Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снайперска стрелба

    Живот братче! Законно стрелбище с 500метра дистанция в България НЯМА (военните полигони не са за цивилни по дефиниция).
    Има и друг момент - ти си минал "христовата възраст", а аз (примерно) стрелям от малко след като съм проходил. Помисли върху това! Вече нося и цайси. Някои разправят, че на онова от погоре място, съм уцелил гилза 12-ти калибър (сигнално червени са), отнякъде къмто вторият (Х5бр.) пълнител.

    п п Мини да пием по бира някога (предвид сезона, може и чайче с коняче).
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Снайперска стрелба

      Аз и сега пийвам коняче, щот гърлото ме заболя от тея бири в тоя студ, но къде да мина, нямам си идея...

      Ааа, Копривщицааа, дали?

      Уф подведох се и спамнах, някой да затрие ако може

      Коментар


      • От: Снайперска стрелба

        Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
        А с каква пушка ще стреляте? И...може ли да гледам..?
        Ааа няма с каква Кой каквото си донесе с него и ще гърми. Е, после може и да си ги менкаме, ама Вълчо е циция на тема пушки и надали ще даде някой да му пипне Маузера
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • От: Снайперска стрелба

          Първоначално публикуван от gagan3 Преглед на мнение
          Най съм съгласен с volk и с traktorist. Явно хората имат представа за стрелба в реална обстановка и за разстояния. Това е истината, 500 м. са си сериозно разстояние, но зора е не само да ги уцелиш ами и един куп други работи. Ако отворите тема за маскировка с радост ще споделя опит, но съм сигурен, че ще има и хора дето да споделят опит и за маскировка В ЗАЛАТА.
          Идея си нямаш колко усмивки съм виждал..... замръзнали.
          Има три типа хора с които общува и спори човек:
          1. Едните са умни, знаят много и от тях винаги може нещо да научиш.
          2. Другите са по-неумни, знаят малко и тях винаги може на нещо да ги научиш.
          3. Третия вид - те знаят малко, мислят си че знаят много и .... с такива е по-добре да не спори човек. Само загуба на време.
          Ти от кои си ?
          Аз съм от залата. Но за мен това е гордост. Ти , ако си мислиш , че с армейския опит си натрупал повече от мен - поздравления. Според мен не е така.
          Причината за този извод:
          Ти говориш с омраза за твоето оръжие. Виж си поста. Ти говориш с пренебрежение за твоята дейност - снайперист.
          Човек, който не обича и не уважава това което може(оръжието си, стрелбата си).....просто не го може. Така си мисля аз.
          Отново може да съм в грешка, но не се притеснявам да греша.
          Не се притеснявам и да казвам, че греша. Това не ме прави по-слаб.
          Поздрави !

          Коментар


          • От: Снайперска стрелба

            Я да разритам малко кошера с един прост въпрос: Що е то "пределна дистанция" и имали универсална такава (дори и за едно и също оръжие, а не модел или серия на въпросния модел)..?!! Айде още малко въпроси: - От кои фактори се определя пределната дистанция и еднаква ли е тя при различни топографски особености на ландшафта и метеорологични условия..?!! По какъв начин влияе на пределната дистанция, възможността за избор на стрелкова позиция отнесена към маскировката на стрелеца и неговата безопасност - съобразена с евентуален ответен огън на противника..?!! Не съм свършил! Кои са основните приоритети на екипа (един снайпер никога не се "разхожда" сам) по време на мисия и защо? И за финал - като жокер, една стара максима, която важи и днес: - Колкото е по-добър един снайпер, от толкова по-малка дистанция поразява целите си...

            Ако някой от вас знае отговорите на всички тези въпроси и има съответните практически умения, ще улучи джантата на 500 м. без да се замисли, защото ще знае кога, къде и как това е възможно! Има ли такива сред пишещите тук..?!!

            Коментар


            • От: Снайперска стрелба

              Я, пак станало интересно тук. Мисля, че ще е по- ясно за всички, ако се направи едно уточнение към заглавието на темата. Безпредметно е да се обсъждат маскировки, придвижване и оттегляне от мястото за стрелба, брой патрони и прочее филми. Просто става дума за премерена стрелба, евентуално по неподвижна цел, евентуално на голямо разстояние, с възможност да се подсигурят на стрелеца почти идеални условия- подходящо оръжие и боеприпас, време, спокойствие... добра компания. Поне в такова русло беше пратен спорът преди време. Мога да съдействам с компанията, но едва ли ще се стигне до организация на подобно мероприятие на страниците на форум (който и да е). Аз се отказах окончателно от оптиката преди 4 години. Да нагласиш кръстчето върху мишената не ми е интересно. Не казвам че е лесно да възпроизведеш точен изстрел с оптика, но ми е по- интересно да стрелям със стандартни мерни прибори на 50 м., вместо с оптика на 200 м. Светът изглежда, някак си по- друг през добре изравнена мерна линия... Тук влизам с въпрос, породен от предишен пост в тази тема. Срещал съм различни тълкувания и аргументи. Кое да държим на "фокус", мушката или целта и защо? Мерната пластина я изключвам, но някой може да си избере и нея. Вече изчетох достатъчно странни мнения, та що пък да не.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: Снайперска стрелба

                Като си почнал, пиши де Марто. То малко като руски форум стана /като във вица/.

                Коментар


                • От: Снайперска стрелба

                  Марто, не стига че имаш да черпиш но и оспамваш темата Мисля че се разбрахме- тук в тази ще си мерим само меренето/ уцелването на далечни цели. Ако искате тема за поведение и действие на снайпериста- в друга тема
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • От: Снайперска стрелба

                    Ми ти като си почнал - кажи вица бре.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Снайперска стрелба

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Ми ти като си почнал - кажи вица бре.
                      в английския форум: задаваш въпрос и ти отговарят
                      в руския задваш въпрос : отговарят ти и на свой ред те питат нещо
                      в българския форум: като зададеш въпрос - всички започват да ти обясняват колко си прост

                      Коментар


                      • От: Снайперска стрелба

                        [QUOTE=T-1000;1644016]Като си почнал, пиши де Марто. То малко като руски форум стана /като във вица/.[/QUOTE

                        Пределната дистанция или казано по-просто - разстоянието до което със сигурност ще се порази целта, е много относително понятие и се формира персонално за всеки един изстрел или цел! Тука е пълно с хора които ми цитират дистанции на изуст, щото някой така бил казал или прочели, чули и така нататък! Оръжието почти никога не фактор в това уравнение, защото ефективния му огън винаги надвишава многократно всяка "пределна дистанция" (никой не стреля с Макаров на 500 метра, но с Гарет - 50 кал. на 200 метра се стреля - това за не разбралите!) Първото условие определящо "пределната дистанция" е стрелецът - неговите умения и степен на огнева подготовка! Прост пример: - при еднакви условия и оръжие, залягат 20 калпака на полосата! Половината косят гората (сватбари), една четвърт имат задоволителни резултати (покриват норматива), една осма са много добри (остават им половината патрони в пълнителя след края на упражнението), една шестнайста са отличници (използват по 1,5 изстрела на мишена) и другата една шестнайста са отличници, но притежават и всички останали качества, които биха им позволили да станат "снайперисти" (имат вродения усет да извлекат максималното...) - тези хора ще улучат и на 600 метра! При всяка от изброените групи "пределната дистанция" е различна въпреки равните условия и варира от 100 метра до 600 метра! Различните особености на ландшафта и метеорологичните условия също пряко влияят на "пределната дистанция". До тук имаме стрелец и оръжие, които са способни сигурно да поразят цел на 600 м. Какво става с тази дистанция обаче, ако имаме влошена видимост от снеговалеж, дъжд, мъгла..?!! Ако липсва чист прицел заради растителност, сгради, скали, пясъчни дюни и т.н., какво се случва с "пределната дистанция".?!! Ами ако имаме и различна надморска височина, влажност на въздуха, сила и посока на вятъра, които на всичкото отгоре могат да бъдат и с различни стойности по траекторията на изстрела, какво става с "пределната дистанция"..?!! Това което се случва, че "пределната дистанция" пада и то драстично в някои случаи! Имаме цел, която трябва да се порази, но условията не позволяват това да се случи от "максималната пределна дистанция" на конкретния стрелец с конкретното оръжие..?!! Това което се случва в такава ситуация е, че "пределната дистанция" се определя от гледна точка на оптималната позиция за стрелба, която включва в себе си: оптималните възможности за камуфлаж, алтернативна позиция, прикритие от вражески ответен огън, прикриващ огън от съпровождащата група и път за изтегляне от позицията! Ако липсват условия отговарящи на тези фактори, стрелеца или чака на място (дебне) наличието на по-добри условия и довършва мисията си или я прекратява! Той има правото да го направи, защото е несравним като себестойност с един неуспешен изстрел! Хората слагат 'снайперистите" под един знаменател и бъркат! Оперативните и тактически задачи, които стоят пред един армейски снайперист и условията в които му се налага да ги решава, нямат нищо общо с тези на един снайперист от анти-терористичен отряд, а те пък от своя страна с един наемен убиец. От там и различното въоръжение, оборудване и тактики!

                        Коментар


                        • От: Снайперска стрелба

                          Точно така е МартоДелят снайперизма на военен и полицейски(в който влизат и наемниците,и всички,които стрелят в градски условия) - диаметрално различни един от друг...
                          А! Сетих се да попитам нещо - има ли снайперист във форума (българин )..?
                          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                          Най-добрият ром е студеният ром!
                          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                          Коментар


                          • От: Снайперска стрелба

                            Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                            А! Сетих се да попитам нещо - има ли снайперист във форума (българин )..?
                            Четейки темата, започвам да се питам - има ли някой, който да не е снайперист във форума
                            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                            Коментар


                            • От: Снайперска стрелба

                              Aз не съм, но ще си купя лък и ще се науча да целя джанти на 500 метра с него

                              Коментар


                              • От: Снайперска стрелба

                                Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                                Точно така е МартоДелят снайперизма на военен и полицейски(в който влизат и наемниците,и всички,които стрелят в градски условия) - диаметрално различни един от друг...
                                А! Сетих се да попитам нещо - има ли снайперист във форума (българин )..?
                                Има, няколко поста по-нагоре. Или поне каза че ще споделя опит от мисии. Чакаме.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X