Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снайперска стрелба

    Извинявам се, че предложих неподходящ пример/съвет.
    Обикновенно в язовира плуват достатъчно листа и водорасли които могат да се използват за мищена. Това е ставало късна есен и зима когато не е имало жива душа и освен "визуализацията"
    на попаденията е безопасно. Признавам, че инцидентно ми се е случвало да стрелям и по бутилки
    в младите години, но вече не го правя защото приключих с лова.
    Надявам се да ми простите /казвам го без ирония/.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • От: Снайперска стрелба

      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
      Ако има някой колега който му се занимава и има съответния инструментариум може да изчисли в ъглови градуси стойността на капачка от буркан на 200 м., 14 цола джанта с гума на 500 м. и
      за сравнение десетката на малокалибрена мишена 1 см на 50 м.
      Да видим какво ще се получи.
      Не знам за вас, но всеки прецизен стрелец ЗНАЕ:
      Мишената(целта) не се вижда ясно, защото погледът е концентриран (фокусиран) върху мерните прибори. Няма друго положение.
      Всяко отклонение от такъв фокус при изстрел се счита за грешка и съответно води до лошо попадение (пропуск).
      Та за тези, които залагат цел и искат да я видят ЯСНО и отчетливо.... става само през оптика.
      Това обаче не означава, че по друг начин не може да се прицелиш в целта (без оптичен мерник).
      Който не е виждал СПОРТЕН мерник - нека да отиде и да види.
      Вземете пушка за високо спортно майсторство. Мерника е с кръгла мушка отпред. Гледайки през окуляра (не е оптика, а само отвор) и центрирайки кръглата мушка върху целта вие друго освен целта НЕ ВИЖДАТЕ.
      Ако целта е черна и наоколо е друг цвят тогава около целта се получава цветен кръг. Ясно видим.
      За какво ви е да виждате целта. Следи се единстено този цветен(бял) кръг да е еднакво широк около целта.
      Т.Е целта да е в центъра на този кръг.
      Дали целта ще е прасе, 14 цолова джанта с гумата или друго НЯМА значение.
      Вие виждате кръг около целта.
      Остава само да коригирате отклоненията за разстояние и вятър - да простреляте дистанцията и после да произвеждате изстрел при безветрие или с правилното предварение.
      Доста сложно звучи, но само докато погледнете през такъв мерник.
      Проверете !
      Аз не се съмнявам дали е възможно. На мен ми е любопитно дали АЗ МОГА да направя подобен изстрел.
      И за да няма спорове - един стрелец стреля с всякакво оръжие. Само да му попадне в ръцете...

      Коментар


      • От: Снайперска стрелба

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        Не знам за вас, но всеки прецизен стрелец ЗНАЕ:
        Мишената(целта) не се вижда ясно, защото погледът е концентриран (фокусиран) върху мерните прибори. Няма друго положение.
        Всяко отклонение от такъв фокус при изстрел се счита за грешка и съответно води до лошо попадение (пропуск).
        Та за тези, които залагат цел и искат да я видят ЯСНО и отчетливо.... става само през оптика.
        Това обаче не означава, че по друг начин не може да се прицелиш в целта (без оптичен мерник).
        Който не е виждал СПОРТЕН мерник - нека да отиде и да види.
        Вземете пушка за високо спортно майсторство. Мерника е с кръгла мушка отпред. Гледайки през окуляра (не е оптика, а само отвор) и центрирайки кръглата мушка върху целта вие друго освен целта НЕ ВИЖДАТЕ.
        Ако целта е черна и наоколо е друг цвят тогава около целта се получава цветен кръг. Ясно видим.
        За какво ви е да виждате целта. Следи се единстено този цветен(бял) кръг да е еднакво широк около целта.
        Т.Е целта да е в центъра на този кръг.
        Дали целта ще е прасе, 14 цолова джанта с гумата или друго НЯМА значение.
        Вие виждате кръг около целта.
        Остава само да коригирате отклоненията за разстояние и вятър - да простреляте дистанцията и после да произвеждате изстрел при безветрие или с правилното предварение.
        Доста сложно звучи, но само докато погледнете през такъв мерник.
        Проверете !
        Аз не се съмнявам дали е възможно. На мен ми е любопитно дали АЗ МОГА да направя подобен изстрел.
        И за да няма спорове - един стрелец стреля с всякакво оръжие. Само да му попадне в ръцете...
        Говориш за диоптричен мерник.
        Използва се при "прецизна стрелба" или още "класическа стрелба" при въздушното и малокалибреното оръжие на дистанции 10 и 50 метра. При бойното и ловно нарезно не се среща, поне при познатото ни. Зная, че някои западни образци са с подобен, но не съм виждал. Познатите ми "диоптри" няма да са много удачни за експеримента с джантата на тази дистанция. Много е малка. Диоптъра обикновенно обхваща "ябълката", черния кръг на мишената.., със съвсем малък просвет за да се центрира точно. Знаеш какви са размерите на "десетката"при мишените за въздушно и малокалибрено. Минимално отклонение и отиваш в "осмицата".
        Говорех за ъгловите градуси защото смятам "на първо четене", че капачка от буркан на 200 м е по-малка цел от джанта с гумата на 500. Но за да бъдем сигурни трябва "да се премери".
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • От: Снайперска стрелба

          1 ъглова минута на 100 метра е грубо казано 2,8см. Капачката на буркан за компот // е 8.5см. На 200 метра тази капачка е равна на 1.5 ъглови минути /грубо/. Ако се вземе една 14 джанта с гума на нея, диаметъра и да бъде 65 см /вижда ми се реална цифра/, то на 500 метра едно такова колело е 4,5 ъглови минути /грубо/. Като цяло и двете са доста малки мишени.

          Коментар


          • От: Снайперска стрелба

            Много ми се иска да видя глиган с цветен контур около него. А как ли щяха да се забавляват нашите в Ирак ако около всяка чалма имаше цветен кръг, та те като се целят да им е по-шарено такова. Весело. Като сте тръгнали да сравнявате 2 мишени с различни размери на различно разстояние, тогава сравнявайте и траекторията на куршума
            Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

            Коментар


            • От: Снайперска стрелба

              В никакъв случай не пробвайте пристрелването на Чичо, защото при по-малък ъгъл, куршумът рикошира от водата и отива в насрещният бряг!

              Иначе не става въпрос за точно око, а за това дали това, което излиза от дулният срез, ще отиде там, където гледа окото!

              Коментар


              • От: Снайперска стрелба

                Първоначално публикуван от gagan3 Преглед на мнение
                Много ми се иска да видя глиган с цветен контур около него. А как ли щяха да се забавляват нашите в Ирак ако около всяка чалма имаше цветен кръг, та те като се целят да им е по-шарено такова. Весело. Като сте тръгнали да сравнявате 2 мишени с различни размери на различно разстояние, тогава сравнявайте и траекторията на куршума
                Или четеш през ред, или и аз не знам какво С думи прости беше обяснено по-горе че диоптричният мерник се ползва само и единствено за спортна стрелба и при малокалибрено оръжие. В биатлона също. Ако не си виждал такъв е друг въпрос. Явно имаш армейски и ловен опит. Я тогава кажи при кое има почти аналог на диоптричниат. Доуточнявам че е комбинация от елементи и няма пълно припокриване с упоменатият.

                п.п. Ей корифеите да си траят, питам колегата.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • От: Снайперска стрелба

                  Волк, пробвай твоят автомат каква група прави на 200 метра и статистически може да се сметне на колко изстрела 1 ще влезне в мишената /капачката от буркан/.
                  Не виждам какво общо има траекторията на проектила с точността на оръжието.

                  Коментар


                  • От: Снайперска стрелба

                    Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                    Волк, пробвай твоят автомат каква група прави на 200 метра и статистически може да се сметне на колко изстрела 1 ще влезне в мишената /капачката от буркан/.
                    Аз съм с болтова карабина Маузер и нямам нито теоретичен, нито практичен проблем да вкарам неограничен брой в капачка от буркан на 200 метра! Стига да не е от детски пюрета..

                    Но твърдя, че тая работа е бая трудна, деликатна и лесна на приказка, трудна на практика!
                    Хеле с механични прибори.. Че то е достатъчно влажността да се промени, или ако щеш надморска височина, камо ли ъгъла на стрелба и всичко ойде!

                    Има си оръжие за всяка ситуация! Нищо не може да се сравни с Арсенала, при екшън до 50 метра, продължил не повече от 3-4 секунди! Даже сега ме засърбяха ръцете за тоя дзвер!

                    При карабината докато свалиш, презаредиш, погледнеш в оптиката, откриеш целта ... Аз затова си ходя с един патрон на лов, да не ме е яд!

                    Ама да не отклонявам темата..
                    Мисълта ми беше, винаги да се гледа по каква повърхност се стреля, защото дори при почва, куршумите си рикошират от земята и става сериозна работа! От асфалт пък направо отлитат!

                    Коментар


                    • От: Снайперска стрелба

                      Траекторията на куршума може да няма общо с точността на пушката, но има много общо с уцелването на мишената. А за тая джаджа дето била като диоптричен мерник, и идея си нямам каква е. А за мен има смисъл настройки на диоптър само при някакъв уред за далечно наблюдение, там където имаш огромно увеличение и ти трябва ясен образ. Моля пак да ми обясните какво е общото между залата (в която няма вятър и мъгла, и пушката е лека и подпряна на станока и няма откат и няма шум от стрелбата и мишената ясно контрастира на белия фон и не се движи и е с еднаква форма всеки път) и снайперската стрелба. Честно да ви кажа повече бих я сравнил с биатлон.
                      Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

                      Коментар


                      • От: Снайперска стрелба

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        Аз съм с болтова карабина Маузер и нямам нито теоретичен, нито практичен проблем да вкарам неограничен брой в капачка от буркан на 200 метра! Стига да не е от детски пюрета..
                        Аз останах впечатление, че спора е за точността на АК/Арсенал.

                        Коментар


                        • От: Снайперска стрелба

                          Първоначално публикуван от gagan3 Преглед на мнение
                          А за тая джаджа дето била като диоптричен мерник, и идея си нямам каква е. А за мен има смисъл настройки на диоптър само при някакъв уред за далечно наблюдение, там където имаш огромно увеличение и ти трябва ясен образ.
                          В ДИОПТРИЧНИЯТ мерник диоптри няма Няма ама никакви лещи, лупи и т.п. стъкълца.
                          Я кажи освен със СВД с какви други оръжия си оперирал? Тук взе да става навалица от оръжия и калибри и разстояния, но няма лошо. Даже взе да става интересно
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • От: Снайперска стрелба

                            Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                            Аз останах впечатление, че спора е за точността на АК/Арсенал.
                            Не. С какво да е ръчно оръжие. Важни са в случаят джантата, разстоянието и уцелването.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • От: Снайперска стрелба

                              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                              Не. С какво да е ръчно оръжие. Важни са в случаят джантата, разстоянието и уцелването.
                              Без оптика реално, щото на 500 метра с оптика не би следвало да е голям проблем, все пак вече стрелят на километри доста пушкала. Ето примерно ако махнем оптиката на една гадина 50ти калибър, то повечето условности отпадат. Мисля, ще може да се дрънне джантата без проблем от някой опитен, все пак.

                              Обаче има някаква зависимост от това дали стреляш за кеф или щото всеки ден ти зависи живота от това и съответно, колко добре стреляш...

                              Коментар


                              • От: Снайперска стрелба

                                Първоначално публикуван от gagan3 Преглед на мнение
                                Моля пак да ми обясните какво е общото между залата (в която няма вятър и мъгла, и пушката е лека и подпряна на станока и няма откат и няма шум от стрелбата и мишената ясно контрастира на белия фон и не се движи и е с еднаква форма всеки път) и снайперската стрелба. Честно да ви кажа повече бих я сравнил с биатлон.
                                Аз съм общото. .
                                И за залата - пушка, пистолет, и за биатлона - на 50 м само 11 см е мишената при пулс 120.......положение "прав" без оптика.
                                Дали въобще осъзнаващ какво е това?
                                И за снайперската стрелба отново без оптика.
                                Аз поставих тази цел - 14 цолова гума на 500 м без оптика за предизвикателство.
                                Готов съм за проба по всяко време. От само себеси се разбира, че говоря за подходящо оръжие и боеприпас.
                                Все един ден ще го направя.
                                В краен случай ще пробвам с АК.....с........ "трасак", но няма как да му сложа спортен мерник.
                                А с "равна мушка" ще е още по-голямо предизвикателство.
                                А бе темата се раздвижи.....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X