Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снайперска стрелба

    Марто (Мартин Христов) е такъв поне по теоретическа подготовка като част от образованието си. Имаше един участник - ефрейтора, който не е писал от години - по служба. Ленин, май също е снайперист по служба. В момента се сещам и за поне трима други, които са били такива по време на отбиване на военната си повинност (ВВ, ГВ).
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Снайперска стрелба

      Ха- ха, Давс! И какви снайперисти имаше във ВВ, примерно? Просто скатаваха по околните баирчета, докато щурмовата група гълташе пушеци и се бореше с "врага" за 5 дни отпуск... Да опукаш един сандък патрони със СВД не значи още нищо. Убеден съм, че в рамките на редовната служба не можеш да научиш нищо от спряганите тук екшъни. Да не говорим, че за снайперист, химик и сапьор в щурмовата група, се определяха тези, които не можеха да покрият нормативите и не ставаха за показно пред генералите.
      Последно редактирано от Тропчо; 12-10-11, 14:47. Причина: Допълнение
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Снайперска стрелба

        Нямам нито една бойна мисия и не се считам за снайперист, въпреки изкарания курс (както и не се считам за воиник, защото не съм воювал)... Тропчо не знам къде си служил, но поне при нас избираха хора за курса именно по показателите и резултатите от нормативите, а не от липсата им... Умението да стреляш точно не те прави снайперист, а още много други неща едно от които е да се научиш да лежиш неподвижно, примерно...

        Коментар


        • От: Снайперска стрелба

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Ха- ха, Давс! И какви снайперисти имаше във ВВ, примерно? Просто скатаваха по околните баирчета, докато щурмовата група гълташе пушеци и се бореше с "врага" за 5 дни отпуск... Да опукаш един сандък патрони със СВД не значи още нищо. Убеден съм, че в рамките на редовната служба не можеш да научиш нищо от спряганите тук екшъни. Да не говорим, че за снайперист, химик и сапьор в щурмовата група, се определяха тези, които не можеха да покрият нормативите и не ставаха за показно пред генералите.
          Те това не трябва да го казваш. Дано не е така?
          Иначе - темата е толкова хубава(ако не се стесни обхвата ) , толкова полезна и приятна, че не знам защо трябва нкой да се сърди.
          Аз поне благодаря на всички, които споделят нещата от кухнята на снайпериста. Много полезна информация има в тази тема.
          Особено за хората с оптика ........

          Коментар


          • От: Снайперска стрелба

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:347102_460s_v1.jpg
Прегледи:1
Размер:72.9 КБ
ID:5311081
            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

            Коментар


            • От: Снайперска стрелба

              Да кажем, че бях малко краен в констатацията си и наблюденията ми са изолиран случай... Просто, чета-чета-чета и се чудя как тия филми са минали покрай мен? Повечето неща ми звучат като копи- пейст на едни методични ръководства, които и аз съм попрехвърлял, ама не мога да ги разказвам в първо лице, камо ли да съм ги практикувал. Щом снайперистите почнаха да стрелят и с трасиращи патрони, явно някъде съм се успал.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: Снайперска стрелба

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Ха- ха, Давс! И какви снайперисти имаше във ВВ, примерно? Просто скатаваха по околните баирчета, докато щурмовата група гълташе пушеци и се бореше с "врага" за 5 дни отпуск... Да опукаш един сандък патрони със СВД не значи още нищо. Убеден съм, че в рамките на редовната служба не можеш да научиш нищо от спряганите тук екшъни. Да не говорим, че за снайперист, химик и сапьор в щурмовата група, се определяха тези, които не можеха да покрият нормативите и не ставаха за показно пред генералите.
                О-о, аз изобщо не се и опитвам да давам оценки и изобщо да разглеждам тези хора по този начин (нивото им на компетенции). Във ВВ имаше такива снайперисти, каквито и ГВ (само примерно и понеже е отбелязано вече), каквито и където и да било. Да не говорим, че изобщо снайперската стрелба, биваше силно неглижирана като приложение в тактиката на боя.
                Като съм изредил тези хора, съвсем не искам да кажа, че те са някакви корави ветерани, изпостреряли по "амнайсе" моджахидина и талибана ... Подобни всъщност, изобщо не мисля че има, но и въпроса надали се отнася за такива, защото е глупаво да се предполага съществуването им.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Снайперска стрелба

                  Ние на заставата нямахме определен "снайперист" имаше зачислен СВД на боец и толкова. Не че той я видя някога де. Имам наблюдения и от още две застави след това, същата ситуация. Това преди 89г. Прав си за неглижирането на тази позиция по онова време.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • От: Снайперска стрелба

                    Не съм снайперист, но от доста години ловувам с карабина с оптика и лично аз не бих могъл да направя това попадение. От ловните калибри, с които съм стрелял, 8Х68 е най-подходящ за целта, но ето и сравнение за отклоненията при други подобни калибри.http://www.ada.ru/Guns/ballistic/8x68S/compare.htm На този сайт можете да видите и какви са отклоненията при 7,62Х39 и 7,62Х54 - става въпрос за ловни патрони.
                    sigpic

                    Коментар


                    • От: Снайперска стрелба

                      Нека свърши лова,и после ще се съберем при бат пепо, и ще се разберем за дистанция и мишена.Аз разполагам с 470 метра които мога да обезопася,но след края на лова.Всеки си носи пушкало и боеприпас.Даже от сега предлагам мишената да е десет литрова горна баня. А иначе по темата,макар че и тя доста се поразми,калибъра 300 win.mag. е доста подходящ за целта и свд ще загуби срещу голяма част от ловните карабини в този калибър.
                      Румен Николов

                      0888 358 572

                      Коментар


                      • От: Снайперска стрелба

                        Първоначално публикуван от Владо_2 Преглед на мнение
                        Не съм снайперист, но от доста години ловувам с карабина с оптика и лично аз не бих могъл да направя това попадение. От ловните калибри, с които съм стрелял, 8Х68 е най-подходящ за целта, но ето и сравнение за отклоненията при други подобни калибри.http://www.ada.ru/Guns/ballistic/8x68S/compare.htm На този сайт можете да видите и какви са отклоненията при 7,62Х39 и 7,62Х54 - става въпрос за ловни патрони.
                        308 "ловен" калибър ли е? И ако не е такъв..има ли версии за лов или са един дол дренки, с тези за спец предназначение?

                        П.С. Приятно е да общуваш с реалисти!

                        Коментар


                        • От: Снайперска стрелба

                          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                          308 "ловен" калибър ли е? И ако не е такъв..има ли версии за лов или са един дол дренки, с тези за спец предназначение?

                          П.С. Приятно е да общуваш с реалисти!
                          Хайде сега.Нали знаеш счетоводителите правят чудеса.Измислят и продават коли,което в същата сила важи и за оръжията.308 е 308 ама зависи къде е произведен и чия поръчка е .Дали го е поръчал търговец на оръжия,дали АРМИЯТА,или спец частите.Там е зарито кучето на почти всеки калибър с многостранно приложение.
                          Румен Николов

                          0888 358 572

                          Коментар


                          • От: Снайперска стрелба

                            Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                            .....Аз разполагам с 470 метра които мога да обезопася,..........
                            Съглсен.
                            Ето един човек, който не приказва празни приказки.

                            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                            308 "ловен" калибър ли е? ......
                            Няма ловен калибър! Има ловни куршуми!!!
                            Ако е по-удобно: Всеки калибър с подходящ куршум е ловен!

                            П.С. Приятно е да общуваш с реалисти!
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • От: Снайперска стрелба

                              Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                              Нека свърши лова,и после ще се съберем при бат пепо, и ще се разберем за дистанция и мишена.Аз разполагам с 470 метра които мога да обезопася,но след края на лова.Всеки си носи пушкало и боеприпас...
                              Предлагам 6+1 места за делегацията от Пловдив. Не че нещо, ама вместо излишна нафта, да вземем някоя пържолка или патрон в повече...
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Снайперска стрелба

                                Темата е страхотна! Благодаря за отговорите!Сега да кажа,защо попитах дали има снайперисти тукАз съм служил в строителни войски,та, нас ни държаха настрана от огнестрелните оръжия и информацията за тях...Може поради тази причина да не съм чувал за снайперска школа към МНО или МВР..?Имаше курсове за снайперист(казвали са ми приятели),ама...това...не е ли...testiculi naturalum..? В смисъл - не е ли снайперист само този,който е завършил такава школа,положил е изпити, няколко, пред други такива..?Или и само с курс става?
                                Последно редактирано от Bat_Pepo; 13-10-11, 00:06.
                                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                                Най-добрият ром е студеният ром!
                                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X