Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снайперска стрелба

    davc, ти ми оправи настроението!

    Коя е тази власт, която ще разреши някои роби, освен да са въоръжени, та да стрелят и над 200 метра?
    Не стига, че всеки с нещо "железно" е потенциален проблем, не само за властта, а и за обществото, ами дай да развиваме официално стрелби с армейски мащаби!

    Майтап... Всяко военно стрелбище осигурява дистанциите... Но не знам как в момента се организират официално посещенията там? Не би трябвало да има проблем..

    Иначе знаеш защо на вълка му е дебел вратът и съм убеден, че с организирани мероприятия през интернет, като нищо могат да ви приберат пушките!

    Това си е субективно мнение.. Веднъж една патрулка затъна в калта и не можа да достигне до един дето стреляше на дълги дистанции, но овреме метна всичко в джипката и се изнесе през другия баир!

    Коментар


    • От: Снайперска стрелба

      Моят врат е дебел (в контекста на смисъла, в който говориш Volk), но защо да не се помогне на разни млади (и не дотам) момчета със огромен хъс, малко опит и склонни към лекомислие!

      А за властта - Много си прав по принцип, но пък може и да се разсее някога и леко да кривне от стремежа си за самогъзно самозадоволяване. Може пък някога и нещо "на ползу роду" да се прокара, пред блюстителите и. В една сиромашка държава, със една още по-сиромашка армия, в която населението между 20 и 50 години, във задоволително здравословно състояние надали достига 200 000души, намираща се в гнездо на оси и заобиколена от приятелски настроени други държави със армии от стотици хиляди, че и милиони (и още по-сериозен мобилизационен потенциал)! - Стотина души, пробвали (поне) тук обсъжданото занимание могат да бъдат само положително възприемани (при рационален поглед върху нещата).

      А аз, в предното си мнение не споменавам нито дума за нещо незаконно (нито в текста, нито в подтекста), нито дори правя някаква реална организация. Само и единствено пробвам почвата за едно (много евентуално) напълно легално, открито и лоялно мероприятие.


      п п Нещо ми подсказва, че не е само един такъв, дето е "възнал" от патрулка в подобна ситуация. Та даже не и Астра, ми Дифендър, защото Дифендрите им са счупени, пък и те не могат да ги карат (виж, горските са печени, а-ма пък Ниветата им издишат). И какво - догодина ще купят хеликоптери (за полицията ще се намерят пари, нищо че няма за армията). Защо трябва, хора, нямащи никакви нелоялни намерения към държавата и закона да се поставят в положението на социопатични маргинали!
      Последно редактирано от davc; 14-10-11, 19:48.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Снайперска стрелба

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        ...Пичове, темата става все по-приятна, информативна и рационалистична.
        Много хубаво, обаче на всички им (ни) се "пука" - ама здраво. А няма къде! Някой спомена военен полигон - не виждам как ще ни пуснат там.
        Мисълта ми е:
        1.Дали не може да се организираме и да се сдобием със едно наше (пр. на форума) стрелбище.
        2.Ако трябва може да регистрираме някакъв легитимен субект, като това може да е не непременно по търговския закон.
        Например, мястото, за което аз говоря е "запечатана" от десетилетия кариера за инертни материали - значи, може би концесия...
        Как ви се струва? Дали е възможно (от всяка една гледна точка)?

        Недей с такова пренебрежение към калибъра. Изстрела, за който споменах някъде погоре, е именно с .22, само че WMR, чешко оръжие, оптика 6Х и патрони Динамит Нобел. Не е сега въпросът, какво реално може да порази на това разстояние, но въпросната гилза беше двустранно пронизана (от старите картонени). Пък и темата за "ловците на глави" не ни интересува нали (и ние няма да се правим на такива).
        Да карам подред и по цветове:
        ДА- военен полигон ................
        1 и 2. Единствения начин е да се организира СПОРТЕН КЛУБ със спортни намерения.
        Впоследствие да се доразвие и с БЕНЧРЕСТ и отново спортни намерения.
        Каквито са в действителност нашите намерения.
        Това е отговора и за двете точки .
        Следва участие на състезание, доказване на някакви резултати и ..... развитие на идеята.
        Трудно, времеемко, финансово също иска пари.
        Но е възможно.
        За 22 калибър - ако не си забелязал, аз съм най-големият му привърженик в този форум.
        Едва ли някой ще се похвали с повече изстреляни такива. Реалист съм, колкото и думите ми да изглеждат мечти..... 15 години съм осъществявал мечтата си - СТРЕЛБАТА.
        И имам някакви успехи и знам какво мога .
        Въпреки това - не спирам да мечтая.... 500 м без оптика. Май САМО аз вярвам в подобна мечта.
        Дано някой ден я осъществя. Сега е невъзможно ЕДИНСТВЕНО заради липса на оръжие.
        Добавям и нова мечта - колко далече е точен 22 калибър. Тя е по-осъществима и за това я предлагам на ... "някой да помогне ".
        Поздрави на всички мечтатели и реалисти !
        П.С. Малко четете и между редовете ......

        Коментар


        • От: Снайперска стрелба

          Прав си по всички точки!

          Само че държавата има нужда от данъкоплатци, а не от снайперисти със собственно оръжие!

          За да не "ос..ра", хубавата идея, все едно нищо не съм писал..

          Имаме хора от армията, пробвайте в Сопот - кеф, кеф и кеф! Ако го нямаше вятъра, който освен че се е родил там, прави секс със всички ветрове денонощно!

          Коментар


          • От: Снайперска стрелба

            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
            Прав си по всички точки!

            Само че държавата има нужда от данъкоплатци, а не от снайперисти със собственно оръжие!

            За да не "ос..ра", хубавата идея, все едно нищо не съм писал..

            Имаме хора от армията, пробвайте в Сопот - кеф, кеф и кеф! Ако го нямаше вятъра, който освен че се е родил там, прави секс със всички ветрове денонощно!
            Че ние от спортния клуб ще си плащаме данъците.
            И като им покажем , че не сме забравили как се стреля .. ще спечелим и субсидии.
            И със сигурност финансиране от БФСС .
            Идеята е много добра. Иска малко време, предложения и подкрепа за да узрее.
            Дайте нещо по-конкретно, може и на ЛС.

            Коментар


            • От: Снайперска стрелба

              На стрелбището в Црънча ходят от някакъв клуб по IPSC да тренират. Щом им дават да стрелят с късо, не виждам причина да откажат стрелба с дълго оръжие. В понеделник ще питам едни "отговорни другари" дали може да се организира нещо подобно.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • От: Снайперска стрелба

                А-бе аз ли нещо не съм в час , или как! Всички говорите за военни полигони - нещо се е променило ли (законодателно), `що ли? Как цивилни ще ходят да стрелят там.
                Или може би имате предвид приватизацията на военни полигони?
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Снайперска стрелба

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  Че ние от спортния клуб ще си плащаме данъците.
                  И като им покажем , че не сме забравили как се стреля .. ще спечелим и субсидии.
                  И със сигурност финансиране от БФСС .
                  Идеята е много добра. Иска малко време, предложения и подкрепа за да узрее.
                  Дайте нещо по-конкретно, може и на ЛС.
                  Ако има възможност, някой от БФСС или СС или КГБ, да прибере някой лев покрай инициативата, може и да има бъдеще..

                  Даже може да го пробута като "проект" и да гушне някоя премийка, но докато някоя "дървеница" не се се облажи, само ще драскате хартии и ще си въобразявате !

                  Коментар


                  • От: Снайперска стрелба

                    Обичам да споря с Volk / за спорта/ но що ли сега съм напълно съгласен с него
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • От: Снайперска стрелба

                      Ми `убу де... Нека гушкат премийки, нека отчитат дейност, нек` се праскат в гърдите - като си искат. Ние искаме само да си "пукаме" - нали! (В разумни граници, защо и да не си плащаме - така и така непрекъснато го правим).
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Снайперска стрелба

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Ми `убу де... Нека гушкат премийки, нека отчитат дейност, нек` се праскат в гърдите - като си искат. Ние искаме само да си "пукаме" - нали! (В разумни граници, защо и да не си плащаме - така и така непрекъснато го правим).
                        Щото яхне ли някой тарикат-чиновник, дупедат или там какъвто и да е, идеята, ще си "пуцаме" пак виртуално. Според мен де.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • От: Снайперска стрелба

                          Надушвам доста "потенциал"!

                          Пичове, докато драскате хартии и се молите да ви включат в "дрън-дрън проект", дайте някаква малка "цепнатина" в нормите за ползване на армейските полигони, да вкараме през нея някакво "ала-бала" тип "ОСО" мероприятие и да може да заредим любимите си пушки, без да се оглеждаме за ченгета!

                          Коментар


                          • От: Снайперска стрелба

                            Спортен клуб "Офроуд". Надлежно оформен.
                            Г`усин модератор, неприсъщ скептицизъм е това. За идеята поне, си заслужава дори и малко "комсомолски плам"

                            Ей, ма в никакъв случай за еднократно мероприятие не говорим.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Снайперска стрелба

                              Винаги когато се вкара в организацията чиновник...и другите потенциално замесени смукатели на благинки съм непоправим песимист. Комсомолският плам ми е неприсъщ поради причина че никога не съм бил такъв, което м/у другото не им пречеше да ми удържат всеки месец от заплатата чл.внос
                              Другото дето Вальо търси някаква врата в закона-като ги знам фуражките какви буквояди са, направо да отложим мероприятието за....неясно бъдеще. Гаднооооо.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • От: Снайперска стрелба

                                Дърти друже! / Хънтър/

                                Проблемът е че почти всички участици, все още нямат "група" от три попадения в една дупка на 100 метра - дистанцията на всяка полуквартално стрелбище!

                                Но имат мерак за 500 метра!

                                Нека видим нещо конкретно, на снимки, от кварталното стрелбище, а след това ще говорим за 500 метра!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X