Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снайперска стрелба

    Понеже разговора премина към съществото на стрелеца-снайперист, та да вметна: Точната стрелба - със и без оптика, но като правило с такава - е една минимална част от неговата "професионална характеристика"!

    п п А пъпеш ("фи" 15-20сантиметра) от 500метра, е трудна цел и със оптика - и съвсем не по възможностите на голяма част от оръжията (еле пък на тук спряганите)...
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Снайперска стрелба

      Снайперитите определено не са такива, щот имат оптика на пушките си! Ако беше така лесно, всеки с пушкало дето има лещи отгоре, може да се нарече снайперист. Да, ама не! А относно супермените, я кажете някое стрелбище с пушки под наем, да ходя да се уча да стрелям по пъпеш на 200-300 метра. Щото самочувствието ми определно се нуждае от суперменизъм... А защо е проблем без или с оптика да се даде един труден истрел, ако оръжието го позволява? Не е ли добре също да се изпробва на живо цялата тази тема и който твърди, че може нещо, поне да се опита да го демострира?

      Коментар


      • От: Снайперска стрелба

        Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
        За СВД съм чувал(казах го и преди в темата) пределът и е 200м-глава,400м-гръдна мишена,600м-мишена в цял ръст.
        Най-накрая глътка свеж, чист въздух!

        Това е истината, г-да офицери, колкото и да ни се иска да са ни по-дълги тоягите!

        Насов, снайпериста основно трябва да се добере до мястото за стрелба без да бъде забелязан и после да се изнесе оттам жив..
        Другото е просто - празен стомах, "подпираш"пушката все едно е от станиол и ще се смачка, ако я стиснеш, гледаш си целта и леко дърпаш спусъчето, все едно си плъзваш пръста към ....

        Ако не те изненада изстрела значи се връщаш обратно в урока!

        Това за прицелването.. А накъде ще удари пушката, тя си знае! Ако знаеш и ти - ставате почти любовна двойка!

        Коментар


        • От: Снайперска стрелба

          Тея теори си ми ясни, но практиката си е практика. Все пак съм сигурен, че ако мишената се вижда с просто око и пушката може да метне до там, истрела е възможен. Другото са думи...

          Коментар


          • От: Снайперска стрелба

            Най съм съгласен с volk и с traktorist. Явно хората имат представа за стрелба в реална обстановка и за разстояния. Това е истината, 500 м. са си сериозно разстояние, но зора е не само да ги уцелиш ами и един куп други работи. Ако отворите тема за маскировка с радост ще споделя опит, но съм сигурен, че ще има и хора дето да споделят опит и за маскировка В ЗАЛАТА.
            Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

            Коментар


            • От: Снайперска стрелба

              Първоначално публикуван от gagan3 Преглед на мнение
              Най съм съгласен с volk и с traktorist. Явно хората имат представа за стрелба в реална обстановка и за разстояния. Това е истината, 500 м. са си сериозно разстояние, но зора е не само да ги уцелиш ами и един куп други работи. Ако отворите тема за маскировка с радост ще споделя опит, но съм сигурен, че ще има и хора дето да споделят опит и за маскировка В ЗАЛАТА.
              Иде реч за уцелване на джанта от определено разстояние. Без маскировка. Факторите ще си ги преценява стелящият. Маскировката, придвижването и изтеглянето- в друга тема.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • От: Снайперска стрелба

                Аз имам джанта от диското, дето е тотал щета, давайте да я стреляме...

                Коментар


                • От: Снайперска стрелба

                  Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                  Спора тръгна от там, че човекът предложил да улучи джанта на 500м каза, че ще го направи със "стандартни" спортни мерни прибори.Предполагам става въпрос за диоптричен мерник.
                  Иначе гледах по едно предаване, че последния изпит на снайперистите от морската пехота на САЩ е на 800м.Не знам по каква мишена.
                  Аз все още съм скептичен, че някой може да улучи джанта на такова разстояние без оптика и добра пушка.
                  За СВД съм чувал(казах го и преди в темата) пределът и е 200м-глава,400м-гръдна мишена,600м-мишена в цял ръст.Това от думите на руски снайперист.
                  Да, това са дистанциите, но при тях става въпрос за 100% вероятност за попадение. Снайпериста не може да си позволи да пропусне мишената при първия изстрел, ясно защо. Докато нашата джанта нито ще се скрие, нито ще побягне, още по-малко ще отвърне на огъня.
                  Вече стана въпрос, че диоптричните мерници са спортни, използват се при въздушно и малокалибрено оръжие и се прострелват на определените дистанции. На други дават отклонения.
                  Който е виждал и ползвал знае за какво става въпрос. При бойно и ловно оръжие познато и използвано при нас, не се използват по ред причини.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • От: Снайперска стрелба

                    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                    Аз имам джанта от диското, дето е тотал щета, давайте да я стреляме...
                    Трудно. Осигуряването на място с необходимата дистанция, обезопасяването му и ... Джантата и пушкалата са най-лесни.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • От: Снайперска стрелба

                      Само обезопасяването е по-щекотливо, но реално просто трябва или да е много усамотено за да може да се направи от малко хора или трябват повечко хора на място, което не е толкова трудно достъпно, но повече хора = на повече риск. Та в тоя форум ли точно не можем да намерим място, което да се стига с правилните машини и да е откъснато от масовите места? Това щото предполагам, че реално няма стрелбище с 500 метра дистация... Като цяло става едно такова, че изстрела ли е по-труден или намирането на място за целта? Щото мен не ми звучи по-опасно от кое да е ходене на лов, даже напротив, щот при ловЪ може и да се разщъкат всички из гората, пък джантата не шава и всеки знае, че по нея се стреля и няма как ловната дружинка да се пръсне из гората...

                      Коментар


                      • От: Снайперска стрелба

                        Насов, голям си мераклия! Да знаеш - тези мераци "не се чешат" на обществени места - примерно форуми...
                        Струва ми се, съм чувал за едно място, има 500метра, абсолютно безопасно е, защото е на 50-тина метра дълбочина, със почти отвесни стени. На 300километра от София. Точно толкова (ако не и повече) е и незаконно, колкото е безопасно
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Снайперска стрелба

                          Гледам хубав моабет сте спретнали! Хората стрелят по яйца на 100 метра (буквално се сваряват), защо да не улучат и пъпеш на 200 метра...?!! Какъв е и проблема на джантата на 500..?!!! Хората вече и от 2,5 километра убиват (с 6 изстрела) Волк - това за снайперистите и единия патрон къде го учи, чу, видя и т.н...?! В артилерийското в Шумен ли..?!! Там не ви ли учеха да улучвате сгради или в най-лошия случай нещо с размерите на село, примерно..?!! Как снайпера определя силата и посоката на вятъра на пределна дистанция..?!! А Волк..?!! Като си изстреля единия патрон снайпера, после камъни ли мята..?!! С АК си има стандартни упражнения на 400 метра (картечен разчет и бягаща пехота) - автомата доказано поразява цели на такава дистанция с повече практика и от първия път! Защо да не е възможно и на 500 метра..?!! Искам да чуя поне една разумна причина, която не изхожда от знанието на пишещия за собствената си неспособност да се справи с подобна задача... Е господа офицери - вие сте на ред!!!

                          П.П. Пред мен многократно е демонстрирано следното упражнение: - Лист с формат А4 се залепя на мишена "Бягаща пехота" (неподвижна) на 400-ния метър на полосата. После се стреля по въпросната мишена със СВД със стандартната оптика с трикратно увеличение от позиция прав - от пейката до входа на контролната кула на полигона, която е на около 600 метра от мишената! На пейката често имаше и изпита бутилка водка преди това! Удивително, но и четирите пъти на които съм присъствал завършваха с 3 от 3 ( в листа, а не в мишената по принцип) и още бутилки водка си сменяха собствениците! Въпрос на талант и тренинг, като казваше стрелящия....

                          П.П.П. Относно наличието на оптически прицел и снайперската стрелба - Симо Хаюха все с оптика е стрелял сигурно...
                          Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 12-10-11, 00:48.

                          Коментар


                          • От: Снайперска стрелба

                            A, ми стреля ми се бре. И то напълно законно! Все пак има толкоз стрелбища за пищови, да си стреляш легално, как така да няма място да си стрелям на 500 метра с пушка? То аз гледам да не мисля за това, щот нямам пушкало, ни късо, ни никфо, пък нещо сам не ми се ходи така и така. НО! Вие с тая тема ми бъркате в........... Ай стига точки съм слагал. Та, аз съм сигурен, че може легално и нормално да си го пробваме това с тая джанта, щото инак по-добре тая тема да и турите 1 катинар... Тука има 1 колега с аватар гласящ нещо пдобно на: "Свободните хора имат оръжие, робите не." Та аз не съм агресивен, но ми е много неприятно, че не мога да стрелям никога, пък вие си стреляте. Просто не е често това.

                            Коментар


                            • От: Снайперска стрелба

                              А с каква пушка ще стреляте? И...може ли да гледам..?
                              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                              Най-добрият ром е студеният ром!
                              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                              Коментар


                              • От: Снайперска стрелба

                                Пушка може да си направим от тръба, дъска и още разни неща

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X