Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снайперска стрелба

    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
    Не знам кое е по-малка цел, дали капачка от буркан на 200 м. с АК...
    Незнам какво да кажа...

    Пък и не искам да развалям настроението на никой, още повече на симпатични колеги!

    Утре тръгвам с едно сандъче патрони и докато не постигна това, мисля да не се връщам от полигона! / Носете някакви провизии, защото може до пролетта да откарам там!/

    Коментар


    • От: Снайперска стрелба

      Е, нищо. Което не ми е ясно, ще го науча. Лошото е когато някои хора си мислят, че всичко знаят и че са много компетентни и няма на какво да ги научиш. Например каква е разликата в работата на затворите на АК и СВД. Само който е разглобявал СВД, може да каже. Знам, че тук има хора които са наясно със СВД-то, но повече от половината са интернет теоретици и няма да могат да кажат.
      А сега един тест - запали си колата, излез на някой прав път извън населено място (и ненатоварен). Спри и сложи триъгълника (може и резервна гума изправена) на пътя, след това карай 500 м по километраж. Слез от колата и погледни триъгълника . После се върни в къщи пусни си компютъра и пак пиши че ще ми го уцелиш с ловна пушка, че даже и без оптика. Ще го уцелиш ама друг път.
      Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

      Коментар


      • От: Снайперска стрелба

        Първоначално публикуван от gagan3 Преглед на мнение
        А сега един тест - запали си колата, излез на някой прав път извън населено място (и ненатоварен). Спри и сложи триъгълника (може и резервна гума изправена) на пътя, след това карай 500 м по километраж. Слез от колата и погледни триъгълника . После се върни в къщи пусни си компютъра и пак пиши че ще ми го уцелиш с ловна пушка, че даже и без оптика. Ще го уцелиш ама друг път.
        Значи да започнем така:
        1 Без сръдни.
        2 Обществото на гърмящите с какво ли не си е леееко грубовато, но не и злонамерено.
        3 Човек се учи докато е жив и ненаучен си умира

        Не знам какъв ти е опита и с какви оръжия но да те светна/съвсем добронамерено/ че един куп от ловните карабини имат по-добри показатели от СВД. Последното си е армейско и като такова си върши заданието.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • От: Снайперска стрелба

          Едно време на границата стреляхме„ специално гранично„400 метра картечна мишена и 200 метра бягаща звойка нарушители

          по време на движение вървиш и стреляш

          изкарах 5 дена отпуска но не се имам за спец а и немам желание
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • От: Снайперска стрелба

            Първоначално публикуван от gagan3 Преглед на мнение
            ............Но тези клипчета май са за темата по спортна стрелба, а не снайперска. Какво общо има между двете не знам. ..........
            докато не видя не вярвам.
            Първоначално публикуван от gagan3 Преглед на мнение
            Може ли да споделя скромен опит..................
            Сега стрелям по стрелбищата с всякакви видове пищови и отбелязвам че стрелбата с пистолет е КОРЕННО КОРЕННО КОРЕННО различна от стрелбата с пушка. Така, че моля не ги сравнявайте никога. .
            Понеже питаш какво общо има ..... и съветваш да не ги сравняваме, а имаш опит само от стрелбищата... т.е. любителски(за пистолет).
            Та....за да видиш и профи стрелба ти показах (конкретно на теб) истински професионалисти.
            Дали са по-снайперисти от теб.....не знам. Просто и ти не знаеш.
            Но ако искаш да разбереш.....има си начин.

            Коментар


            • От: Снайперска стрелба

              Чудя се как си усложнявате живота?!

              То не са клипове ,не са битове и байтове..

              Стъпка 1 - Ядосваш се!
              Стъпка 2 - буташ пушката под седалката, взимаш най-евтиният тиган от вкъщи
              Стъпка 3 - забиваш дръжката на тигана в земята и броиш 200 крачки, ама крачки, а не балетни стъпки.
              Стъпка 4 - лягаш с Калашника и ако пробиеш тигана, звъниш и идваме с ген. Калашников и каса водка да го полеем!

              Коментар


              • От: Снайперска стрелба

                Как нямам едно пушкало да го пробвам това с тигана, пък и никога не съм стрелял. Нма ли някой да ме заведе за проба. Дали ще мога да умеря капачка от 20 метра или не?

                Коментар


                • От: Снайперска стрелба

                  Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                  Чудя се как си усложнявате живота?!

                  То не са клипове ,не са битове и байтове..

                  Стъпка 1 - Ядосваш се!
                  Стъпка 2 - буташ пушката под седалката, взимаш най-евтиният тиган от вкъщи
                  Стъпка 3 - забиваш дръжката на тигана в земята и броиш 200 крачки, ама крачки, а не балетни стъпки.
                  Стъпка 4 - лягаш с Калашника и ако пробиеш тигана, звъниш и идваме с ген. Калашников и каса водка да го полеем!
                  Къде тук видя Калашник? Пък и в т.2, твоя, иде реч за пушка
                  Я кажи ти на полигона "Попов дол" кави постижения направи на пределна дистанция
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • От: Снайперска стрелба

                    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                    Незнам какво да кажа...

                    !/
                    Ако има някой колега който му се занимава и има съответния инструментариум може да изчисли в ъглови градуси стойността на капачка от буркан на 200 м., 14 цола джанта с гума на 500 м. и
                    за сравнение десетката на малокалибрена мишена 1 см на 50 м.
                    Да видим какво ще се получи.
                    А ако някой ще си слага триъгълника или резервната гума на тъмния асфалт на 500 м. отсега мога да му кажа, че изобщо няма да ги види. Мишената трябва рязко да контрастира на околния фон.
                    Само за сведение на младите ловци и на други които искат да си прострелят оръжието ще споделя моя опит. Хвърляш бутилка в язовира на подходяща дистанция, качваш се на стената и стреляш. Във водата много ясно си личи къде попада куршума или как групират съчмите на различните фабрични или домашно снаредени ловни патрони.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Снайперска стрелба

                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      Хвърляш бутилка в язовира на подходяща дистанция, качваш се на стената и стреляш. Във водата много ясно си личи къде попада куршума или как групират съчмите на различните фабрични или домашно снаредени ловни патрони.
                      А аз се чудех от къде се взимат стъкла по дъното / и по сушата/, като се поизпусне язовира.
                      Аман от неразбиращи ...... какви да ги кажа?

                      Коментар


                      • От: Снайперска стрелба

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        А аз се чудех от къде се взимат стъкла по дъното / и по сушата/, като се поизпусне язовира.
                        Аман от неразбиращи ...... какви да ги кажа?
                        Еее.. недей така...
                        Бутилката може да е пластмасова с малко вода в нея за да лети.
                        Дори да е стъклена, тя се хвърля в най-дълбокото и не са десетки бройки.
                        Това дето се чудиш е от рибари, ама нейсе
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • От: Снайперска стрелба

                          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                          Еее.. недей така...
                          Бутилката може да е пластмасова с малко вода в нея за да лети.
                          Дори да е стъклена, тя се хвърля в най-дълбокото и не са десетки бройки.
                          Това дето се чудиш е от рибари, ама нейсе
                          Е като е пластмасова - къде отива? Рибите папат ли я?

                          Неам думи! Имах Ви за сериозни Хора.
                          п.с. и едно стъкло стига да си резнеш някоя дебела вена или артерия.

                          Коментар


                          • От: Снайперска стрелба

                            Платмасовата бутила мое се върже с дълго въже и после да се прибере

                            Коментар


                            • От: Снайперска стрелба

                              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                              Платмасовата бутила мое се върже с дълго въже и после да се прибере
                              Само дето никой не го прави.

                              Коментар


                              • От: Снайперска стрелба

                                Нада ли и 3-ма от тук пишещите са си пристлелвали оръжието така, а язовирите са заринати в боклуци и строшени бутилки. Колко рибари и колко пристрелващи са по язовирите? Кой ли оставя повече боклуци след себеси? В последно време обиколих няколко язовира и направо съм отвратен, толкова гняс има по брега че.../цензурирано/. Лично съм се нарязвал на купчина стъкла на Искъра, и съм сигурен че не бяха строшени с изстрели. Хайде стига че опираме до приказката за гредата и сламката. А и темата е за друго. Аз лично не си пристрелвам оръжията по този начин.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X