Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Волан на танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Волан на танк

    Според мен всеки може да го кара, управлението е супер лесно, особенно на 72 ка - него може да го кара и дете, 55 цата e по трудна за каране заради нуждата от 2 но амбриране и още куп щуротии. Отгоре на всичко волана предразполага към по сложни хидравлики - при положение, че танка трябва да е здрав и надежден на дали е нужно да има още едно място където може да се скапе.

    Този на снимката като му гледам педалите - много нежничък някакси ми се струва (явно всичко е хидравлики и за капак на всичко май е автоматик) - и тази нежна ръчка за мигачите ли е заминала е при първия по як удар.
    Последно редактирано от Daniel; 30-04-13, 06:59.

    Коментар


    • #17
      От: Волан на танк

      Бе аз гледам че седалката е скъсана ма мигачите не
      Тъпаци са немците, тъпациии, един танк не могат да направят като хората
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: Волан на танк

        Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
        Те лостовете не се дърпат постоянно,а само когато трябва да се коригира посоката,и скоростите са на гребен така че превключването е елементарно,отделно не се налага когато завиваш да превключваш,макар че е възможно!!!
        Превключването на скорости е елементарно , ако машината е технически изправна , иначе ми се е налагало и с крак да натискам скоростния лост , а за смяната в завои , налага се ако искаш да промениш радиуса на завиване.

        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
        Ако беше удобно всеки щеше да иска да кара танк. Справях ме се с лостовете. Все пак това е танк а не камион и някакво малко препядствие като еднометров каменен зид не може да го спре и не се налага да се използват много лостовете. Отгоре командира като ти реве в слушалките - ГАЗ нямаш много избор.
        Абе знаийш ли колко лесно ги отучих да ми викат " ... ГАААААААААААААААЗ ....ГАЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ..." , минах на 4-та (с 2Ц-1 ) през гърбиците , дето ги пънят с вода , набиха ми канчето после , да съм усетил как им е било отзад , ама повече никой не ми викаше да карам бързо

        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
        Никакъв проблем няма с карането на танк с лостове - според мен ще е по неудобно с волан или волана трябва да има 3 ти ход назад като на самолет за да може да изпълнява функциите на двата лоста, и както е казано по горе лостовете не се държат непрекъснато като волана на автомобил. Управлението е детска игра, не случайно учебните кемафи казваха на новобранците "колело карал ли си? качвай се и ще усетиш машината" някои добре ги усещах но това е друга тема.
        Аз явно не бях попаднал на такъв "учител" , сотеше отгоре на люка , държеше се за оръдието и ме налагаше по главата с юмрук , защото скапаната му машина не можеше да превключва; точно на втория удар от него , изрязах машината на 3-та и рязко спирачки , резултата: машината се изправи почти вертикално , старшинката в калта , цялата батарея се напика да се хили , аз в ареста , ама от него ден нататък ,този старшинка , който се славеше с побоите над обучаваните , не удари никой повече .
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #19
          Re: От: Волан на танк

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Бе аз гледам че седалката е скъсана ма мигачите не
          Тъпаци са немците, тъпациии, един танк не могат да направят като хората
          Втората световна показва, че не могат. А този не съм го карал но би ми било интересно да му врътна едно кръгче

          Коментар


          • #20
            От: Re: От: Волан на танк

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            Втората световна показва, че не могат.
            Е, не не не
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Волан на танк

              Аз пък си мисля, че баш ВСВ показа, че могат... Все пак да се биеш на 360 градуса срещу половината свят в продължение на 4 години и единствените ти източници на нефт да са некви пикливи кладенци в Румъния ще трябва да си бая способен.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • #22
                От: Волан на танк

                Танк с волан е равносилно автомобил да се управлява с патерици.
                Оста на завививане минава през средата на веригати и с колкото предницата се "върти" на ляво ,толкова задницата се изнася надясно.Евентуалния волан само усложнява управлението ,защото въртеливото движение на волана трябва да се трансформира в праволинейно движение на лостовия механизъм за завиване
                Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                Пламен Златарев 0888 66 03 18

                Коментар


                • #23
                  От: Волан на танк

                  Т.е. немските инженери и в частност тези на Леопард 2 са пълни кретени и още неграмотници?

                  А това е един от най-смотаните танкове през ВСВ

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14479j4.jpg
Прегледи:1
Размер:63.4 КБ
ID:5477276
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Волан на танк

                    Т34 са ги дучпили и тях, така че не виждам нещо кой знае какво. Освен че са били супер тежки и оръдието им е било по голямо. Това, че танка е с волан не говори нищо. Немците в края на войната се опитват да вкарат нова джага, обаче тя не стига до фронта.
                    ето и тежкия руски ИС 2 който е 46 тона а леопарда е 60 и..

                    Последно редактирано от Daniel; 30-04-13, 18:46.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Волан на танк

                      Даниеле, искаш ли да погледнеш статистиката за произведените от съюзниците танкове спрямо тези на Германия и колко чужди танка средно е унищожавал един немски и колко един съюзнически? А това, че танка е с волан, говори за технологична напредналост. Иначе що ти е стартер, като може да го палиш и с манивела?
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Волан на танк

                        Леопарда не е Тигър

                        А за кво става ИС2 може да питаш Карл Кьорнер
                        За трийсчетворките пък Франц Щаудегер

                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Волан на танк

                          Ами ще ти отговоря, на руснаците им е липсвала кординираност, екипажите са били от доброволци, немците вечер са извличали леко счупените машини и са ги ремонтирали, никой не им е пречел, говоря за битката при Сталингард и Курская Дуга. Никой не казва, че немските инженери са гола вода, волан на танк се опитах да обясня защо не става, губят се много екстри от управлението на танка - това за начало, после по трудно ще се управлява, всеки карал танк знае поведението му. Например при загуба на мощност в завой е достатъчно да дръпнеш единия лост до край а другия до половината - хайде да видя как ще стане с волана.

                          А за кво става ИС2 може да питаш Карл Кьорнер
                          За това на немците са им казвали да ги нападат само от засада гледай филмчето. Някъде имаше обяснения и от немски механик водачи, но не мога да го намеря в момента.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Волан на танк

                            Дани, ти попрочете ли как точно работи тоя волан?
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Волан на танк

                              Сори наистина нямах време да чета, хайде моля те кажи ми го наготово а на фестивала ще черпя бира

                              Коментар


                              • #30
                                От: Волан на танк

                                По-добре прочети сам, щото си мисля че ще разбереш повече от мен. Ама не е като на лека кола да върти рейка или секторна кутия
                                http://books.google.bg/books?id=S1gb...page&q&f=false

                                виж примерно стр44

                                сигурно някъде има и доста по-смислено техническо описание
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X