги кара не му трябваше камиона и го остави с дървата в нас. От камиона падат и нямам проблем със затрупването, става много по-лесно и бързо. След това само цепене.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Брадви за цепене

                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            Точно 1.30 2-00 часа,абсолютно сам,на три на четири, с дърварска тактика отгоре надолу и си разчиствам сам ,или с крака, или с едната ръка,машината ми позволява да режа и с една ръка!Метам се отгоре на купчината и каквото нарежа още в момента на рязането бутам долу и така спиране само за зареждане и газ на машината,само в жегите я щадя!Готов съм за състезание,ако има такива!Рязането и цепенето са ми удоволствие, не бреме и досадно задължение!
                            Мога да предложа 20-30 кубика метровки за състезанието. Плюс бонус нощувка(и). А вероятно и ще се напием...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Брадви за цепене

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              Комшиите ми разправят,че съм бърз дървар,аз незнам,ама 10куб. ги режа сам за 1.30,,2.00часа със спиране само за зареждане,20куб. за 4час ,сам.Резане и цепене за 6часа на 18,20куб.?Нищо не казвам ,ама нещо не се връзва ,занимавам се с това открай време и бачкам без спиране ,умората ми е абстрактно понятие докато работя!
                              Мойте уважения колега,мога да ги нарежа за това време но и да ги нацепя е в рамките на фантастиката.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Брадви за цепене

                                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                                Мойте уважения колега,мога да ги нарежа за това време но и да ги нацепя е в рамките на фантастиката.
                                Само рязане без цепене,цепенето си го оставям за зимата,цепя 2:3кубика само за начало!Обичам да цепя на студ и сняг,така съм свикнал!Брадвите са ми обикновенни,по изпипани са,цепил съм с какви ли не,но нашенските най ми пасват,клинове никога не съм ползвал даже и на големи ботури!Имам една правена брадва лично производство,от едната страна е топор ,от другата обикновенна ,добра е защото е тежка и е с много дълга дръжка имаш увеличен замах!Към Колегата Монков -нямаш никакви проблеми,ама си ми далечко ходя натам командировки и аз съм планинец,там при вас що дървета има за цепене!Само с пиачката ще се изложа,мога го и тоя спорт,но не ми е отръки!Поздрави!
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X